Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Franczesko zaciął się właśnie na "rarara" 😁
Już kiedyś pisałam na temat pchacza, że w sklepie przymierzyliśmy się, ale tak zapitalał, że prawie na buzię Franek poleciał - a było to na wykładzinie dywanowej, że stwierdziłąm, że jest to zbyt niebezpieczna zabawka...

Justi - nie wiedziałąm że Wojtuś jeszcze budzi się na szamanko 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
msr_monica napisał(a):

Lusiu, no chyba będę musiała tak zrobić, he he a my kiedy idziemy na spacer? Masz czas we wtorek?


We wtorek mogę mieć problem, bo będę jechać do rodziców - tylko nie wiem jeszcze o której, chyba że po spacerze...dam ci znać jeszcze 🙂
Rodzice wymyślili, żebym przyjechała do nich we wtorek i nocowała, a w środę do pośredniaka, bo wtedy mój tata to trochę będzie mógł z małym zostać no i mama zanim nie pojedzie na rehabilitację ( a i tak Franek będzie spał większość tego czasu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia sioo siooo do lekarza,ze tez jeszcze wstretna kobito( mam nadz ze sie nie obrazisz 😎) nie poszlas tyle czasu minelo,dzwon w pn i sie umawiaj na wizyte bo zobacz co moze byc z niczego a niby mialo byc wszystko u mnie ok po kontrolnej wizycie a tu takie paskudztwo sie przyplatalo,,,, 😞 😞
Justi moj Kacper sie nie budzil w nocy juz z 3 msc a teraz od jakiegos czasu czasem mu sie zdarzy jedna pobudka ale wypije maks 100 ml wiec to jest nie powiedziane ze te ktore sie juz nie budza,ze nie beda sie budzic,niewiem od czego to zalezy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OJ napewno Irciu pójde, byłam tylko 9 tyg po porodzie u ginka i tyle.

moja teraz namiętnie mówi tata...potrafi sie nawet podczas snu odezwać TATA dalej śpi hehe zaczyna rozpoznawać rzeczy i ludzi.potrafi pokazać gdzie jest TATA,MAMA I GABRYSIA( CZYTAĆ NASZE ZDJECIE NA SCIANIE), potrafi pokazać rybki na ścianie i mamę czyli mnie na zdjęciu. Dzisiaj podczas kąpieli dałam jej kaczkę do łapek a ona KA KA 😁
Tesc ja nauczył ze karmi sie misia, mamę lb inna osobę i Gabi i teraz jak je i jej sie przypomni to tez nas czestuje hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Franek też chętnie częstuje 🙂 I cieszy sie przy tym jak wariat 🙂
A z innych umiejetności to potrafi pokazać gdzie misio ma nosek, mówimy mu "a jak Franio kładzie się spać?", a on wtedy przytula główkę do poduszki albo kładzie się na podłodze 🙂 No i wchodzi sam na łózko i z niego schodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio może i trzydniówka, Gabi chyba tez ja miała choć temperatura rożnie spadała. Na końcu pojawiała sie wysypka czyli tak jak powinna ale z drugiej strony mała dostała antybiotyk i nie wiadomo czy to nie reakcja alergiczna. Wyszło jej trochę więcej leukocytów w moczu i zaczerwienione gardło dlatego ten antybiotyk. Musimy powtórzyć badanie moczu i zobaczymy.
Dzien wcześniej byliśmy u pediatry i nie było gardło czerwone:? ta dr z pogotowia to jakas walnięta, na siłe chciała nas odesłac do szpitala zakaźnego bo mała zrobiła 2 kupki luzne. Tłumacze jej ze 2 kupy to nie biegunka a ta swoje. Wreszcie sie uparliśmy i nas przyjęło to głupie babsko. Dobrze ze tak wyszło bo inaczej jeszcze by mi dziecko zarazili jakaś bakteria ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co czuję się trochę zdołowana...
Córka kolegi mojego taty w zeszłym roku wyszła za mąż, teraz jest w 5 miesiącu ciąży i ma 24 lata. Przed ciążą czułą się bardzo dobrze, a teraz fatalnie i zrobiła badania, i okazało się, że ma czerniaka płuc. I to wszystko przez ciążę. Do tej pory był uśpiony, a postępuje w błyskawicznym tempie.
Czeka ją operacja, pewnie straci dziecko 😞 Oby wyzdrowiała i mogła jeszcze kiedyś mieć dzidzię...

A moja kuzyneczka, małolata, ma 16 lat, w kwietniu urodziła córeczkę. Tatuś ma ich gdzieś. Sama miała zagrożoną ciążę, ale donosiła, lecz nie chciała za bardzo tego dziecka. No i zadzwonił do niej ten jej przydupas, że chce pogadać, więc poszła, i wyobraźcie sobie, że przez 3 dni się nie odzywała!!! Zostawiła dziecko swoim rodzicom, bo kurwa tamten frajer jest tego wart 😠

I gdzie tu sprawiedliwość?? Ta kretynka olewa swoje dziecko, a tamta dziewczyna, która chciałąby mieć rodzinę i urodzić dziecko, to wszystko ma pod górkę....szkoda słów 😞

A ja dzisiaj narobiłąm się kosztem mojego dziecka, bo wzięłam się za porządki łącznie z myciem okien, tylko duży pokój mi został, w uwierzcie, było co robić.....no i nie wyszłam z niuniem na spacer ☺️ 😞 Ale może jeszcze wyjdę z nim, jak się obudzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIU- strasznie smutna ta histora 🤨 Ach....łzy same do oczu płyną.
A Twoja kuzynka...brak słów...kretynka.

