Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mnie kazali po porodzie powoli wygaszać dietę cukrzycową, nie musiałam mierzyć cukru (chyba?). Co do tego ile powinna trwać i jak to sprawdzać, to są różne szkoły. Teraz zgadzam się z poglądem, że po połogu należy na spokojnie zrobić test z obciążeniem i on już powinien być ok jeśli to była tylko cukrzyca ciążowa. Bo czasami tak jest, że cukrzyca była już wcześniej tylko się o niej nie wiedziało i wyszła dopiero w ciąży bo wtedy robiło się po raz pierwszy porządne badania pod tym kątem. U mnie po pół roku test z obciążeniem wyszedł jeszcze źle, badania po kolejnym kwartale były już w normie. Cukrzycy nie mam ale muszę trzymać rękę na pulsie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiście szkoły są różne - tak jak pisze Ann. Ja musiałam w szpitalu mierzyć cukier i podawać wyniki pielęgniarkom. Później jeszcze przez jakiś czas mierzyłam w domku - o ile mnie Lenka pozwalała 😉 ale wyniki były w normie także zaniechałam mierzenia. Nie pamiętam po jakim czasie, ale po porodzie robiłam obciążenie glukozą i wyniki wyszły dobrze. Ja natomiast cały czas borykam się z anemią, która w ciąży była potworna i niestety do dnia dzisiejszego nie mogę z tego wyjść 🤢
Justyna skoro wyniki masz ok to nie masz się czym martwić Dzidziuś na pewno jest zdrowy i dobrze jest jemu u Ciebie w brzuszku. A tak w ogóle spodziewasz się dziewczynki czy chłopczyka?
Już doczytałam, że chłopczyka - gapa ze mnie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie zrozum mnie źle - ale dziwacy z tych lekarzy irlandzkich. Przecież każda kobieta chce wiedzieć kto zamieszkuje w jej brzuszku 🙂 Ja z niecierpliwością czekałam na każdą wizytę aby zobaczyć dziecko na ekranie monitora - przecież to cudowne uczucie ☺️ Zobaczyć ile dziecko przytyło i czy wszystko jest w porządku. Najważniejsze aby dziecko było zdrowe, a Piotruś na pewno będzie się cieszył z braciszka to świetny kompan do zabawy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia dziwni to mało powiedziane. Nawet nie masz pojęcia ile ja przepłakałam jak byłam w ciąży z Piotrusiem. Tu robią usg w 12 tygodniu, by ustalić date porodu, a później jak wszystko jest ok i dziecko sie rusza to nie ma zadnego. Nawet przed porodem usg nie robią by sprawdzić ile dziecko waży. DLa nich to nie ważne. Masz rodzić naturalnie i tyle, a że dziecko jest duże to co? Ja już pod koniec pierwszej ciąży troche naciagałam, że mnie boli brzuch, że dziecko nie rusza sie tak jak powinno to mnie wysłali na dodatkowe usg. Teraz przez ten cukier tez bede miała dodatkowe, ale jak wszystko by było dobrze to bym miała usg tylko raz w 12 tyg. A co do płci to oni nie chca mówić, bo były przypadki ze matki specjalnie poroniły dziecko bo zamiast dziewczynki był chłopiec i odwrotnie. Chociaż jak sie zapytałam w 38 tygodniu jak byłam z Piotrusiem w ciąży to mi powiedziel, ale wczesniej nie było o tym mowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna z tego co słyszałam od znajomych to ogólnie służba zdrowia w Irlandii pozostawia wiele do życzenia (z resztą niewiele lepiej jest u nas 😉 ). Tylko, że u nas jest w miarę kompetentnie, natomiast pielęgniarki i niekiedy lekarze mają nieżyczliwe nastawienie. Pakuj się i do czasu rozwiązania przyjeżdżaj do POLSKI! 😉 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia przyjechać juz nie moge 🙂 Ale tak szczerze to się przyzwyczaiłam do tutejszej służby zdrowia (mam zapas antybiotyków z Polski hehe). Są tu polscy lekarze więc jak moge to wybieram Polskich, jednak zauważyłam że niektórzy mają złe irlandzkie nawyki i albo przepisuja paracetamol na wszystko, albo antybiotyk odrazu gdy dziecko tylko kaszle. Porażka. Choć na opieke podczas porodu i po porodzie narzekać nie moge. Wręcz przeciwnie. Wszyscy są mili, pomagają, nawet obiady sama moge wybrać w szpitalu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, rzadko zagladam, bo cos z moim intern etem jest nie tak, jak mam czas napisac to ciagle blad strony wyskakuje, a kiedy indziej mala nie pozwala, swoja droga mam bardzo absorbujace dziecko 🤨. Ciagle cos musi robic, trzeba zajecia jakies wciaz wymtslac 🤨. U nas jest strajk z jedzeniem, malo co chce jesc w sumie to nic nie chce, butli sie nie chwyci, lyzeczka na sile. 😠
Co tam u was?
