Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hahhaaah remonty chyba jakieś zaraźliwe 🙃 ja tez przez wekeend miałam remont jeszcze dzisiaj robiłam poremontowe porządki. A teraz siedzę wygodnie w moim nowym saloniku 🙂
Sara upławy to normalka, noś wkładki higieniczne, będziesz sie czuła bardziej komfortowo.
Ach w brzuchu mi burczy idę coś przekąsić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witam wczesnie rano i remontowo w srodowy zimny i sniezny dzionek... 😎 jestesmy po 4 wizycie u gin - cieszymy sie ze dzidzius jest zdrowy i rozwija sie prawidlowo :laugh: :P 😁 co mnie cieszy to wykluczylismy przepuklinke oponowo- rdzeniowa i ma gruba pepowinke co jest duzym plusem ...:laugh: :P 😁 😆 lubimy grube pepowinki 🙂 :laugh: :P ale najsmieszniejsze jest to ze malenstwo mialo nas gdzieś i cale badanie lezalo bokiem lub pleckami do nas ... bawil sie raczkami i cwiczyl intensywnie oddychanie bylow widac jak przeponka pracuje 😁 :laugh: :P ale wieccie co jak chcielismy zajzec miedzy nozki to chyba wiedzial ze szukamy kim jest i nici z tegi robil wszystko ze sie nie dalo zobaczyc 😠 😞 🥴 wiec do nastepnej wizyty zyjemy nieswiadomi 🤨 jednak nie to jest najwazniejsze ale to zeby malenstwo bylo zdrowe co ma byc to bedzie ale milo bylo by wiedziec:laugh: :P ... chcialam wam pokazac zdjecie ale nawet to jest do kitu bo dzidzia ulozyla sie tylem do nas i glowka do do dołu ... smialismy sie ze sprawdza teren przed porodem 😁 :P :laugh:

a na dodatek spac mi sie chce jak nie wiem ale nie moge sie polozyc bo mam robotnikow na glowie przychodza przed 7:00 koszmar 🤢 😲 😠

pozdrowionka mamuski milego dnia zajze pozniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny u mnie zmeczenie nadal nie ustępuje, a na dodatek ma okropnie niskie ciśnienie - 90/60
Współczuje Wam tych remontów, od mojego w marcu mnie rok, ale był bardzo intensywny bo trwał 3 miesiące, horror.
Za to przyjemnie po tym sprzątaniu podziwiac efekty i czasem warto sie poświecic 🙂

Anycool mam pytanie, bo pisałas wczesniej ze jestes na L4 , na jak długo lekarz wystawia Ci zwolnienie? Musisz przychodzic po kolejne co miesiąc? Bo ja dostałam ze szpitala na 2 tygodnie, ale powiedzieli, zebym zrezygnowała z pracy i teraz nie wiem jak to będzie wyglądało, bo zapewne moja lekarka nie da mi od razu do dnia porodu ;] Pozdrawaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sara85 - to fakt nie da ci do dnia porodu , ja niestety dostaje zwolnienie co miesiac takie sa wymogi zus-u , ja mam swoja firme a bedac w ciazy nie moge pracowac taki zawod 😎
nie wiem jak to jest w twoim przypadku czy ciebie tez dotycza jakies przywileje w pracy odnosnie ciazy i czy maja cie prawo zwolnic ... mysle ze mimo ze to jest okres probny a o ciazy dowiedziala sie juz pracujac to mysle ze masz takie same prawa jak wszystkie kobietki i pracodawca powinien placic ci do konca ciazy pesje 😎 ale to juz musisz dowiedziec sie dokładnie 😉 pozdrowionka i trzymaj sie cieplutko i dbaj o siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Jestem po wizycie u ginia widziałam moje maleństwo jak fika jak mu serduszko bije i co najwazniejsze wszystko jest ok 🙂

Saro prawo jest po twojej stronie 🙂 Dostałaś L4 na 2 tyg... a od 12 tyg jesteś chroniona i pracodawca nie moze Cie zwolnić 🙂mozesz porozmawiac o tym z pracodawca, ze spodziewasz sie dziecka a niestety nie wskazana jest praca 🙂 pracodawca jest zobowiazany przedłuzyć Ci umowe do dnia porodu 🙂 a L4 lekarz przewaznie wystawia max na 4 tyg... 🙂Tak wiec tym bym sie nie przejmowała 🙂 siedz soebie na L4 dbaj o siebie 🙂 a pensje i tak dostaniesz 🙂

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
tak tutaj fajnie na forum, że postanowiłam się zapisać. mam termin na 18 sierpnia. To będzie nasze pierwsze dzieciątko 🙂 już się nie możemy doczekać. Dzisiaj właśnie idę do ginekologa na dokładne badania, zobaczymy jak tam się ma Maleństwo. Na razie jestem na zwolnieniu bo mam niewielkiego krwiaka, na szczęście nie przy łożysku, trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze!

