Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

asiulkaa1990 napisał(a):
mamy jeden wozek oski spal we wozku al hubi na rekach i sie wymienialismy latwiaj bylo nosic hubika niz oskara. dzisiaj chlopaki strzelily sobie meska wyprawe pociagiem po auto a ja sama z hubim i kurcze cos ich dlugo nie ma juz powinni byc. ale pewnie na jedzonko jakiej wlecieli. ja sie dzisiaj tez spieklam jak taka frytka.... wszystko mnie piecze a najgorsze jest to ze opalam sie na czaerwonooo. a brazowa bede pewnie za kilka dni dopiero. zaraz mykamy (jak tylko chlopaki dojada) na grilla bo aniolek apetytu mi narobila. buziaki kasiu trzymaj sie




..najpierw zejdzie Ci skórka he he 😁 niemiłe to 🙃 Przygodę mieliście pierwsz klasa-po latach będzie co wspominać. Tyle wiem że jak sprzęgło pójdzie jakoś idzie autem dojechać bo też tak mieliśmy ale mężulek synem mechanika jest więc może stąd to wynikało..we Włoszech życie nocne się zaczyna po 23 iej więc na pewno nie byloby takich problemów co ze sobą zrobić 😁 u nas jest jak jest 😉
Grill pycha sprawa byleby nie codzienie 🙂
Buziolki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej Mamy
Oli nakręciłaś się na tą wiarę i kościół, Dla mnie moja wiara nie ma nic wspólnego z kościołem, wierzę w Boga i nigdy się go nie wyprę. Nasz kraj, jego historia, ma wiele wspólnego w chrześcijaństwem, co jest pięknie opisane w dziełach mistrzów, u Sienkiewicza, Mickiewicza,jednak daje to tylko pozytywne wyobrażenie niestety, Rzeczywistość dalece od tego odbiega, co jest przykre, Większość Polaków ma się za wspaniale religijny, chrześcijański naród ze względu na papieża Polaka, jest to w końcu powód do dumy...
ale błagam, moja siostra stojąc w kolejce do konfesjonału słyszy chcąc nie chcąc spowiedź kobiety około 60-70 lat,która mówi: no bo wie ksiądz ja to tak czasem sobie obgadam kogoś...no bo żeby Kowalska do kościoła przychodziła w takiej a takiej sukience...

Z Wojciem mamy się dobrze, rośniemy, broimy, uczymy się ciągle nowych rzeczy i baaaardzo baaaardzo się kochamy.
słonecznego i udanego weekendu w dalszym ciągu. pozdrawiamy,
Kasiula trzymamy kciuki z całych sił, będzie dobrze bo musi 🙂 🙂 🙂 🙂
Asiula to mieliście przygodę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
hej Mamy
Oli nakręciłaś się na tą wiarę i kościół, Dla mnie moja wiara nie ma nic wspólnego z kościołem, wierzę w Boga /quote]