Hania miała przez 2 dni gorączkę, dziś pojawiła się delikatna wysypka,ale inna niż w trzydniówce. Wśród znajomych dzieci panuje wirus powodujący 2-3 dni gorączkę i tyle, bez wysypki, więc pewnie Haniulek jakąś wirusówkę właśnie przeszła.

I od dzisiaj mamy pchacz firmy chicco. Hania jest przeszczęśliwa. Momentami jest bardzo szybki więc Hania begnie i piszczy z radości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Najlepsze życzonka dla Emi i Kini 😘

Dzisiaj byliśmy na spacerku w parku, młody coś leniwy był, bo ani siedzieć w wozku nie chciał, ani chodzić, za to na rączkach to i owszem 😜

I kilkanaście minut temu moje dziecię zaczęło chodzić!!!!!!!!!! 🤪 Mówię wam, szok normalnie 🙂 Tak po prostu sobie przeszedł pół pokoju, później parę kroczków tylko, aż w końcu przeszedł cały pokój 🙂 Ale szybciutko mu to poszło 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA KACPERKA
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA STASIA


Byliśmy wczoraj na festynie to Lenka prawie cały czas chciała chodzić trzymana za rączki i chciałam czy nie to sobie chodziłyśmy, myśle że niedługo pójdzie w ślady Franka oby jak najszybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Franiu wielkie brawa dla ciebie 🙂I na serio wyglada to tak jakby kilka dni juz zasowal,zdolny chlopczyk... 🙂

Wszystkiego naj naj dla Kini,Emilki no i Staśka 🙂

ja musze stwierdzic,ze wysiadam juz powoli przy naszym dziecku przez ten weekend dal nam tak popalic,ze myslalam ze bede wyla jak niewiem juz niemam sil do niego wymusza na kazdym kroku jak niewiem,bylismy w sob ze znajomymi na lodach to przez pierwsze pol godz bylo ok poki wafelek od loda sie nie skonczyl,a pozniej tylko jeczenie,no to wrocilismy do domu i koledze sie juz nawet siedz w foteliku nie podobalo wiec bylo trzeba go wyciagnac bo ryczal jakby go ze skory obdzierali mowie wam szok,wiecz mielismy z nim isc na grilla ale gdzie mozna isc z takim wyjcem wiec mama go uspila a my poszlismy...
No a w niedz to juz przeszedl sam siebie bylismy w miejscowosci obok na festynie moze z 20 min bo hrabia tak zaczal stekac,a w koncu wyc ze nie szlo wytrzymac taki dal koncert a ludzie na nas patrzeli jakby mu niewiadomo jaka krzywde zrobilismy,oczywiscie nie dospal w domu,ale w terenie on nam nie zasnie sporadycznie sie to zdarza....
Juz niemozemy sie doczekac kiedy sam zacznie chodzic bo to wymuszanie to pewnie tylko o to,a ile mozna go prowadzac,mi plecy wysiadaja po pol godz z nim chodzenia,a gdzie reszta dnia....
czasami mam wszystkiego serdecznie dosyc,normalnie chcialabym zniknac na kilka dni ☺️ ☺️
I powiem wam,ze ciesze sie ze nie jedz w tym roku nigdzie z nim na wakacje,bo juz sobie to wszystko wyobrazam,jakby to bylo tylko wymuszanie i ryk.... 😠 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacperku Łobuzie kochany dla ciebie rowniez 100 latek :**
bo ciotka zapomniala ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

Irciu glowa do gory zawsze po burzy wychodzi sloneczko,ale wierze ci ,ze momentami masz dosc
Ja powiedzmy troszke odpoczne w pracy od bąbelka
i szczerze choc bylam temu przeciwna zastanawiamsie nad szelkami do chodzenia dla malego moze i ty o nich pomyslisz, bo przy naszym wzroscie ile mozna byc non stop schylonym do dzieci . . .

cosik takiego

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=szelki+nauki+chodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla jubilatów (tych obecnych i tych których świętowanie ominęliśmy) 😉

My już wróciliśmy z Norwegii i teraz siedzimy w Szwecji. Tymcio przespał w dużej części lub w całości dotychczasowe loty. Także problemu nie było, ale ogólnie rzecz biorąc takie podróżowanie z dzieckiem do przyjemności nie należy, bo trzeba być wcześniej na lotnisku i później to czekanie....ech...ale już połowa lotów za nami 😉
W Norwegii wyszły nam 2 zębole więc w sumie mamy 8, no i Tymek nauczył się mówić "am" ze zrozumieniem 🙂 Jak wchodzi do kuchni to mówi "am" i tak samo jak widzi butelkę z mlekiem albo picie. I smoka też tak nazywa 😉 W ogóle jakiś taki kumaty się zrobił bo zaczął układać rzeczy, odkładać na miejsce itd. Do tej pory tylko rozrzucanie mu wychodziło 😉

Widzę że i Wy chciałybyście żeby Wasze dzieci same zaczęły chodzić. U mnie jest tak samo. Wprawdzie ja Tymka staram się nie prowadzać (na spacerze jeździ w wózku a w domu sam chodzi) ale wiadomo że są sytuacje kiedy trzeba dziecko prowadzić. Ale na szczęście u nas nie za często.
Irciu, jeśli chodzi o marudzenie, to na tych wyjazdach Tymek więcej marudzi niż w domu. Pewnie dlatego że jesteśmy częściej w miejscach publicznych i jak coś np. jemy to jest dramat. Muszę mieć coś dla niego do jedzenia albo dać mu smoka. No i niestety, ale dosyć mocno przywiązał się do smoczka na wakacjach, bo tym się ratujemy w kryzysowych sytuacjach. Jak wrócimy do domu to będę go odzwyczajała.
Lusiu, gratulacje dla Frania! Super sobie radzi!!

Może uda mi się później Was doczytać, ale póki co postaram się już w miarę na bieżąco zaglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...