Ja rowniez jak jasia mierzylam cukier w szpitalu i troche jeszcze w domu, badanie po 8 tygodniach.
Co do tego usg w irlandii to zupelnie nie rozumiem, zeby robic w 12 tyg a potem juz nie!!!???To w takim przypadku, ze mną bylo by krucho, bo mala byla ulozona posladkowo i wlasnie pozniejsze usg to wykazuja, dzieki temu mialam cesarskie ciecie, a nie niebezpieczny i ciezki poród.
Pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Jestem. No mi cukrzyca nie minie więc zawsze będę "pasowała" do wątku. A reszcie mam nadzieję, że minie i nigdy nie wróci.
Miałam teraz ciężki czas, umarła moja mama. Nie chorowała, a w sumie to nie chodziła do lekarza. Mieszkała sama, ale była jeszcze młoda. Wróciła z zagranicy na święta. Spadała na mnie organizacja pogrzebu, do tego szok z powodu tego co się stało. Święta mieliśmy do bani. Jakoś nie mogę się pozbierać. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku Nikusia bardzo mnie jest przykro z powodu Twojej Mamy... Nie dziwię się, iż nie możesz się pozbierać bo Mama to jest bardzo ważną osobą w życiu (dla mnie najważniejszą) ale musisz być silna dla Kubusia i Emilki. 🙂
Anus co u nas hmm... Niestety Lenka ma już tyle zębów, że zaczynam się gubić 😉 Na dole brakuje tylko 5 i będzie już cały komplet. Nie powiem bo kiedy wychodziły 4 to naprawdę były ciężkie chwile. Zarwane noce, dni marudne i do tego spanie po 15 minut 🤢 Ale przeżyłyśmy aktualnie jest lepiej 🙂 Poza tym Lenka próbuje sama chodzić 🤪 To są malutkie odległości - jakieś 2 kroczki, które nie zawsze uda jej się pokonać - ale w każdym razie się zaczyna 😉 Oj niedługo 5 minut na d... nie usiądę 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki!
Nikusia współczuje! Nawet nie potrafie sobie wyobrazić co czujesz. Trzymaj sie dzielnie dla dzieci.
Anus nio tak tu jest z tym usg. Tu nie ma zadnych przeciwskazan do porodu naturalnego. Bardzo rzadko robią cesarki. Nawet przy przepuklinie nie chca. Szkoda słów! Dlatego trzeba troszke pościemniać, żeby wiedziec jak dziecko jest ulożone i poprosic pozniej lekarza prowadzacego o karteczke, że musisz miec cesarke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta to pewnie rota wirus. Byłaś z Anitką u lekarza? Poprzez biegunkę dziecko się bardzo szybko odwadnia - dlatego konsultacja z lekarzem niezbędna. Podawaj Małej pić po łyczku albo dwóch ale dosłownie co chwilkę. Podawaj też probiotyki ( nas sprawdził się acidolac Lenka chętnie go pije i nie muszę Jej na siłę tego dawać) oraz smecta (nam lekarz zalecił 3 x dziennie po 1/3 saszetki). Natomiast ja Lence podawałam po pół saszetki jak biegunka była ostra. Tylko co prawda my mieliśmy to związane z ząbkami. Lekarz zalecił aby nie używać chusteczek do wycierania pupki tylko myć ją pod bieżącą wodą - aby nie podrażniać.
Super, że przygotowujecie się do roczku w końcu to już za 3 dni 😉 Planujecie coś specjalnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Jestem studentką II roku studiów uzupełniających magisterskich na kierunku Pielęgniarstwo.Piszę pracę mgr na temat sposobów odżywiania kobiet ciężarnych z cukrzycą. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety której wyniki (odpowiedzi) zostaną wykorzystane wyłącznie w celach naukowych Bardzo proszę o przemyślane i szczere odpowiedzi na pytania. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!Dziękuję. Niestety nie mogę podać linka gdyż jestem nowym użytkownikiem forum. Bardzo proszę o odwiedzenie strony ankietka.pl i wyszukaniu ankiety "sposoby-odżywania kobiet ciężarnych z cukrzycą" To na prawdę wiele dla mnie znaczy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...