Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej! Dużo zdrówka dla wszystkich chorujących! Sara współczuję - i niech zgadnę, to był szpital dziecięcy w Chorzowie? Też mieliśmy takie problemy z starszą córką.
Olli wspominałaś chyba o zmianach na nogach po nabiale. Jak to wygląda dokładnie? Frankowi tak obsypało nogi od kolana w dół od zewnętrznej strony. Są bardzo suche z czerwonymi plamami. Jutro idziemy do lekarza 😞.
A u nas z mową nadal kiepsko, nareszcie bardziej świadomie mówi mama 🙃, am, bee, jaba ( żaba) i to wszystko, ale za to pięknie naśladuje pieska, kotka, kurkę, konika i krowę. Mamy 16 zemboli, które pochłaniają wszystko co się da. Ostatnio bardzo lubi podjadać suszone owoce. 🙂
Pozdrawiamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Heyka. Dawno sie nie odzywałam, bo mam mega problemy w życiu, ale nie o tym chciałam pisc.
Amelka rośnie jak na drożdżach, dużo mówi, można się z Nią dogadac.
Sorki Nie będę wnikac w szczegóły, pod wzgledem Amelki jest ok, reszta do bani...dlatego nie udzielam sie na forum.
Nie orientuje sie co u Was słychac, wiem o Mufce - GRATULUJE pomysłu i efektów 🙂
Nan nadzieje, ze dzieciaczki zdrowe i szczęsliwe jak i Wy drogie mamuśki 🙂
Kiedyś wrzucę fotke Amelki 🙂
To na tyle, tak byscie wiedziały, ze żyjemy 😜
Pozdrawiamy wszystkich co się udzielaja jak i tych którzy tylko zerkają, a nawet i tych którzy juz nie zerkają hi hi hi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi kurcze szkodaa;/ bo ja w czwartek nie dam rady..ginekolog umówiony na 13.30 ale nie wiem ile tam będę czekać i ile mi zejdzie..a później korzystając z okazji muszę pójść do jakiejś główniejszej siedziby zdrowia po fakturę..bo małego przyjmowali mi tylko odpłatnie..(mimo tego że jest ubezpieczony i ma kartę unii europejskiej..) i jak chciałam jakieś zaświadczenie o zapłacie(żeby się rozliczyć z moją ubezpieczalnią...bo przecież płacę składki więc dlaczego mam dodatkowo płacić) ale bardzo "przemiłe" panie które nas obsługiwały-rejestrowały wystawiły mi paragon z kasy fiskalnej..a nim mogę sobie jedynie podetrzeć żyć..;p Także chcę to załatwić jak mam okazje i będę w pobliżu..i bardzo was przepraszam..a może przez weekend??chciałabym was zobaczyć..Do ginekologa muszę pójść..a to był najbliższy wolny termin..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, znajoma, która prowadzi stronę ibeauty.pl, dała mi cynk, że mają mało zgłoszeń na konkurs i jest duża szansa wygrania, jak któraś ma ochotę to zapraszam w jej imieniu:
http://ibeauty.pl/artykuly,1,32,2553,wielki-konkurs-wygraj-imprezow-stylizacje-under-twenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz po szczepieniu jestesmy, lekarka kazala smarowac mascia rozgrzewajaca-szkoda tylko ze ta sama masc przepisala mi na smarow Pulmex baby, ma jak najmniej chodzic i jesli do piatku bedzie utykac to mam do niej isc spowrotem w piatek i na przeswietlenie, ale zastanawiam czy dzisiaj wieczorem nnie jechac na pogotowie tak bez problemu przesweitla odrazu.
Looo juz 2 lata 🤪 ale zlecialo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochani !!!!
My mamy kolejne dwie trójki 🙂 🙂 🙂 🙂 to już razem 14 zęboli 🙂 🙂 🙂 🙂 nadal czekamy na prawą dolną dwójkę i trójkę 😞 😞 😞 😞
Poza tym podałam dwa dni temu Jerzykowi nową kaszkę mleczno-ryżowo-kukurydzianą i dostał wysypki na całym ciele 😞 😞 😞 😞
Poza tym jesteśmy zdrowi i cieszymy się sobą, usilnie myślę o odstawieniu od piersi ale ranne wstawanie do pracy mi z tymi planami koliduje 😞 😞 😞 😞
I kategorycznie muszę się wziąć za ćwiczenia, aerobic, basen bo odchudzanie nie przynosi efektów a patrzeć już na siebie nie mogę 😞 😞 😞 😞

