Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pisałam wcześniej że córcia ma aniginę,krtań,,,a dziś doszło jeszcze zapalenie uszu...May zastrzyki ..ale małe cierpi niesłychanie z powodu tych uszek,dostaje jeszcze nurofen i kropelki...Słyszałyście,a może stosowałyście przy zastrzykach,szczepieniach takie plasterki znieczulające?????opinie proszę....
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kasia zwiałam wczoraj bo sytuacja zmusiła ale co do Twojego pytania o plastry 🙂 są dobre.. drogie:/ bo 26 zł za 2 szt ale teoretycznie bez recyepty tylko plastry sprzedadzą.. w każdym razie - po drugim zastrzyku z dobrze przyklejonym plastrem jest różnica! Mati owszem zapłakał jak lek był wstrzykiwany ale nie było takiego płaczu i lamentów jak wczoraj 🙂
A no i ciotka stwierdziła, że dobrze, że kupiłam plastry bo teraz jak kupię maść łatwiej ją bedzie nałożyć (zostawiłam jeden i po prostu będę nakładała maść na niego i przyklejała). Maść w każdym razie nie jest taka droga - ponoć ok. 20 zł 🙂 Kupowałam ją kiedyś jak Kubek miał zabieg (ale receptę wtedy miałam)...
No;p namąciłam bo namąciłam ale mogę polecić 🙂 Kasia kup koniecznie!!! Naprawdę ulżysz dzieciątku 🙂 5 min i maleństwo znów nie pamięta, że było ukłute 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia - 3maj się dzielnie 😘 3mam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy 😘

spóźnione ale szczere życzenia dla WSZYSTKICH SOLENIZANTÓW 🙂 🙂 🙂 🙂

Rusałka ja byłam u lekarza i przepisał mi groprinosin, domowe sposoby to herbata malinowa, herbata z cytryną, okłady na zbicie tempm. syrop prawoślazowy na kaszel a na gardło sól emska 🤢, na katar krople homeopatyczne Euphrbium 🙂 ja tydzień walczyłam a jeszcze tydzień kaszel miałam 😞

ps. od wczoraj mamy pierwszego zęba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gratulujemy Jasiowi zabka 🙂
Rusalka na przeziebienie ja bralam paracetamol 3xdziennie i smarowalam sie mascia rozgrzewajaca po kilku dniach przeszlo
u nas nocka minela ok,mala teraz sie bawi,a ja popijam kawke 🙂
ile wasze dzieci spia w ciagu dnia?moja tylko 2x po godzinie
milej soboty 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JASIEŃKU gratulujemy pierwszego ząbka 🙂

U nas nadal ich nie widać i nie słychać 😞

Dziękuje za rady zaraz wyślę męża po lekarstwa 🙂

A jeśli chodzi o spanie w ciągu dnia to Jerzyk śpi BARDZO różnie od 2-3 drzemek a rozbierzność długości spania od 30 minut do 3godzin i 20 minut 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witanko 🙂
u nas też nocka spokojna, my już po spacerku, obiad ugotowany a jutro mozę pojedziemy na narty 🙂 jeszcze się zastanawiam, ale chyba sie wybiore 😉
gratulacje dla JASIA 😁
Rusałka dużo zdrowia
Ala spi średnio 2-3 razy i też od 30 min do 2 godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
aaaaale mam dzisiaj dość
pilnowałam syna mojej szwagierki ktory ma 7 lat, i jego kumpla który ma 4, chłopaki mieli zły dzień i ciągle sie kłócili, robili sobie na złość, myślałam że ich powyszczelam po tyłkach, na koniec napyskowali mi, tak że mnie zatkało, obraziłam się śmiertelnie, ale przemyśleli chłopaki i przyszli mnie przeprosić, dobre chłopaki 🙂

