Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, powiem Wam jeszcze na pocieszenie, że u mnie ta cukrzyca naprawdę jest chyba w odwrocie 🙂 Gdzieś od dwóch tygodni, z dnia na dzień mam coraz lepsze pomiary i na coraz więcej mogę sobie pozwolić. Nie będę oczywiście szaleć i zachowam podstawowe zasady diety, ale na drobne nagrody na koniec ciąży za uczciwe trzymanie diety od połowy kwietnia to już uważam, że zasłużyłam 🙂 No a największa nagroda to taka, że Mały zdrowy i nic nie wskazuje na to, żeby ta cukrzyca go jakoś dotknęła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Ann, naprawdę miło przeczytac cos tak optymistycznego 🙂 . Cieszę się, że u Ciebie cukrzyca powoli się wycofuje i że z synkiem wszystko dobrze. Tylko patrzeć, a napiszesz nam, że juz tulisz swoje Maleństwo i to dopiero będzie prawdziwa nagroda za cały trud... Mam nadzieje, że i mi uda się szczęsliwie dobrnąć do końca i że z moją Malutką też wszystko OK ( w ten czwartek mam USG, więc się dowiem co i jak ). Ja na diecie jestem od połowy maja, teraz akurat mam nieco cięższy okres - ciągle chodze niedojedzona i przez to rozdrażniona, ale wiem, że jest dla kogo się poświęcić i mam nadzieję, że i mi cukrzyca odpuści nieco na koniec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chodze nie dojedzona 😞 jak patrze na meza jak wcina kielbaske to az slinka cieknie 🙂 ale tez jestem zdania ze warto dla mojego synka jestem w stanie duzo poswiecic zeby byl zdrowy ,chociaz dzis zgrzeszylam, bo zjadlam grzeska ale nie moglam sie powstrzymac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co do za wysokich wskazań rano to jak np jesz dwie kanapki to nie od razu tylko zrób małą przerwę np 15-20 minutową między tymi kanapkami. Tak mi doradził lekarz i daje skuteczny wynik. A co do słodyczy to też raz po raz zrobiłam odstęp od reguły ale tak popołudniu zamiast podwieczorka to coś słodkiego czy nawet loda sobie pozwoliłam i cukier w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich. Ja trochę z innej beczki. Muszę z kimś pogadać bo bardzo się boję!! Właśnie wybrałam wyniki i okazało się że mam gronkowca B. Ale mało tego - jestem uczulona na penicylinę, ampicylinę czyli na te antybiotyki którymi się leczy gronkowce!!! I co teraz?? Jak to będzie?? Czy kwalifikuję się do CC??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Takie bakterie z tego co wiem, ma bardzo dużo dziewczyn (ja mam paciorkowca 😎, ważne że o nich wiesz, bo wtedy można działać. Rzeczywiście ta alergia może być utrudnieniem, ale wydaje mi się, że jeśli lekarze będą o niej wiedzieć odpowiednio wcześniej, wymyślą jakieś rozwiązanie tego problemu. W większości przypadków podaje się i tak dziecku po porodzie profilaktycznie antybiotyk, na wypadek gdyby się zaraziło od swojej mamy - może u Ciebie takie rozwiązanie wystarczy?
Nie martw się w każdym razie na zapas 🙂 Ważna jest wiedza o problemie i to, żeby go wystarczająco wcześniej omówić z lekarzem, żeby później nie było niespodzianek, jak już będzie mało czasu. W ostatecznej ostateczności, gdyby się już zupełnie nie dało tego rozwiązać inaczej, cesarka też jest dla ludzi 🙂
Trzymaj się, wszystko będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elunia, tylko nie zapomnij sie pochwalić jak szybko po porodzie cukrzyca zniknęła, to na pewno będą dla nas optymistyczne wieści 😉 To ja może też się pochwalę, że dzisiaj byłam na USG i z moją córeczką wszystko dobrze - waga dokładnie w połowie normy, więc bardzo się cieszę 😆 Pozdrawiam wszystkie SŁODZIAKI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Laseczki
caly czas Was podglądam i z tego wczytywania sie zapomniam coś do Was skrobnąc.Wlasciwie nie mam jeszcze co,bo do poradniu ide dopiero w poniedzialek.Ciekawe jak mnie tam potraktują 🙂
Ale mi sie trafilo,ja ktora tak boje sie igieł 🙂 🙂
Boje sie cholernie o maluszka i juz jestem wstanie wszystko przetrzymać byle bylo tylko dobrze.
Ann pienir niedlugo przyjdzie na świat Twoja pociecha.Zycze dobrego i szybkiego rązwiązania .Mam nadzieje,ze pochwalisz sie maluszkiem jak tylko będziesz mogla.

