Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ILONA48 napisał(a):
CZY KTOŚ Z WAS TEŻ DAJE SWOIM MALEŃSTWOM MLEKO UHT DŁUGOTERMINOWE. BO BYŁAM U ZNAJOMEJ I MÓWIŁA ŻE DAWAŁA JUŻ OD 5MIESIĄCA DLA MNIE TO SZOK 😮

no szok,szok...nie podaje małemu takiego mleka ..starszej córci też nie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiula2 napisał(a):
ILONA48 napisał(a):
CZY KTOŚ Z WAS TEŻ DAJE SWOIM MALEŃSTWOM MLEKO UHT DŁUGOTERMINOWE. BO BYŁAM U ZNAJOMEJ I MÓWIŁA ŻE DAWAŁA JUŻ OD 5MIESIĄCA DLA MNIE TO SZOK 😮

no szok,szok...nie podaje małemu takiego mleka ..starszej córci też nie....

TO OSZCZEDZANIE KOSZTEM ZDROWIA DZIECI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo widze ze wszyscy mysla o zamianie wozka na spacerowke. my nie zmieniamy specjalnie kupilismy taki zeby starczyl na caly czas. mamy 4runner co prawda w gongoli dlugo nie jezdzil bo dosyc krotka byla ale spacerowka jest super niektorzy twierdza ze bude ma jak worek na ziemniaki ale ja uwazam to za atut tego wozka.. zima przy nieprzyjemnym wietrze mozna ja zaciagnac tak ze nic dziecku nie wieje. spacerowe prowadzi sie super. a co do gabarytow to wcale nie jest ciezki ani duzy. my mamy peugeota 206 malutkie auto a po zlozeniu stelarza wchodzi caly do bagaznika i nie trzeba sciagac kulek. jestem z niego zadowolona i nie zamierzam zmieniac na spacerowke. tutaj maly ma sporo miejsca oczywiscie nie twierdze ze dzieci w spacerowkach maja malo miejsca, absolutnie nie. tez sa fajne i przydatne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
pogoda piękna, ale ponoć do popołudnia ma się zachmurzyć 😠
idziemy dzisiaj z Wojcieszkiem na kontrolę, bo minęło 6 tygodni od szczepienia, i tak jak zaleciła pani doktor idziemy się ważyć, mierzyć, zbadać.
dziewczyny czy któraś z Was ma może problemy z mało nawilżoną, ściągniętą skórą twarzy? jeśli tak, jak sobie z tym radzicie?
my tez póki co wózka nie zmieniamy, kupiliśmy 3w1 i spacerówka mi odpowiada choć kiedy jadę samochodem i muszę zabrać wózek koła pakuję do bagażnika a spacerówę na tylnie siedzenie, ale jakoś zaakceptowałam, pewnie do pierwszego większego wyjazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej, Wiojojka, ja mam generalnie suchą skórę. Dermatolog mi radziła, żeby nie myć buzi zwykłą wodą, bo to strasznie wysusza, tylko myć naparem z rumianku, albo po prostu przemywać mleczkiem do twarzy. Ja wybrałam tą drugą opcję. no i kremować dużo 🙂

Co do tematu wózkowego, to my też pozostajemy przy naszym wózku 3w1, jest duży taki trochę terenowy, ale mi to odpowiada, zwłaszcza, że w Cieszynie mnóstwo górek mamy, więc taka "terenówka" się przydaje 🙂

Dziękuję dziewczyny, że pytacie o moją Mamę. jest w złym stanie, ale jako tako stabilnym na szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
piękna pogoda, więc zaraz uciekamy na spacerek 🙂
ciekawe jak duży jest już Wojcieszek 🙂
Mufka dużo sił dla Twojej mamy
a co do wózka to ja też kompletnie nei rezygnuję ze swojej dużej spacerówki, bo jest wygodna, ale na wyjazdy dalsze, które mamy często, jest największym bagażem i utrudnia pakowanie, dlatego szukam niedrogiej parasolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
hej
piękna pogoda, więc zaraz uciekamy na spacerek 🙂
ciekawe jak duży jest już Wojcieszek 🙂
Mufka dużo sił dla Twojej mamy
a co do wózka to ja też kompletnie nei rezygnuję ze swojej dużej spacerówki, bo jest wygodna, ale na wyjazdy dalsze, które mamy często, jest największym bagażem i utrudnia pakowanie, dlatego szukam niedrogiej parasolki
dziękuję Anochi 😘
co do parasolki, to zrozumiałe, że na jakieś wypady i wyjazdy jest to świetna sprawa 🙂 też będziemy pewnie używali jakiejś parasolki, ale jeszcze nie teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas tez slonecznie,chce wyjsc na spacer ale mala juz prawie druga h spi,po wczorajszej nocy musi dziewczyna odespac 🤨
jeszcze caly kwiecien jestem na macierzynskim i do przcy wracam 3 maja,ale czs mi zlecial 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
evie napisał(a):
u nas tez slonecznie,chce wyjsc na spacer ale mala juz prawie druga h spi,po wczorajszej nocy musi dziewczyna odespac 🤨
jeszcze caly kwiecien jestem na macierzynskim i do przcy wracam 3 maja,ale czs mi zlecial 🙃 🙃

