Skocz do zawartości

ZERO ODCZUC ZE JESTEM W CIAZY :( | Forum o ciąży


Andzia20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkich. Pisze zeby dowiedziec sie jak to u Was jest. Jestem w 13 tygodniu ciazy i od samego poczatku jakos tej ciazy nie odczuwam- zero wymiotow, jakis zachcianek, zmiany smakow itp. Od ostatniego usg mineky 2 tyg-wtedy lekarz napisal ze ciaza to 11tyg+1 i razem z moim ginekologiem stwierdzili ze dziecko rozwija sie dobrze i wogole. A ja caly czas sie teraz martwie-czy dzieciatko wogole zyje 😞 Nic nie czuje. Juz bym chyba wolala pomeczyc sie troszke i wiedziec ze wszystko ok. Bardzo chcemy tego dzidziusia.... Prosze napiszcie jak to u Was bylo. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj, nie masz się czego obawiać, ja tez przechodzę ciążę bezproblemowo 🙂 nie czuję kompletnie że jestem w ciąży, tylko powoli brzuszek rosnie. Powinnas się cieszyć że nie masz takich przykrych dolegliwości. Wiele moich koleżanek nie mogło normalnie funkcjonować w początkowych tygodniach ciąży.
Ja testem aktualnie w 18 TC i z niecierpliwością czekam na pierwsze kopnięcie mojej spokojnej kruszynki 🙂
głowa do góry!
pozdrawiam
Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też do końca nie wierze w to szczęście, które mnie spotkało. Cieszyłam się jak dziecko przy pierwszy usg, jak widziałam serduszko, a potem... nic. Bałam sie, że sobie ciąże wmawiam.
Dopiero teraz, jak widać mi brzuszek, to jakośbardziej to do mnie dociera. Pewna będe jak poczuje kopniaki Kropeczki, ale to jeszcze potrwa.
A jeśli chodzi o to , że nie masz typowych objawów, to tylko zazdrościć, że dobrze sieczujesz.
Głowa do góry i ciesz się 🙂 🙂 🙂
Pozdrawiam i witam na forum 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Kochana nie powinnaś się zamartwiać bez powodu. Raczej się cieszyć dobrym samopoczuciem. Ja o mojej ciąży dowiedziałam się dopiero w 16 tc. Nic kompletnie mi nie mówiło o tym. Okresy moje nigdy nie były regularne , dlatego nie zastanawiał mnie ich brak. W końcu na wizycie u lekarza powiedziano mi żebym zrobiła test ciążowy zanim zaczniemy wywoływać miesiączkę jakimiś tabletkami. Wtedy okazało się ze jestem w ciąży , na drugi dzień przy badaniu usg lekarz oznajmił mi ze to już 16 tydz. - byłam w szoku. Wszystko jest ok. Kazda ciąża jest po prostu inna.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, aż korci mnie żeby zacytować słowa wielu moich znajomych :" poczekaj, poczekaj, jeszcze będziesz rzygać jak kot i mieć dość tej ciąży" a nici z ich "pocieszenia" bo nie miałam żadnych objawów ciążowych do tego brzuszek rósł bardzo powoli a wizyty mam co 2 miesiące...Zastanawiałam się kiedy ja poczuje cokolwiek bo czuje się najwyżej jak nosiciel a nie matka. Po 1 USG dotarło do nas z mężem że będziemy rodzicami ale później emocje opadły i znowu nic. Dopiero jak maleństwo zaczęło kopać to poczułam że nosze pod sercem małego człowieczka który już pokazuje swój charakterek i informuje mnie jak coś go niepokoi czy męczy.
Andzia, kup sobie dooplerek do słuchania serduszka dziecka, my kupiliśmy bo za dużo panikowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam to dziwne urzadzenie ktore uzywaja lekarze- niby to do mierzenia cisnienia jest- zakladam sluchawki a druga strone przykladam do brzuszka, slychac jakies tam szumy- cos jakby dziecko plywalo w tym calym plynie owodniowym 🙂 tylko zawsze zadaje sobie pytanie czy to moje urojenia czy naprawde slychac dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana ciesz się jak nie masz żadnych dolegliwości 🙂 Z jednej strony to bardzo fajnie bo nic iebie nie męczy i normalnie funkcjonujesz ale z drugiej strony jak sobie przypomnę ile mnie kosztowały same dojazdy na studia już nie mówiąc o tym, że na zajęciach nie mogłam się skupić bo akurat miałam ochotena słodkie i tylko myślałam kiedy będzie przerwa aby iśc do bufetu kupić jakiegoś batona to cieszęsię że już mi to przeszło:P Ale rozumiem Twoje obawy bo ja teraz to denrewuję się tym, że Maleństwo jeszcze nie kopie 😉 będzie dobrze i korzystaj z uroków ciąży 🙃






