Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mieliśmy dokładnie tak samo jak TY Okaa wysypka na całym ciele małe czerwone krosteczki ledwo wyczuwalne pod palcem. Ale to po podaniu kaszki kukurydzianej. Jak podawałam budyń na mleku zwykłym nic nie było. Tak więc sama nie wiem co o tym myśleć. Czy to z czasem minie czy to uczulenie na gluten czy inny ciort ???
Poza tym wszystko ok, czujemy się dobrze i nie wychodzimy w takie mrozy. A tak ma być jeszcze cały tydzień 😞 😞 😞
Julciu szybkiego powrotu do zdrowia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny, ja też zapisałam Łusię, ale nie było już miejsc na 21 lutego, tylko na 22, więc się niestety nie spotkamy 😞
Ale Anochi dzięki wielkie za cynk na te badania.
Jednego się tylko obawiam, że Łucja zrobi tam wielkie larmo, jak zwykle z resztą u lekarza. Nie cierpi badań lekarskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi a kiedy Ty tam dzwoniłaś? bo ja w sobotę i idę wcześniej od Ciebie,a myślałam,że na pewno Ty pójdziesz wcześniej,bo wcześniej o tym wiedziałaś 🙂
Mufka z moją jest to samo i też się tego obawiam,ale skoro oni badają dzieci od 9 miesiąca życia to na pewno sobie poradzą bo mają w tym doświadczenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny super, że udało Wam się zapisać 🙂
Malutka ciekawe dlaczego masz wcześniej, może ktoś zrezygnował? a dużo masz wcześniej? u mnie znajoma ma po 16 i później planujemy pójść na kawę 😉
Mufka a na którą macie 22? jakby tak bardziej popołudniu to zapraszam do mnie na kawkę 😁

a tu opis jednej z mam, która była z dzieckiem na badaniu w grudniu
"Dziecko kladzie sie na łózku (bo kozetka mi sie jakos zle kojarzy) i lekarz wykonuje USG jamy brzusznej, tarczycy, potem u chłopców mosznej (u dziewczynek nie wiem)...no i tyle, otrzymujesz takze opisy narzadow po badaniu. Lekarz bardzo mily, z fajnym podejsciem do dzieci-jeden z moich tez strajkowal, ale potem bardzo mu sie podobalo"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
kozinka napisał(a):
nie dużo wcześniej bo o 14.45 więc albo jestem przed Tobą albo jest jeszcze ktoś między nami,bo nie wiem ile to dokładnie trwa.

chyba umawiają co 15 minut, no to może uda się spotkać 🙂

ja myślałam,że to się czeka poza ambulansem a tam jest chyba poczekalnia w środku 🙂 nie wiem czy nie pojadę z bratem bo mąż ma 2 zmianę akurat wtedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
anochi napisał(a):
kozinka napisał(a):
nie dużo wcześniej bo o 14.45 więc albo jestem przed Tobą albo jest jeszcze ktoś między nami,bo nie wiem ile to dokładnie trwa.

chyba umawiają co 15 minut, no to może uda się spotkać 🙂

ja myślałam,że to się czeka poza ambulansem a tam jest chyba poczekalnia w środku 🙂 nie wiem czy nie pojadę z bratem bo mąż ma 2 zmianę akurat wtedy

to może jakoś uda się spotkać na miejscu i choć chwilkę pogadać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki
Anochi, mamy wizytę na 17.45, więc dosyć późno... ciekawe jak długo to w ogóle potrwa.
Jeszcze przy mojej wywijającej się na wszystkie strony Łusi...
Ale jakos damy rady 🙂 fajnie, że w ogóle są takie badania.
Malutka, to napisz jak się Klaudii na badaniu podobało / lub nie podobało 😉 bo pewnie Łusia będzie podobnie reagować.

Kasiula, no rzeczywiście była migawka o tankujesz.przewijasz., strasznie krótka, ale zawsze coś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufka napisał(a):
hej kobietki
Anochi, mamy wizytę na 17.45, więc dosyć późno... ciekawe jak długo to w ogóle potrwa.
Jeszcze przy mojej wywijającej się na wszystkie strony Łusi...
Ale jakos damy rady 🙂 fajnie, że w ogóle są takie badania.
Malutka, to napisz jak się Klaudii na badaniu podobało / lub nie podobało 😉 bo pewnie Łusia będzie podobnie reagować.

Kasiula, no rzeczywiście była migawka o tankujesz.przewijasz., strasznie krótka, ale zawsze coś 🙂



a na czym polega takie badanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli1978 napisał(a):
Mufka napisał(a):
hej kobietki
Anochi, mamy wizytę na 17.45, więc dosyć późno... ciekawe jak długo to w ogóle potrwa.
Jeszcze przy mojej wywijającej się na wszystkie strony Łusi...
Ale jakos damy rady 🙂 fajnie, że w ogóle są takie badania.
Malutka, to napisz jak się Klaudii na badaniu podobało / lub nie podobało 😉 bo pewnie Łusia będzie podobnie reagować.

