Skocz do zawartości

ciąża i poród w UK | Forum o ciąży


Iwonka78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja jestem super zadowolona z mojego poprzedniego porodu 🙂
Polozne i lekarze mili i profesjonalni,tyle ze ja mialam planowana cesarke 🙂 Ale moje kolezanki,ktore rodzily naturalnie ze szpitali rowniez byly bardzo zadowolone 🙂
bo z porodem sama wiesz niezawsze jest tak kolorowo,bywaja komplikacje.

Po porodzie ja mialam klopot z karmieniem piersia ale dzieki profesjonalnym i cierpliwym poloznym dopielam celu.
Polozne naprawde byly super,za kazdym razem jak dzwonilam po nie,nawetz blachostka i w srodku nocy przybiegaly z usmiechem 🙂 i pomagaly lub rozwiewaly watpiwosci 🙂
Nie masz czego sie bac bo na porodowkach w UK jest naprawde b.dobrze rodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję serdecznie za slowa otuchy 🙂
ja najprawdopodobniej rowniez bede miala cersarke ze wzgledu na nisko ulozone lozysko, Pani doktor ma nadzieje, ze jeszcze sie podniesie, ale nie wydaje mi sie, bo nie oszczedzalam sie tak jak mi zalecano- praca, praca neistety, a przeciez na zwolnieniu lekarskim to tylko SSP( jakies grosze);(więc do tej pory pracuję, na szczescie juz tylko kilka dni mi zostalo 🙂


a gdzie rodzilas? moze w Londynie?

pozdrawiam, iwona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez lozysko nisko ulozone,czekam az sie podniesie ale jak narazie nic z tego 😞
I tez nie sadze,ze sie podniesie bo ciezko mi sie oszczedzac i duzo odpoczywac ,mam 22 mies corke hiperaktywna,ktora czesto musze podnosic 🙂

Nie ja mieszkam pod Londynem i rodzilam w High Wycombe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rodziłam w Szkocji. Opieka w czasie ciąży jak dla mnie nienajlepsza natmiast sam poród wspominam rewelacyjnie. Doskonale warunki, dobra i troskliwa opieka nad mamą i maluszkiem. Teraz już planujemy drugie dziecko i z radością myślę o porodzie w Szkocji. Głowa do góry, będzie dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję, że wszystko będzie jak najlepiej 🙂czy to cesarka, czy porod naturalny, choc tego boje sie straszliwie 😞
Juz chyba wolalabym cesarke i troche pocierpiec pozniej...

Juz nie moge doczekac sie mojej dzidzi 🙂Kopie i dokazuje 🙂 bardzo aktywne chlopczyk bedzie 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Ja tez bede rodzic w UK, a dokladniej w Walii. Mieszkam w malej miejscowosci i nie ma tu wielu Polaków, ale znalazlo sie wsród nich kilka Polek, które tu rodzily, m.in. siostra mojego meza 😉W sumie wszystkie byly zadowolone z opieki podczas porodu, moze troszke mniej z opieki podczas ciazy, wiec podobnie jak u Was. Wlasciwie to nie mam porownania czy jest lepiej czy gorzej niz np. w Polsce, bo to moja pierwsza ciaza 🙂Przyznaje, ze na poczatku strasznie wszystko bardzo mnie przerazalo, a zwlaszcza fakt, ze przez cala ciaze prawopodobnie nie zobacze ginekologa, no a skad moja polozna czy GP beda wiedziec czy wszystko jest o.k. bez badania ginekologicznego, no i tylko 2 USG?!?!? 😲 Jak sie pozniej okazalo mialam 4 USG,oprócz dwóch stanardowych scanów, pierwszy przez pomylke o 2 tyg. za wczesnie, a kolejny dodatkowy, dlatego, ze pobolewal mnie brzuch w 19 tyg. i GP skierowal mnie do szpitala, by sparwdzic dokladnie co mi jest, no i tam mialam spotkanie z ginekologiem (obylo sie bez badania ginekolokicznego jednak 😉, ktory byl przemily i wykonal bardzo dokladne i dosc dlugie badanie USG. Na szczescie okazalo sie,ze z dzidzia wszystko o.k., po prostu moj kregoslup zaczal niedomagac... Zaproponowano mi nawet fizjoterapeute, ale wystarczylo zwolnienie z pracy i basen. Po tej "wizycie" w szpitalu, a to w nim bede rodzic, jestem spokojniejsza, bo personel jest tam przemily i profesjonalny. Na moja polozna tez nie moge narzekac, otwarta i ciepla osoba,z nie mala wiedza i indywidualanym podejsciem do pacjentki.
Tak wiec powinno byc dobrze.
Aha, i bede rodzic naturalnie, bynajmniej na to sie zapowiada 🙂
Dziewczyny, trzymam kciuki za Nas wszystkie, bedzie dobrze 🙂
Pozdrowionka dla Was!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Aniuś jak tam gardełko ? Juz zdrowi jesteście ? soczek czeka 🙂
anusia0171 witaj sąsiadko, masz do mnie 2 mile 😁 W Wishaw będziesz rodzic ? Jesli tak to nie masz się czego bac, opieka świetna !
No dziewczyny, trzeba sie spotkać jak tak bliziutko do siebie mamy. Opowiem Wam jak sie rodziło tutaj 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewczyny!!! 🙂
Aniu jak tam u Cebie oprocz tego, ze chorujesz troszkę?
Jak malenstwo?
I jak przygotowania do rozwiazania? wyprawka skompletowana? 🙂