Pozdrawiam gorąco wszystkie cukrówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To znowu ja...
przebudzilam sie przed piątą i myslalam tylko o temy cukrze.Nie moge z niczym nic porownać,bo nadal czekam na pierwsza wizyte w poradni.
Wjednym z postow przeczytalam,ze na czczo poziom cukru 70-75 jest bardzo dobry.Ostatnie moje wyniki jakie sobie zrobilam na wlasna ręke mialam 76,pielegniarka powiedziala,ze b.ładnie.Po godzinie mialam 122 (ostatni wynik to 156)czyli spadl.Po odrzuceniu ziemniakow,pieczywa bialego i wszelkiej bialej mąki,cukru,slodyczy,sokow i obrzerania sie owocami.Martwie sie,ze niedostarczam małegmu odpowiedniej ilości i jakości pokarmu.Zjadam wiekszą ilośc mięska,kasze gryczaną,warzywa.Jogurty pije tylko naturalne(activie),a co z mlekiem w jakich ilościach moge je pić?Kupuje sok z Hortexu Bez cukru,czy ten moge pic w takich ilościach jakich mam wlaśnie taką potrzebe?Ostatniu kupilam chleb IG dla cukrzykow.Napalilam sie na niego ale po przeczytaniu etykiety zwatpiłam.W składznikach była mąka pszenna,wyglądał na dmuchany i zabarwiany karmelem.Czy tak powinien wyglądac typowy chleb dla diabetyków?KOSZMAR.Wygląda na to ,ze nie przybieram na wadze.Pisalyście,ze można tez chudnąc,a malec bierze tyle ile mu potrzeba.mam nadzieje,ze w moim wypadku tez tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Maluda, to zupełnie normalne, że się martwisz, u mnie było tak samo. Początkowo byłam przerażona i błądziłam jak dziecko we mgle... Szczególnie upierdliwy był właśnie czas oczekiwania na wizyte w poradni (ja tez czekałam długo, bo 11 dni).W tym czasie starałam się oczywiście trzymać dietę na własną rękę, ale bez glukometru nie wiedziałam jakie ona daje efekty i to mnie dodatkowo dobijało. Ograniczyłaś rzeczy zupełnie niewskazane dla cukrzyków i tu już duży plus dla Ciebie i Dzidzi, a z resztą eksperymentów niestety musisz poczekać na glukometr. Dopiero wtedy nabierzesz pewości na co możesz sobie pozwolić, a na co zupełnie nie. A wtedy zrobisz się na pewno duzo spokojniejsza. Jeżeli chodzi o mleko, powiem Ci szczerze, że ja je praktycznie wykluczyłam na rzecz jogurtów, kefirów i chudego twarogu. Słyszałam, że mleko powoduje bardzo szybki wzrost cukru we krwi (zawiera laktoze tzn. cukier mlekowy), dlatego jednorazowo mozna wypic nie więcej niż 1 szklankę i nie łączyć 2 nabiałów w 1 posiłku (czyli jak szklanka mleka to już nie kanapka z twarogiem). Podobno nie jest zalecane również łączenie słodkiego mleka z owocami. Za to ja Ci powiem, że zalewam owoce kefirem lub jogurtem naturalnym i cukier jak najbardziej Oki, musisz spróbować. Mleko jest równeiż u niektórych powodem wzrostu cukru rano, dlatego w wielu poradniach doradzają, aby wykluczyć nabiał z tego pisiłku. Jeżeli chodzi o soki to ja z nich zrezygnowałam całkowicie. Bo jak mam pic pół szkalnki, do tego rozcieńczone wodą poł na pół i jeszcze je odliczyć od przysługujących mi na dany posiłek wymienników węglowodanowych, to naprawdę wolę się napić wody mineralnej z cytrynką lub listkiem mięty... Na te soki z Hortexu bez cukru tez bym uważała, są słodzone innymi substancjami, które raczej nie są dla nas dobre. A pieczywo to chyba najcięższy temat dla każdej z nas - w drodze eksperymentu ustalisz po jakim cukier utrzymuje się w normie. Ja mam sprawdzony chleb razowy z piekarni Oskroba i tego sie trzymam, a na kolację nocną jem pieczywo chrupkie Wasy. A jeżeli chodzi o chudnięcie, to ja schudłam 1.5 kg, co mnie na początku wprawiło w zaskoczenie i strach zarazem. Spytałam o to w poradnii, a potem jeszcze sowjego gina i obie panie dr zgodnie stwierdziły, że to normalne, bo cytuję: "zaczęla się Pani odżywiać, a przestała Pani jeść..." I mówiły, że odbywa się to bez jakiejkolwiek szkody dla Maluszka, bo dziecko i tak pierwsze sobie pociągnie to czego mu potrzeba. Myslę, że skoro jemy chude mięsko, dużo warzyw, kasze, chudy nabiał, jakiś owoc to dostarczamy naszym Dzieciom potrzebnych składników odżywczych i niczego im nie zabraknie 😉 Zresztą po wczorajszym USG nic nie wskazuje na to, żeby moja Maleńka narzekała na brak pożywienia 🙂. Głowa do góry, będzie dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gogi

