Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczynki 🙂 ja dziś tylko na chwilkę wpadam bo moja druga połowa wraca do domu po tygodniowej nieobecności więc muszę się nim nacieszyć bo we wtorek znowu mnie pozbawi swego towarzystwa 😞

U mnie też piękna pogoda słonko aż miło ech..........czuć wiosnę 🙂

Anycool dokładnie mówię o więzadłach brzuszkowych czasem bolą tak że podcina mi kolana nie jest to fajoskie uczucie 😞

Jeśli natomiast mogę poradzić coś na bolące brzuchy to lepiej bez konsultacji z lekarzem same nic nie bierzcie , ja biorę no-spę ale dorywczo tylko wtedy kiedy na prawdę boli ,mój lekarz twierdzi , że lepiej z no-spą nie szaleć choć są i zwolennicy tego leku.

życzę wam udanego popołudnia "ciężarówki" 🙂) ja idę nacieszyć się moim powracającym mięskiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam no pogoda dzisiaj super. Słonko mocno daje 🙂 otworzyłam okna i rzeczywiscie czuc wiosne 🙂

Zaraz rosołek sobie zjem.

Ja mam znowu problem z bólem głowy ...bardzo czesto mnie boli ale lekarz pozwolił mi łykać paracetamol 500. Wiec go biore jak ból jest straszny. Mykam do kuchni odezwe się później 🙂 na kolacyjke planuję zapiekanki - mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ale się dziś naspacerowałam z mężem i psiakami, była tak cudna pogoda, że to czysta radość. Pewnie mnie teraz niezłe zakwasy wezmą.

Jadłam dziś na obiadek przepysznie przyrządzone mięso, naprawdę polecam, bo i zdrowe - bez żadnego smażenia ani nic.
Oto przepis (mojej Mamy):
na kawałek folii aluminiowej kładzie się kawałeczek boczku, na to pierś z kurczaka (a w zasadzie pół takiej piersi podwójnej) posoloną i przyprawioną, na to trochę kiszonej kapusty, warzywa ze słoika - taką sałatkę np. w occie, na to plaster żółtego sera, plasterek cebuli, może być też papryka i pietruszka zielona. To wszystko się opakowuje tą folią, ale zagięcie musi być u góry, by sosik nie wypłynął, boki folii formuje sie w rożki do góry - powstają takie jakby łódeczki. Dla każdej osoby po jednej lub dla głodnego faceta po dwie 😉. Zapieka się ok. 40 min w 175-180 stopni. Pyszniutkie!!!! a poza tym proste i efektowne - szczególnie na wizytę gości. Do tego ryż lub ziemniaczki. Palce lizać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny.
Ja mam dzisiaj kiepski dzień, po wczorajszej kłótni z mężem jakoś mnie wszystko denerwuje, siostra mi się pochorowała i musze ją zawieźć do lekarza,a na dodatek dzisiaj rano zbiłam swój ulubiony kubek 😠
A może to moje hormony szaleją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
śliczna dzisiaj pogoda, mam nadzieję, że będzie taka cały dzień, bo popołudniu wybieram się na polowanie na spodnie, bo już nie mieszczę się w swoje !!! tylko te ceny 😞

Sara nie przejmuj się, na pewno jakiś procent tych nerwów to hormony. Ja ostatnio popłakałam się na środku sklepu z błahego powodu, a mąż patrzył jak na głupia babę 🤔 i nie wiedział co zrobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatam dziewczynki w ten piekny poranek 😁
Zgadzam sie z dziewczetami 🙂Sara85 to sie zdarza ja juz z natury jestem nerwusek 😁 a teraz to sama siebie zaskakuje łatwo mnie zdenerwować...i rownie latwo sie wzruszam :P
gorsze dni sie zdarzaja 🙂
Mufka a co do mieska to też sie skusze i sobie przygotuje taki obiadek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczyny po tygodniowej przerwie 🙂

Zrobiłam sobie wolne i wyjechałam do rodziny 🙂 a teraz siedzę w domu i jakieś przeziębienie mnie bierze 😞 na dodatek nie śpię 2-gą noc i szlak mnie trafia 😠 no i dla poprawy humoru łączę się z Wami :laugh: widzę, że forum się powiększa - co mnie bardzo cieszy 🙂 witam wsystkie mamy sierpniowe, z którymi jeszcze nie miałam okazji się przywitać 😎
No i pozdrawiam w ten piękny, słoneczny dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobitki witam w poniedziałkowe słoneczne przedpołudnie chyba wczoraj bylo jakies przeslenie ja zwyzywalam meza ze schowal mi jaska przed snem a on zrobil sobie kawał wsciekłam sie jak osa ...

a wlasnie jestem po kolacji z tesciami - odebrali remont - nasprzatalam sie jak idiotka bo tesciowka to pedantka zwlaszcza jesci chodzi o łazienke kuchnie i podłogi przyszlo o 16:00 a ja do za piec latalam ze szmata 😠
upieklam karpatke i zrobila deser lodowy z owocami a na kolacje zrobilam tortille ale nie zwijana tylko przekładana , byla z mieskiem i dodatkami jak i z lososiem dodatki kazdy sam sobie nakladal jakie chcial bylo kupe smiechu i zabawy z jedzeniem ... ale przynajmniej wizyta sie udała :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anycool gratuluje udanej wizytacji 🙂

