Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ewa, gratuluję zdanego egzaminu!! Super że się udało 🙂
Olusiu, 3mam kciuki żeby Viki apetyt nie opuszczał 🙂
U nas Tymi od początku pije przegotowaną wodę przefiltrowaną. Mineralną gotuje mu tylko u teściów bo tam jest słaba woda.
Ja też podawałam surowe jabłka i gruszki, a jak się pojawią sezonowe owoce to będę powoli wprowadzała.
Amelko, my mieliśmy ok 8 h podróży i w tamtą stronę też jechaliśmy w nocy to było super bo Tymcio spał ale z powrotem już się nie dało na noc wyjechać. No i to była pierwsza podróż Tymka w nowym foteliku i mam wrażenie że troszkę wygodniejszy był jednak ten stary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂

Eva, gratulacje i od nas 🙂 Teraz musisz jeździć ile wlezie, jak mówił jeden z moich kolegów: do kiosku po gazety, chodzi o to żeby jak najbardziej otrzaskać się z samochodem.

Muszę się Wam aż pochwalić jakie śniadanie dziś zjadł mój niejadek 🙂 Ponieważ ostatnio słabo mu wchodzi poranna kaszka, postanowiłam spróbować inaczej. Wbiłam do miseczki żółtko i trochę białka (zaczynam już po troszeczku dodawać bo do 10 miesięcy brakuje nam niedużo), dodałam drobno posiekane 2 średniej grubości plasterki schabu, dosypałam mąki gruboziarnistej (tak ze 2 płaskie łyżki), dołożyłam 1/2 łyżeczki masła, wszystko wymieszałam i z takiego ciasta łyżeczką kładłam kluski na wrzątek. Te kluski po ostygnięciu kładłam po kolei Staśkowi na jego blacik a on sam własnymi łapami zjadł tak ze 3/4 tego wszystkiego (straty na rozsmarowanie bardzo małe: może 10% bo nie kładę mu wszystkiego na raz tylko po trochu). Po tym prosto do dzioba dałam po kęsku kawałek miąższu pomidora bez skórki i nasion (a właściwie sobie w większości odgryzał sam z większego kawałka), potem jeszcze nieduży słupek razowego chleba ze skórką (zjadł z połowę). Jestem dumna z mojego dziecka bo wydaje mi się że uzbierało się z tego zupełnie porządne śniadanie 🙂 Potem jeszcze dopchnął mleczkiem cycowym i teraz śpi 🙂 🙂 🙂

Wygląda na to że to samodzielne jedzenie jest sposobem na Stasia: zjada raz więcej, raz mniej ale zjada bez cyrków, spokojnie w krzesełku zajmuje się jedzeniem a nie zabawą no i dla mnie komfort niesamowity bo siadam obok niego, jem swoje a jemu podrzucam tylko co chwila jakiś kęsek na blacik 🙂 No może mniej fajne jest sprzątanie potem, ale nauczyłam go już że po jedzeniu musi jeszcze chwilę posiedzieć w krzesełku a ja w tym czasie sprzątam podłogę pod nim. Jak mu dawałam więcej na raz na blacik, to na podłodze lądowała spora część tego co dostał a jak tak po kawałku to właściwie tylko jakieś okruszki które mu wypadną i sama końcówka kiedy już nie ma ochoty jeść i zaczyna się bawić. Na pewno nie wszystko da się w taki sposób podać ale myślę że całkiem sporo można wykombinować 🙂

Co do owoców to ja daję surowe jabłko i banana i suszone surowe śliwki, morele i daktyle (wkrawam do jogurtu a jak nie jadł jeszcze jogurtów to wkrawałam do jakiegoś deserku owocowego). Przy czym te suszone to jednak trzeba kupować eko bo zwykłe suszone są konserwowane siarką a na to u naszych maluchów jeszcze za wcześnie. Jak będę inne owoce rzeczywiście sezonowe to będę dawać, myślę że spokojnie można też z mrożonek ale nie dawałam jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA FRANKA
My dzisiaj umówiliśmy się na spacerek z koleżanką i fajnie bo dawno się już nie widziałyśmy, Lenka się teraz bawi zabawkami ale za jakąś godzinke pójdzie spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey,,,,,moja mama widziala jak cierpie i powiedzila ze moze damy jeszce jedna sanse mojemu bylemu i dalismy......mieszka teraz z nami pomaga mi przy wychowaniu syna....pomaga rodzica przy gospodarce i zalatwiamy mu prace w niemczech za 10tysiecy miesiecznie,,,,,,nie moge w to uwiezyc ale juz mnie nie oklamuje,,,,,,calkowicie inaczej sie zachowuje...........jakby nie on..........ale ciesze sie ze przy mnie jest,,,,,,,,duzo pomaga,,,,kubus jest po antybiotykach ale dalej kaszle i znowu ma plesniawki,,,,,,caly czas mu wyparzam butelki i tak to nic nie daje,,,,,,placze juz 4 dni w nocy,,,,,w buzi ma zywa rane;(nie mam juz sily.....niemoge godoleczyc,,,,,,,co chwile lekarze i lekarze;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
STO LAT DLA FRANKA!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘

ANN- Stasiek rzeczywiście pokaźne śniadanko zjadł! 🤪 Chyba już niedługo będziesz musiała przestać nazywać go niejadkiem! 😎 A jak w ogóle wagowo teraz wygląda?
Jogurt zwykły już podajesz? Ja właśnie zamierzam wprowadzić. Białko też. Po wczorajszym serku białym ze śmietaną dzisiaj były 2 rzadkie kupki (a może po szczepieniu:blink 🙂, ale dzisiaj znowu troszkę małej dam i będę obserwować.

Rano byłyśmy na pobraniu krwi. Laborantka nie mogła wyczuć żyłki więc musiała pobierać z palca. Była masakra- dużo krwi wokoło i jeszcze więcej krzyku. Po południu będą wyniki czym się trochę stresuję.

IZUNIA- mam nadzieję że Wam się uda, ale ja nie wierzę w to,że człowiek (Twój były) może się tak nagle i tak diametralnie zmienić.
Co do pleśniawek to wynik antybiotyków. Stosujesz nystatynę albo aphtin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Sto lat Franiu 🙂
Brawo dla Stasia,ale wszamal obfite sniadanko 🙂
Izuniu ja podawalam jak dlugo maly bral antybiotyki nystatyne albo elofen sa to srodki przeciwgrzybiczne i podaje sie je rownoczesnie z antybiotykami,ale niewiem czy je mozna kupic bez recepty bo ja mialam je akurat zapisane.Dobrym sposobem,moze troche starodawny ale skuteczny sa siki trzeba dziecku przejechac jego siuskami jezyk i po plesniawkach moze troche to glupie co pisze ale skuteczne jak sie mojej siory maly urodzil i mu wyszly plesniawki to polozna jej kazala zamoczyc pieluche w jego sikach i przejechac kikla razy po jezyku i na drugi dzien bylo ok....
A co do twojego bylego to sie nie wypowiadam mam nadz ze wam sie ulozy i tak jak pisze Amelia nie chce mi sie wierzyc w jego tak nagla przemiane,ale moze sie myle...No coz mam nadz ze wam sie ulozy i nie wyrzadzi wam wiecej krzywdy...
Maly teraz spi,a jak wstanie to wyruszamy na spacer bo wczoraj nie bylismy bo zimno bylo jak niewiem...
A dzis wiecz umowilam sie z kolezankami na babsko urodzinowy wieczor 🙂
A wczoraj wiecz sie zbytnio nie udal bo maly wyczul ze mama ma urodziny i buszowal z nami do 22 nie chcial piernik spac,zamowilismy tylko pizze i poszlismy spac bo na nic innego nie mielismy sil hehe.... ☺️ ☺️ tak nas brzdac wykonczyl 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rety, faktycznie 🙂 Sto lat dla Frania 🙂

Amelko, podaję na razie jogurt ze słoiczka Hippa: Owocowy duet bo taki Stasiek chce jeść. Mam zamiar przekonać go do naturalnego Bakomy z dodatkiem suszonych owoców i czegoś jeszcze (może mielonych otrębów?) ale na razie nie mam czasu kombinować, więc idę na łatwiznę. Właśnie zjadł trochę w ramach drugiego śniadania i znowu poszedł spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=blue]Wszystkiego najlepszego Franiu!!!![color=blue][/color][/color]
i już sobie z wami popisałam ledwie was doczytałam a już muszę uciekać może później będę miała więcej szczęścia ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spóznione najszczersze Wszystkiego nalepszego dla Moniki 😘 😘