Gratulujemy ząbka Jasiowi 🙂
my tez juz prawie mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka masz oklaska za wytrwałość 🙂 nie zazdroszcze opieki, super, ze Wojtus już ma prawi ząbka, u nas jest ciut więcej śliny, więc moze coś się zbliża 😜
ja dzisiaj cały dzien w kuchni, oj już nie pamiętam kiedy ostatnio tyle gotowałam 😜 dobrze, ze to rzadko się zdarza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na chwilke - JESTEDM CHORA DZIS LECI GORA I DOLEM JAKIS OBLED -jakub zrobila pyszny obiad a ja po 5 min zostawilam go w kiblu 😠 😠
nic wracam do wyrka milego weekendu
-nie wiem kiedy was nadrobie

buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anycool napisał(a):
tylko na chwilke - JESTEDM CHORA DZIS LECI GORA I DOLEM JAKIS OBLED -jakub zrobila pyszny obiad a ja po 5 min zostawilam go w kiblu 😠 😠
nic wracam do wyrka milego weekendu
-nie wiem kiedy was nadrobie

buziole

o matko 😞 kiepsko 😞 trzymaj się, kiedyś wszystko wyleci i będzie już tylko lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie "czyściło" 2 dni ale wydaje mi sie że to z powodu zatrucia na wpół surowym pączkiem na jaki się skusiłam kupując go w piekarni,...były odmrażane jakieś bo w środku był lód zamiast dżemu 😠 jak zauważyłam wyrzuciłam ale że mam żołądek ogólnie w kiepskiej kondycji-zaczęła mi się "rewolucja" nic nie mogłam zjeść bo wszystko "wylatywało"...Problem to przy karmieniu piersią podwójny!! Piłam smekte, elektroility-po każdej wizycie w toalecie, jadłam gorzkączekoladę i piłam herbatę z jagód-coś pomogło po 2 dniach...uff bo już się bałam że wyląduję na pogotowiu co najmniej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
zdrówka dla chorujących przede wszystkim!!!! i słonka jak najwięcej.

U nas ok. Mama wróciła ze szpitala, ale jest w dość ciężkim stanie, trzeba się nią cały czas opiekować, więc dużo czasu spędzam u rodziców...heh.

wrócę jeszcze do tematu tego noszenia, też mi się to wydawało nie wygodne, ale szybko się przyzwyczaiłam, w dodatku nie trzeba przecież na jednej ręce nosić dziecka, tylko dwoma podtrzymywać - drugą ręką pod pupą. ja w jednej ręce miałam aparat, więc trzymałam na zdjęciu Łucję na jednej ręce.

i jeszcze a propos kąpieli, nam dermatolożka radziła kąpać Łucję co dwa dni, bo ma suchą skórę i jakieś wypryski miała też, mi się to nie uśmiechało, bo dziecko wiadomo uwielbia kąpiel i jest to taki rytuał przed spaniem, no ale jednak zaczeliśmy kąpać co drugi dzień i mówię wam, niesamowicie się poprawiła skórka małej, jest taka aksamitna, no super. a jeśli chodzi o zasypianie to nie ma problemu żadnego.

miłego dzionka Wam życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, dziękujemy za gratulacje 🙂 to była ogromna niespodzianka a ząbek odkryty przez przypadek 🙂 jedynka na dole 🙂

Mufka - duża zdrowia dla Twojej mamy (moja też niedawno przechodziła poważną operacje na szczęście wszytko juz oki i prawie doszła do siebie 🙂) no i z tym noszeniem to mnie zaintrygowałaś- będziemy się poprawiać 🙂my byliśmy u dermatogloga bo Jaś strasznie suchy dostał mnóstwo maści mam nadzieje, ze pomogą no i może też ograniczymy kąpiele 🙃

