Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Łóżko czyli stelaż i boki to rurki metalowe pomalowane. Facet tego trochę sprzedaje i ma 100% pozywywów ale też jeszcze się zastanawiam. Mi zależy na maxymalnym zachęceniu Kamila do spania w swoim łóżku i pokoju bo śpimy razem 😉 i tak jak już pisałam muszę mu sprawić coś co "przebije" mamę 😁. Najpierw i tak czeka nas rozstanie z cycem 🙃 Planuję zakup łóżka tak za około 1,5 miesiąca dopiero więc jeszcze się rozejrzę za innymi 🙂
Kasiula cieszę się bardzo że pomaga Ci rehabilitacja! 😘
Rusałka już nadrobiłam przeoczenie 🙂 😜 Pozdrawiam uściskaj swojego dzielnego małego mężczyznę 🙂
U mnie kłopot w odwrotną stronę bo Kamil na noc nie chce zakładać pieluchomajtek bo awantura że "dapie" czyli drapie go bok tych majtek gdzie jest taki rzep i koniec-woli zwykłe majtki. Pmapersów nie będę mu już serwować na noc bo nie chcę mu "kręcić" 😜 Budzi się raz w nocy na siku i później kręci się godzinę zanim znowu zasnie 😞 ale poźniej to spi do 9-10 🙂 Eksperymentowałam ze spaniem w dzień i po takiej drzemce szalał do 23-24 w nocy więc nie kładę go i pada nam około 19 tej 🙂
Córcia dotarła z wycieczką do Paryża i mówi że padnięci są a czeka ich cały dzień zwiedzania 🙂 takie są te realia zorganizowanych wycieczek 🙂 też na takiej byłam aż nogi spuchnięte do butów nie pasowały 🤪 ale wrażenia się pamięta o nogach mniej 🙂
My do Akademi Maluszka jutro na 10.00 się wybieramy ponownie 🙂
Pozdrawiam ze słonecznego Poznania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Widzialam ze ma pozytywne opinie za te lozka, napewno posluza troche, ale z czasem cos 'odpadnie'
ale cena jeszcze nie jest tak wysoka wiec zaryzykowac mozna 🙂
Najgorsze bedzie rozstanie z cycem a nie z maminym lozkiem hehe.
Kasiu a probowalam podkladek na materac? u nas tez byl poczatkkiem sprzeciw ale o pampersa na noc, nieraz w nocy sama go sobie zdarla z pupy, ale jak widzialam ze nic nie roku w pampersa to poprostu niezakladalam, teraz spi bez pampersa ale w nocy nieraz robi siku, a nieraz spi do 8-9 i dopiero po przebudzeniu.
Ja tez chce ja zachecic jakos do spania w lozku, bo od jakiegos czasu budzi sie w nocy i przechodzi do nas 🤔 nie chce zeby sie nauczyla spania z nami bo pozniej bedzie problem. wiec zniecierpliwoscia czekamy na to lozko. juz Julka chodzi i mowi ze lozeczko schowa do piwnicy. Znalazlam fajny namiot na lozko http://tablica.pl/oferta/namiot-na-lozko-ksiezniczki-disney-princess-ID1yzn3.html moze jak nadal bedzie przechodzic do nas w nowym lozku to w takim czyms bedzie spac sobie....
My rowniez pozdrawiamy ii przesylamy promyki sloneczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek18 napisał(a):
Widzialam ze ma pozytywne opinie za te lozka, napewno posluza troche, ale z czasem cos 'odpadnie'
ale cena jeszcze nie jest tak wysoka wiec zaryzykowac mozna 🙂
Najgorsze bedzie rozstanie z cycem a nie z maminym lozkiem hehe.
Kasiu a probowalam podkladek na materac? u nas tez byl poczatkkiem sprzeciw ale o pampersa na noc, nieraz w nocy sama go sobie zdarla z pupy, ale jak widzialam ze nic nie roku w pampersa to poprostu niezakladalam, teraz spi bez pampersa ale w nocy nieraz robi siku, a nieraz spi do 8-9 i dopiero po przebudzeniu.
🙂