Irciu Tobie rownież 100 latek Kochana i nie bluźnij nam tutaj, że stara jesteś
moze w weekendzik sobie z mezem odbijecie 😉 co by nie bylo pozniej wyniku za 9 mies. no chyba,ze tego oboje chcecie to czemu nie ?? w koncu ktoras z nas lipcoweczek musi byc kiedys pierwsza ponownie w ciąży 🙂 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

a moze ktoras juz chce nam cos powiedziec ?? 🙃 🙃 🙃 🙃 😎 😎 😎

FRANIU 100 LATEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi ja tobie zostawiam pierszenstwo podzielenia sie dobra wiadomoscia hehe... No i dziekuje kochana za zyczenia 🙂
My narazie niczego nie planujemy przez kolejnych kilka lat 🙂Moj bąbelek mi narazie wystarczy 🙂
Chyba zebym wpadla kiedys,ale mam nadz ze nic takiego nam sie nie przydazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
Ja tylko na chwile, potem doczytam

Bylismy dzisiaj z mala w klinice w monachium zeby zrobic jej te testy na sluch itd.
Swoja droga klinika ogromna!Kilometrow narobilismy...
Najpierw zrobili jakies tam testy malej i do innych musiala spac...Eirc ok ok 10 zaczelo sie usypianie,jak juz zasypiala to albo jakis turas gadal glosno przez telefon albo jakas babka z kaszlacym dzieciakiem i mala zasnela dopiero po 13, juz myslalam, ze sie porycze bo jak uspac dziecko na korytarzu gdzie jest pelno ludzi??
Jeszcze jakas powalona baba przylazla do pokoju zabaw z chorym dzieckiem na badanie sluchu a dzieciak tak kaszlal, ze juz widzialam jak mala za kilka dni ma to samo:/

No ale porobili badania i 1sierpnia mala bedzie miala 'operacje' tzn wyciecie czegos tam w uchu niby jakis guzek na bebenku czy cos milimetrowe naciecie ale pod narkoza. Lewe ucho dziala dobrze a prawe jak mu sie chce to slyszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Olusiu, no faktycznie musiałaś sie nieźle wkurzyć!!! wiem co to znaczy usypiać dziecko na korytarzu.( w szpitalu leżeliśmy na korytarzu przez cały dzień i noc) . Dobrze ze zaradza coś i Vikusia będzie dobrze słyszeć. Dobrze ze to nic poważniejszego.

Ann ty to jesteś pomysłowa mamusia, naprawdę hehe. pozazdrościć motywacji! ja przez skazę małej mam marne pole do popisu....dużo rzeczy nie mogę jej dawać, nawet pomidorka a myślałam o zupce pomidorowej...ehhh. wczoraj ugotowałam jej groszek zielony z królikiem i ładnie zjadła...wcześniej gotowałam buraka ale za późno przyszłam do kuchni i woda sie juz wygotowała...a burak przypalił, wiec mała nie miała możliwości skonsumować... 😜

Dzisiaj mam zajecia w wiezieniu dla kobiet, a mezus znów zostaje z mała. troche sie zrelaksuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 😉
ann Ty to jesteś mamuśka z głową pełną pomysłów !!! 😜 w szczególności kulinarnych 😜
Mój śpioch jak po 19 poszedł spać tak po 8 wstał i też się przestawiła jak Stasio ann bo na brzuchu się ułożyła do snu. No i znowu się nie rozpisałam a muszę już zmykać bo ledwie ją przewinęłam a już muszę znowu bo czuje że narobiła 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane u nas chorobsa ciag dalszy,juz mi rece opadaja wczor,bylam znowu z malym u lekarza i tym razem dostal antybiotyk...goraczkuje non stop spada nieco po nurofenie ale jak przestaje dzialac idzie znow do gory i tak na okraglo...spi mi tyljko na rekach po pare minut jestem zmasakrowana bo jeszcze do tego bylam wczor u dentysty i jestem lzejsza o 2 zeby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dużo zdrówka dla chorowitków!
OLUSIA- dobrze,że to nic poważnego i można temu zaradzić!

