Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wszystkiego dobrego dla Kacperka 🙂
A Stasiek dziękuje za życzenia 🙂

Irka, dobrze wiem o czym piszesz bo Staś też ma takie fazy że wszystko chce osiągnąć rykiem. Staramy się być konsekwentni i nie na wszystko mu pozwalać ale nie jest to łatwe bo czasami zdecydowanie łatwiej jest ulec niż po raz setny odstawiać wyjące dziecko od tego czego mu nie wolno robić. Stasiek zna znaczenie słowa "nie" ale nie zawsze słucha. Na szczęście na ogół udaje się przynajmniej powstrzymać ściąganie czapki w upały. Czasami pozwalam mu ją samemu zdjąć jak jest ciemniejszy dzień i robi to z taką satysfakcją że aż miło popatrzeć 😉

Przerobiliśmy nasze łóżko żeby móc Stasia zostawiać w nim samego - dechy powędrowały pod materac i teraz nie ma już żadnego problemu z tym żeby sam na nie wchodził i schodził. Sprawia mu to taką dziką frajdę, jak jest w sypialni to od razu sznuruje na łóżko i szaleje na nim: biega, turla się, przewraca, skacze. Materac jest miękki więc może sobie na to pozwolić ale nie zawsze pamięta że podłoga, szczególnie terakota w kuchni już taka miękka nie jest. Z łóżka umie już sam schodzić tyłem ale najwięcej frajdy sprawia mu zbiegnięcie i zarycie paszczą w kołdrę którą mamy na razie rozłożoną na podłodze koło łóżka. Staram się go przed tym powstrzymywać, ale nie zawsze zdążę. Staśkowi w ogóle ostatnio przed snem włącza się jakieś turbodoładowanie - szaleje wtedy straszliwie ale ponieważ jest już zmęczony, uważa dużo mniej niż normalnie i na ogół kończy się to upadkiem, strasznym rykiem i natychmiastowym zaśnięciem przy cycu. Przed chwilą też po szaleństwach na łóżku chciał zrobić to samo w kuchni i zanim się zorientowałam, z indiańskim okrzykiem padł na terakotę 🤪 Musiało go mocno zaboleć, więc płacz był straszny ale cycuś ukoił i teraz szaleniec słodko śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BUZIAKI DLA KACPERKA I STASIA!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘


Oj ja też dołączam do mam wymuszaczy 🥴 Hania teraz też potrafi nieźle wrzeszczeć jak nie spełniam jej zachcianki. Zaczęło się to ok miesiąc temu i zwalałam wszystko na ówczesną chorobę,ale tak już zostało 🤨 Czasami też nie mam na nią siły i tak jak Justi- odpoczywam w pracy 🤔

Hania też uwielbia wygłupiać się na naszym łóżku. Generalnie już na wszystkie łóżka włazi. Na szczęście ładnie z nich schodzi. Mój synek jak ją uczył schodzić to tak jej mówił:"Haniu- najpierw zgrabna nóżka, potem zgrabna pupka i na końcu śliczna buźka" 😁

Mała już 3 dzień ma wysypkę i jeszcze dołączyło się zapalenie spojówek,więc generalnie nadal walczymy z choróbskami. Jutro idziemy na kontrolne usg brzuszka i mam nadzieję,że nerki będą ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepsze życzonka dla solenizantów!!! 😘 😘

Amelia - a moze Hania ma na coś alergię??

Kurcze, mam farbe na włosach i powinnam już ją zmyć, ale Franek śpi a pokój przylega do kuchni i będe hałasować....trudno, najwyżej mi włosy wypadną 😉

Irka - współczuję ci z wariacjami Kacpra. Ja na szczęście nie mam z tym problemów, ale czasem tez mu odbija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
Musiałam nadrobić 10 stron 🤪

STO LATEK DLA HANI, KACPERKA, STASIA, KINI 😘 😘 😘

Dziękujemy za życzonka 😘 😘 😘

My już po weselu 🙂 Było super, wybawiliśmy się genialnie 🤪 Rano nóg nie czułam...Jak dostanę od rodziców zdjęcia to jakieś wkleję 😉

Emi ma kubek niekapek z Canpolu z twardym ustnikiem i nauczyła się już z niego pić 🙂 Nie leci dużo więc mała się nie krztusi 🙂 A jest niby dla dzieci po roczku. Wygląda tak:
http://allegro.pl/canpol-kubek-niekapek-z-oslonka-190ml-i1616714820.html

