Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

Wiojojka napisał(a):
Oli czemu nie wiesz czy byś poszła?



Wierzę że jest dobrze i nie ma potrzeby. Może to naiwność dla niektórych a dla mnie pozytywne myślenie. Poczytałam o akcji i brzmi zachęcająco ale bym nie skorzystała nawet jakby byli u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

anochi napisał(a):
nie jestem pewna, ale chyba usg po porodzie to raczej rzadkość, Ala chyba nie miała robionego 🤨 🤔 więc warto skorzystać, lepiej chronić, zapobiegać niż potem leczyć 😞
przykład, wiele osób w dorosłym życiu dowiaduje się, że żyją z jedną nerką (bo druga zanikła), a to dlatego, że nigdy nie mieli robionego usg



NERKA ZANIKŁA ? 😲 HM ..No u nas standardowo w 2 dobie "prześwietlali" wszystkie noworodki a Kamila nawet szczególnie bo miał podejrzenie że "coś" z serduszkiem ale badali przepływy jakieś nawet i dłłłuuugo serduszko i wszystko OK jest. Usg nerek miał, główki, brzuszka i serca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli1978 napisał(a):


NERKA ZANIKŁA ? 😲 HM ..No u nas standardowo w 2 dobie "prześwietlali" wszystkie noworodki a Kamila nawet szczególnie bo miał podejrzenie że "coś" z serduszkiem ale badali przepływy jakieś nawet i dłłłuuugo serduszko i wszystko OK jest. Usg nerek miał, główki, brzuszka i serca.


jak nerka nie pracuje to albo rośnie do dużych rozmiarów i trzeba ją wycinać albo "zasycha", u kuzynki córki jeszcze w brzuszku wykryto nieprawidłowo działające nerki, więc trochę na ten temat poczytałam, jedna w ogóel nie pracuje, miała mieć wycinaną ale na razie jej ją zostawili
zazdroszczę pełnego usg, dobrze wiedzieć co i jak dlatego teraz idziemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem.... tez bym poszla na badanie bez zadnego ale....
hubik zdrowy łobuzi jak zawsze. od 2 tygodni jestesmy na mleku z kartonika.... nie potepiajcie mnie za to....
dostaje 2 razy dziennie rano i wieczorem. robie mu taki budyń z kaszka manna na rzadko smakuje mu.
lekarka nie widziala zadnych przeciwwskazan. troche nas nie bylo bo komp mi sie popsuł i w naprawie byl. smoka mamy dalej.
buziaki dla juleczki o szybki powrot do sprawnosci, kasiulka pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):

Mufka a na którą macie 22? jakby tak bardziej popołudniu to zapraszam do mnie na kawkę 😁

"
Anochi dziękujemy za zaproszenie, bardzo chętnie spotkałabym się z Wami, ale jak pisałam mamy to badanie dosyć późno, nie wiem czy trzeba będzie tam długo czekać, zobaczymy, będziemy w kontakcie. pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza...zamarzli wszyscy czy co? 🙂

Bylismy na roczku u kuzyna Kamilka, który dostał mnóstwo prezentów miedzy innymi myszke miki interaktywną, Kamiś przygladał się z zaciekawieniem po wypakowaniu Myszce po czym porwał ją biorąc za łapkę i wiał ile sił w trampkach bo oprócz solenizanta jeszcze 2 i 3 latek czyhał na zdobycz 😁 😁 oto fotka z iście diabelską minką 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/193/kopiajurkowmycha.jpg/][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/1116/kopiajurkowmycha.jpg[/IMG][/URL]

