Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justi a dlaczego uważasz że oddając Wojtusia do żłobka zrobisz mu - cytuję - "największą krzywdę"? Ja się właśnie dowiedziałam, że Tymi dostał się do państwowego żłobka i jestem uradowana po pachy! I wcale nie uważam żebym krzywdziła swoje dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Robie prawko od tamtego wtorku,juz zaliczylam teorie o jutro mam pierwsza jazde. Maz dzisiaj juz pojechal do domu autobusem bo auto zostawilismy tesciom w spadku a sobie kupujemy nowe.
Mala grzeczna, dalej mamy 8 zebow i spuchniete dziasla 😉

Kupilam jej bransoletke z imieniem na blaszcze i o dziwo mala ja meczyla tylko w pierwszy dzien, juz sie przyzwyczaila 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Nie było mnie tu dwa dni i sporo musiałam nadrabiać.
Też się dzisiaj cieszyłam jak głupia jak się dowiedziałam że Lenka się dostała do żłobka od września bo i może nasze kłopoty finansowe się troche zmniejszą jak wróce do pracy.
Też zaglądam na mamuśki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
Moje dziecię jeszcze nie śpi 😮 Biega po łóżeczku i wyrzuca to misia to smoka heheh 😉

Lusiu mebelki super 🙂

Justi kochana współczuję problemów z nianią, swoją drogą bardzo z niej nieodpowiedzialna kobieta skoro zajmuje się opieką nad cudzymi dziećmi i sprawia sobie TAKIEGO psa 😠 😠 😠 Nie martw się, trzymam kciuki abyś znalazła nową nianię. Ale nawet jak będziesz musiała wysłać Wojtusia do żłobka to nie miej poczucia, że krzywdzisz własne dziecko, myśł o tym w ten sposób, że dzięki temu mały będzie miał kontakt z innymi maluchami 😉

A Emi chodzi już jak szalona, teraz prowadzę ją już za jedną rękę i dosłownie biega heheh 😉 A dziś wstała sama i przeszła pół pokoju 🤪 W roczek będzie już pewnie biegać sama 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie,Amelka
dlaczego nie podoba mi sie wizja zostawienia Wojtusia w zlobku ??
Teraz oprocz tego,ze spi u niani calymi dniami jest na dworze
dla niej nie jest problem czy deszcz czy snieg zawsze byl na dworze , a w zlobku??
dzieci podobno dopiero 2 letnie sa na placu zabaw na terenie zlobka tak poza tym sa caly czas w budynku . . . . . . .
niuniek nie idzie sie spac tak po prostu trzeba go albo przytulic, albo zasypia w wozku . . . . ehh
nei wiem po prostu nei wyobrazam go sobie na ta chwile w żlobku 😞
mam na 2 miesiace na przemyslenia i poszukiwania innej niani . . .. . . .
mam wiele argbumentow przeciw zlobkom
jeen plus ,ze bedzie miedzy dziecmi . . ..
nie szczepilam go na pneumokoki .. . nei wiem jak bedzie teraz z tym szczepieniem ehh
nie tak mialo byc . . .. . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi - popieram w 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Twoja niania to jak druga babcia dla Wojtusia. W żłobkach nie traktuje się dzieci indywidualnie, tylko jako grupę. Moje maleństwo też zasypia z butlą, przy kołysankach, czasem robię "kizia mizia, gdzieś ty była...." i miziam go wtedy po policzku. W żłobku usnąłby, jakby zmęczył się płaczem, bo opiekunki ewentualnie nosiły by go trochę na rękach, żeby się uspokoił.
Poza tym taka niania, jak twoja, którą znasz od jakiegoś czasu, więcej przekaże dziecku wiedzy i czułości.
To, że dziecko będzie wśród dzieci, to żaden pozytywny argument, bo moim zdaniem w tej chwili bardziej potrzebne jest mu poświęcanie uwagi, emocjonalne podejście, a nie wierzę, że w żłobku to dostanie.....a na kolegów i koleżanki jest za mały, nie sądze że mają one w tej chwili na niego wpływ zbawienny.
Wierzę, że uda ci się rozwiązać tą sytuację, bez konieczności oddania go do żłobka!!!!!!!



Mamusie, ja w chwili obecnej przeniosłąm się na mamusie, mam nadzieję, że dla tych, które sie tam nie zalogowały, nie będzie problem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Według mnie dobra niania jest dla dzieci w naszym wieku dużo lepsza niż żłobek. Ale wiadomo, nie zawsze się uda dobrą nianię znaleźć. Jeśli miała by być słaba to myślę że żłobek się bardziej sprawdzi, jeśli jest dobry. Ale generalnie zgadzam się z Justi i Lusią że w pierwszej kolejności warto szukać niani a do żłobka oddać dziecko dopiero jak to się z jakichś względów nie uda (no choćby finansowych bo żłobek nawet prywatny to mniejszy wydatek niż niania).
Podczytuję od pewnego czasu forum dot. wychowania - tam był niedawno wątek co lepsze. Podobno psychologia mówi że dziecko do lat 3 potrzebuje jednego konkretnego opiekuna który się nim zajmuje (jak rodzic, babcia czy niania) a nie zespołu pań w żłobku i do 3 lat dla jego rozwoju obecność innych dzieci nie stanowi jakiejś szczególnej wartości.
Ja wracam do pracy jak Staś będzie mieć 2 lata. Na państwowy żłobek i tak nie mamy szans (w Wawie w kolejce czeka obecnie 7 tys. dzieci), mamy namierzony i polecony dobry prywatny, ale chyba najpierw jednak poszukamy na ten rok jakiejś sensownej niani, jak się nie uda to wtedy do żłobka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Izuniu jestesmy na mamusia.net
jakbys chciala z nami popisac to zapraszamy 🙂

przykro mi z powodu twojej babci 😞 wyrazy wspolczucia

na Kubusia jeszcze przyjdzie czas z chodzeniem spokojnie
tylko obserwuj i powiedz przy okazji pediatrze o tym jak stąpa Kubus na paluszkach . ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...