POZDRAWIAMY wszystkie mamusiowe rodzinki i te rozchorowane i te zdrowiutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusalka1980 napisał(a):
Witajcie Kochani !!!!
My mamy kolejne dwie trójki 🙂 🙂 🙂 🙂 to już razem 14 zęboli 🙂 🙂 🙂 🙂 nadal czekamy na prawą dolną dwójkę i trójkę 😞 😞 😞 😞
Poza tym podałam dwa dni temu Jerzykowi nową kaszkę mleczno-ryżowo-kukurydzianą i dostał wysypki na całym ciele 😞 😞 😞 😞
Poza tym jesteśmy zdrowi i cieszymy się sobą, usilnie myślę o odstawieniu od piersi ale ranne wstawanie do pracy mi z tymi planami koliduje 😞 😞 😞 😞
I kategorycznie muszę się wziąć za ćwiczenia, aerobic, basen bo odchudzanie nie przynosi efektów a patrzeć już na siebie nie mogę 😞 😞 😞 😞

POZDRAWIAMY wszystkie mamusiowe rodzinki i te rozchorowane i te zdrowiutkie 🙂



Rusałka ..Apropo tego co piszesz o wysypce: byłam dzisiaj u lekarki i rozmawiałam o tej sytuacji z wysypkami, szorstką skórą jaką ma Kamil po podaniu kaszki czy innych produktów na mleku modyfikowanym, moja lekarka powiedziała że od lat wysłuchuje o tym problemie od wiekszości matek i że jesli dziecko ma taką reakcję to najczęściej po wszystkich produktach, mlekach, kaszkach niezależnie od firmy! Ja też będę jeszcze trzymać Kamilka na moim mleku ile się da. Lekarka twierdzi że można zrobić "prowokację" jak to okresliła przegotowanym mlekiem krowim-NIE UHT tylko tym trzymanym w lodówkach-robiąc np. budyń dziecku. Odczekać nie podając innych mlecznych produktów-czy reakcja bedzie też w postaci wzmozonej wysypki czy nie. Poleciła spróbować tez z twarogiem zwykłym-bo ważne by podać nieprzetworzony nabiał -zdnych jogurtów smakowych ani homogenizowanych serków! Jak "przetestujemy" to napiszę czy też pojawia się wysypka czy nie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli1978 napisał(a):
rusalka1980 napisał(a):
Witajcie Kochani !!!!
My mamy kolejne dwie trójki 🙂 🙂 🙂 🙂 to już razem 14 zęboli 🙂 🙂 🙂 🙂 nadal czekamy na prawą dolną dwójkę i trójkę 😞 😞 😞 😞
Poza tym podałam dwa dni temu Jerzykowi nową kaszkę mleczno-ryżowo-kukurydzianą i dostał wysypki na całym ciele 😞 😞 😞 😞
Poza tym jesteśmy zdrowi i cieszymy się sobą, usilnie myślę o odstawieniu od piersi ale ranne wstawanie do pracy mi z tymi planami koliduje 😞 😞 😞 😞
I kategorycznie muszę się wziąć za ćwiczenia, aerobic, basen bo odchudzanie nie przynosi efektów a patrzeć już na siebie nie mogę 😞 😞 😞 😞

