Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no to ja na razie też 5 kg do przodu, czyli w normie, ale nie przejmuję się ile jeszcze przybędzie, bo potem dzidzia wyciśnie z mamy wszystkie soki :P
eh, mąż nie chce się dać namówić na usg 4d, od wczoraj odkąd wie, że córka zrobił się jakiś autorytarny :P aż go nie poznaję :P, ale my go z małą przerobimy, ze będę skakać wokół nas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam pelno znajomych co maja maluszki juz przy sobie i znosza mi ciuszki i niektore to nawet nowe sa 😜 niestety dzidzie tak rosna ze nie ma czasu je w nie ubierac 🙂ja dzis kupilam 1 komplecik dla mojej mlodej damy ale ciuszkow mam juz pelno nie mam gdzie ich wkladac 😜 i wiesz co anochi ja mysle ze nie zapeszamy od 1 ubranka swiat sie nie zawali 🙂 przeciez to takie przyjeme jak sie patrzy na takie maciupenkie ubranka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my na ślubie oprócz kwiatów dostaliśmy zawieszkę do wózka z plastikowymi misiami,to co się tym potem dziecko bawi (nie wiem jak się to dokładnie nazywa 😁), oprócz tego jeszcze dużego misia. a z rzeczy,które ja kupiłam to dwie pary bucików a szwagierka śpioszki.
a co do tego,żeby nie kupować bo można zapeszyć to też to słyszę na około ale moje zdanie jest takie- jeśli ma się urodzić zdrowe i bez komplikacji-to się urodzi,a jeśli pisane jest,że coś będzie nie tak to tak będzie,bo natura nie patrzy na to ile i czego się kupiło,więc raczej to że kupimy wcześniej parę ciuszków nie znaczy,że zaszkodzimy maleństwu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂czesc ciezaroweczki !!!!

jak juz sie tak chwalicie to ja pewnie tez mam juz magiczna 7 z przodu wagi jutro dokladnie sie okaze ostatnio miesiac temu bylo 68,3(wiec 4kg na plusie) na domowej mam 71 kg mam nadzieje ze do 80kg na koniec sie zamknie bylo by to 16 kg na plusie ale jak to bedzie nie wiadomo - musze odstawic slodycze bo to chyba one tak popychaja wage do gory.... 😁 ale co tam po ciazy wroce do normy 😁
ja tu tyje a moj przystojniaczek zgubila 12kg 😁 😁

co do usg 3d/4d to bardzo bym chciala ale dla nas to za duzo kasy 😠 😠

a ciuszkow jeszcze nie mam zadnych obiecałam sobie ze nie wczesniej niz pod koniec maja zaczne kupowac wiec takie sklepy omojam wielkim łukiem bo pewnie juz dawno miala bym calą wyprawke 😁 u nas nie mam zadnych maluszkow wiec nie odziedziczymy od nikogo no moze po braciszku przyjaciela mojego męzulka
a to ze mamy niby zapeszyc to co ma byc to bedzie a nasze dzidzie jak by sie juz teraz urodziły to maja duze szanse na przezycie i zycie w zdrowiu 😁 😁


a mam pytanko czy ktoras robila badania prenatalne??? jak tak to od kogo mialyscie skierowanie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pytałam o badania prenatalne,ale żeby za nie zapłacił NFZ to musisz mieć udokumentowane przypadki chorób genetycznych w rodzinie,inaczej musisz je pokryć sama,bo mam kilka chorób o które pytałam lekarza i owszem wypisał skierowanie,ale niestety ta dokumentacja tych chorób wykazała,że nie są to wady genetyczne i NFZ za to badanie mi nie zapłaci... A jak zapisywałam się dzisiaj na usg 4D to Pani to skwitowała,że prenatalne i wychodzi to 200zł,więc zapytaj swojego lekarza,a jeśli powie Ci to samo co ja to zostaje Ci tylko wtedy to 4D 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to prenatalne moze miec kazda z nas bez wzgledu na to czy ktos chorowal czy nie tak mi powiedzial nasz gin tylko ze my chodzimy prywatnie i ona nie moze wystawic skierowania , powiedziano nam ze moze to zrobic nawet rodzinny ( nasza gin i lekarze u Jakuba w szpitalu i babka ktora mnie zapisywala na badanie) a ja dzis bylam u niego i kicha rodzinny powiedzial ze nie moga takich skierowan wystawiac 😠 jutro mamy badanie a nie mamy skierowania szlak mnie trafi 😠 moze nasz gin nas jeszcze poratuje moze sie zlituje 😜 😎

jutro wizyta tez u niej i zobaczymy naszego maluszka no i badani z krwi bbbbbrrrrr ciekawe jak to nasze TSH????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to dokładnie jest,w każdym bądź razie mi tak lekarka powiedziała,że jeśli się jest po 30 czy 35 roku życia,nie pamiętam już to ze względu na wiek przysługuje bezpłatnie to badanie i jeśli ma się osoby chore w rodzinie. ja mam kilka,ale że nie były to wady genetyczne,więc muszę sobie zapłacić. potem się rozmyśliłam w ogóle bo na początku ciąży pytałam o to a teraz jednak decyduje się na to 4D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeczytałam teraz na jednej ze stron o programie bezpłatnych badań prenatalnych:

"To program obejmujący całą Polskę, finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jest skierowany do kobiet, które są w ciąży i mają 35 lat lub więcej oraz do kobiet, w każdym wieku, które znajdują się w grupie ryzyka wystąpienia chorób genetycznych płodu."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 no wiec tak jesli chodzi o te badania prenatalne to faktycznie wykonuje je sie na nfz jesli dziecko znajduje sie w "grupie podwyzszonego ryzyka" czyli w rodzinie wystepowaly choroby genetyczne badz ciezarna znajduje sie w przedziale wiekowym od....do 15 chyba i od 35 wzwyz 😞 i dlatego to nas nie obejmuje ja mialam badania prenatalne w 12 tyg ciazy 50zł to kosztowalo i teraz bede miec to 4 d ze wzgledu na to ze ja mam chore nerki i chce sprawdzic czy z nereczkami malej wszysko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ja już nie daje rady. Od kilku dni nie moge pisac postów na tym forum. Udaje mi się to raz na 50 prób!!! Pisałam juz dwa razy do admina, probowałam też zaresjestrowac się ponownie. I nadal nic z tego. I tak pisząc ten post nie wiem, czy go wyświetli 😞 Może któras z Was wie co robic?? Ciągle wyskakuje mi fatal error 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sara a co Admin na to?

ja nadal w kiepskim humorze, boli mnie brzunio wieczorami i źle mi się śpi a wczoraj miałam mega ból głowy i łyknełam apap w środku nocy.
co do badań prenantalnych to ja w grupie ryzyka nie jestem i raczej nie będe robić tych badań - po kiego grzyba? czy ewentualna wiedza coś zmieni....?
Kobitki remont będę miała na poczatku maja no i z dostawiania ścian zrobił sie remont prawie generalny bo i z cyklinowaniem podłóg i malowaniem...masakra, ciesze sie ale aż się boje, całe szczęście Teściowie udestępnili nam swoje mieszkanie całkiem niedaleko z którego nie korzystają więc luzik 🙂
aaa jeszcze miałam Wam powiedzieć że synek się rozbrykał na dobre i teraz dostaje regularne kopy 😁 fajne to 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...