Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

...2 dzień w przedszkolu=1 dzień kryzysu...ale przy odbieraniu synuś uśmiechnięty biegł 🙂 ...pierwsze dni planujemy po 2-3 godzinki a docelowo 4 z obiadkiem 🙂 ...mamy nadzieję że etap płaczu rano będzie krótszy niż przed laty u córci ale wiadomo-każde dziecko musi to przejść 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my mamy pierwszy tydzień w przedszkolu za sobą Jerzyk w piątek nie chciał iść do domu więc wnioskuję że jest zadowolony, ja też 🙂 🙂 🙂
Pomalutku planuję swoje 10 lecie pracy 🙂 zabieram koleżanki do restauracji gdzie po 20-tej zaczyna się dyskoteka dla Nas czyli takich około 30-tki 😁
Poza tym zdrowi 🙂
Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w czwartek musiałam mieć kwarantanne bo byłam na takim specjalnym badaniu Pet się nazywa i mnie napromieniowali i byłam przez 24h radioaktywna,nie mogłam być w domu gdzie sa dzieci....wypoczęlam zatem samotnie z ksiązką w domku u mojej siostry....szkoda,że to był walentynkowy wieczór...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula2 napisał(a):
w czwartek musiałam mieć kwarantanne bo byłam na takim specjalnym badaniu Pet się nazywa i mnie napromieniowali i byłam przez 24h radioaktywna,nie mogłam być w domu gdzie sa dzieci....wypoczęlam zatem samotnie z ksiązką w domku u mojej siostry....szkoda,że to był walentynkowy wieczór...


..nie znam się na tym....szokuje mnie jak to czytam i współczuję z głębi serca 😞...zastanawiam się tylko czy mniej szkodliwe jest takie napromieniowanie od choroby przez którą były te badania?
Podziwiam ludzi których dotknęła choroba....nie wiem czy odważyłabym się z nią walczyć bo ja po prostu chyba nie robiłabym tego co zalecają 😞...sorki za taki wpis ale napisałam co myślę i czuje...wierzę w siłę człowieka-jest większa niż nasza świadomość że taką posiadamy ale nie ufał współczesnej medycynie-doceniam chirurgię w przypadku nagłych urazów oby tylko nie popełniano błędów podczas operacji-ale ludzie tak ślepo wierzą w diagnozy czasami których nie mają szans zweryfikować bo w tym lekarz ma przewagę że pacjent mu powierza siebie...
Kasiula podziwiam Cię, nie znam ale czuję że jesteś wspaniałą osobą. Podziwiam bo sama mając w życiu kłopoty jedynie finansowe-nie wiem czy miałabym tyle siły co Ty, mająca kłopoty z córką i sobą...JESTEŚ WIELKA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj tam oj tam...żadna wielkośc ze mnie 😉 chyba że chodzi ci o wzrost 😁 bo mam 173cm...
badanie to polega na tym ,że wkładają mnie w taki skaner i skanują całego człowieka od stóp do głów i na monitorze wyświetlaja się nawet najmniejsze komórki rakowe,nie mówiąc już o guzkach....w przypadku mojej choroby było to konieczne bo miałam go w węzłach chłonnych,a jak wiadomo węzły są wszedzie i bardzo szybko sie choroba roznosi .....Chciałabym żeby takie badanie było dostepne dla kazdego człowieka bo wtedy mozna było najmniejszego raka załatwic już bardzo wczesnie....Bardzo trudny dla mnie jest teraz czas ..dwa tygodnie czekania na wyniki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy Wasze dzieci też są takie "oszołomki" jeśli chodzi i szał za mamą? Ja nie mogę wyjść z pomieszczenia, 0 czasu dla siebie bo Kamil nie spuszcza mnie z oczu jak jestem w domu. Miłe to jest i wspaniałe jak całuje i głaszcze mówiąc :"kocham" dusząc z miłości i jeszcze powtarza po mnie "mój synek " 🙂 ale Kamil nie chce spędząć z własnej woli czasu z nikim innym jak ze mną...trzeba na siłę zmuszać go by pobawił się z tatą, babcią lub siostrą. Koszmarem jest wyjazd do pracy, z domu jak ma zostać z babcią, chociaż jak już są razem to się uspokaja jakby wiedział że jest "skazany" na babcię 🙂 może to taki wiek...choć u nas to niemal od zawsze tak i coraz gorzej z wiekiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja babcia mowi na hubiego "cyganskie dziecko" nie wiem czemu akurat takie okreslenie ale hubi to pojdzie wszedzie i z kazdym zostanie a to jest tez niepokojace... za mna placzze jak sie gdzies uderzy cos go zaboli albo nie wyjdzie tak jak chcial... swoja droga to jest strasznym nerwusem np uklada klocki i wieza nie chce stac to sie wkurza i trzaska krzyczy. a jak starszy brat mu sie psoci to taka agresja ze szok ale chodzimy do psychologa od 2 mc i widac ze stara sie panowac nad nerwami i mamy system nagradzania i kar... tablice korkowa z naklejkami. i dziala choc na poczatku byl bunt. i mamy newsa hubi za dnia chodzi bez pieluchy ale nocnik i tak jest be siusia na stojaco do ubikacji. na noc niestety zakladamy pieluchy bo sika niemozliwie no ale tez duzo pije. pozdrawiamy wszystkich kumpli i kolezanki. a tak z innej beczki to wiadomo cos o lucynie i wioli????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiulkaa1990 napisał(a):
moja babcia mowi na hubiego "cyganskie dziecko" nie wiem czemu akurat takie okreslenie ale hubi to pojdzie wszedzie i z kazdym zostanie a to jest tez niepokojace... za mna placzze jak sie gdzies uderzy cos go zaboli albo nie wyjdzie tak jak chcial... swoja droga to jest strasznym nerwusem np uklada klocki i wieza nie chce stac to sie wkurza i trzaska krzyczy. a jak starszy brat mu sie psoci to taka agresja ze szok ale chodzimy do psychologa od 2 mc i widac ze stara sie panowac nad nerwami i mamy system nagradzania i kar... tablice korkowa z naklejkami. i dziala choc na poczatku byl bunt. i mamy newsa hubi za dnia chodzi bez pieluchy ale nocnik i tak jest be siusia na stojaco do ubikacji. na noc niestety zakladamy pieluchy bo sika niemozliwie no ale tez duzo pije. pozdrawiamy wszystkich kumpli i kolezanki. a tak z innej beczki to wiadomo cos o lucynie i wioli????


