Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny ja zaczęłam podawać mu wodę. Z dnia na dzień przeszłam z mleka na wodę. Przez ok 5 dni pił wodę, co raz mniejsze ilości (zaczynał od ok 100-120ml) aż któregoś dnia w ogóle mu nie daliśmy, a tylko wzięliśmy na ręce, poprzytulaliśmy się 😉 później go odłożyłam do łóżeczka, dałam mu smoka, pogłaskałam po główce aż zasnął. I wtedy spał już do rana. Dzisiaj raz się obudził, zastosowałam schemat przytulanek i zadziałało. Mam nadzieję że niedługo już nie będzie się w ogóle budził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ellie zazdroszecze, ale u nas numer ze smokiem nie przejdzie 😉
No i nie wiem jak z ta woda bo w dzien nie chce pic i w nocy pewnie tez sie nie nabierze, ale sprobuje dzisiaj 😉

Ja to nie wiem co to bedzie bo za miesiac do polski a lozeczko tylko u tesciow a mala w lozku ze mna nie zasnie:/nie wiem,chyba przyjdzie kupic jeszcze jedno:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
część dziewczynki!!!
Gratulacje ellie to wspaniała wiadomość! U nas póki co Kinga śpi z nami w pokoju ale też nie narzekamy na noce bo przesypia. Z zębami cisza. Teraz zbliża nam się kolejne szczepienie już we wtorek planujemy się wybrać do przechodni. Mamuśki widzę teraz ostro zajęte brzdącami to i mniej czasu mają na nasze forum 😞 ale może z czasem to się już zmieni a na razie trzeba też korzystać z uroków słońca i spacerować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie u nas smok też nie działa bo próbowałam... 🤨 Z wodą było tak, że mała częściej się budziła, a teraz jest tylko jedna pobudka nocna, daję jej butlę i odrazu zasypia...Może wkrótce spróbuję z tym przytulaniem 😉
Mała śpi w swoim łóżeczku ale z nami w sypialni. Narazie nie chcę jej przenosić do jej pokoju, bo póki budzi się w nocy byłoby niewygodne latanie do jej pokoju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie
właśnie wróciłam z pogrzebu tej 20 letniej dziewczyny co wam pisałam(miała jednak 20 lat nie 18) no na takim pogrzebie jeszcze nie byłam...muzyka była i owszem ale pościli zupełnie inne utwory takie bardziej dla młodej osoby cos pod opere ale były piękne i sie rozkleiłam, cała reszta tez....
Co do podawania butelki z woda to u mnie to skutkuje tylko przez kilka sekund, mała i tak nie zasypia ponownie a przy kolejnej próbie podania wody sa ciosy w strone butli, odpycha łapkami i jeszcze bardziej płacze, kołysanki, tulenie rożne skutkuje. Gdy jest na rekach to oki...ale jak próbuje odłożyć to znów płacz albo pobudka po 5 min. Moja się przyzwyczaiła do częstego jedzenia i teraz ciężko ja tego od uczyć. Mleka mod. tez nie chce pic gdy ja jej daje, pije od innych. Jednak kilka godzin bez cyca powoduje u niej frustracje, i tylko cyc może złagodzić zupełnie jej nerwy. Ja juz nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, ona nie musi mnie czuc...wystarczy ze mnie zobaczy a juz jest płacz bo chce do mnie...i jak ja ja mam odzwyczaić? o samodzielnym przespaniu sie w łóżeczku tez narazie tylko marze...jej sen w nim najdłuzej trwa ok 2 godz!!

Olusiu, u nas podobnie jest z okularami 😁 śliczny kostium, myślałam tez o zakupie nowego, wchodzi w gre jeszcze taki z zabudowanym przodem. Na razie dorwałam nawet fajny na allegro...niestety w sklepie nie mogę dostać czegoś w podobnie, a bez przymiarki nie kupie. mIerzyłam jeden w sklepie to tragedia!!!!

Dziewczyny która nie ma jeszcze okresu? ja nadal nie mam...

Justi jak Wojtus sie sprawuje bez cyca? a ty jak sie czujesz bez karmienia?...i jak twoje cycole?