A z nowości Emi chodzi już na całego 🤪 Potrafi przejść tak z dziesięć kroków sama i chodzi za jedną rękę 🙂
Poza tym rozpoznaje już dużo zabawek, przynosi tą którą się poprosi, przesyła całuska, daje buzi w usta, macha i mówi"papa", ukocha misia jak jej się powie, wie gdzie mam pępek, nos, oko, ucho i to samo potrafi pokazać na misiu, no i gada "tata, baba, dziadzia, cacy, cyk, dzidzi, ciocia, mama (ale tylko jak płacze heheh)", jak widzi jedzenie to mówi "papu", jak biorę ją do przewinięcia to mówi "pupa", na psa mówi "idź" bo tak ją babcia nauczyła żeby pies do niej nie podchodził heeh i jak słyszy, że pies szczeka to wydaje podobny dźwięk do szczekania 😜 Potrafi też pokazać jaka jest duża i ile ma kłopotów 🙂

Lusiu gratulacje dla Frania 🙂 🙂 🙂 Zdolny chłopak 🙂 Jaki kawał przeszedł 🤪

Amelko straszne choróbsko się do was przyplątało, biedny Haniutek, dużo zdrówka dla niej 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia współczuję tych histerii 🤢 Emi też potrafi pokazać różki i wydrzeć się na całego jak nie dostanie czego chce...Wydaje mi się, że wszystkie dzieci muszą przejść przez ten etap, bo są już na tyle duże, że rozumieją, że czegoś chcą, ale są jeszcze za małe żeby pojąć, że nie wszystko wolno 😉

Dużo wytrwałości życzę zarówno wszystkim mamusiom z naciskiem na ciebie Irciu no i sobie też heheheh 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WIKTORA

Dzisiaj Lenka mnie wcześnie obudziła a sama teraz śpi, ja wypiłam kawkę ale nadal padnięta się czuje. Od wczoraj Lenka sama sobie je bułeczkę z talerzyka i pomidora jakby mogła to od razu by wszystko do buzi włożyła fajnie to wyglądało a część jak zwykle wylądowała na podłodze zamiast w buzi, przynajmniej w ten sposób więcej zjadła i to mnie zaczyna cieszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Wiktorka!!!

Wczoraj wieczorem zasnęłam niewiadomo kiedy, a nie byłąm jakaś padnięta. Rano R mi mówi że okno i balkon otwarty, oby Franek się nie przeziębił. Obudziłam się w nocy nie wiem nawet o której, bo budzik się zepsuł, i musiałam się przebrać w piżamę i trochę obmyć, bo zasnęłam w opakowaniu ☺️ 🤢

Niedługo będę się szykować na zakupy, żeby R miał co jeść pod moją nieobecność, i pojadę do rodziców. Już umówiłąm się z koleżanką, bo wczoraj do mnie dzwoniła po tym, jak mój tata pochwalił się, że Franek już sam chodzi 🙂

Edytka - kurcze, jakoś nie przypominam sobie, żebyś wspominała, że idziesz na weselicho 🤔 Pewnie mi umknęło 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
STO LATEK DLA WIKTORKA 😘 😘 😘

Lusiu wspominałam heheh 😜 Ślub brał mój bliski kuzyn (syn siostry bliźniaczki mojej mamy) 🙂

Jak tylko Emi się obudzi to zawiozę ją do mamy i jadę odwiedzić koleżankę w szpitalu, która wczoraj urodziła córeczkę 🙂 Pisałam wam kiedyś o niej, ma już 16 miesięcznego synka 🙂 Córcia jest malutka bo waży 2500g a mierzy 51cm, dziwnie będzie zobaczyć taką kruszynkę 🤪

Lecę bo moja królewna się obudziła 🙂
Miłego dzionka 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla naszych solenizantow!!!


My dojechalismy cali, mala przesiedziala cale 13 godz w foteliku, troszke marudzila ale zapychalismy ja paluszkami 🙂 Malo spala ale nie bylo az tak tragicznie, grunt, ze nie trzeba bylo jej wyciagac 🙂

Franio niezle juz popyla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje w imieniu wiktorka za zyczenia 😘 😘 😘 😘 😘 😘
wlasnie sie wkurwilam na maksa bo moja swiadkowa uswiadomila mi przed godzina ze raczej moja swiadkowa nie bedzie,gul mi skoczyl na maxa w pizdu...........do slubu 2 miechy i myslalam ze ten temat mam z glowy,a tu taki szok ,och pierwsza przeszkoda przedslubna ,teraz musze szukac na biegu kogos w zastepstwie..zajebiscie!!!!!!!!!!!!!
moj mlody tez wymuszacz i spec od histerii takze cie irciu rozumiem bo tez mi nerwy puszczaja
milego wieczorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama no to nieźłe cię laska załatwiła 😠 A powiedziała ci dlaczego nie może być twoją świadkową???

