Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale tu ostatnio cicho..nawet wieczorem mamuśki nie maja czasu...
Myślałyście może o założeniu rachunku oszczędnościowego dla maluchów? My chcemy taki konto otworzyć dla małej, jak dorośnie będzie miała jak znalazł. Mozę przydadzą sie na studia lub ślub? zobaczymy, będziemy jej wpłacać co miesiąc parę groszy i damy numer konta dziadkom, wiec jak będą mieli ochotę to coś wpłacą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
monica my myslimy o koncie dla malej ale cos sie nie mozemy zebrac zeby isc i zalozyc 😉 Potem bedzie na prawo jazdy czy cos innego...Jeszcze sie musimy zastanowic ile bedziemy wplacac i na co zbieramy bo tutaj mozna tez zalozyc cos takiego jak hmm ksiazeczka na budowe domu,zbierasz kase przez iles tam lat a potem bank ci cos tam doplaca i jak chcesz kredyt to tylko 1%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
dajemy znać że żyjemy....
zębów mamy 7 ale idą kolejne, chodzimy na całego, ogólnie wszystko ok
Misia miała wypadek na rowerze i noge skręconą, więc trochę się narobiło.
dostaliśmy już klucze z mieszkania komunalnego, na dniach kolejna przeprowadzka, tym razem bardziej na stałe.
A poza tym jakoś leci, tęsknie za wami, brakuje mi waszego klikania, ale nie mam neta na stałe, korzystam z kom, a wiadomo jak z tym jest.
całuje was mozno, wasze dzieciaczki również, mam nadzieje że wszystko dobrze u was, pozdrawiam cieplutko, papa :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
No niestety jak pogoda dopisuje, to nie ma czasu nawet siąść na kompa, bo w domu tylko jemy heheh a tak to spędzamy czas na dworze 🙂

Monia Gabi cudaśna i też uważam, że jest podobna do ciebie 😉

Michalindziorku super, że wpadłaś kochana, szkoda tylko, że tak rzadko...Nie napisałaś, czy Sewciu chodzi już sam czy za rączki, bo jestem ciekawa, czy jest pierwszym lipcowym szkrabem chodzącym bez pomocy 😉
Duuuużo zdrówka dla Misi 😘 😘 Bidulka...

My narazie nie myśleliśmy o założeniu konta dla małej, ale też muszę zrobić rekonesans...hmmm tylko kiedy 🤔

My dziś byliśmy z M. na zakupach weselnych i on kupił sobie garnitur, koszulę i pasek do spodni, a ja kupiłam kieckę, buty, torebkę i bieliznę. Czyli na weselicho jesteśmy gotowi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
STO LAT DLA BYŁYCH SOLENIZANTÓW!!!!!!!! 😘 😘 😘 😘

Brawo dla Sewcia- pierwszego chodzącego już lipcowego szkraba! Jakoś wcale mnie nie dziwi,że jest pierwszy bo jeśli dobrze pamiętam to zawsze przodował w rozwoju ruchowym.
Jeśli dzieciaczki pójdą nadal w tej samej kolejności to wydaje mi się,że teraz czas na Tymusia, potem Emi i moja Hania. Później obstawiam Stasia i Viki 😉

Moja pieronica jest bardzo odważna. Generalnie już ok 3 minut sama stoi bez trzymanki. Wchodzi sama na łóżka. Ostatnio z łóżka wlazła na stolik i siedziała soobie tam tak cichutko- że właśnie ta cisza spowodowała,że szybko pobiegłam sprawdzić co się dzieje 🤪
A najważniejsze,że nauczyła się sama schodzić z łóżka tyłem- to mnie bardzo cieszy!
W końcu zaczyna wyłazić jej trzeci ząb (górna jedynka). I jeszcze Hanka uwielbia tańczyć! 🤪Jak słyszy muzykę to trzyma się jedną rączką np. stolika, drugą macha (jak hip-hopowa dziewczyna) i rytmicznie ugina nóżki góra-dół 😁 Śmiesznie to wygląda.

Jeśli chodzi o jedzenie to nie mam z Hanią najmniejszych problemów. Zjada wszystko- słoiczki i ugotowane przez mamusię obiadki.
Daję jej już jogurty (Danone z wsadem owocowym)- jak skończy taki jeść (a zajmuje jej to 2 minuty) to krzyczy,że chce więcej 😁 😁

ANN- widziałam na czerwcówkach,że pisałaś o foteliku Romer. Ja taki właśnie mam i szczerze go polecam. Generalnie mała też nie chce w foteliku wysiedzieć,ale typ nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Ona podczas jazdy się nudzi i nie może łazić (jest bardzo ruchliwym dzieckiem), więc u nas sprawdzają się podróże nocą i małej bardzo wygodnie się w nim śpi.