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia,ja też miałam na początku takie głupie myśli,że dziecko może nie żyć,a ja o tym nawet nie wiem itp,ale z czasem to wszystko minęło i teraz cieszę się tylko rosnącym brzuszkiem i kopniakami naszej córeczki,ale wiadomo jak się zbyt długo nie rusza to też zaraz panikuję,ale to chyba normalne obawy każdej przyszłej mamusi.I wymiotów na poczatku ani innych przykrych dolegliwości też nie miałam zbytnio,tylko senna byłam i piersi pobolewały.Napewno wszystko jest ok,nie zamartwiaj się bo dzidzi też odczuwa twój niepokój.

A co do tego urządzenia,żeby słyszeć bicie serduszka to myślę,że u Ciebie jest jeszcze za wcześnie i wiem,że na początku ciąży można tego nie usłyszeć i wtedy jeszcze badziej będzisz się denerwowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po pierwsze to :Gratuluję!
Po drugie :to tez bardzo czekałam na malucha i tez nie małam żadnych objawów,dopóki nie zaczął mi rosnąć brzuszek ok.5 miesiąća,to nie mogłam wciąż w to szczęście uwierzyc.
Każde pytanie typu :masz nudności-nie
masz Wymioty-nie,
a może chce ci sie cały czas spać-nie,
boli cię brzuszek-nie,
a ty wogóle jetes w ciąży-no lekarz mówi ,ze tak.
Więc nie masz się co martwic tylko ciesz się ,bo masz duzo szczęścia,na te objawy niestety nie ma lekarstwa i trzeba je dzielnie znosic ,a wiem ,ze niektórym kobietom to się wydaje jakby umierały. 😞
Głowa do góry i ciesz się z życia,a nie zamartwiaj. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dooplerek który mam można stosować od 12 tygodnia nigdy nie zawiódł. Wystarczy dobrze "namierzyć" dziecko i wyraźnie słychać bicie serduszka. Mamy nagrane na komputerach na pamiątkę. Jak mały podrośnie to posłucha jak biło jego serduszko jak był w brzuszku u mamy 🙂Każda pamiątka z tego okresu jest bezcenna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia20 napisał:
Witam wszystkich. Pisze zeby dowiedziec sie jak to u Was jest. Jestem w 13 tygodniu ciazy i od samego poczatku jakos tej ciazy nie odczuwam- zero wymiotow, jakis zachcianek, zmiany smakow itp. Od ostatniego usg mineky 2 tyg-wtedy lekarz napisal ze ciaza to 11tyg+1 i razem z moim ginekologiem stwierdzili ze dziecko rozwija sie dobrze i wogole. A ja caly czas sie teraz martwie-czy dzieciatko wogole zyje 😞 Nic nie czuje. Juz bym chyba wolala pomeczyc sie troszke i wiedziec ze wszystko ok. Bardzo chcemy tego dzidziusia.... Prosze napiszcie jak to u Was bylo. Pozdrawiam


Kochana,

jesteś już w 13 tyg. ciąży, więc z punktu widzenia zagrożeń, to najniebezpieczniejszy okres dla Was minął. Jak będziesz u lekarza następnym razem to poproś go (jesli tego nie robi) żeby na usg aparatem Dopplerowskim, który jest wbudowany do każdego vusg zbadał puls maleństwa i dał Ci go posłuchać. Ja już w 9 tyg. słyszałam bicie serca.
W 13 tyg. na usg również widać już maluszka i jak się dobrze trafi to widać jak się rusza.
Nie martw się niepotrzebnie. Koło 18-24 tyg powinny pojawić sie pierwsze kopniaczki.
Będzie wszystko OK.
A ten aparat, o którym mówiły któreś dziewczyny, nie wiem czy nawet nie Ty, to zwykły stetoskop, który mozna kupić sobie i od około 16 tyg słuchać przez niego bicia serca dziecka. Jak Cie to uspokoi to mozna kupić 🙂

