Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

kozinka napisał(a):
aniołek wpadaj do mnie z małą jak chcesz się wyrwać 😜 😜
anochi moja to samo,wymusza,a jak nie dostanie czego chce to wrzask nie z tej ziemi 🥴 ale co zrobisz,przejściowe to podobno jest 😉 mała mówi dużo i wyraźnie wyraża swoje potrzeby,pożegnała smoczek,zasypia sama w łóżeczku,butli nie ma tylko łyżeczka a do tego pampersy ma tylko na spanie i jazdę samochodem,a tak poza tym to nocnik i ubikacja 🙂
anochi ja dalej nie wiem,gdzie to będzie dokładnie to badanie,więc zostawię auto chyba koło klimczoka na parkingu jak znajdę miejsce i pójdziemy na spacerek z Klaudią w poszukiwaniu tego ambulansu 🙂 wózka nie biorę,bo nie wiem czy jest go gdzie zostawić potem a poza tym mała ostatni raz wózkiem jechała chyba na jesień bo do porodu chcę ją nauczyć chodzenia tylko na nóżkach,bo musi ustąpić miejsca dzidziusiowi bo 2 wózków nie upcham 😁



..Są takie fajne wózki dla maleńkiego dziecka połączone ze spacerówką tzw."rok po roku" gdzie jest i mała gondola z przodu a starsze dziecko siedzi w następnym spacerowym siedzisku 🙂 dla Klaudii mimo wszystko może być jeszcze za wcześnie na rezygnację z wózka. Kamilek też chodzi pieszo ale na krótkie dystanse 🙂 bo później widać że nóżki bolą i siada na chodniku 🙂 Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
my już po badaniu, szybko poszło, Ala zdrowiutka, Mufka możesz przyjechać wcześniej, myśmy przyszły wcześniej i od razu wzięli nas do badania, nawet nie zdążyłam ściągnąć czapki 😉 wiem, że brali też ludzi z ulicy, koleżanka przyszła niebędąc zapisana, Ala strasznie płakała i kopała, ale ona tak reaguje na wszystkich medyków 😉
ja już nie pamiętam kiedy ostatnio używałyśmy wózka, Ala chodzi na nóżkach i to nie na takie malutkie odległości, dzisiaj obeszłyśmy centrum na około, w sumie spacer trwał dwie godzinki z dwoma przystankami
Malutka widziałam, że przy wózkach można zamontować pod rączką podnóżek dla starszego dziecka
Mufka nie wiem czy dokładnie wiesz gdzie to jest, ale to jest plac Wojska Polskiego przy takim starym domu handlowym Klimczok, tu masz mapkę, jak zjedziecie do Bielska koło Tesco to jedziecie cały czas prosto aż do dworca kolejowego, za dworcem skręcanie w lewo tak jak do Sfery, jedziecie cały czas główną, na pierwszym rondzie w lewo, na drugim w prawo, jedziecie pod sferą i na następnym skrzyżowaniu (za tym skrzyżowaniem jest dużo przystanek) skręcanie w prawo i dojeżdżacie do wielkiego parkingu (na mapie punkt 😎, autobus stoi po drugiej stronie tego parkingu, tam gdzie czerwony kwadracik
Wiktorek się wybiera? może daj znać znajomym, bo badają też dzieci niezapisane
[IMG]http://fotoo.pl//out.php/i100987_beznazwy-1.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka nie jest źle,powiedziałam Klaudii żeby pooglądała swój brzuszek na takim malym telewizorku i było ok 🙂 u nas wszystko co do mm idealne,więc jestem zadowolona 🙂
a Klaudia zaczęła ostatnio bardzo dużo mówić i chodzenie też jej się bardzo podoba jak nie ma wózka,nawet sama wpycha rączkę w moją i dzielnie idzie,więc pewnie nie będzie problemu 🙂
wczoraj tylko ciągle wołałą,że chce iku ale nie miałam jej gdzie dać,więc musiała robić w pampersa i nie bardzo była zadowolona 😁 no i najbardziej zadowolona była chyba z bajek w tym pokoiku w którym się rozbierało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, dziękuję za szczegółowe informacje, Anochi dziękuję Ci za super mapkę 🙂teraz już na pewno tam trafimy, dałam znać też Ani z Wiktorkiem i pojadą z nami, może uda im się wejść bez zapisywania. Oj mam wielką nadzieję, że u Łucji wszystko w porządku.

Malutka, dzięki za cynk, ze tam są bajki, może lepiej to zniesie Łucja. A tak w ogóle, to fajny masz już brzuszek. Znacie już płeć maleństwa?