Jesteś kochana,dzieki za tak wyczerpującą odpowiedz.Mialam z rana okropnego dola,teraz czuje sie duzo lepiej
Wlasnie wrocilam od lekarza rodzinnego i lekarka powiedziala to samo co TY.Pochwalila też za to,że sama zabralam sie za ten cukier,a wynki są ładne.Gdyby nie Wy cukróweczk,to pogubiłabym sie okropnie.Dzieki za to Forum 🙂
Pozdrawiam mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam, odebrałam wyniki krzywej cukrowej i nie moge znaleźć konkretnych informacji w internecie. mialam robiony te st obciazenia glukoza 75g i mierzone tylko po 2 godz. na czczo wyszlo 73 mg/dl a po 2godz 153 mg/dl Co myslicie o tych wynikach? w internecie wyczytalam ze cukrzyca jest powyżej 200, a w innym miejscu ze powyzej 140. prosze o odpowiedz, wizyte u mojego gin, mam w poniedzialek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Aniu
Wczoraj bylam u lekarza rodzinnego i p.dr powiedziala,ze cięzarnym robi się tylko na czczo i glukoza 50 gr po godzinie.75 gr ,to juz przy cukrzycy.Takie wyniki jak ja mam po 50 gr pierwsze badanie 86 i po godzinie 156 ,a po dwoch tygodniach stoswania powiedzmy,ze diety(odrzucilam produkty podwyższające cukier) 76 i 122 lekarka określiła,ze to jest nietolerancja glukozy.Pochwaliła za wynkiki i kazala nadal stosować:moją "dietkę".

w poniedzialek mam termin do poradni dla diabetykow i tam juz sie dowiem jak dalej postępowac,to nieuniknione.
Jesli masz takie wyniki,to napewno dostaniesz skierowanie do poradni dla diabetykow.A teraz jesli mozesz poodrzycaj wszystko co może podnosić Cukier.Tutaj na tym wątku kochane cukróweczki pomogly mi swoimi podpowiedziami z doświadczenia i dlatego wyniki sie polepszyły.