Olusiu cieszę się, że Viki nie dała wam popalić w podróży 🙂

Byłam u koleżanki i jej córcia jest śliczna ale taaaka malutka, główeńkę ma niczym łepek od szpilki...No ale waży 2500g więc co się dziwić...I tak sobie pomyślałam, że Emi jest już taka duża i nie chciałabym znów wracać do początków...Może kiedyś mi się odmieni, ale narazie nie wyobrażam sobie mieć znowu takiego maleństwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
My dzisiaj mieliśmy ciężką noc z ząbkowaniem mamy problem bo chyba wszystkie trójki naraz idą i noce są nieprzespane, ale nie poddajemy się i daje Lence przeciwbólowe jak się pierwszy raz w nocy budzi z płaczem to następna pobudka to tylko na cyca i później nad ranem i jakoś musimy się przemęczyć bo te pobudki to później problem z ponownym uśnięciem jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko, u naszych znajomych też urodziła się taka maleńka dziewczynka i widziałam ją pierwszy raz po miesiącu od urodzenia. Dopiero wtedy miała wymiary takie jak Tymcio kiedy się urodził. W szoku byłam jakie to maleństwo. Szybko się zapomina te początki. Te dzieci to rosną jak na drożdżach.
Kama, no to nieźle się wyrolowała świadkowa.
Eluniu, współczuję tych nocek. U nas też czasami mały budzi się z płaczem i ok 30 minut muszę wisieć nad łóżeczkiem żeby go uspać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!Zapisalam sie na prawko i od wczoraj chodze na kurs, mam juz 8 godz wzkaldow za soba,mam nadzieje, ze szybko sie wzrobie z tym.

W ogole pytalam sie goscia od prawka jak to jest z jazda w foteliku z przodu jak jest poduszka powietrzna no i powiedzial, ze jak do kierunku jazdy to jest ok, tylko tylem nie mozna.I nogi sie dziecku nie polamia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Wróciłam dzisiaj do domu...powiem wam poraz kolejny, mam wszystkiego dość!!!!!!
Ten kutas nie chce wyprowadzić się, poniża mnie, każę mu wyjsć z mieszkania, a on nie chce, stawia warunki, że wyjdzie kiedy on będzie chciał, chyba zadzwonię zaraz na policję 😞 Tak mnie złapał za nadgarstek, że mam krwiaki. Już dość mam takiego życia 😞 😞 Wystarczyło, że na dzień pojechałam do rodziców 😞 😞 😞
Czemu kurwa musiałam związać się z takim chujem 😞 Czemu to wszystko takie pojebane??
Nie mam już siły na to wszystko!!! Chciałabym żeby on umarł, wtedy zniknąłby z naszego życia raz na zawsze!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIU- zostaw go w cholerę! Niestety związałaś się z niezłym skurwielem! Nie możesz pozwolić by Cię partner nie szanował,poniżał i wprowadzał przemoc.
Może przeprowadzisz się do mieszkania po babci? Będziesz miała blisko rodziców,a to mieszkanie sprzedaj.
Pewnie jutro Cię przeprosi i obieca poprawę. Oczywiście zrobisz jak będziesz uważać, ale przemyśl tylko to jak wyglada Wasze życie, jak może wyglądać przyszłość z R a jak bez niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenko Wiktorku sto latek 🙂
No i dziekujemy wszystkim za zyczenia 🙂
Dzisiaj Kacper zrobil kilka razy sam po kilka kroczkow,no i uwielbia chodzic z pchaczem,ale tylko w ogrodzie mu pozwalam bo trawa troche hamuje i nie pedzi tak szybko 🙂

