Skocz do zawartości

Urlop wychowawczy a umowa na czas nieokreślony | Forum o ciąży


gosiaczek23.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamuski.

słyszałyście cos na temat tego, ze urlop wychowawczy jest płatny dla osoób na umowe na nieokreslony?
Zastanawia mnie fakt co po urlopie macierzyńskim?
Maluszek jest za mały żeby go oddać do żłóbka,
ale też potrzebne są pieniązki;
a no i mój dochód netto przekracza 504 zł zeby ubiegać sie o zasiłek.

Piszcie jak wiecie cos na ten temat

buziolki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu z tego co piszesz mam podobną sytuację tyle że mi dochód nie przekracza więc pewnie dostanę zasiłek wychowawczy ale jeszcze dokładniej popytam się u znajomej co pracuje w MOPSIE
i zobaczymy.
Ogólnie Urlop wychowawczy jest bezpłatny ale wlicza się w lata pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu z tego co piszesz mam podobną sytuację tyle że mi dochód nie przekracza więc pewnie dostanę zasiłek wychowawczy ale jeszcze dokładniej popytam się u znajomej co pracuje w MOPSIE
i zobaczymy.
Ogólnie Urlop wychowawczy jest bezpłatny ale wlicza się w lata pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu z tego co piszesz mam podobną sytuację tyle że mi dochód nie przekracza więc pewnie dostanę zasiłek wychowawczy ale jeszcze dokładniej popytam się u znajomej co pracuje w MOPSIE
i zobaczymy.
Ogólnie Urlop wychowawczy jest bezpłatny ale wlicza się w lata pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek23 z tego co Mi wiadomo urlop wychowawczy jest PŁATNY 🙂 przez 2 lata-jakieś 450zł,3 rok jest już bezpłatny.Nie wiem skąd masz te newsy,że nie płacą.Skoro by tak było to każda kobitka po macierzyńskim by musiała wracać do pracy 😞 Ja nie widzę takiej opcji-powrotu po tych 20 tygodniach-takiego maleństwa nawet nie przyjmą do żłobka,chyba że prywatnie 😞
Sprawdż to jeszcze i potwierdż moją wiedzę lub niewiedzę w tym temacie,pozdrawiam i miłego wtorku życzę 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Kaisaa za stronke.

Pisza w niej tak:
Choć w czasie wychowawczego pracownik podlega obowiązkowo ubezpieczeniu społecznemu, które pokrywa budżet państwa, to urlop wychowawczy jest urlopem bezpłatnym. Osobom przebywającym na urlopie, których dochód nie przekracza 504 zł netto na członka rodziny miesięcznie przysługuje wypłacany w ramach systemu świadczeń rodzinnych - dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym w wysokości 400 zł miesięcznie. Przy ustalaniu prawa do dodatku brane są pod uwagę dochody wszystkich członków rodziny uzyskane w roku poprzedzającym okres zasiłkowy


Czyli jeżeli tylko mój dochód przekracza 504 zł netto(ja mam 1300 netto). to mi nie przysługuje.. .tak to rozumiem

Mówiąc o członkach rodziny biora pod uwage miejsce zamieszkania czy zameldowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu ale to jest twoj dochód z tej pracy ?? bo jeśli tak to w momencie przejcia na wychowawcze zostajesz bez kasy i w tej sytuacji powinno ci sie nalezec wychowawcze znaczy rodzinne z dodatkiem 400 zł. ja tez mialam dylemat typu - ja pracuje, mam prace na stale ale maz swoja stracil, choc tez mial na czas nieokreslony. byl tez kilka miesiecy w tym roku na bezrobociu zarejestrowany w urzedzie. w tym teraz juz pracuje ma od niedawna umowe, ale tez nie jest to jakas jasna sytuacja, wiec zastanawialam sie i jak to mam zalozyc zasawiadzczenie za rok poprzedzajacy jak w ubielym roku moja sytuacja byla unormowana a w tym pojawilo sie dziecko i sytuacja finansowa pogm,atwala. co sie pokazalo, ja mam zalozyc swoje zaswiadzczenie ale maz juz nie, maz ma tylko przyyniesc zaswiadczenie z urzedu ze jest juz wyrejestrowany, i przyniesc kwitek z przepracowanego misiaca. moze w takim razie twoja sytuacja w cale nie jest oczywista i musisz popytac, bo coz z tego jesli twoj dochod przekraczal jesli w momencie przejscia na wychowawcze zostajesz bez kasy. musisz popytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaissa fajnie,że zamieściłaś ten artykuł,teraz wszystko jasne.
W Moim przypadku należy się płatny urlop,nie mamy jeszcze ślubu,więc będę traktowana jako matka samotnie wychowująca dziecko(choć z tatusiem:P )
gosiaczek nie wiem jaka jest Twoja sutuacja,więc sorka za błędne info 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co jeszcze dodam ze mialam taka sytuacje ze mieszkjac u tesciowej w domu - ona pisala mi zaswiadczenie ze nam nie pomaga finansowo - bo tez ta bylo i nie byla brana pod uwage do dolicczenia do dochodu. ale tu chodzilo o opieke spoleczna. w tym ze np rodzinne u mnie zalatwia sie w urzedzie gminy, w innych miastach w opiece. trzeba zawsze popytac a pracownicy juz poprowadza jak dalej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam sytuacje ze jako mama samotnie wychowujaca dzidzie.


kaisaa to jest mój dochód z tej pracy,(pracuje tam na umowe o prace od grudnia 2008), wczesniej w zeszłym roku pracowałam u nich na umowe zlecenie a przed tym gdzie indziej na umowe zlecenie tez.
skład domowników= to dochód mojego chlopaka tez bedzie przekraczał to minimum(prowadzi własna firme). mieszkamy sami.
No własnie ale ja jak przejde na wychowawczy to nie mam zadnego dochodu...
kurcze skomplikowane to wszystko, musze popytac koniecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
popytaj bo możliwe że będzie ci się coś należeć. są różne możliwości tylko nie chodzimy nie pytamy i w tym problem 🙂. nawet z opieki można dostać duże pieniądze. pamiętam dostawałam przy córce ponad 400 zł. a jak mają dać takim co wezmą i przepiją dlaczego nie korzystać z możliwości.

pytać pytać pytać 🙂 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...