U mnie juz wszystko czeka na malenstwo, jeszcze tylko kilka rzeczy dla mnie do szpitala potrzebuje.
Juz czekam z utesknieniem zeby przytulic moja dzidzie do piersi 🙂

pozdrawiam xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć przyszłe Mamusie 🙂 Cieszę się, że może będę mogła nawiązać kontakt z kimś z UK. Sama mieszkam w Liverpool-u. Jestem w 13 tygodniu ciąży a termin porodu mam na 30 grudnia 🙂 Jestem ciekawa czy jesteście zadowolone z opieki medycznej w UK ? Ja nie za bardzo dopiero za tydzień mam wizytę u ginekologa gdzie zostaną wykonane wszystkie badania. Do tej pory nie mogła się doprosić swojego lekarza GP o jakie kolwiek kontrolne badania czy z Dzidziusiem jest wszystko oki. Gdy mu mówiłam, że chce sprawdzić czy jest wszystko oki, że może potrzebuje jakiś witamin to on mówił mi, że ciąża to nie choroba i, że nic nie potrzebuje- baran jeden:/ Pocieszam się tym, że czuję się dobrze, brzuszek rośnie, mdłości mineły a poza tym nie mam żadnych niepokojących objawów czy bóli. Napiszcie drogie Mamusie czy wy też przeżywacie ten koszmar z brakiem opieki nad przyszłymi Mamusiami i Dzidziusiami ?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak nic sie nie martw oni tutaj tak poprostu maja ja do lekarza poszlam na pierwsze usg w 13 tyg ciazy, oni tutuaj zbytnio uwagi nie przywiazuja do ciazy jak jest wszystko ok to praktycznie nic nie robia.
Nawet ani razu badania penetralnego tylko 2 razu usg i tyle. pobierani krwi a puzniej co miesiac wizyta u poloznej w szpitalu.
Gratuluje oczywiscie oj poczatki kiedy to bylo, zobaczysz zleci strasznie szybko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tak, opieka w czasie ciazy fatalna za to warunki porodowe do pozazdroszczenia, lepszych wymarzyć nie można. Mialam cała salę dla siebie od początku az do wyjścia czyli przez 3 dni, z powodów zdrowotnych nie moglismy wyjśc na drugi dzień ale nie było źle bo opiekowali się naprawdę znakomicie.
aisiak, zajrzyj do Grudnióweczek, jest Nas tam już trochę 😉 Ja mam termin na 23 grudnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 Jestem już po pierwszej wizycie i usg 🙂 Ze skanu wyszło, że jestem już w ponad 15 tygodniu i termin też mam dwa tygodnie wcześniej niż przypuszczałam bo z wielkości dzidziusia wynika, że już na 19 grudnia. Jestem zadowolona z tej wizyty i z tego, że udzielono mi tyle informacji. Może wiecie czy tutaj długo zwlekają z wywołaniem porodu jeśli się nie urodzi w terminie a z dzieckiem jest wszystko okay?? Bo jeszcze o to zapomniałam położną spytać 😁 Pozdrowionka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...