Wywalilam calkowicie make pszenna czyli chleb,bulki,ciasteczka ,zaciąganie sosów itd.ZIEMNIAKI.Owoce nie wskazane,to arbuz ,winogrona,i banany.Soczki poszły do lamusa 😞.
Wprowadzilam chleb żytni na zakwasie(absolutnie nie moze być karmelu w nim),żytni Wasa.Owoce to jabłuszka,no czasami skusze sie na nektarynke.Dużoooo warzyw,zwłaszcza zielonych(zawierają żelazo) i zamiast jogurtow owocowych TYLKO naturalne.Gotuje sobie w malych ilosciach kasze gryczaną albo ryż.Pomidorki do woli.Najlepiej mieso gotowane,wędlinki.
Moj gin powiedzial mi,ze jak chleb,to odrobineczka a duzo do tego chlebka.Porcje z tego co wiem muszą być maleńkie ale częste.Coś 5 do 6 posilkow dziennie.

SPOJRZ CO JESZCZE PODPOWIEDZA CI DZIEWCZYNY.
Pozdrawiam serdecznie i zycze wytrwałości 🙂 🙂 🙂

Jesli pocztasz tataj na tym wątku,to znajdziesz jeszcze wiele innych,ktore dziewczyny stosują aleona juz wiedzą jak maja postępowac,bo maja kontakt z poradnią i mierzą sobie poziom cukru.
NIm pojdziesz do lekarza minie moze tydzień,moze dwa(tak sie czeka za terminem),a mozesz juz zrobić cos dla siebie i dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
.Mam prosbe przekaz cukrzycowkom,zeby w razie szpitala zadbaly o wlasny prowiant:u mnie teoretycznie jest wersja cukrzycowa,ale tylko obiady sienadaja,po szpitalnych sniadaniach i kolacjach cukier skacze jak szalony,a dodatkowych posilkow wogole nie ma. Musze wrocic nawlasny wikt Pozdrowienia ANN..

Kopiuje z lipcówek na życzenie ANN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Słodziaki 🙂 Maluda, jesteś kochana, ale naprawdę nie masz za co dziękować. Po to tutaj jesteśmy, żeby się wzajemnie wspierać i pomagać sobie dzieląc się spostrzeżeniami i radami. Bo w końcu kto tak dobrze zrozumie słodką mamuśkę jak druga słodka mamuśka??? 😉 Jak tylko będe mogła zawsze chętnie pomogę. A Ty koniecznie napisz jak tam w poniedziałek po wizycie w poradni.
Elunia - dzięi za przekazanie informacji, kochana Ann o nas nie zapomniała...
Witaj Aniu. Ja akurat nie miałam wykonywanego testu obciązenia 75 gr glukozy, bo wynik po 50 gr miałam 188 i moja gina od razu zakwalifikowała mnie jako cukrzycówkę. Al e w poradni powiedzieli mi, że dla nich cukrzyca zaczyna się dopiero powyżej 200, a ja mam ciążową nietolerancję glukozy. Z tego co się orientuję to normy po obciążeniu 75 gr wyglądają następująco:
po 1 h - do 180 mg/dl
po 2 h - do 140 mg/dl
więc wygląda, że masz faktycznie wynik trochę powyżej normy i zapewne zostaniesz skierowana do diabetologa. Jak juz napisała maluda do czasu wizyty doradzamy Ci wyłączenie z diety produktów o wysokim indeksie glikemicznym, a więc wszelkiego rodzaju słodyczy, cukru, mąki, białego pieczywa, słodkich owoców (inne dozwolone w małych ilościach), rzeczy smażonych i tłustych (dotyczy zarówno nabiału jak i mięsa), a dalej to już diabetolog poprowadzi. W razie jakichkolwiek wątpliwości pisz - postaramy się pomóc 🙂 Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann jakis czas temu uprzedzała, że być może Ją "zamkną" wcześniej w szpitalu, bo chyba miała jakieś inne komplikacje, no, a przecież moment rozwiązania tuż tuż... Ale chyba jeszcze nie urodziła. Mam nadzieję, że nam się pochwali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...