Wiojojka, współczuję bardzo, pewnie się zamartwiasz teraz, ale trzeba mieć nadzieję, ze to się wchłonie tak jak lekarz mówił. Będziesz to jeszcze z kimś konsultowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka niestety dzidzia nie chce się pokazać i nie wiem,ale zastanawiam się czy chce wiedzieć czy zrobić sobie niespodziankę 😜
Twoja koleżanka bez zapisywania powinna wejść,bo mi powiedzieli,że ludzie albo nie przychodzą,albo dzwonią,że dzieci się pochorowały i odmawiają i mówili,że gdyby tak zsumować wszystkie badania to po 3 godzinach by skończyli a stoją tam od 10-18 czyli większość czasu siedzą 😉 zresztą jak dochodziłam do ambulansu to akurat szedł doktor i mnie zapraszał a potem mówi-o pani jednak zapisana,a myślałem,że kogoś niezapisanego jeszcze zachęcimy bo nie mamy ludzi 🙂 no i jak ja wychodziłam,to wolontariuszki zapraszały ludzi "z drogi" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, i po badaniu, na szczęście wszystko ok 🙂 ufff, ale Łucja tam się darła w niebogłosy, cała czerwona, a ja spocona z nerwów, ale udało się ją przebadać w miarę szybko.
Anochi jeszcze raz dziękuję za mapkę, wydrukowałam sobie ją i bez problemu dotarliśmy.

Malutka, fajna taka niespodzianka co do płci, przy drugim nawet też bym może chciała niespodziankę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka-na co szczepienie? wogole czy w 18miesiacu sa jakies szczepienia? 🥴
pytam bo mnie w konia chyba chca zrobic, ale w cholere kasy zedrzec zemnie 😠
Jedynie co to bezplatnie byla szczepionka na odre-swinke i rozyczke niedawno.
Macie moze W jakim wieku jakie sa szczepionki? bylabym wdzieczna gdyby ktorejs chcialo sie poszukac i przepisac mi 🙂
Moja Julka tez reaguje na lekarzy kopniakami piskiem i placzem, ale ona ma tak ok 7 miesiaca zycia wiec juz sie przyzwyczailam, zawsze od lekarza wychodze cala mokra z nerwow 😆 a Julka, zadowolona ze pokazala na co ja stac 🙃
My z wozkiem sie nie rozstajemy, mam wrazenie ze bioderko ja boli jak duzo chodzi bo chod jej sie zmienia wtedy, dzisiaj sama weszla dwa razy na 4 pietro (mieszkamy na parterze wiec nie jestesmy przyzwyczajeni 😜).
Dobrej nocy wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wozek mamy juz od 2 miesiecy w piwnicy hubi nie pozwala sie do niego nawet wsadzic i jedyna rzecz z ktora sie nie rozstajemy to smoczek 🙂
my bykismy ostatnio na szczepieniu i wszystki mielismy platne oprocz tek swinki itd. teraz nas szczepili (jedno ukłucie platne) błonica tezec krztusiec i poliomyelitis. placilam 130 zł nastepne szczepienie dopiero po 3 roku życia
wiolka czy to ty mialas tatuaz indianke??
robimy remont i chcialam zrobic cos takiego na sciane, a ze mamy znajomego z akademii sztuk pieknych ktory zajebiscie maluje, nawet ze zdjecia to chcialam sie ciebie zapytac czy przeslala bys mi zdjecie tej indianki?oczywiscie bedzie zapewne troche zmodyfikowana.
buziaki pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołku tu masz przykładowy kalendarz szczepień https://www.bebiko.pl/home/porady/poradniki/kalendarz-szczepien/?gclid=CNC_147ks64CFcEntAodvnF1Pw?gclid=CNC_147ks64CFcEntAodvnF1Pw , tylko jeśli Julka miała szczepienia skojarzone - mniej wkłuć, to takie szczepienia sa płatne, myśmy szczepiły się 2 tygodnie temu, też chyba 130 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki anochi za stronke, bede musiala isc jutro lub w poniedzialek do przychodni doniesc ksiazeczke szczepien malej.
A jak szczepia wasze dzieci to w ksiazeczce szczepien wklejaja wam ze szczepionki malutka naklejke? We Wloszech mi wklejali a tutaj tylko wpisali co i jak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek18 napisał(a):
Dzieki anochi za stronke, bede musiala isc jutro lub w poniedzialek do przychodni doniesc ksiazeczke szczepien malej.
A jak szczepia wasze dzieci to w ksiazeczce szczepien wklejaja wam ze szczepionki malutka naklejke? We Wloszech mi wklejali a tutaj tylko wpisali co i jak....

ja mam tylko dwie naklejki, Ala miała już 5 szczepionek skojarzonych a tylko jedną naklejkę, pozostałe szczepienia mają przepisany numer z tej naklejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
aniolek18 napisał(a):
Dzieki anochi za stronke, bede musiala isc jutro lub w poniedzialek do przychodni doniesc ksiazeczke szczepien malej.
A jak szczepia wasze dzieci to w ksiazeczce szczepien wklejaja wam ze szczepionki malutka naklejke? We Wloszech mi wklejali a tutaj tylko wpisali co i jak....