Ja jestem dzisiaj padnięta. Wczoraj odwiedzili nas znajomi i grilowaliśmy na tarasie,więc jestem do tej pory obżarta ☺️

Moja Hanka od kilku dni zaczyna się wspinać i wchodzi już sama na nasze łóżko, ale wczoraj nieźle nas ubawiła- weszła do szuflady od szafki rtv ( jest ona na wysokści ok. 50 cm) 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej czasami Was podgląduje choć nie zawsze coś napiszę u nas wszystko dobrze, Mikuś zaczyna wstawac i nabija sobie guzy w dodatku mimo że ni eraczkuje zawsze dociera jakimś cudem tam gdzie chce np do bujanego konika madzi albo do jej rowerka trzeba mieć oczy w koło głowy zeby na siebie czegos nie przewrócił a guzy i tak zalicza moja tesciowa panikuje że nie da rady dopilnować mimo starań jest ostatnio w samych nerwach gdzy zostaje z małym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂

SPÓŹNIONE ŻYCZONKA DLA FRANIA Z OKAZJI UKOŃCZENIA 10 MIESIĄCZKÓW 😘 😘 😘

My wczoraj zrobiliśmy sobie u teściów ognisko i jedliśmy kiełbaski mmmmm 😉

Izunia życzę ci aby wszystko poszło po twojej myśli, aczkolwiek w 100% popieram dziewczyny i ja również nie wierzyłabym w tak nagłą zmianę...Ale to twoje życie i twoje wybory więc pozostaje mi życzyć ci wszystkiego dobrego...
I oczywiście dużo zdrówka dla Kubusia 😘 Bidulek się musi tak męczyć 😞

Olusiu kurcze strasznie współczuję, że Vikusia będzie musiała mieć ten zabieg 😲 I to jeszcze pod narkozą 😲 Dobrze, że to nic poważnego i da się to wyleczyć!!!! Wszystkiego dobrego dla was 😘

Kamcia biedny Wiktorek 😞 Widzę, że znów choróbska szaleją 😞 Dużo zdrówka dla was 😘 😘 😘

Koraliku, Amelko z waszych dzieciaczków nieźłi kombinatorzy hehheh 😁 Emi teraz też przechodzi etap wspinaczek, najlepiej po mnie heheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas troche lepiej. Mała nauczyła sie siedzieć w swoim łóżeczku a ja w tym czasie mam czas na ogarniecie pokoju no i ugotowanie obiadu.
Co do karmienia, to je mleko od wszystkich prócz mnie!! Wczoraj sobie sama cycka wyciągnęła!!! Nawet nie zdążyłam sie zorientować co ona robi, bo tak tarmosiła sie przy mnie he he... No i wczoraj mi sama wlazła na biurko...po kanapie na pudełko od chusteczek i myk na blat...

Ciekawe co u Lusi i Frania...juz jej nie ma od tygodnia na brzuszku?!

Kama no i co z tymi fotkami? i jak wiktor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZesc mamusie 🙂
Widze,ze cisza weekendowa zapanowala 😉 😜
Olusiu wspolczuje ci z powodu operacji,ale miejmy nadz,ze mala szybko o tym zapomni i ty razem z nia podejrzewam,ze to bedzie nie grozny zabieg,ale my mamusie zawsze bedziemy sie martwic taka juz nasza rola 🙂
Kama co to za wstretne chorobsko sie do was przyplatalo??Ma maly kaszel czy tylko goraczkuje???
Zycze wam duzo zdrowka 🙂
Ciekawe gdzie Lusia sie podziewa???
Malemu cos mojemy wyszly jakis czas temu krostki na policzkach nie duzo,ale sa,a nic nowego mu nie daje,zastanawiam sie czy to nie od kremu na slonce linomag sun,chyba ty edytko tez go uzywalas dla emi i jakie miala objawy???
My tez wczoraj grilowalismy karkoweczke i kielbaske mmmm pycha.. 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia nie używałam Linomagu Sun tylko zwykły Linomag na pupę i mała miała zaczerwieniony tyłek po nim. Linomag jest na bazie owczej wełny czy czegoś podobnego i nie jest wskazany dla dzieci alergicznych bo często uczula. Ja ostatnio zakupiłam Iwostin Solecrin SPF 50 ale jeszcze nie smarowałam nim małej bo ostatnio nie było słońca więc nie miałam okazji 🙂 Jak tylko wybróbuję to napiszę swoją opinię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...