A co z LUSIĄ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Hania sobie nieźle poczyna 😉 Staś jeszcze nie stoi bez trzymanki, chyba że się przypadkiem puści, natomiast wspina się bardzo chętnie wszędzie.

Co do tego Romera: ale masz taki z dodatkowym zaczepem z tyłu (takim hakiem jakby)? Ten o którym pisałam to Romer SafeFix Plus TT. Hani jest w nim wygodnie i ogólnie dlaczego polecasz? Szczególnie chodzi mi o okolice głowy - Staś się zupełnie zapadał w ten zagłówek i bym w nim jak w imadle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Sewciu wiedzialam,ze bedz pierwszy ktory zacznie sam chodzic 🙂
U nas maly za raczki normalnie biega,a sam chodzi przy meblach i stoi tez juz sam,i tez tak skacze w lozeczku jak pisze amelia super to wyglada jakby tanczyl 🙂 co do fotelika to mlody tez nie umie wysiedziec,a szczegolnie jak juz z nim siedze z tylu bo jak prowadze to jeszcze ujdzie...
A my mamy 6 zeba ktory wczoraj sie przebil i odtego mial goraczke katar,a maruda nie z tej ziemii dwie nocki nie przespane,az sie boje dzisiejszej bo wygladam jak zabi z braku snu,,,,
Ja tez jestem ciekawa co z lusia.... 🤔 🤔 🤔
Monia Gabi sliczniutka i naprawde do ciebie bardzo podobna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratki dla Sewcia!!
Irciu, no to Kacperek tez juz pędzi z ząbkami. 🙂
Ja pisałam do Lusi kilka dni temu ale nie odpisała.............
Justi a jak Wojtus teraz przesypia nocki? wcześniej jak pisałas ssał nawet kilka razy cyca a teraz po przejściu na butle jak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla Sewcia!! Teraz stawiam na Staska 😉

Victoria chodzi juz za 1 raczke, wspina sie po schodach i w ogole wszedzie. zamontowalismy jej bramke w drzwiach od pokoju bo kojec sie powoli rozpada, mala wyciaga szczebelki 😉 Ostatnio nim tak bujala, ze sie polamal tzn tak bujala sie na jednym szczebelku, ze poleciala do tylu razem z nim w reku 😉

Nie chce zapeszac ale chyba powoli nam alergia przechodzi bo ostatni raz smarowalam ja mascia chyba z 2tyg temu jak nie dluzej bo jej wychodzilo znowu ale od tej pory poliki sa ladne, wczesniej tez dlugo byly gladkie. Czasem daje jej polizac czekolade albo kawaleczek sera i nic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulujemy Sewciowi 🙂 Super że już mały biega 🙂 U nas dzisiaj Tymi poczynił swoje 3 samodzielne kroki 🤪 Ale jak go postawię i proszę żeby do mnie podszedł to się chichra i zaraz siada 😁 Jakby chciał powiedzieć "mamo, mam Cię ... będę chodził kiedy ja chcę 😜 "
Gabi śliczniutka dziewczynka 🙂
Amelko, wyobrażam sobie tańczącą Hanię hehe 🙂 u nas Tymi też ugina nogi jak usłyszy znajomą piosenkę a jak siedzi to się buja. Fajne są te dzieciaczki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie 🙂

Gratulacje dla pierwszego biegajacego Sewcia
Michalindziorku super, ze z miesdzkaniem wam sie uklada mam nadzieje,ze bedziesz miala staly dostep do neta . . ..

Monika u nas podczas podstawienia malego 2 pierwsze nocki byly koszmarem, bo maly chcial sie przytulic do cycka i zasnac jak to bylo dotychczas,ale mimo wsyztsko mial blokade i go odrzucalo . . . . wiec przez 2 noce go nosilam , tuliła i jakos udalo nam sie zasnac po dluzszym czasie . . . .
teraz natomiaast budzi sie tylko a moze dla niektorych az 2 razy o 1 i 4 w nocy na mleczko,ale od razu przy nim zasypia tak jak to bylo przy cycku . . . wiec nie jest zle 🙂 Ja jestem zadowolona bo przy cycku zdarzaly sie nocne pobudki po 4/5 razy
jak wam idzie odstawienie od piersi ??
heheh pytalas o moje piersi po . . . . w weekend dobrze sie im przyjzałam oj są baaaaaardzo malutkie 🥴 nei wiem czy takie byly przed ciaza bo w sumie i w ciazy podczas karmienia byly dosc sporych wymiarow ,a teraz takie tyci tyci ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ no cóż zdarza sie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia napisał(a):
Witam lipcowe mamusie. Z przyjemnością dołączam do grona. Termin mam na 9 lipca. To moja trzecia ciąża. Mam 4-letniego synka,drugą niestety poroniłam. Obecnie przebywam w domu na L4 i chucham na swój powoli rosnący brzuszek.Jak tam dziewczyny Wasza waga? Dla mnie to stresujący temat bo z synkiem przytyłam 24kg, a teraz jestem już 3kg na plusie 🙂


wspomnienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka83 napisał(a):
Witam z przyjemnością dołączam sieędo grona lipcoweczek ja mam termin na 17 lipca!! To moja pierwsza ciaza i teraz moge powiedziec w 13tc ze czuje sie dobrze poza malymi zawrotami glowy!!! Bo przez pierwsze 3 mc nie bylo lekko!! Ja jak narazie nic nie przytyłam bo nic nie mogłam jeść, ale teraz powoli odzyskuje apetyt i coś czuje, że w niedługim czasie cię Amelio dogonie więc się nie martw 🙂pozdrawiam 😘


rowniez 🙂 wspomnienia ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ci si Justi zebrało na wspominki. he he U nas z odstawianiem była przerwa, bo m w pracy a tylko on w ciagu dnia moze jej podac mleczko, od mamusi nie chce....zagląda w dekolt i szuka cyca....ah.mleko mod pije wiec z tym tak problemu nie ma .Dzisiaj spróbuje posmarować cyca sola i zobaczymy czy ja to zniechęci?..moje piersi tez sa w kiepskiej kondycji, jak mała wypije mleko...miekkie i wisza...w staniku juz sie tak nie ukladaja jak wczesniej..ehhh no ale co zrobic.

Olusiu no byloby super, możesz poeksperymentować z jedzonkiem i zobaczyć czy na dłuższą mete nic nie wyskakuje. U nas tez zmiany, malej mniej wychodzą plamy czasami gdzieś pojawi sie suche pole a ja jem nabiał i nie jest źle 🤪 ody te dziadostwo opuściło nasze maluchy.

Elli no to pewnie Tymi bedzie kolejnym maluchem chodzącym hehe albo Wiktoria, trzeba pamiętać ze ona jest młodsza od reszty a jak sobie świetnie radzi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monica ja sie smarowalam dove sexi curves czy jakos tak takie serum ujedrniajace i powiem ze bardzo pomoglo 😉

A mala smaruje cetaphilem, 40zl opakowanie ale mam od grudnia a smaruje codziennie. I jak ma suchote jakas to tylko taka plamke w jednym miejscu na ramionku a wszytsko inne poznikalo a miala taka okropna warstwe:/
Poliki czasem zrobia jej sie czerwone albo juz widac ze wysypka bedzie wychodzic ale na drugi dzien nie ma sladu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Michalindziorku!! bardzo nam Ciebie tu brakuje! Dużo zdrówka dla Misi i gratulacje dla Sewcia to sportowiec mały 😉
U nas na razie etap biegania za rączki i stanie przy meblach ale bez pomocy ręki boi się nawet krok do przodu dać tylko trzyma się mocno co ma w pobliżu i czeka aż ktoś poda swą dłoń a wtedy od razu w śmig inaczej nie ma mowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas jakos mała ostatnio nie chce chodzić za raczki, wcześnie to bardzo chętnie a teraz jek jej podajemy ręce to nagle siada. Sama chodzi przy oparciu....tez wchodzi na rożne meble, ...i zabawki. Jakis czas temu nauczyła sie schodzić z kanapy. jak siedzi to przekręca sie na brzuszek i najpierw nogi zjeżdżają potem brzuch i juz mała soi na podłodze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi,ale ci sie na wspominki zebralo,kiedy to bylo czas zasowa jak szalony.... 🙂
Kurcze u nas maly ma juz chyba 3 tydz taka kaszke na polikach i niemoge wyczaic od czego,wykluczylam jedzenie nabial i to raczej nie od tego podejrzewam,ze jest uczulony na cos na zewnatrz moze cos pyli,albo na slonce sama niewiem.....Poczekam jeszcze troche,a jak nie zejdzie to bedzie trzeba sie przejsc z tym paskudztwem do lekarza.... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...