czyli w kogo co? gdzie on? w dziełach chyba faktycznie tylko.. niczego takiego nie ma to tylko ludzka potrzeba kogoś by nie zwariować ze samym sobą w chwilach słabości faktem jest ze ludzie są dla siebie okrutni więc wolą uciekać do swoich myśli o zmyślonym przyjacielu, który wysłucha, pocieszy, zawsze zrozumie itp. hindusi mają buddę, europejczycy boga, muzułmanie też innego proroka i chyńczycy i egipcjanie-niektórzy nawet kilku 😉 daje motywacje, wybacza slabości, usprawiedliwia wojny, wybacza zabójcom-kto? czlowiek sam sobie by jakoś iść do przodu, nadal widzieć sens, umieć żyć po prostu. Zanim w naszej kulturze zakrzeniły się te legendy, zanim spisano ostateczną wersję biblijnej historii świata, ludzie żyli zgodnie z naturą, zanim takie życie dostosowane do pór roku nazwano pogańskim a to co pasowało dostosowano do tzw. chrześcijańskich obyczajów. Jednym z narodów żyjącym zgodnie z naturą niemal do dziś byli Indianie nie potrzebowali nazywać duchowego przywódcy-ile ich wymordowano w imię kogo ? czego? Religie, zapełniają pewną pustkę w życiu ludzi, przyrodzoną człowiekowi potrzebę wiary, wierzenia, itd. i dawniej, każda grupa, nawet ostatnie grupy rodzinne amazońskich
Indian, australijskich Aborygenów z Wielkiej Pustyni ( odkrytych w latach 1960), czy inne, z okresu przedwojennego, w dżunglach Wietnamu, Azji,afrykańskich pustkowiach nie mające wcześniej kontaktu z innymi ludźmi miały swój system wartości oparty na własnych wierzeniach.
Dziwi mnie że mając rodziny, kochane wspaniałe dzieci i rzekome wykształcenie, większość tzw. cywilizowanych ludzi tak bardzo nie umie wybrnąć, uwolnić się, swoich mysli od bzdurnego myślenia, łatwe to nie jest po kikuset latach "nakręcania" jak to napisałaś ludzi-dla wielu jak widać nie możliwe tylko jak to się ma np. do dzisiejszej dostepnej wiedzy na temat kosmosu, ilości galaktyk, piękna i potęgi wszechświata? Zapominacie o tej wiedzy czy udajecie młode ociemniałe babcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie zarzucajmy tylko otępienia i głupoty tym, którzy wierzą w Boga i religie, bo każdy wierzy w kogo chce i w co chce. Nawet jeżeli wiara miałaby tylko pomagać przetrwać ciężkie chwile z życiu, wtedy też czemuś służy i jest potrzebna. Jeśli człowiek tego potrzebuje nie ma w tym nic złego,
Indianie też wierzyli w bóstwa, odprawiali modły, przypisywali naturze swe moce. Każda kultura ma swoje tradycje i obyczaje niejednokrotnie związane w bóstwami. Każdą religię należy i warto uszanować.
Oli jeśli już tak rozwijamy temat i dyskutujemy, rozumiem, że dla ciebie termin dusza ludzka w ogóle nie istnieje, człowiek, kiedy organizm umiera, serce przestaje bić ląduje w piachu i koniec żywota? jakie jest twoje zdanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
Nie zarzucajmy tylko otępienia i głupoty tym, którzy wierzą w Boga i religie, bo każdy wierzy w kogo chce i w co chce. Nawet jeżeli wiara miałaby tylko pomagać przetrwać ciężkie chwile z życiu, wtedy też czemuś służy i jest potrzebna. Jeśli człowiek tego potrzebuje nie ma w tym nic złego,
Indianie też wierzyli w bóstwa, odprawiali modły, przypisywali naturze swe moce. Każda kultura ma swoje tradycje i obyczaje niejednokrotnie związane w bóstwami. Każdą religię należy i warto uszanować.
Oli jeśli już tak rozwijamy temat i dyskutujemy, rozumiem, że dla ciebie termin dusza ludzka w ogóle nie istnieje, człowiek, kiedy organizm umiera, serce przestaje bić ląduje w piachu i koniec żywota? jakie jest twoje zdanie?