LUSIU podpisuje sie pod slowami Ameli,daj sobie z nim spokoj,bo nie jest wart twoich lez,ty skaczesz kolo niego robisz mu obiadki pierzesz i inne rzeczy,a on za przeproszeniem ma to gleboko w dupie i sie tak wycwanil,ze wie ze jak jutro go przeprosisz to bedzie ok,tydz albo dwa spokoju i od nowa znam kilka takich facetow i oni sie nie zmieniaja ten typ tak ma.....
Ja na twoim miejscu wezwalabym policje ze sie zneca nad toba fizycznie i psychicznie kolesie od razu by go przywolali do porzadku tym bardziej ze jedna sprawe juz ma.....
A po drugie przemysl sobie jakie piekne moze byc zycie bez niego,a w przyszlosci trafisz na odpowiedniego faceta,i zrob tak jak pisze Amelia sprzedaj to mieszkanie i wyprowadz sie po babci.....
Po tym co piszesz to jestem pewna ze jego byla nie byla taka zla,poprostu jej tez takie numery odwalal,az podejrzewam ze miarka sie przebrala i powiedziala dosc....Tobie tez zycze tego z calego serducha zebys podjela odpowiednia decyzje i go wykopala raz na zawsze z waszego zycia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprzedał mój aparat foto, który tydzień temu odebrałam za 350zł, bo pptrzebował dla kogoś kasę, bo za ten wypadek grożą mu 2 lata. Niech idzie siedzieć w pizdu, mam go dosyć. Wiem, że on się nie zmieni!!!!!!!!!!!!
Dzisiaj przy awanturze tak Franek płakał, a ja z tej bezradności biłam tego gnoja, żeby wyszedł, a on nie i nie. Dlaczego nie mogłąm trafić na normalnego faceta i z nim mieć to dziecko.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Normalnie lusiu tak mi cie szkoda,a z niego kawal gnoja i skurwe..... ze tak powiem,jak mogl ci sprzedac twoja rzecz tym bardziej dla kolegi to juz dno calkowite,wez mu jeszcze doloz znecanie sie nad wami to juz calkowicie sie nie wykaraska z tego...
A powiedz mi on jest u ciebie zameldowany???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam zdarte gardło od tego darcia się na niego, Franek co chwila płacze, a ja kurwa nie mam siły. Taka jest we mnie nienawiść, że w pizdu bym stąd poszła, ale dziecka nie zostawie.....
Nie zycze wam kochane takich sytuacji, obyście miały mniej kręte życie od mojego 😞
Jestem tak nieszczęśliwa, że trudno mi to nawet wyrazić słowami....czuje sie jak zbity pies, za nogę przywiązany do drzewa 😞
A on śmieje mi się w twarz, że mam cycki obwisłe;( Mówię mu, że ci skurwielu syna nimi wykarmiłam, i gdyby twoja matka cię też karmiła, to może bardziej by cię kochała....

Irciu - nie jest meldowany, na szczęście.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu, az jestem w szoku po tym co przeczytałam!!!! jak on moze sie tak zachowywac!!! Niech dziekuje Bogu ze ma taką partnerke i synka bo inna by go kopneła w 4 litery!!! Nie obraź sie ale moim zdaniem on do ciebie nie pasuje!!! burak i już!! Z ciebie jest świetna babka i śliczna do tego.Zaradna i odpowiedzialna..nie jeden facet marzy o takiej..i do tego młodsza od tego buraka..a jemu wiecznie cos!!! Zostaw go w pizdu, zobaczysz ułożysz sobie zycie z kims innym.Na twoim miejscu bym zadzwoniła na policje bo on coraz śmielej sobie poczyna i kto wie do czego jeszcze sie posunie. Przy odrobinie szczęścia trafi na cwelownie!!! Zapomniałam z tego wszystkiego pogratulować Franiowi pierwszych samodzielnych kroczków, choc on jest kochana dla ciebie radością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki kochane za wsparcie!!!
Powinien sobie posiedzieć, to może wtedy nauczyłby się życia i rozumu, skoro mu tak źle!!! Teraz kurwa kolacyjke psychol chce mi robić, ale nie chcę od niego nic....jeszcze mi spalił garnek, bo nie ten gaz odkręcił 😞 😠 🥴 😲 😮 🤢 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu podziwiam Cię!!! jestes wielka ze potrafisz to znieść. On wie ze jak go wykopiesz to nie bedzie mial gdzie isc i teraz sie podlizuje.Szkoda tylko ze nie rozumie swojego postepowania a robi wszystko tylko dla siebie. jak będziesz chciała pogadać, to daj znać a umówimy się. sciskam cie mocno i trzymaj sie dla Frania i dla siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...