...gdy już się znudził z kolei przytaszczył buty taty krzycząc po swojemu i pokazując: "ubieraj buty bo ja chcę do domu!!" nie wiem skąd wiedział bo pierwszy raz tam był-ale stał przy drzwiach i "kazał" wychodzić....do domu mieliśmy 200 km 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/846/kopiajurkow15.jpg/][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/2520/kopiajurkow15.jpg[/IMG][/URL]

codziennie mamy wesoło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 dosc dlugo mnie tutaj nie bylo.
Julka juz w 100% sprawna, nozka juz nie boli, gania ile sil w nogach 🙂
Ja wszystko pozaliczalam w szkole wiec teraz mam wolne od nauki i chwilowo od problemow 🙂
Pogoda paskudna nawet nie chce sie wychodzic na spacery przy -23st 🤔
Dziewczyny fajnie ze jest u was takie badanie, gdyby u mnie bylo to napewno bym poszla, Julia miala takie badanie jak byla w brzuchu, tylko ze ja musialam slono zaplacic za takie badanie a lekarz mi 'kazal' isc... Ale nie zaluje, bynajmniej bylam spokojna ze mala jest zdrowa.
Teraz musze znowu ja do ortopedy zapisac na marzec, idziemy skontrolowac bioderko.
Asiu nikt cie nie bedzie potepial, moja wogole nie chce pic mleka modyfikowanego ani krowiego jedynie co zje to kaszke albo budyn na zwyklym krowim mleku, lekarka powiedziala ze skoro nie chce mleka dla dzieci to nie musi od krowiego nic sie jej nie stanie jak zje z kasza gesta.
Milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny jedziemy w gory 13 lutego i jest moje pytanie... co zabrac dla hubiego????? ile ciszkow jakie??
napewno bierzemy łożeczko turystyczne, wozek kombinezony(starszy synek tez jedzie ale chodzi mi tylko o hubiego)
jedziemy na tydzien... sprawa priorytetowa dla mnie to leki i nebulizator... cholera nie wiem jak mam to sobie ogarnac a nie chce obudzic sie z nocnikiem w reku ze czegos zapomnialam zrobilam liste ale wiecie...moze pomozecie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witanko
my własnie wróciliśmy z ferii, mała była tydzień u dziadków a my z mężem skorzystaliśmy z tego i skoczyliśmy na weekend na narty, brrr było strasznie zimno, ale zima przepiękna 🙂 bałam się o Ale, bo była 3 dni bez nas, ale sobie świetnie poradziła, chyba nawet za mną się nie stęskniła 😞 babcia i dziadek są ciekawsi niż mama 😞
Asiu życze udanego pobytu 🙂 weź na pewno ciepłe ubranka, zapewne będzie juz cieplej niż teraz, ale na pewno przydadzą się rajstopki, najlepiej ocieplane, do tego kombinezon, dwie pary rękawiczek, dobry szalik i ciepła czapa, ja na nartach miałam pod spodniami na rajstopy ubrane getry i gdybym z maluchem miała wychodzić to chyba tez bym tak Ale ubrała, do tego długi podkoszulek, bluzeczka i polar lub sweter, z innych rzeczy weź krem na mrozy, kilka zabawek, mogą być te którymi się nie bawi, ale jedna ulubiona, na pewno kocyk do okrycia w aucie, n ie wiem na ile jedziecie i w jakie warunki, bo jak na dłużej to musisz pomyśleć o jakiejś kąpieli, chyba, że małego wymyjesz pod prysznicem (moja Ala by się nie dała wymyć), ja na moim wyjeździe nawet nie brałam kąpieli, bo niezbyt ciepło było w pokoju, pomyśl tez o ciepłych rzeczach do chodzenia na miejscu, tak na prawdę musisz wziąć po dwie, trzy pary ciepłych ciuchów i tyle, np sweter wystarczy jedne, ale już rajstopek więcej i fajnie mieć dwie pary spodni od kombinezonu, nie wiem jak Hubi z jedzeniem, pomyśl o czymś szybkim do robienia, bo przy garach stac nie bedziesz, eh pewnie większość rzeczy wiesz, a gdzie jedziecie? jak coś to pytaj, może coś jeszcze podpowiemy 🙂
Oka jesteś jeszcze w Polsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
do karpacza... juz sie nie mozemy doczekac.. jezeli chodzi o kapiele to na miejscu sa wanienki ale ja bede go kapac w brodziku w domu tez tak go myje. sanki tez sa na miejscu. hmmm on juz je wszystko wiec z tym problemu nie ma a jezeli chodzi o mleko to wezme mleko w proszku szybciej i bez zbednego babrania sie zrobie i juz. chcemy wyjechac o 4 rano mam nadzieje ze hubi i oskar troszke sobie pospia w drodze.. anochi a jak ruch w tych kierunkach???chodzi mi o to czy jakies korki sie tworza i wzmozony ruch na drogach jest??? a duzo feriowiczow z maluchami jest???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu super wyjazd, już zazdroszczę 🙂 my akurat byliśmy w Szklarskiej Porębie i nie było strasznie tłoczno, w pensjonatach był wolne miejsca, ale też było widać turystów, wiadomo, że było wtedy bardzo zimno i może siedzieli w pokojach 😉 co do dojazdu to myśmy jechali w piątek popołudniu a wracali w niedzielę popołudniu i drogi puściutkie, najwięcej aut i małe korki tworzą się w okolicach wyciągów, jak wyjedziecie o 4 to nie powinno być żadnych korków a chłopcy na pewno sobie pośpią 🙂 planujecie coś zwiedzać czy cieszyć się śniegiem? nie wiem czy znasz okolicę, ale na pewno możecie skoczyć do western city-choć nie wiem czy w zimie czynne, ale pewnie tak, zresztą w pensjonacie na pewno będzie pełno ulotek różnych atrakcji, ja bardzo lubię park miniatur w Kowarach, ale to takie atrakcje dla dorosłych, bo tam są pałace z okolicy, nie wiem jak długo będziecie, ale od 17 do19 lutego są zawody w Jakuszycach i może być trochę tłoczniej na drogach, ale to troszkę w innym kierunku od Was, choć ogólnie ruch turystów może być wzmożony
zapomniałam dopisać o dzieciach, pełno jest rodzin z dziećmi w tego typu miejscowościach, sama się zdziwisz ile jest wózków a raczej sanek z pociechami, czasami w okolice wyciągów narciarskich pchają się rodzice z maluszkami w dużych wózkach, to jest już trochę przegięcie, ale ogólnie maluchów pełno, w karczmach i innych tego typu miejscach też dużo maluchów, sama widziałam chyba z 3 dzieciaków wieku Hubiego i nikt nie robił z tego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
anochi pisze,że badanie w BB jest na deptaku 11 listopada 🙂 a w którym to jest miejscu,bo nie wiem czy na parkingu przy klimczoku,czy na tym placu bliżej ul.żywieckiej czy gdzie jeszcze bo wzdłuż ulicy chyba sie nie ustawi co nie?

