Skocz do zawartości

urlop wychowawczy | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej mamusie 🙂mam pytanie.wiem jak napisac pisemko do szefa,ale glowie sie przy terminie....załozmy ,ze chce wykjorzystac caly urlkop od 19.12.wiem ze jest 3 lata tak???no i w tym poisemku trzebq napisac od do.a slyszalam ze teraz to jakos na czesci podzielono...i nie wiem jak 😞czy moze byc od 19.12.2009 do 19.12.2013???czyli w terminie 3 lat???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja też składałam o wychowawczy, ale rozłożyłam sobie go, bo sama chciałam. Za pół roku pójdę znowu go przedlużyć, bo też tak można, a nie wiadomo jak się wszystko poukłada, a po co pracodawca w moim przypdku ma mieć muchy w nosie ze od razu 3 lata 🙂 Nie słyszałam szczerze o musie rozkładania i dzielenia wychowawczego na raty, i tak pracodawca nie może ci go odmówić wiec jak napiszesz termin to moim zdaniem bez znaczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Ania.musisz mu napisac pierwsze pismo ze chcesz na rok....tzn. do daty do kiedy przyznany masz zasiłek rodzinny,teraz bodajze jest to do 31 października 2010.bo i tak bedzies wtedy potrzebowała nowe pismo od pracodawcy.zeby złozyc o wychowawcze na nowy okres .niestety takie pismo na 3 lata od razu ,nie przejdzie....ja juz to sprawdzałam.pamietaj ze przysługuje ci tylko 2 lata płatnego wychowawczego.tj.400zł.
+ rok nie płatnego.aha i w tym pismie od pracodawcy musi byc napisane od kiedy i na jaki okres czasu jestes zatrudniona,na kogo jest ten urlop.pesel itd.i dokładna data od kiedy do kiedy jest ten urlop.niech ci to wszystko od razu wystawi bo ja jexdziłam do swojego 4 razy...bo taki tepy jest 😁.a po co maja ci robic problemy....no i załatw to jak najszybciej,bo ja przez pracodawce sie spóźniłam .....załatwiałam głópie pismo ponad 2 tyg.od złozenia pisma minąl juz miesiac a kaski nadal nie ma.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przepraszam że sie wtrącam ale przecież nie musi brać płatnego wychowawczego , nie każdym sie należy -trzeba przymieraĆ głodem aby go dostać -500 zł na osobę w rodzinie ....? A jeżeli napisze od razu na 3 lata w każdej chwil moze go przerwać i wrocic do pracy , tak samo jezeli napisze na mniejszy okres potem go przedłużyc do 3 lat dziecka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeżeli jedno z rodziców pracuje i zarabia lekko przeszło 2000zł to dzieląc to na 4 os może się załapie a jak pracują dwie osoby w rodzinie ? jeżeli nie przysługuje ci rodzinne te marne 68 zl to rownież wychowawczego nie dostaniesz , a jeżeli łapiesz się na oba to pamiętaj należa ci sie becikowe 1000zł + 1000zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja urodzilam w lipcu wiec ten 1000 plus 1000 i za 3 miesiace 68 do wrzesnia czy pazdziernika dostalam...a na 2010 mi odmowili..zdenerwowlismny sie,bo ja mialam najnizsza umowe ,kuba tez i to tylko przez pol roku...a doliczyli nam do tego jego wyplate pierwsza z tego roku tez najnizsza...nie roaumiem tego w ogole...juz nie chodzi o to..ale 400zl wychowawczego to dla mnie bardzo duzo...i szkoda mi 😞bo pracowalam caly czas na najnizszej umowie przez 2 lata,a kolezanki ktore zaszly w ciaze i nie pracowaly nigdy dostaly wychowawcze,bo sie zatrudnily gdzies tam na lewo 😞niesprawiedliwe 😞to co radzicie ???>pisac do tego 31.10 czy od razu na rok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...