my tez na razie nie wychodzimy, bo Ala padła, eh też odsypia nockę, qrcze nie wiem już o co chodzi, w dzień spokojne, pogodne dziecko, a w nocy już od tygodnia pobudka co 2 godziny, wielki wrzask i nie da się uspokoić, jedynie przy piersi zasypia, ciągle najbardziej obstawiam ząbki, chociaz też podejrzewałam, że to np ból brzucha po wieczornej kaszce, bo czasem się pręży i gazy odchodzą 😞 jednak nie dałam jej kaszki a w nocy bylo jeszcze gorzej, chyba to zęby bo jest strasznie delikatna, tylko nie widzę by jakiś ząb szedł 😞 ale tez od kilku dni nie chce jeść ani obiadku ani kaszi, choć bardzo sie cieszy jak jej przygotowuję, zje kilka łyżek i płacz 😞 to musi być ząb, ale chyba nas wykończy zanim wyjdzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CIERPIE, Wczoraj wyleciałam jak poparzona z Amelką do Apteki, która była dość daleko od Nas, bo na drugim osiedlu i się przeziębiłam, czuję się fatalnie. Amelka noc przespała, bo dostała leki, ale ja nic prawie nie spałam jestem wypluta... 😞 😞 😞 Jak Amelka chaśka to ja chaśkam z Nią, oby ten dzień się szybko skończył, a za oknem szaro buro i ponuro 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sabcia napisał(a):
CIERPIE, Wczoraj wyleciałam jak poparzona z Amelką do Apteki, która była dość daleko od Nas, bo na drugim osiedlu i się przeziębiłam, czuję się fatalnie. Amelka noc przespała, bo dostała leki, ale ja nic prawie nie spałam jestem wypluta... 😞 😞 😞 Jak Amelka chaśka to ja chaśkam z Nią, oby ten dzień się szybko skończył, a za oknem szaro buro i ponuro 😞 😞 😞

oj doskonale CIę rozumiem, dwa tygodnie temu wychodził nam pierwszy ząbek a ja miałam anginę, to była masakra
dużo zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
W końcu nadrobiłam zaległości 🙂
Zdjęcia dzieciaczków super 🙂
Jak tak Was czytam, to widzę, że mój Domiś jest daleko za Waszymi maluchami. Nadal nie raczkuje, nie wspina się do wstawania jedynie od kilku dni zaczął siedzieć. Ciężka kluska i pewnie dlatego . 🤔
O i to by było na tyle mojego pisania bo właśnie skończył drzemkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ale miałam zaległości 😞 całe 22 strony ale udało się 🙂
U nas wszystko ok 🙂 tylko czasu strasznie brakuje 😞 nadal pracuję od 8:00-13:30 obecnie mieszkamy w swoim domku bo chcę trochę odświeżyć mieszkanko ) a od niedzieli znowu do teściów dyżur obejmuje babcia 🙂
My nadal korzystamy z Naszego poczciwego wózka 3w1 🙂 ale zastanawiam się nad spacerówką
Mąż też niechętnie zmienia pieluszki ale jutro będzie musiał bo do końca tygodnia on siedzi z Jerzykiem 🙂
A ja jestem SSTTRRAASSZZNNIIEE zmęczona i chciałabym żeby ktoś zatrzymał czas tak na godzinkę 😞 męczą mnie strasznie te pobudki nocne co 1,5-2 godziny 😞 😞 😞
Może znacie jakiś sposób by to zmienić ???? Podawanie w nocy butelki nie skutkuje 😞

Pozdrawiamy wszystkie mądre mamy i ich wspaniałe maleństwa, które rosną jak na drożdżach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Muszę wam to napisać,bo pękne ze śmiechu....
.Czesiek od zawsze robił to co lubił: całował żonę, wślizgiwał się do wyrka i od razu zasypiał.

