Skocz do zawartości

Adapter do pasów | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam 🙂
Mam pytanie do tych z Was, które używały bądź chociaż rozważały zakup takiego wynalazku 🙂

http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=1

Często jeżdżę samochodem do Szczecina i nie odważyłabym się jeździć bez pasów, szczególnie że zima już jest i warunki pogodowe są często nieciekawe..
Brzuszek zaczyna rosnąć i obawiam się ucisku pasów przy ewentualnym hamowaniu stąd też moje zainteresowanie tematem.

Czy któraś z Was może zakupiła coś takiego? Czy rzeczywiście to zdaje egzamin i spełnia swoją funkcję? No i mniej więcej jaka cena tego jest?

Z góry dzięki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj 🙂
Ja niestety nie korzystam z tego wynalazku , normalnie zapinam pas tylko pod brzuszkiem. Uważam że nawet w chwili ewentualnego wypadku i tak brzuszek się zgniecie niestety :/
Może spróboj poczytać na forach co inne mamy o tym piszą. Sprawdziłam w necie że koszt tego to od ok 140 zł.
Tutaj masz link do forum na którym mamy rozmawiały na ten temat http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,72477806,0,czy_kupilyscie_sobie_adapter_do_pasow_besafe_.html

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci, że rozważałam taki zakup... ale ostatecznie obyłam się bez. Miałam nieduży brzuszek więc, co prawda zapiąć się pod nim nie dało rady, ale za to by mi pasy nie cisnęły centralnie brzuszka wkładałam pomiędzy poduszkę - jaśka. No i nie cisnęło. 🙂 Jednak jak taka "metoda" by się sprawdziła podczas wypadku? Nie wiem. 🤨 Ale obawiam się, że tak jak pisze Klaudia - tak czy siak brzuszek mógłby zostać zgnieciony... 😞 Miałam jedno gwałtowne hamowanie i ucisk był, bolesny, ale nic się nie stało na szczęście.

Dlatego przede wszystkim polecam ostrożną jazdę... i także baczne obserwowanie zachowań innych kierowców! (Wiem, ze taka rada to oczywistość. 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję bardzo 🙂
poczytałam i raczej jestem zdecydowana na zakup 🙂
Bezpieczeństwo dzidziusia jest teraz najważniejsze, a moje wyjazdy mogę ograniczyć, ale nie całkiem z nich zrezygnować więc tak czy inaczej przyda się 🙂
A co do ostrożnej jazdy to się zgadzam jak najbardziej 🙂 w ciąży czy bez 🙂 a nawet jadąc 50 km/h można na drodze spotkać wariatów, przez których czasami trzeba mocniej przyhamować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wariatów... Ech, no dokładnie. We mnie uderzyła w bok samochodu kobitka wyjeżdżając z podporządkowanej. W stronę pasażera, po której akurat siedziałam. Na szczęście nic się nie stało. Ale czasem pewnych rzeczy się nie uniknie. 🤨

Życzę Ci abyś miała więcej szczęścia, zwłaszcza teraz! 🙂

A potem możesz napisać zawsze jak ten pas się sprawuje - ciekawa jestem... Tak może na przyszłość. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 ja rowniez jak Sathi uzywam podusi...i czesto zapinam pas w dolnej czesci tak zeby w razie wypadku nie zgniotl mi brzucha...mieszkam w Irl i jako kierowca wiem jedno oni wogole nie potrafia jezdzic wiec musze miec oczy dookola glowy choc sama wiem ze nie zawsze jestesmy w stanie przewidziec zachowanie innych kierowcow. Proponuje zebys sobie zakupila ten adapter jestes dopiero w 18tyg wiec jeszcze troszke przed Toba...Zycze powodzenia i oczywiscie bezwypadkowego kierownia badz pasazerowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...