Skocz do zawartości

zaparcia w ciąży:/ | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć dziewczyny. chcę się was poradzić co na zaparcia w ciąży??? nadmienię że przed ciążą się z tym też borykałam bo chora jestem na niedoczynność tarczycy ale teraz to już jest masakra:/ tydz bez kibelka-brzuch boli niesamowicie:/ macie jakieś sposoby???
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie otręby pszenne. Mieszaj je z kefirem i pij.
Mi pomaga też zielone winogrono, kiwi. Codziennie też piję kawę zbożową, ponieważ zawiera dużo błonnika 🙂
Z rad innych dziewczyn (nie sprawdzałam ale podobno super skuteczne 🙂 ) - codziennie na wieczór zalewaj suszone śliwki wrzątkiem i rano na czczo wypijaj napar.
Unikaj bananów,słodkiego i jasnego pieczywa, przeżuć się na ciemne pieczywko 🙂 mam nadzieję, że to Ci pomoże.
Ja też walczę z zaparciami od samego początku ciąży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Jestem w 6 tygodniu pierwszej, niespodziewanej ciąży i szukam porad więc zalogowałam sie na tę świetną stronę. Zaparcia mam straszne (choć przed ciążą nie miałam problemów) nie jem słodyczy, piję dużo wody ale to może wina bananów... mąż dowiedział się że mają dużo kwasu foliowego i teraz wszędzie w domu leżą banany 😉 Odstawie je i spróbuje śliwki i semie lniane jeść. a próbowała któraś błonnika? (takiego co można w aptece kupić np Xenea?) Aha nie dodałam, że ta pierwsza niespodziewana ciąża nas bardzo cieszy 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny!
Ja probowalam wszystkiego i nic nie pomagalo 😞 i jekarz mi doradzil czopki glicerolowe i jak reka odial wiec jak juz wam nic nie pomaga to to jest super sposob 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Następna wizyta u lekarza za 3 tyg. Do tego czasu na wszelkie sposoby spróbuje ruszyć moje wnętrzności 😉 naturalnymi metodami. Precz z bananami (a przynajmniej ogranicze je) zacznę jeść dużo jabłek i popijać je maślanką i wodą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo widze maci ten sam problem co ja ;/ okropne te zaparcia ahh..... mi czasami pomaga kapusta kiszona... a rano pije wode przegotowana z cytryna lub bez jak kto woli potem jem jogurcik naturalny z pszennymi otrebami..... otreby trzeba pokochac i juz.... no jabkla tez jem wrecz je uwielbiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja tez miałam z tym problem, lekarz polecił mi tabletki DICOMAN wspomagające pracę jelit i syrop NORMALAC, dostaniecie bez recepty, jedna tabletka dziennie, jedna łyżka syropu dziennie, dodatkowo codziennie rano woda przegotowana z wyciśniętym sokiem z połowy cytryny no i jabłuszka,mi pomogło, powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam przez prawie całą ciąże jadłam banany, a na zaparcia dobre są suszone owoce, pestki dyni, słonecznika, ale i tak najlepsze jest wypijanie raz dziennie maślanki lub kefiru, a od 3 tyg. piję do śniadania kubek ciepłego mleka i odpukać ten problem zanikł. Acha i picie wody mineralnej niegazowanej też jest dobre, ja wypijam przeważnie 1.5 l wody dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mialam z tym malutkie problemy,tak jak Anulka 81 pije duzo mleka,jogurty,śliwki i pestki.Jakoś szlo jednak nastąpil punkt kulminacyjny myślałam,ze bede rodzić za chwilke.t bylo nie do zniesienia.Pomogła Activia.Kiedyś tez mialam okropne wzdęcia i Activia pomogła natychmiast.Uważam,ze to wszystko co jem jest dobre ale teraz wypijam buteleczkę dziennie i uffff nie mam problemow.
Pozdrawiam wszystkie mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety też mi one dokuczały na początku ciąży. Polecam suszone śliwki - Bożonarodzeniowy kompocik z suszonych owoców okazał się maga zbawienny 🙂, ale równie dobry będzie jogurt z suszonych sliwek lub aktivia 🙂
Mnie pomagała też herbatka z kopru, możesz ją kupic w Lidlu i nie jest droga, a nawet całkiem niezla w smaku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...