Z czego gotujecie jeszcze obiadki dla maluchów? bo mnie sie juz skończyły pomysły...ciągle tylko brokuły, kalafior marchew, groszek, koperek, ziemniak....ostatnio tez brukselka. Buraków nie lubi... juz nie wiem co mam jej podawać innego.
Wyczytałam fajne przepisy na naleśniczki i kluseczki ale nie mogę dostać mąki ryżowej.
Mała zdecydowanie chętnie gryzie, zastanawiałam sie nad pulpecikami tylko nie pamiętam jak sie je robiło, a raczej składników..pamiętam tyklko o mięsie, koperku...bułce i co jeszcze?

mam jeszcze jedno pytanko, jak czyścicie zeby maluchom? bo przy kilku zębach juz powinno sie czyścić czymś więcej niz tylko wacikiem z woda a ja narazie niczym nie czyszcze bo mała je na raty posiłki i w nocy po kilka razy cyca

nie pamiętam co miałam jeszcze napisać.....pozdrawiam was serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika ehhh szkoda tej dziewczyny 😞
u nas juz cycek na dobre odpadl jest mleczko i juz choc powiem szczerze,ze baaaaaaaaaaaaaardzo duzo zaoszczedzilam przy moim Glodomorku karmiac w sumie do skonczenia 9 mies. bo teraz mleko idzie jak woda. . . . . . . . . a cycki hmm sa malutkie ☺️ mleko na poczatku odciagalam raz dziennie epo ok 60 -90 ml teraz juz nie sciagam bo go niema wiec w sumei trwalo to moze z tydzien

Ja okres mam wlasnie 2 raz choc nie nazwalabym tego okresem,a raczej plamieniem . . . . 🥴 musze isc do ginka na kontrole zrobic cytologie i moze po jakies tabsy sama nie wiem , bo na razie jest ryzyk - fizyk a jakos poki co dziecka drugiego nie damy rady miec

zabki hmm to jest pytanie wlasnie tez sie zastanawialam nad zakupem pasty ale to jeszcze za wczensie bo przeciez dzieci je moga zjesc. . pisalo kiedys ze dopoki dzieci nie sa zbyt kumate nie uzywac [asty wiec co wciaz gaziki i woda ?? do nawet 2 roku zycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ja też jeszcze nie mam okresu i też wybieram się do ginka na dniach jak tylko przyjadą do nas moi rodzice to sobie pozwolę na wizytę kontrolną.
Dzisiaj złożyłam wniosek o żłobek dla naszej Lenki i jestem ciekawa czy się dostanie bo jest dużo zgłoszeń a miejsc mało. Musze wrócić do pracy bo nie dajemy rady w tej chwili jest gorzej niż się spodziewałam. Mama moja będzie w razie czego przyjedzie jakby Lenka była chora żebym nie musiała chodzić na zwolnienia w nowej pracy bo do starej wracać nie chcę, chyba że nie będzie wyjścia innego.
Musze się wam pochwalić ze Lenka właśnie zaczyna chodzić za rączki więcej niż dwa kroczki i nie siada na czworaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam paste bobodent albo elmex od 0 do ilus tam i to jest taka co nie trzeba plukac 😉

Dziewczyny kupilam kostium kapielowy dla kuzynki na 86-92 w lidlu za 3 euro ale taki slodki blekitny w paski 2czesciowy.Pewnie w polskim lidlu tez powinny byc albo beda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elunia w takim razie gratulacje i dla was 😉 u nas za rączki Kinga już"biega" o siedzeniu nie ma mowy zaraz krzyk i trzeba dobrze przekupić żeby w końcu się od niej uwolnić i tak jak mówiłam cierpi na tym najbardziej mój krzyż. Miałam szelki kupować ale teraz to się chyba już nie opłaci bo tylko patrzeć jak sama będzie latać.
Monica to musi być bardzo ciężkie przeżycie jak żegna się z tak młodą osobą. Co do jedzonka to u mnie gotowaniem głównie zajmuje się Kuba ale co do tych pulpecików to nie przychodzi mi nic więcej co by tam można było wkleić 😜 najwięcej na ten temat napisałaby CI pewnie Ann to jest w końcu nasza najwybitniejsza kuchareczka 😉 ja dzisiaj Kini po raz pierwszy dałam pomarańcze to ssała jak smoczka a sok aż po brodzie jej ściekał ale był słodziutki to nie odmawiała sobie 😁 tylko szukała po moich dłoniach czy aby jeszcze przednią jakiegoś kolejnego kawałka nie schowała 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
Ja myję małej ząbki wodą przegotowaną i szczoteczką silikonową nakładaną na palec. Też słyszałam, że nie wolno używać pasty u dzieci dopóki nie nauczą się wypluwać, bo jak ją połykają to mają za dużo fluoru w organiźmie.