Jak tak czytam co pysznego jecie to bardzo Wam zazdroszczę !!! Ja niestety mam trochę inaczej - nic mi nie smakuje, albo smakuje przez jeden dzień a potem już przestaje 😞 nie mówiąc, że najgorsze w tym wszystkim jest to, że co Uwielbiałam wogóle nie wchodzi w grę.. no i ukochanej kawy nie mogę się napić bo już sam zapach mnie odraża !!! 😠

No ale takie uroki ciąży, dla maleństwa wszystko zniosę 🙂

No a jak tam Wasze brzuszki??? bo przyznam że przez ten tydzień mój ładnie się zaokrąglił aż nie mogę się napatrzeć hihi :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,

Ja dopiero teraz mogę się odezwać bo miałam tyyyyle roboty w pracy. Wyobraźcie sobie że własnie dowiedzialam się zupełnie przypadkiem że nie szukano zastępstwa za mnie bo mój szef mnie źle zrozumiał i myślał że będe pracować do końca ciąży i natychmiast po porodzie wróce do pracy !! 😮 :laugh: 🤪
kurcze nie ukrywam że się troszke zdenerwowałam 😞
całe szczeście już wszystko wyjaśnione 🙂

co do bolącego brzuszka to muszę Wam powiedzieć że mi też doskwiera zwłaszcza jak wychodze z pracy po 8h siedzenia przed komputerem 😞 ale nie łykam nic - wracam do domku i się kłade to mi troszkę przechodzi.

Anycool: gratuluje kolacji 🙂 mnie to czeka za 2 tygodnie, będę robić bitki wołowe i krupnik 🙂 :P

a co do zwierzaczków to ja mam 3 letniego rudego kocura, którego kocham straszliwie 🙂 na zdjęciu 1 dnia ze mną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
śliczny kocurek 🙂

ja wróciłam z obchodu po sklepach ciążowych, qrcze jest trochę tych ciuchów, ale większość jeansów ciemnych i nie taki krój jak lubię. Zresztą trochę te ciuszki kosztują. Zastanawiam się czy wydawać prawie 150 zł na spodnie, które może ponoszę pół roku? Ale chyba trzeba będzie, bo już nie mieszczę się w moje normalne spodnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam dziewczyny ja tez dzis mialam intensywny dzien - wbilam sie w ostatnie prawie pasujace krotkie spodenki plus niebiestki rajty i turde poznan po zklepach z ciuszkami ciazowymi :P ale szybciutko przestalo mnie to bawic bo ceny mnie przybily 🤨 🥴 ja cie krece ale robia interes na nas ciezarowkach 😠 😠 i postanowilam ze pewnie cos kupie na allegro tam ceny o 50% mniejsze :P :P musze sie tam porozgladac i moze cos wybiore dla siebie 😉 :P
ale za to zaszalalam kupilam 2 litry pepsi :P chodzila za mna z 2 tyg. i pewnie bede ja tak dlugo pila 🤨 wiem ze to nienalepszy napoj dla ciezarnej ale od czasu do czasu nie zaszkodzi 🤨 😉 :laugh:

pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi ja dla siebie spodnie ciążowe kupiłam za 65 złotych, więc może poszukaj jeszcze trochę, nie warto przepłacać. Może spróbuj na allegro poszukać czegoś. Jedno co jest pewne ,jeśli do tej pory nosiłaś np: rozmiar M/38 nie kupuj L/40 tylko dlatego że wydaje ci się że przytyjesz. Urośnie brzuszek, reszta zostanie taka sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mówię, że się przejmuję, ale jak to ujęła anycool "robia interes na nas ciezarowkach" Prawdopodobnie też będę kupować w internecie, tylko ja jestem taki człowiek co woli sprawdzić, dotknąć przymierzyć i przez to nigdy ciuchów nie kupowałam przez neta 😉 kiedyś musi być ten pierwszy raz 🙂 choć przyznam, ze w sklepach panie bardzo miłe i chętne do doradzania 🙂
Kamilka!! podoba mi się pomysł, tylko u mnie są dwa sklepy H&M, ale bez ciuchów ciążowych Może kiedyś przy okazji wizyty w innym mieście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, a ile przytyłyście od początku ciąży?

Ja do 13 tygodnia nic, ale za to teraz jakoś ruszyło i już jest ..1,5 kg do przodu. Masakra, ale typowo moja wina bo to co jadłam przez ostatni tydzień nie miało za wiele wspólnego ze zdrową żywnością - placki ziemniaczane, pierogi ruskie, tosty, , a i spora ilość bułeczek z pasztetem taki kaprys :P
No, ale teraz sobie obiecałam zdrowe jedzonko, dużo warzyw i owoców 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!!
ja nie przejmuje sie tym co jem bo jem prawie wszystko oprocz tego co moze maluszkowi zaszkodzic 🤨 w roznych ilosciach i o roznych porach - moze to nienajleprze wyjscie ale jeszcze nie przestawilam sie od "dziwnego" jedzenia przed ciaza jadlam 3 posilki dziennie a ostatni do 18:00 teraz jest zupelnie inaczej ale ciezko mi zjasc 5 posilkow fakt wcinam masakryczna ilosc jablek i bananow i napojow i moze to mnie zapycha no i pozny obiad bo po 17:00 🤨 ☺️ a owoce wcinasm nawet ok 22:00 troche musze wyregolowac sobie posilki bo prawdopodobnie maluszek bedzie jadł o tych porach co my w ciazy ( słyszałyscie moze o czyms takim) a co do wagi to w 17 tyg nadal 3kg na plusie a i musza zainwestowac juz w nowe wieksze staniki bo moje 75D juz mi jest za małe :P :P moze glupio to zabrzmi ale uwielbiam teraz swoje piersi :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...