U nas noce coraz lepiej Jaś pije z piersi po 19tej, ok. 22-23 wypija z butli jakieś 150ml i potem o 3 i 5.30 cycuś...raczej się nie budzi w międzyczasie 🙂

pozdrawiamy gorąco z pogodnego Poznania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
zdrówka dla chorowitek 😘
ja dzisiaj byłam jako opiekunka na miejskim balu Szkraba, 80 dzieci w wieku przedszkolnym, jestem taka zmęczona, jakbym przez 8 godzin w kopalni kilofem rzucała... 😞 😉 ale było bardzo miło i przyjemnie, dzieci takie fajne, takie słodkie, poprzebierane, wyobrażałam sobie jak to będzie jak z Wojtusiem wybiorę się na taki bal 😆
ja byłam bałwankeim, moja koleżanka dzidziusiem i byłyśmy pomocnikami czarodzieja, który prowadził całą tą imprezę. Ogarnąć taką liczbę dzieciorków 🤪
Wróciłam do domu i Wojtus tak cieszył się na mój widok, opowiedział mi w swoim języku cały zień spędzony z tatusiem 🙂 mój syneczek 😁
aaaa i robie szóstki weidera juz 5 dzień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my już u mojej mamy 😞
Jerzyczek smacznie śpi 🙂
Jutro kolejny dzień do pracy 😞
Widzę że pustki na forum i nic się nie dzieje 😞 mam nadzieję że wszystko u Was ok ??? Ja już zdrowsza choć kaszek jeszcze nie minął a katar tylko poranny 🙂

Ostatnio zauważyłam że Jerzyk zagryza dolną wargę i język wypycha 🙂 zaczyna pełzać jak gąsienniczka pupę do góry i do tyłu 🙂

A teraz wygląda tak 🙂

[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-03/316add88/img050.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-03/316add88.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILONA48 napisał(a):
NAPISZE MI KTOS JAK KARMIC W JAKICH ODSTĘPACH I CO PODAJECIE. NA CYCKU BYŁO DUŻO LŻEJ 😞



Ogólnie takiej porady powinien udzielić Ci Twój pediatra chocby telefonicznie. Najlepiej dla dziecka byłoby stopniowe przejście na mleko modyfikowane-jeśli faktycznie jest to konieczne 😞 Biedne Twoje maleństwo bez mamy a teraz jeszcze cyca 🙂 musiało też to odczuć. Przeważnie karmi się nie częściej niż co 3 godziny , wypada tak 3-4 karmienia butlą w ciągu dnia no i w południe oczywiście zamiast butli -obiadek, wieczorem raczej kaszka i niektórzy dają kaszkę jeszcze na 2 śniadanko 🙂 Poza tym można deserki jeszcze podawać jako któryś z posiłków owocowe lub jogurcik np. z bobo vity są bardzo smaczne pod nazwą "Jogurcik Malucha" -Polecam!
Nie wiem jak z karmieniami nocnymi bedziesz miała bo to już zalezy od dziecka-wiadomo każde inaczej.
Może dziewczyny udzielą dodatkowych porad bo ja poprzednie dziecko miałam na butli więc coś jeszcze pamiętam 🙂 ale z Kamilem na razie jeszcze na cycu jesteśmy.
Dużo zdrówka dla Maluszka i Ciebie! Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, my na moment, jutro nadrobimy stronki.
meldujemy sie ze u nas wszystko wporzadku, mala jak narazie zdrowa, ale katarek nadal sie trzyma.
podsylamy zdjecie z urodzin. spokojnej nocki.
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-03/bb0f62a3/p1090085_zmniejszacz-pl_278236.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-03/bb0f62a3.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-03/8075bc32/p1090069_zmniejszacz-pl_49276.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-03/8075bc32.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej, ale tu pustki, jak zwykle ostatnio...
Anochi fajnie, że udało Wam się wyskoczyć na narty 🙂ani się nie obejrzysz, a Alusia będzie szusowała z Wami 🙂 a na pewno błyskawicznie załapie o co chodzi - sądząc po jej dotychczasowych akrobacjach 🙂
a jak z Waszym przyjazdem do nas? Będziecie?

my dziś mieliśmy kontrolę u kariologa i okazało się, że ten przepływ Botalla się zamknął Łucji 🙂 super. Natomiast ma jakąś "nitkę" w sercu, która może czasem dawać jakieś szmery - a w zasadzie krew od niej się odbijająca. ale mówiła lekarka, że to jest niegroźne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...