może podadzą konkretniej, gdzie będzie stał, często tego typu akcje z autobusami medycznymi są przy parkingu przy klimczoku, autobus stoi na chodniku na przeciwko Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, ale tutaj cisza.
Justa-jejku duzo zdrowka dla Frania. mojego meza kuzyna syn 2,5 letni tez ma teraz szkarlatyne.
My w koncu zdrowi ale jeszcze wizyta u otropedy nas czeka w marcu mam nadzieje ze nadal pozostaniemy pod kontrola.
Julia poszla z tata na sanki wiec mam chwile spokoju i biore sie za sprzatanie 🤨 codziennie sie sprzata i codziennie brudno....
Milego dnia, i duuzo zdrowka 🙂 Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulkaa1990 napisał(a):
anochi dziekuje za podpowiedzi 🙂 na sto procent wybierzemy sie do muzeum zabawek bo obiecalam oskarowi, na nartach tez pojezdzimy, na jakis basen do czech chcemy jechac... jak bedziemy w karpaczu to porobimy fotki na bierzaca bede wklejac... biedny franus

bawcie się dobrze 🙂 a z basenów to polecam Liberec http://www.centrumbabylon.pl/, pewnie o tym myślałaś by tam jechać 🙂 a jak będziecie jechać przez Jelenią Górę to możecie pospacerować po rynku, mi się tam bardzo podoba 🙂
Okaa jest szansa by dalej kombinować spotkanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...