he he i znowu jestem Kasią 😁 😁 Justynko mam podkładkę ale to o materac mi nie chodzi bo przecież i tak mokry i do przebrania będzie Kamil najpierw jak mu się przytrafi 🙃 no i kołderka zapewne 😜
Nio cieplutko dzisiaj, pięknie!
My mamy 25 go imieninki Kamila a Wy swoich pociech już obchodzicie ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe przepraszam 🙂
Racja wtedy i kolderka jest mokra jak sie zsiusia.
Nasza ma 27 lipca, buziaka imieninowego dostala i tyle 🙂 jakos nie obchodzimy imienin, zreszta ja tez nie obchodze imienin .
No u nas tez kolo 25st bylo, sliczna pogoda. Caly dzien nas nie bylo,Julka dzisiaj wyganiala sie za kurami i kaczkami, na koniec dwa kociaki meczyla u znajomej na wsi , teraz wykapana lezy w lozeczku i penie zaraz usnie .
Jutro jak bedzie ladnie wybieramy sie rowerem na przejazdzke dluzsza 😆 w pogodzie pisze ze ma byc 23st wiec trzymam kciuki o sloneczko.
Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas caly czas z pielucha nie ma nawet mowy zeby chcial usiasc na nocnik czy kibelek jest sprzeciw wiec go nie zmuszam widocznie nie jest jeszcze gotowy. nasz hubi juz jakis czas spi na normalnym łóżku ( kupilismy im pietrowe bo mniej miejsca zajmuje) spi na dole 🙂 hehe a do gory wejsc nie umie hehe codziennie probuje... katar nas dopadl ale nie ubolewam nad tym az tak bo i tak dugo byl zdrowy... hubert imieniny ma 3 listopada ale tez nie wyprawiamy dostanie buziaka jak julka i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamy 😁
U nas ciężko będzie z dłuższym łóżeczkiem, bo po prostu w pokoju Wojtka nie ma na nie miejsca, dlatego nawet jeszcze o tym nie myślę. Ale bardzo podoba mi się to drewniane z możliwością zakładania barierki na noc. U nas z siku i kupą zajebiście, Wojcio sam lata do łazienki, kupiłam mu taki podeścik w Ikei, sam staje na nim, podnosi deskę i robi siku. Już długi czas nie zakładałam mu pieluchy na noc, ale od kilku nocy sika do łóżeczka, to tez może moja wina, bo zanim się zwlekę z łóżka, jak słyszę,że coś tam marudzi, to już zdąży się posikać,
NA bilansie dwulatka wszystko ok, Wojcio waży 13,5 kg i mierzy 90 cm, serduszko bije jak dzwon, a torbiel nadal jest - 9mm, chciałam Wam pokazać Wojcia na zdjęciu, ale nie wiem jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MÓJ MAŁY TO JESZCZE SZCZEKA NA NOCNIK..normalnie zwiewa gdzie pieprz rośnie
ale fajny tekst znalazam pt Jak nauczyć chłopca sikać?


Pokaż chłopcu jak skierować członek w dół, aby uniknąć rozpryskiwania, w pozycji zarówno siedzącej jak i stojącej. (Jeżeli dziewczynka, chce oddać mocz w pozycji stojącej, spróbuj wyjaśnić, że to raczej niemożliwe, jeśli jednak będzie nadal chętna, pozwól jej na to).




2

Naucz chłopca dokładnego celowania poprzez zabawę w „zatapianie pancernika”. Umieść w toalecie kawałek papieru i namów chłopca do celowania na niego.






3

Spuść wodę z muszli klozetowej i narysuj czerwony cel używając lakieru do paznokci lub użyj ołówka z czerwonym rysikiem.