pozdrawiam Was ciepło!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelia87 Co do przedłużenia umowy po 12 t.c już się co nieco dowiedziałam na ten temat. Dzisiaj odbyłam nieprzyjemna rozmowe z Panią dyr 🙂 Ale co tam, nie bede chodzic do pracy i narażac dziecka.
Najważniejsze, że bóle brzucha ustąpiły i jest wszystko ok. Co do usg to ja widziałam swoje Maleństwo na badaniu w szpitalu, fikałao jak szalone 🙂 Przeżycia bezcenne 🙂

Hej Mufka , miło że dołączyłas 🙂 Jak Twoje samopoczucie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witanko witanko nowe mamusie 🙂 🙃 🙃 🙃

Jeszcze 6 dni i wizyta!!!!!!!! doczekać się nie mogę 🙂
Czujecie już ruchy dzidka?
Kurcze musze zrobic na wizyte dwa badania- OWA i HBS 🤢
Na dodatek jutro dentysta i na domiar wszystkiego trutka z zęba mi wypadła dzisiaj podczas jedzenia---fujjj nie dobra :X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Mamusie !!!

Dziś w końcu lepiej się czuję, tzn powróciły jakiekolwiek siły 🙂 aczkolwiek nie wiem czy to nie spowodowane jutrzejszą wizytą u nowego lekarza, na którą strasznie się cieszę i mam nadzieję,że ta zmniana wyjdzie mi na dobre 🙂

Buziaczkaa współczuję z tym dentystą, ja na szczęście wszystkie zęby zrobiłam przed ciążą i mam nadzieję,że przetrwam tak do jej końca, bo strasznie ale to strasznie nie lubię chodzić do dentysty. 😁

Mufka witaj na forum 🙂

Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, byłam wczoraj u lekarza i wszystko jest w porządku! Krwiak się wchłonął, Dzieciątko rozwija się prawidłowo, wykluczony został zespół Downa, badania mam w normie, nic tylko uczcić to wspaniałym koktajlem owocowym z truskawkami w roli głównej (mój mąż mi taki zrobił, więc zaraz sobie wypiję, mniam mniam) 🤪 🙂 No więc mimo tej wiecznej paskudy szarej za oknem, rozpiera mnie energia. Czego i Wam wszystkim życzę!!! Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie i jeszcze remontowo - panowie klną moja lazienke jak szewcy, nie zazdroszcze im sciany sa tak strasznie krzywe ze ja cie pierdziele nawet roznica do 4 cm w pionie 😠
gdyby nie to to juz dzis by konczyli a tak sa w 1/3 roboty 😞


Mufka witaj- to super ze wszystko ok z Tobą i dzidziusiem :laugh:

buziaczka co do ruchow dzidzi to jezeli czujemy je w podbrzuszu i to dosc nisko to wlasnie jest malenstwo ... moje czuje bo jest dosc duze jak na 15 tyg :P

sara i jak tam u ciebie samopoczucie jak brzuszek i dzidzia ??? odpoczywaj kochana i nie martw sie a meza pros o wszystkie glupoty i zachcianki w koncu musi dbac jeszcze bardziej o was i oszczedzaj sie do bolu - buziaki kochana bedzie ok :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki, jak tam u Was w tłusty czwartek? Bo mnie na samą myśl o pączkach mdli, w związku z czym upiekłam pyszne ciasteczka z dużą ilością ciemnego kakao, pachnie w całym naszym mieszkanku. Polecam, są naprawdę świetne i szybko się je robi: http://twojemoje.blogspot.com/2009/06/popekane-ciastka-czekoladowe-ekspresowe_6767.html


A Anycool współczuję serdecznie remontu, wszędzie pełno pyłu, hałas i chaos ogólny. Trzymam kciuki, by szybko się skończyło.

pozdrowienia! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufka dzieki z a slow aotuchy- najgorszy jest kurz ktory zapanowal nad calym domem mam dosyc latania ze szmata jak tego nie bede robic to bedzie jeszcze gorzej ale mam nadzieje ze do wtorku skoncza
a do tego narobilas mi smaka - ale ja tam wole paczki mimo ich kalorii dzis dam sobie w palnki:P w koncu przytylam tylko 2 kg od pocztku ciazy wiec :P niech zyja pączki:P :laugh: 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dowiedziałam się o ciązy 23 grudnia 2009 więc była super nowiną dla przyszłych dziadków 🙂Choć nie wierzyłam do momentu gdy lekarz potwierdził....dla mnie CUD po 2,5 roku starań 🙂termin mam na przełomie 6-17 sierpień 🙂mam nadzieję,że wkoncu się uda do końca 🙂czego sobie i Wam życzę 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
U mnie tłusty czwartek zakonczł sie na jednym pączku, bo wiecej niedałbym rady 🙂

Anycool, czuje sie dużo lepiej, brzuch nie boli juz w ogóle, ale za to zmeczenie nie ustaje, śpie jak suseł 🙂

Pyzia, ja swojej rodzince tez zrobiłam taki prezent na święta 🙂

Mufka całe szczęscie ze wszystko w porządku 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czołeeeem!! kluski z rosołem :laugh:

A u mnie tłusty czwartek skończył się na 4 pączkach 🤪
Zjadłabym jeszcze ale co za duzo to nie zdrowo 😉
Wizyta u dentysty 70zł 🥴

Kornelia Jak tam samopoczucie?