Pozdrawiam i ciesz się ciążą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia20 nic sie nie martw a juz na pewno nie rozmyślaj czy dzidzia żyje- zyje i ma sie dobrze! 🙂
Wiekszośc z nas tak ma na poczatku ciąży bo to raczej abstrakcyjne uczucie-ktoś Co mówi że nosisz w sobie człowieczka a Ty nie czujesz nic. Najgorzej bo jesteś pewnie bombardowana artykułami i pytaniami czy masz poranne mdłości, czy powiększyły się piersi, a gdzie Twój brzuszek i takie tam. Każda ciąża jest inna a to że nie masz wymiotów to, tak jak napisały dziewczyny, dziękuj niebiosom 😁

Ja widziałam moją Małą w 8 tygodniu jak machała swoimi maleńkimi łapkami wiec nie martw się- Twoje Maleństwo z pewnością już bryka 🙂
Myśl pozytywnie, dziecko z pewnością to wyczuje. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia20 nie martw sie u mnie to samo zero rzadnych dolegliwosci nawet teraz (18/19tc) choc brzuszek troszke juz urosl choc niewiele jak na moj etap ciazy w porownaniu z innymi... teraz czekam na ruchy i jakos zle mi z tym ze ich nie czuje i tez sie matwie czy ze mna wszystko i z dzidzia wporzadku itp...

P.S. a ten dopplerek ile kosztuje i gdzie mozna go kupic i cZy na moj etap ciazy juz on bedzie efektowny? buziaczki i czy nie szkodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Andziu ja Ci zazdroszczę...
Od 6 tygodnia mam wstręt do jedzenia, od 8 nie ma dnia bez wymiotów... Schudłam 3 kg. Wmuszam w siebie jedzenie i picie...
To jest na prawdę koszmar... Za dwa dni skończę 12 tydzień i modlę się żeby drugi trymestr był spokojny.
Chciałabym już normalnie jeść, cieszyć się wszystkimi smakami a nie tylko bułką z masłem i powidłami śliwkowymi lub miodem, albo kaszkami dla półrocznych maluchów... Już trzeba tak kombinować żeby przynajmniej zwracanie nie było aż tak nieprzyjemne...

Naprawdę, uwierz mi, jesteś szczęśliwą przyszłą mamą, która może cieszyć się na maleństwo bez 'zakłóceń' 🙂

Ja w niektórych momentach powstrzymywałam się żeby nie żałować że spodziewam się dziecka... A tak bardzo jest chciane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie Dziewczyny mnie tez omiely w sumie wszytkie objawy ciazy no poza brakiem miesiaczki 🙂 jestem teraz w 21 tyg i dopiero zaczelam miec zachcianki a raczej jedna:takie ciastko omlet z bita smietana 🤪 mniam!!! moge to jesc non stop 😁 ciaze przechodze super tak a nasz Synek rozwija sie prawidlowo 🙂
Pozdrowienia dla przyszlych mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Każda ciąża jest inna, i u każdej z Nas przebiega inaczej. ja dowiedziałam się przypadkiem w 9 tygodniu że jestem w ciąży 🙂
Nie miałam mdłości, smaków itd. Miałam tylko obolałe piersi i bóle brzucha jak przed miesiączką i byłam przekonana że po prostu idzie mi okres a nie mogę go dostać:P
śmieszne ale prawdziwe. Cieszę się bo dzięki temu poznałam ciążę od tej najlepszej strony. Do dziś gdyby nie widoczny brzuch i kopiace w nim dziecko to nie czułabym ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No... w ostatnich tygodniach odczuwa się już ciążę 🙂 Bolą mnie uda i krocze jak chodzę, ciężko mi się stoi i siedzi, wolę chodzić, no i oczywiście malutka się bardzo rozpycha, albo czkaweczkę ma 😁 będzie mi tego brakowało...
A do 8 miesiąca też kompletnie nie odczuwałam negatywnych odczuć ciąży. Sama radość 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie było podobnie 🙂 dowiedzialam sie przez przypadek w 8 tygodniu 🙂) no i do tej pory a jestem juz w 13 tyg nie czuję sie "na ciążę" naprawdę! Jem wszystko, nic mnie nie boli a i nawet nie wiem co to są mdłości 🙂) no i oby tak do końca 🙂) pozdrawiam gorąco wszystkie mamusie 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...