...o Lucynie to wiem że mieszka z Maksiem w Wągrowcu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu naprawde jestes bardzo silna.
Kazde dzieco inne, moja zalezy od dnia razchodzi za mna iniedaje mi spokoju a raz za tata, ale co wieczor i rano musi sie wysciskac i polezec ze mna 🙂
Mamy nowego stworka, Julia nazwala swojego chomiczka 'Zuzu zep' 😁
naszczescie niegryzie,rece caly dzien w klace trzyma czeka az zacznie wychodzic do nas.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 he he no jak Kamil jest na tym samym poziomie w domu co ja to nie mam co marzyć o prywatności w wc a jak się wymknę i zakluczę to będzie wył pod drzwiami 🥴 ....normalnie to biegnie za mną i wola "Kamilek też sikupa " 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula2 napisał(a):
oj tam zaraz nerwus....mam pytanie czy logowanie na youtbiee cos kosztuje tzn wklejanie filmików i czy mozna zrobic taka opcję że filmiki widzą tylko moi wybrani znajomi a nie wszycy???


0 kosztów a kto widzi filmik zależy od Twojej woli czyli ustawień "prywatne" "publiczne"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🥴 no i mamy pierwszą konieczną interwencję lekarską u Kamilka.. spuchł mu siusiolek i płakał że boli, pojechaliśmy do szpitala dziecięcego gdzie chirurg stwierdził że ma tzw. "sklejkę" i zebrała się ropa. Miał wyczyszczone bidak płakał straaszliwie w szoku był... teraz ma moczyć do środy siusiolka w wywarze z kory dębu i w środę do kontroli. Od srody ma mieć smarowane maścią sterydową po wierzchu siusiaka. ..Akurat po raz kolejny domowymi sposobami udało nam się wyleczyć katar a tu jednak coś inego się "wyjawiło"...ale z siusiakami u dwuatków tak często się zdarza.. 😞 teraz śpi od 16.00 - da popalić do północy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uuuu biedny Kamilek, nacierpi sie maluszek. oby szybko poczul ulge, niestety niektorych rzeczy nieda sie uniknac.
U nas po wyprobowaniu kilkunatsu kremow/masci wkoncu AZS prawie zeszlo.
Byly dni gdy cala buzi byla w plamach czerwonych, i w koncu Oilatum Soft zlagodzil. Buzka ladna bez zaczerwien i plam, chociaz jak wczoraj Julii umylam wlosy w Bambino to cala buzia nagle zrobila sie czerwona i porobily sie krostki na rekach i brzuchu, musimy zrobic badania plytkowe i na pokarm. Naszczescie posmarowalam jej i po chwili wszystko zniknelo.
Dzisiaj wyganiala sie z kuzynka, male wariatki.
Julka i 4 i pol letnia Oliwka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dziewczynki!

Justynko! Ja też nie mogę Kamilowi zastosować w kąpieli zadnego mydła ani płynów dla dzieci! Tylko Emolium myjemy. A włosy minimalną ilością szamponu "Bambi" taki najprostszy polski z kaczuszką jako jedyny nie powoduje zaczerwień skóry. Wcześniej mieliśmy taką reakcję na inne jak Ty opisujesz 😞

Kamil nadal cierpi jest wielki problem i płacz z siusianiem - wczoraj po próbie wysikania zesztywniał z bólu i taki w szoku na rękach wisiał przytulony-pierwszy raz widze jego w takim stanie 🤢. Lekarz oczywiście twierdził że ból będzie tylko przy pierszym siusianiu-ja mu nie wierzyłam jakoś 🥴. Za to cierpliwie siedzi w wodzie z wywarem z ziół bo bawi się w rzucenie kulkami do wiaderka 🙂 no i znowu po przedszkolu mamy bo w takim stanie nie może iść..
Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...