4

Oddawanie moczu do niebieskiej wody w toalecie, sprawi, że stanie się zielona (działa to także w przypadku dziewczynek, jednak jest trudniejsze do zobaczenia). Wodę możesz zafarbować barwnikiem spożywczym.




5

Podczas letniego okresu, pozwól chłopcu ćwiczyć w zaciszu domowego podwórka lub w lesie.




6

Pozwól ojcu i synowi urządzić zabawę w sikanie.




7

Zimą pozwól chłopcu na „pisanie po śniegu”.




8

Jeśli chłopiec chce oddawać mocz w pozycji stojącej, jednak jest nieco za niski, stań za nim i pozwól mu użyć Twoich stóp jako podwyższenia.




9

Upewnij się, że sedes nie spadnie na chłopca. Naucz chłopca, aby sam to sprawdzał zanim zacznie sikać.




10

Zacznij od małego uczyć chłopca opuszczania deski po oddaniu moczu.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja córcia do dzisiaj znosi wszyskie poduszki z caego domu na swoje łóżko i siedzi jak księzniczka na ziarnku grochu...dzięki wysuwanej szufladzie sama sobie potrafi wyjąc poście i zaścieić łózko...a tu widzę w tym waszym nie ma szuflady pod spodem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożko śliczne a księżniczka jak z bajki!! 🙂 Ja właśnie wystawiłam na aukcje turystyczne i zwykłe łózeczko...w październiku kupię upatrzone 🙂
W rodzinie zmarła nam 5 osoba w ciągu niespełna 3 lat....prawie nie ma już tych najbliższych osób bo przed zmarła w sobotę ciocią (58 lat-powikłania po operacji usunięcia kamienia..) była Babcia, Wujek-Brat Mamy, drugi Wujek Brat Mamy i Dziadek...zaczyna się odczuwać taki zamknięty rozdział w życiu...a śnią się i są w myślach codziennie....
ps. sorki za nostalgię..

Kamilek był znowu w Klubie Maluszka jak co wtorek - super się zachowuje, sam się z dziećmi bawi, słucha zabaw-coraz lepiej się nadaje do prawdziwego przedszkola...no zdolny jak Jerzyk Grażynki 🙂 nie jest bo prace plastyczne średnio mu idą 🙂 ale dzisiaj robili jeżyka z kasztanka i plasteliny i wreszcie się skupił i zaangazował w tworzenie kolców (z makaronu spagetti) 😁

Pozdrawiamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli przykre jak ktos odchodzi, tym bardziej jak piszesz ze to juz 5 osoba w ciagu 3 lat...
Fajnie jak moze sie pobawic z gromadka dzieci, dlugo trwaja takie zajecia? To jest organizowane?
Jerzyk faktycznie bardzo ladne ma prace, Jula to woli rysowac po za 'liniami' i cala kartka jest jednego koloru 🙂 Ale za to jak ladnie jej wychodzi granie na harmonijce, nieraz zabiera ja na spacery i ciagle gra, ale tak przyjemnie dla uszu 🙂
Dzisiaj Julkowy tatus ma urodziny, torta zrobilysmy, ale galaretka chyba byla niedobra bo sie nie zsiadla prawie wogole i zrobila sie z niego ciapa 😮 ale w smaku przepyszny. Teraz mamy tort lodowy, wsadzilam go do zamrazalnika 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ło matko cos mi się stało z netem,nie dośc że nie mogę wstawić żadnych zdjęć to nie mogłam pisać a nawet się zalogować.
Musiałam zmienić przeglądarkę i udało się..
Pisałam już że mamy psa w domu??????
Maz mój przyniósł suczkę labradora dla córci....a ona za bardzo sie nim nie interesuje,za to Marcelek wprost oszalał na jej punkcie,normalnie tęskni gdy jej nie ma...ale też jej nie raz strasznie dokucza,Mam teraz trójke dzieci w domu...............ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...