Mufka Ciekawe te ciasteczka ale chyba nie są twarde?
Juz zapisalam ten przepis do mojej księgi przepisów i je zdobie w najblizszym czasie.

pyzia a która to Twoja ciąża jeśli można zapytać ?

anycool Ja też 2 kg przytyłam...to mało jak na 15tydz? eee raczej nie..dobrze jest..później jak kilogramy nam walną to ho ho ho.

aaaa cha...odebrałam toksoplazmoze ale nic z tego nie wiem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja dziewczynki w piatkowy poranek , sniezny, zimny i nadal remontowy , chociaz juz blizej konca niz poczatki:laugh:
u mnie tlusty czwartek to 3 paczki ale nie moglam sie powstrzymac od ponczka z ajerkoniakiem - uwielbiam je:P mam nadzieje ze dzidzi nie krecilo sie po nim w glowie 😎
ale na dzis zostaly mi jeszcze 2 :P niestety to mojego mezusia ale on nie bedzie ich jadl dba o forme - silownia biegi i te sprawy:P fakt ze niczego mu nie brakuje a ja musze sie przutulac do szesciopaka na brzuchu- niezbyt to lubie ale musze zaakceptowac...wiec paczki sa moje:P 😆 :laugh:
ja wroce do formy po ciazy 😆 🥴 :laugh: :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😁!!

buziaczkaa Dziekuje ze pytasz ku mojemu zdiwieniu sie poprawia tzn odeszły ode mnie mdłosci i wymioty a po wizycie u lekarza zrobilam sie spokojniejsza 🙂 a co wyczytałam ostatnio ze ruchy dzidzi mozna odczowac od 14-26 tyg to wszystko zalezy od budowy mamusi no i od pociechy 🙂
A co do tej tokso to igm swiadczy o tym ze jestes chora (ze w tym momencie przechodzisz chorobe) jesli jest wynik dodatni a igg ze ja kiedys przechodzilas 🙂i tez tylko wtedy kiedy wynik jest dodatni 🙂Pozdrawiam

Tłusty czwartek melduje skończył sie u mnie na wyniku 0... 😞
nie miałam jakos smaka na paczka 🙂

anycool Widze ze remont trwa i to łazienki...ufff jak sie ciesz ze mam juz remonty za soba 🙂 Trzymam kciuki bo najgorszy to czas "po" tzn czas sprzatania jak ten kurz ciagle opada a domyslam sie ze u Ciebie wyrównuja sciany to moze go troche byc... w kazdym badz razie ja zawsze moge liczyc na sasiadów 🙂 własnie Ci na mieszkajacy nade mna burza chyba wszystkie sciany:P bo szaleja od 8 rano 🙂
A i uwazam ze to dobry pomysł z ta nk to moj link http://nasza-klasa.pl/profile/13127281


Pozdrawiam wszyskie przyszłe mamusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a macie już może widoczne brzuszki? mi w tym tygodniu wyraźnie wypchnęło do przodu, nie wiem czy to nie za wcześnie. Mąż twierdzi, że to wina zimy i że mało się ruszam, no ale to i tak jakby już ciążowy 🙂 przynajmniej ja tak sobie tłumaczę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello kobietki,

ja stanęłam na 1/3 pączka jednak wczoraj, żeby się nie nazywało 😉
Co do brzuszka, to ja zawsze miałam taki niepłaski :laugh: , ale teraz to mi już urósł tak ciążowo trochę - ledwo się zapinam w spodniach, co nie jest wygodne dla mnie i pewnie dla Dzidzi, będę więc musiała się na jakieś zakupy wybrać. Wczoraj przeszperałam trochę strych u moich rodziców i znalazłam rewelacyjne kiecki ciążowe mojej Mamy z lat 70. Piękne, tylko, że na wysoką ciąże i na zime - bo wełniane, więc na lato się nie nadadzą niestety... 😞

Co do nk, to świetny pomysł, mnie można znaleźć tu: http://nasza-klasa.pl/profile/1810360

A powiedzcie mi proszę, jak bezpośrednio można wchodzić na nasze forum Mam sierpniowych, bo ja zawsze muszę szukać w wyszukiwarce i to długo trwa.

Dzięki i pozdrowienia, no i cierpliwości remontowej życzę jak najwięcej, zarówno w osobistych łazienkach jak i sąsiedzkich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...