ja mam tylko dwie naklejki, Ala miała już 5 szczepionek skojarzonych a tylko jedną naklejkę, pozostałe szczepienia mają przepisany numer z tej naklejki

nam brakuje tylko jednej naklejki.. ale to nie jest istotne jak to sie mowi co przychodnia to obyczaj.hehe buziki i dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tylko napisala nazwe PREVANAR INFARNIX HEXA i to wszystko... ostatnio nie mialam ksiazeczki bo w tego wszystkiego zapomnialam i mialam tylko domiesc zeby zapisala... a to co napisalam to z wczesniejszej platnej 500zl 🤔 ale dopiero w domu sie zorietowalam ze nie wpisala mi nic wiecej jak nazwa... ale chyba to bez znaczenia.
Znalazlam fajne cwiczenia, myslalam ze latwe ale co do czego ciezko jest i wogole mam zakwasy w takich miejscach o ktorych nie myslalam ze moge miec tam kiedykolwiek 😁 Mam sciagniety filmik 1h trwa a to sa cwiczenia Callanetics z Callan. Ponoc bardzo dobre ale trzeba codziennie cwiczyc po 1godzinie.
U nas moze wiosna sie bedzie zaczynac, zero sladu po sniegu i 7 st ciepla dzisiaj, troszke wieje wiatr, ale Julia poszla z tata na spacer ogladac jej Toma - pociag jak jedzie 🙂
Szal ma na pociagi, i pilke w pociag i pizamke a chodzi dumna jak ta pizamke ma na sobie 🙂
Pozdrawiamy wszystkie mamuski i dzieciaczki. Milej soboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też już po szczepieniu na 18 miesiąc 🙂 obyło się bez komplikacji 🙂 🙂 🙂
Mamy 15 tego zębola 🙂 🙂 🙂
Poza tym jest problem z wędrującymi jajeczkami Jerzyka bo nie są na swoim miejscu i mamy też stulejkę 😞 😞 😞
Mama troszkę się nadziębiła ale w tygodniu udaje się na rozmowę w sprawie zmiany pracy Trzymajcie kciuki Kochane 🙂 odpadły by nam 30 km dojazdy 🙂

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kozinka- suuper !!!!!!!!!!! gratuluje !!! 😘 no to mamusia znowu bedzie sie bawic rozowymi kolorkami 😁 Przynajmniej nie bedziesz musiala kupowac calej wyprawki, wiekszosc po Klaudii bedzie 🙂
Zgadzam sie ze forum upada, wiekszosc nawet tutaj nie zaglada, ale chociaz tyle ze kilka osob podtrzymuje je 🙂
A u nas jak nie urok to sraczka....
Szczepienie mamy za rok, i to tez platne.
A Julii zrobil sie ropniak na dziasle gdzie jej wyrasta zabek - chyba wyrasta bo ma bardzo miekkie dziaselko, wczoraj to dopiero zobaczylam, chcialam jej smarowac zelem Sachol ale tylko zjebke dostalam od farmaceutki i dala mi takie cos slodkie dla dzieci na plesniawki i stany zapalne ale watpie zeby to pomoglo. Wczoraj nagryzla mi patyczek jak jej smarowalam i patyczek caly we krwi. dzisiaj chyba podejde do dentysty pokazac mu to ale nie odbiera telefonu.
I snieg nam spadl 🤨 a tak bylo fajnie bez niego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu moja rozrabiaka 🙂

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e187b1955a4cbd69][IMG]http://images47.fotosik.pl/1397/e187b1955a4cbd69m.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5270f0f0670f0c17][IMG]http://images41.fotosik.pl/1343/5270f0f0670f0c17m.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7a5a4a03061c3faf][IMG]http://images45.fotosik.pl/1398/7a5a4a03061c3fafm.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!
Aniu gratulacje 2 córci!!!!i zycze szczesliwego rozwiazania
Ja tez zaglądam - bardziej podczytuje bo jak juz cos napisze albo wstawie fotke to i tak bez echa.... wiec pozniej zmieniam fotki i posty na buzki....
co do szczepien to ja jeszcze za zadne nie placilam ostatnie mamy w kwietniu bo zabraklo jednej szczepionki a nastepne za 5 lat wiec super.....
wrocilam w koncu znow do pracy tym razem tutaj ************ wiec KOCHANE PYRKI ZAPRASZAM DO PESTKI NA MASAŻE I ZABIEGI NA CIAŁO naprawde warto bo ceny są wyjątkowo nickie a zwlaszcza w pakietach.....
JULA jak ksiezniczka a loczki mnie strasznie urzekające .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i rozmowa o zmianę pracy trwała 10 minut NIC z tego nie będzie nie zmienię pracy na stałe na pracę na kilka miesięcy 😞 😞 😞 Owszem zarobki te same i praca na miejscu ale co z tego iż zaoszczędzę na dojazdach jak za pół roku mogę zostać bezrobotna 😞 😞 😞
Jerzyk przeziębiony ale ma już 16 zębola 🙂 🙂 🙂 jest pogodny i radosny 🙂 🙂 🙂 chodzi do pani która już zawiesiła działalność żłobka ale nadal opiekuje się Jerzykiem na dotychczasowych warunkach 🙂 🙂 🙂
Szkoda że to Nasze forum tak ucichło, sama mam wiele obowiązków ale staram się bywać tu jak tylko mam wolną chwilkę.
Pozdrawiam Was Kochane Mamucie i Wasze maleństwa serdecznie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...