Wjojojka OCZYWIŚCIE ŻE TAK i to nie "dla mnie" tylko nie ma innej opcji - bardzo przykre ale nic innego nie ma miejsca - niestety. Mechanizm przestaje działać, "silnik" pada i tyle. "dusza" to pamięć żyjących i to jak bliska zmarła osoba nam była. Co daje zmarłemu piękny pomnik, zasadzone kwiaty nawet symboliczna lampka? No i modlitwa? To wszystko słuzy tylko bliskim, którym trudno się pogodzić że ukochanej osoby już nie ma. 18 marca zmarła moja Babcia. Mama do dzisiaj codziennie ją odwiedza, rozmawia, sadzi przeróżne kwiaty-kompletnie przesadza robiąc ogródek na grobie ale dzięki temu nadal czuje że opiekuje się swoją matką..sądzisz że babci to pomaga? Człowiek robi te bezcelowe rzeczy bo traci kogoś bliskiego i na siłę próbuje mieć nadal z nim jakąś więź-coś robić dla niego jak za zycia. Dla mnie osobiście pomniki, groby to bezsens, wspominać można kogoś i bez tego. Jeśli chodzi o mnie to bliscy wiedzą że nie zależy mi na tym:kremacja i rozsypanie-z "prochu w proch" -to najmądrzejsze slowa chrześcijan-ale i tak nawet to jest robione inaczej niż mówione-jak niemal wszystko w obyczjach kościelnych.. Nie lubimy brutalnej prawdy, więc wszystko "oprawiamy" w piękne gesty, które są często ważniejesze niż fakty...
Nie chcę już o tym debatować na tym forum bo wiem że nic to nie da. Moim szczęściem jest moja swiadomość, kocham prawdziwe życie, swoją codzienność, rodzinę i nie zadręczam się pytaniami co potem bo jest tylko dziś i to jednyne cudowne życie-cieszmy się kazdą jego chwilą bo jest piękne a nie ma piękniejszego widoku niż uśmiech dziecka i jego szczęście 🙂 Miłej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff. co za pogoda niby deszcz a duszno mi jakbym miala za chwile pasc. hubiemu tez sie ta pogoda udziela... odkad sie obudzil to marudzi, ryczy, brzeczy i cholera wie czego chce. jesc dzisiaj nie chce. poznanianki nie wicie gdzie mozna sobie dorobic kilka razy w tygodniu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymaj się Kasiula, pomyśl, że jeszcze chwila i będzie po wszystkim i wszystko dobrze się skończy 🙂 jestem pewna!!!
Oli oczywiście że nic nie da, ciekawa byłam tylko twojego zdania jeśli już tak się rozpisałaś,
ale oczywiście możemy o tym nie rozmawiać 🙂
u nas grzmoty, błyski, wieje wiatr potężny, czekam na burzę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuski 🙂
U nas wieczorami pada a nastepnego dnia rano swieci slonce tak od paru dni, teraz tez ladnie swieci sloneczko jak zachodzi i zero chmur 🙂
Julka po 19 juz usnela wymeczyla sie, przez 3 dni nie chciala jesc, a teraz pod weiczor zjadla 3 kromki dosc duze 🙂
Kasiu trzymam kciuki za Ciebie. napewno wszystki sie uda 🙂
W nestepnym tygodniu jedziemy o okolice Torunia, moze ktoras z was bedzie gdzies niedaleko? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj hubi daje mi popalic no wiecznie skrzeczy nie wiem o co mu chodzi. no normalnie szał dzisiaj. lewa noga wstal a mi sie obrywa hehe. no ale co tam oby do wieczora. wogole to ja mam dzisiaj jakis dzien na spanie. ziewam i ziewam i nic z tego nie ma. jeszcze troche i sie przeprowadzamy. dzisiaj juz wanne wybieralismy kibelek...az sie boje bo tu to zawsze moglam wyskoczyc po chlebek czy po cos bez maluchow bo mama i babcia pod reka a tam 🤪 bede sama no z michalem ale wiecie on do pracy wiec nawet po chleb bede musiala ich brac. tak tak wygodnisia sie zrobilam. buziaki dla was mamusie i dzieciaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek18 napisał(a):
Witajcie mamuski 🙂
U nas wieczorami pada a nastepnego dnia rano swieci slonce tak od paru dni, teraz tez ladnie swieci sloneczko jak zachodzi i zero chmur 🙂
Julka po 19 juz usnela wymeczyla sie, przez 3 dni nie chciala jesc, a teraz pod weiczor zjadla 3 kromki dosc duze 🙂
Kasiu trzymam kciuki za Ciebie. napewno wszystki sie uda 🙂
W nestepnym tygodniu jedziemy o okolice Torunia, moze ktoras z was bedzie gdzies niedaleko? 🙂