Pewnego dnia obudził się obok podstarzałego faceta ubranego w biały szlafrok.

- Co ty do k***y nędzy robisz w moim łóżku?...I kim do cholery jesteś? - zapytał faceta.

- To nie jest twoja sypialnia. Jestem Św. Piotr i jesteś w niebie - odpowiedział nieznajomy.

- Że co ??!!Twierdzisz, że jestem martwy?? Nie chcę umierać, jestem na to jeszcze za młody! Chcę natychmiast wrócić na Ziemię!

- To nie takie proste Cześku- odpowiedział święty Piotr- Możesz wrócić na Ziemię ale będziesz mieszkał na wsi.

- OK - powiedział Czesiek

- Aleeee.... kontynuował Św. Piotr - musisz wybrać pod jaką postacią możesz powrócić na Ziemię. Możesz być psem, kurą, owcą lub koniem. Wybór należy do ciebie.

Facet pomyślał przez chwile i doszedł do wniosku, że bycie koniem jest bardzo męczące.

Pies na wsi też nie ma łatwego życia, najczęściej jest uwiązany na łańcuchu.

Owca - nie, to nie dla mnie- pomyślał Czesiek, a życie kury wydaje się być miłe i relaksujące. Bieganie po zagrodzie z kogutem może być nawet ciekawe.

- Chcę powrócić jako kura - odpowiedział.

W kilka sekund później znalazł się w skórze całkiem przyzwoicie upierzonej kury. Wtedy podszedł do niego kogut.

- Hej! To pewnie ty jesteś tą nową kurą, o której mówił mi Św. Piotr - powiedział kogut - Jak ci się podoba bycie kurą?

- No na razie jest OK, a Ty też byłeś w poprzednim wcieleniu człowiekiem?

- Ja byłam 28-letnią dziewczyną , a teraz muszę nosić tę kogucią powłokę.

W tym momencie Czesiek poczuł, że jego kuper zaraz eksploduje.

- Ale mam dziwne uczucie, czuję że coś mi zaraz rozerwie kuper

- Ooo, no tak. To znaczy, że musisz znieść jajko - powiedział kogut.

- Jak mam to zrobić?

- Gdaknij dwa razy i zaprzyj się jak najmocniej potrafisz

Czesiek zagdakał i zaparł się jak najmocniej potrafił. Nagle chlust i jajko było już na ziemi.

- Wow to było zaje**** - powiedział Czesiek. Zagdakał jeszcze raz, zaparł się i wypadło z niego kolejne jajo. Za trzecim razem, gdy zagdakał usłyszał krzyk swojej żony :

- Czesiek co ty k***a robisz! Obudź się! Zasrałeś całe łóżko!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Brawa dla Hubercika!
u nas gorączka, w nocy 39,5stopnia, Wojtuś mamrotał przez sen biedulek 😞tuliłam go mocno , wczoraj Wojtaś strzelał kupą...akurat przebierałam mu pieluchę, a ten jak z armaty obstrzelał cały pokój,,, ale miałam sprzątania... i nie wiem czy łączyć gorączkę z trzydniówką czy z ząbkowaniem, skoro taka biegunka.
wszystkim maluszkom i ich mamom życzymy spokojnego ząbkowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej, biedny Wojtuś... życzę mu zdrówka, a co do kupy, to nieźle Cie załatwił 🙃 mi właśnie Łucja zasnęła na rękach i czuję, że ma kupę 🤢 teraz jakoś tak bezgłośnie robi, że czasem tylko po zapachu można się domyślić, że jest, nie to co kiedyś, gdy strzelała tak głośno jak z armaty właśnie.

dla Hubcia gratulacje nowej umiejętności 🙂

Sara, nie martw się moja Łucja tak samo mało ruchliwa, cały czas tylko pełza do tyłu i okręca się wokół własnej osi. też taka ciężka kluska 😁 ale w końcu też ruszą nasze dzieciaczki, każdy ma swoje tempo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka u Nas też kiepsko. Amelka dostała pierwszy w swoim życiu katarek, leci Jej z noska nie nadążam wycierać. Kicha ciągle, łzy w oczach stoją od kataru. Mi też leci, więc obie się wzajemnie wspieramy. Noc też taka sobie, bo katar nie daje dobrze oddychać, ciągle kichamy i się wzajemnie budzimy. Och wiosna nie uraczyła Nas miłymi chwilami...
Ale muszę się pochwalić, że pomimo że Amelka nie potrafi raczkować to się czołga tak jak na początku Ala Anochii i gdzie chce to się doczołga. Oczy dookoła głowy nie starczają 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...