Kasiula, no rzeczywiście była migawka o tankujesz.przewijasz., strasznie krótka, ale zawsze coś 🙂



a na czym polega takie badanie?

z tego co czytałam na ich stronie to u dziewczynek badanie usg tarczycy,brzucha i węzłów chłonnych (chyba,że coś pominęłam) u chłopców dodatkowo moszna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli generalnie z tego co wiem, to jest zrobienie usg wszystkiemu co można 😉 czyli tarczyca, brzuszek, u chłopców jąderka itp. tu możesz poczytać o akcji http://www.frm.org.pl/a/nie-nowotworom-u-dzieci , aktualnie jada tam gdzie było duże zainteresowanie, ale pewnie później znowu będą jeździć po innych miastach, więc o Poznań powinni zahaczyć 😉
dałam znać znajomej o tej akcji a ona powiedziała, że to bardzo ważne, właśńie wraca od rodziców i okzałao się, ze jej kuzynka wylądowała z 2-letnią córeczką w szpitalu, bo mała ma raka nerki 😞 😞 😠 no k.........wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
Oli generalnie z tego co wiem, to jest zrobienie usg wszystkiemu co można 😉 czyli tarczyca, brzuszek, u chłopców jąderka itp. tu możesz poczytać o akcji http://www.frm.org.pl/a/nie-nowotworom-u-dzieci , aktualnie jada tam gdzie było duże zainteresowanie, ale pewnie później znowu będą jeździć po innych miastach, więc o Poznań powinni zahaczyć 😉
dałam znać znajomej o tej akcji a ona powiedziała, że to bardzo ważne, właśńie wraca od rodziców i okzałao się, ze jej kuzynka wylądowała z 2-letnią córeczką w szpitalu, bo mała ma raka nerki 😞 😞 😠 no k.........wa

ja od jednej życzliwej osoby usłyszałam,że takie fundacje to naciągacze i zapewne wystawią rachunek za badania,zwykła zazdrość pewnie. jest czarne na białym że jest bezpłatne a w dodatku pytałam podczas zapisu dziecka i telefonistka to potwierdziła,więc odpowiedziałam tej osobie,że żaden lekarz mi dziecka w ten sposób nie zbada jeśli nie ma przesłanek,a skąd mogą te przesłanki być skoro dzieci się pod tym kątem nie bada profilaktycznie? poza tym żyjemy w takim kraju,że bez pieniędzy i znajomości nie załatwi się nic,władza tylko ściąga z Polaków pieniądze a idziesz do lekarza i słyszysz że większość jest nierefundowana albo trzeba czekać miesiące na badania,więc zamiast dziękować że znajdują się ludzie którzy są chętni i gotowi do walki z chorobami na rzecz malutkich dzieci to ludzie jeszcze narzekają 😮 brak słów 😠
ja na badanie idę i jestem zadowolona,że udało się skorzystać z takiej możliwości 🙂
Mufka dam znać jak było z Klaudią 🙂
oli na fb poczytaj sobie o nich albo na ich stronce bo z tego co tam pisze,to wnioskuję,że oni robią kilka takich spotkań w ciągu roku w różnych miejscach,więc na pewno takiego dużego miasta to nie powinno ominąć,kwestia czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi napisał(a):
Oli generalnie z tego co wiem, to jest zrobienie usg wszystkiemu co można 😉 czyli tarczyca, brzuszek, u chłopców jąderka itp. tu możesz poczytać o akcji http://www.frm.org.pl/a/nie-nowotworom-u-dzieci , aktualnie jada tam gdzie było duże zainteresowanie, ale pewnie później znowu będą jeździć po innych miastach, więc o Poznań powinni zahaczyć 😉
dałam znać znajomej o tej akcji a ona powiedziała, że to bardzo ważne, właśńie wraca od rodziców i okzałao się, ze jej kuzynka wylądowała z 2-letnią córeczką w szpitalu, bo mała ma raka nerki 😞 😞 😠 no k.........wa


Kamil miał takie robione po urodzeniu w szpitalu usg wszystkich narządów...teraz nie wiem czy bym na takie z nim poszła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie jestem pewna, ale chyba usg po porodzie to raczej rzadkość, Ala chyba nie miała robionego 🤨 🤔 więc warto skorzystać, lepiej chronić, zapobiegać niż potem leczyć 😞
przykład, wiele osób w dorosłym życiu dowiaduje się, że żyją z jedną nerką (bo druga zanikła), a to dlatego, że nigdy nie mieli robionego usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...