Gratulacje dla Lenki 🙂 Emilka też już biega za rączki heheh 😁 Najbardziej lubi gonić piłkę albo tatę 😜

Monia ja daję małej słoiczki więc nie wypowiem się na temat gotowania dla malucha ☺️ Ale tu masz link do strony, którą prowadzi m.in. Ann i dziewczyny z czerwcówek 😉
http://maluszekprzystole.blogspot.com/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez spytam o te pasty w aptece 😁
ale dzisiaj superasna pogoda!!! szkoda ze nie mieszkamy w jednym mieście bo tak to był by spacer mamusiek lipcowych i piękności lipcowych 😁
Edytko no polukam co tam dziewczyny maja w przepisach....dzisiaj serwuje małej brukselke lub szpinak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabik u pradziadków
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/101/dsc00106tv.jpg/][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/9719/dsc00106tv.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/705/dsc00123cy.jpg/][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/6232/dsc00123cy.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/690/dsc00154ad.jpg/][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/3892/dsc00154ad.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Co do pasty to mi dentystka mówiła, że można od roku i żeby kupować zwykłą dziecięcą z flourem (np. elmex) i nie przejmować się tym że połknie.
A co do gotowania to muszę Was tym razem rozczarować: obiadki dostaje Stasiek ostatnio ze słoików bo moich nie chce w ogóle jeść. Ze słoików też zresztą jada tylko trzy Hippa po 7. miesiącu: Młode warzywa z cielęciną, Risotto z marchewką i indykiem oraz w misce Delikatna wołowina z ziemniaczkami. Cała reszta wyjeżdża na języku szybciej niż wjechała. Odpuściłam bo nie mam zamiaru się stresować że spędziłam pół dnia przy kuchni (co zresztą i tak nie jest możliwe bo by mi nie pozwolił) a potem muszę wszystko wyrzucić albo zjeść sama. Z naszych obiadów czasami coś skubnie, np. jadł bardzo chętnie pieczeń wołową robioną praktycznie tak jak dla nas tyle że bez obsmażania (z oliwą, majerankiem, cebulą, czosnkiem, marchewką i selerem naciowym). Dawałam mu po kawałku i wcinał aż miło zarówno mięso jak i warzywa z tej pieczeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski 😘 😘 😘

pogoda piekna 🙂
zaraz uciekam domku juuuuuuuuuuuuuuupi WEEKEND 😉 oby rownie upalny jak bylo przez ostatnie dni 😉

Monika
Gabi slodka jak cukiereczek i rzeczywiscie zgadzam sie ze slowami EVY jest podobna do Ciebie 😉

Ja rowniez mam sloiczkowe dziecko wiec nie pomoge w rozszerzaniu menu niestety


STO LAT DLA KOLEJNEGO JUBILATA KUBUSIA 😘



I MILEGO WEEKENDU KOCHANE 🙂
Buziaczki dla wszystkich dzieciaczkow 🙂 😘 😘 😘 😘 😘


ehh jak Ja zaluje ,ze mieszkamy az tak oddalone od siebie,ze nei mozemy zrobic zjazdu Lipcowego 😞 🥴



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wróciłam z mała z dworu, nogi mi wchodzą w ......( wiadomo gdzie) normalnie padam, ale pogoda taka super ze szkoda siedziec w domu.
Kurcze ja jakos podobieństwa nie widze..... mnie sie wydaje ze podobna do mojego m.... hehe ale mi miło ze wy tak mówicie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ja też niedawno wróciłam ze spaceru i też nóg nie czuje ale fajnie było spotkać koleżankę i razem z nią i jej synkiem sobie spacerowałyśmy a dzieci się zabawiały wzajemnie. Moje dziecko mi właśnie padło nawet obiadku nie zjadło całego.
Ja też bym się chętnie położył na chwile.

SPÓŹNIONE NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA HANI KACZUSZKI

NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA KUBUSIA IZUNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...