POZDRAWIAMY wszystkie mamusiowe rodzinki i te rozchorowane i te zdrowiutkie 🙂



Rusałka ..Apropo tego co piszesz o wysypce: byłam dzisiaj u lekarki i rozmawiałam o tej sytuacji z wysypkami, szorstką skórą jaką ma Kamil po podaniu kaszki czy innych produktów na mleku modyfikowanym, moja lekarka powiedziała że od lat wysłuchuje o tym problemie od wiekszości matek i że jesli dziecko ma taką reakcję to najczęściej po wszystkich produktach, mlekach, kaszkach niezależnie od firmy! Ja też będę jeszcze trzymać Kamilka na moim mleku ile się da. Lekarka twierdzi że można zrobić "prowokację" jak to okresliła przegotowanym mlekiem krowim-NIE UHT tylko tym trzymanym w lodówkach-robiąc np. budyń dziecku. Odczekać nie podając innych mlecznych produktów-czy reakcja bedzie też w postaci wzmozonej wysypki czy nie. Poleciła spróbować tez z twarogiem zwykłym-bo ważne by podać nieprzetworzony nabiał -zdnych jogurtów smakowych ani homogenizowanych serków! Jak "przetestujemy" to napiszę czy też pojawia się wysypka czy nie.
Pozdrawiam



acha i jedynie kleik ryżowy nie powinien uczulać czyli coś co nie jest mleczne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, chyba któras z Was pytała jak wyglądają te zmiany na skórze ale nie miałam wtedy juz czasu na odpowiedź po przeczytaniu postu.. U nas to pod palcem czuć szorstką, suchą skórę. Kamil ma na rączkach-przy łokciach i nogach-od kolan w dół-tak teraz ale kiedyś miał całe plecy jeszcze suche i "zaognione" bardzo zanim odstawiłam kaszki. Jak podam mu mleko modyf. lub kache na mleku to mu się robią intensywnie czerwone te zmiany aż sam pokazuje paluszkiem 😞 Kiedy nie je kaszek, mlek to są prawie niewidoczne tylko pod palcem czuć szostkość na nózkach i łokciach a z plecków juz nam całkiem zeszło..

Pozdro 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eh te uczulenia 😠 u nas na razie w miarę spokojnie, od czasu do czasu pojawia się wysypka, czasem niewidoczna, szorstka, czasami czerwone szorstkie plamki , ale ogólnie jest mniejsza, mam nadzieje, że kiedyś w ogóle jej to zniknie
Wiojojka może Cię to zainteresuje, pewnie będzie też w innych miastach, ale na razie tylko w niektórych, ja Alę zapisałam, podobno zainteresowanie duże i miejsca znikają jak świeże bułeczki http://www.frm.org.pl/n/aktualnosci/2012/podsumowujemy-grudniowe-badania-i-planujemy-kolejne ,Mufka i Malutka może też uda Wam się skorzytać, telefon dla wszystkich 22 628 97 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
dZIĘKI Anochi, myslę że jeżeli załapiemy się na wolne miejsce pojedziemy z WOjcieszkiem do Opola na takie badanie

wiem, że ten numer co podałam może nie działać - koleżanka próbuje się dodzwonić od godziny, może ten zadziała http://www.frm.org.pl/n/aktualnosci/2012/zapisy-661-107-876
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
Dodzwoniłam się za pierwszym razem na numer 661107876 zapisałam Wojcieszka na 18 lutego. jeszcze raz dziękuję Anochi

super 🙂 warto przebadać malucha, koleżanka też na ten numer się dodzwoniła
biedna Juleczka 😞 oby szybko nóżka wróciła do normy, u nas też zimno, brrr, piękne słonko, ale nie da się wyjść 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
odzywam się dopiero teraz bo jakoś nie było kiedy..
Okazało się że wysypka bardzo podobna do różyczki..czerwone drobniutkie plamki na całym ciele..od głowy po stópki której nie czuć pod palcami..to uczulenie albo na antybiotyk który dostawał(a raczej coś co wchodzi w jego skład) albo sok z grejpfruta który Siyar dosłownie tylko skosztował mi ze szklanki..
Dzień po wizycie u doktora Siyar dostał wysokiej temperatury..osiągneła 39.6..byliśmy znowu u pedioatry prywatnie a ona stwierdziła że osłuchowo czysty i sądzi że mogą to być bakterie w moczu..gorączka ponad 39 którą ciężko zbić utrzymuje się nadal..po weekendzie badanie moczu..ehh
pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...