Poznań już nie daleko od Torunia 🙂 patrząc z perspektywy gdzie mieszkasz..ZAPRASZAMY !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli1978 napisał(a):
aniolek18 napisał(a):
Witajcie mamuski 🙂
U nas wieczorami pada a nastepnego dnia rano swieci slonce tak od paru dni, teraz tez ladnie swieci sloneczko jak zachodzi i zero chmur 🙂
Julka po 19 juz usnela wymeczyla sie, przez 3 dni nie chciala jesc, a teraz pod weiczor zjadla 3 kromki dosc duze 🙂
Kasiu trzymam kciuki za Ciebie. napewno wszystki sie uda 🙂
W nestepnym tygodniu jedziemy o okolice Torunia, moze ktoras z was bedzie gdzies niedaleko? 🙂


Poznań już nie daleko od Torunia 🙂 patrząc z perspektywy gdzie mieszkasz..ZAPRASZAMY !!


Patrzac od Rzeszowa to daaleko, ale i tak kawalek od Torunia, niestety w tej chwili nie bedziemy miec srodkow zeby dojechac do Poznania. ale nastepnym razem jak bedziemy jechac do Torunia to moze zrobimy dluzsza wycieczka - do Poznania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu trzymam kciuki za Ciebie 🙂
My jutro jedziemy, czeka nas 8godzin jazdy pociagiem. Julka juz sie nie moze doczekac, chodzila caly dzien i sie pakowala az biedna padla ze zmeczenia.
Dzisiaj koniec laby meza 😆
Jak bedziemy miec dostep do komputera to sie odezwiemy 🙂 Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski u nas oki. przez dwa dni hubi nie miał smoka bo przegryzl juz 3 w tygodniu i doszlismy do wniosku ze juz wiecej nie kupimu mu korka bo jak przegryza to moze juz go nie chce... w postanowieniu wytrwalismy 2 dni... michal w nocy jechal do tesco 24h po dydka bo nie dal nam spokoju co sie przebudzal a robil to co 5 do 10 min to wolal dydy... no i dostal. jego radosc byla niesamowita. z niedowierzaniem w oczach krzyczal dydy dydy az padl hehe. teraz coc kombinuje z pokrywkami od garnków... pozdrawiamy z szarego i ponurego poznania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, dopiero teraz odpowiadam, bo byliśmy na wyjeździe.

Kasiu, życzę Ci wyzdrowienia, sił jak najwięcej i dobrych myśli mimo wszystko!

Oli, wracając do tej dyskusji to ja nie miałam na myśli, byście nie wypowiadały się na tematy religii i wiary w ogóle. Ja szanuję to, że jesteście nie wierzące i po prostu fajnie by było gdybyście wy szanowały nas jako osoby wierzące. Wolność wypowiedzi jak najbardziej, ale z obopólnym szacunkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u Ciebie Kasiula?!
...my też w szpitalnym temacie bo od tygodnia jest u nas znajoma mojej teściowej ktorej mąż właśnie wczoraj miał operację z powodu raka jelit. Ciężkie chwile ale na szczęście jest jak na razie dobrze..Stres tej kobiety ogromny. Po 60 tce maja ale aż widać że będą się wspierali do ostatnich dni...

Kamilek uwielbia śpiewać sobie ostatnio:"Duda-duda.." albo "zu-zia","dzida" 🙂 i tak co chwilę głośno śpiewa 🙂 a Wasze pociechy?

Pozdrawiamy ..[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/594/zjezdam.jpg/][IMG]http://img594.imageshack.us/img594/6105/zjezdam.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusalka1980 napisał(a):
A MOJA POCIECHA OD TRZECH DNI NIE CIĄGNIE CYCA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


Gratulacje! I wytrwałości, bo wiem dokładnie że to tak samo Matki uzależnienie jak i dziecka.. 🙂 Kamilek miał 5 dni przerwy w marcu bo musiałm antybiotyk 3 dni brać-a teraz nadal obejść się beze mnie nie może 😁
Rusałka a wspomagasz się jakimiś tabletkami na powstrzymanie laktacji? Ja chwilowo brałam ale skutki uboczne, złe samopoczucie itp. -okropność! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...