Skocz do zawartości

Zaparcia W ciązy zna ktoś jakieś dobre sposoby?? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Ciężarne mamuski ,,, pytanie brzmi czy któraś z was miewa straszne zaparcia jak ja??? Moge sie załatwić jedynie raz na 4 dni boli mnie brzuch ... zajadam tony jabłek i takich tam wymalazków ... dziś postanowiłam ze zapale papierosa i moze mi przejdzie i faktycznie tak było po 4 pociągnięciach poszło łatwo.... nie chce palić znacie jakieś inne wynalazki?????
dziekuje z góry za waszą pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże kochany ja nie wiem co z niektórymi kobietami w ciąży się dzieje..w 16 tygodniu zapaliłaś papierosa! 🤢 W tym trymestrze dziecko pobiera podwójną ilość substancji z łożyska.Ale mu sprzedałaś truciznę...oby wszystko było ok.Nie zaczynaj palić w czasie ciąży kobieto 🥴 Zaparcia możesz na inne sposoby złagodzić..





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
..Nie jedz słodyczy w nadmiarze lub wcale,niewskazane są wyroby czekoladowe,dużo pij różnych płynów w dzień,przede wszystkim jedz dużo owoców po których szybciej można się wypróżnić(nie wszystkie),rano możesz nadczczo wypić szklankę soku pomidorowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu ale sie afera zrobiła wyszłam chyba na wyrodną matke która celowo tróje swoje maleństwo!!! o boshe to nie tak pije jogurty pije kefiry nie jem słodnkiego kawa na mnie NIE DZIAŁA!!! poprostu nic! i nie palę tylko 4 razy pociągnełaam i napewno dziecku nic sie nie stanie ile jest matek co całą ciąże palą i rodzą dzieci zdrowe jak rydze ... nie mówie bo palić nie będe ale ciekawa jestm jak byś sobie poradziła gdybyś sie 4 czy 5 dni nie mogła wypróżnić a brzych ci już pękał i bolał a trzeba iśc do pracy i nie pierdniesz w stołek bo wstyd w biurze??? no i jak mam sobie sama pomuc skoro NIC powtarzam nie działa???????????? 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby kawy nie można pić? Ja piłam i w jednej ciąży i w tej też. Nie można popadać w paranoję, we wszystkim trzeba zachować umiar, w ograniczeniach też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia277 napisał:
Jezu ale sie afera zrobiła wyszłam chyba na wyrodną matke która celowo tróje swoje maleństwo!!! o boshe to nie tak pije jogurty pije kefiry nie jem słodnkiego kawa na mnie NIE DZIAŁA!!! poprostu nic! i nie palę tylko 4 razy pociągnełaam i napewno dziecku nic sie nie stanie ile jest matek co całą ciąże palą i rodzą dzieci zdrowe jak rydze ... nie mówie bo palić nie będe ale ciekawa jestm jak byś sobie poradziła gdybyś sie 4 czy 5 dni nie mogła wypróżnić a brzych ci już pękał i bolał a trzeba iśc do pracy i nie pierdniesz w stołek bo wstyd w biurze??? no i jak mam sobie sama pomuc skoro NIC powtarzam nie działa???????????? 😞 😞 😞 😞


napewno nie zapaliłabym papierosa w ciąży to po pierwsze,a po drugie już przy takim kryzysie wezwałabym lekarza do domu lub darmowo pogotowie..







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia277 napisał:
Jezu ale sie afera zrobiła wyszłam chyba na wyrodną matke która celowo tróje swoje maleństwo!!! o boshe to nie tak pije jogurty pije kefiry nie jem słodnkiego kawa na mnie NIE DZIAŁA!!! poprostu nic! i nie palę tylko 4 razy pociągnełaam i napewno dziecku nic sie nie stanie ile jest matek co całą ciąże palą i rodzą dzieci zdrowe jak rydze ... nie mówie bo palić nie będe ale ciekawa jestm jak byś sobie poradziła gdybyś sie 4 czy 5 dni nie mogła wypróżnić a brzych ci już pękał i bolał a trzeba iśc do pracy i nie pierdniesz w stołek bo wstyd w biurze??? no i jak mam sobie sama pomuc skoro NIC powtarzam nie działa???????????? 😞 😞 😞 😞



a jesli myślisz,że dzieci matek palacych papierosy w ciąży są zdrowe jak rydz to się mylisz,z czasem wszystko wychodzi jak nie na początku.







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ciąży ogólnie obniża się ciśnienie - dość często się to zdarza, i jedna słaba kawa nie zaszkodzi w takim przypadku.
Zresztą w wielu przypadkach jest tak że kobiecie w ciąży kawa przestaje smakować... Na pewno nie jest tak szkodliwa jak nikotyna.

Kasiu, spróbuj z kiwi tak jak mówi Myszor, pamiętam że mi też pomagało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myszor78 napisał:
A dlaczego niby kawy nie można pić? Ja piłam i w jednej ciąży i w tej też. Nie można popadać w paranoję, we wszystkim trzeba zachować umiar, w ograniczeniach też 🙂


masz rację w paranoję nie można popadać,pewnie coś zabardzo przewrażliwiona jest ta położna 😉
Ja na szczęście i ta nie pije kawy i nie lubię..







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marccia napisał:
Dziewczyny mi naprawde pomaga activia jem codziennie i nie mam problemu z zaparciami!!!A jezeli chodzi o kawke to tez na mnie dziala,jak wypije rano na czczo mala kawe to tez ide od razu na kibelek 🙂


na mnie też działa activia 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zauważyłam kobietki, że wy sobie docinając nawzajem ciśnienie podnosicie 🙂
Na zaparcia podobno dobre suszone śliwki, bynajmniej mi pomogły, co do kawy to czasem pije ale nie za mocną. Moja lekarka jest zdania, że ciąża to nie choroba i potem jak sie tak dmucha i chucha na dziecko to częściej choruje co nie oznacza że trzeba popadać w skrajność.
Palenie wiadomo, że należy ograniczyć jeśli ciężko jest rzucić. Ja nigdy nie paliłam ale domyślam się że to nie jest takie proste rzucić. Trzeba silnej woli...owszem, ale nie każdy ma taką silną wolę.
Za to nie pijam alkoholu.
W ciąży już 3 razy byłam poza Polską na wyjeździe, i jest wszystko w porządku. Odżywiam się zdrowo, uczęszczam na ćwiczenia dla kobiet w ciąży...
Także dziewczyny, robi się tu znów nieprzyjemnie jak kiedyś na forum dotyczącym cukierków z alkoholem....
Dajcie się każdej wypowiedzieć, ale nie negujcie się nawzajem bo to tylko podnosi ciśnienie....hihi ale w sumie może to i lepiej...bo kawy nie trzeba wypić by się cisnienie podniosło:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olalala jest tu ktoś kto potrafi uspokoić... ja też sie nie chce tłumaczyć z tego co dziś zrobiłam 😞 nie czuje sie winna aż tak strasznie bo wiem ze przez 4 pociągniecia nic dzidziusiowi sie nie stanie 🙂))) w końcu rzuciłam dla niego palenie a paliłam jakieś 6 lat 🙂) i nie mam najmniejszego zamiaru wracać do nałogu bo nawet mnie nie ciągnie... wręcz dym mi przeszkadza 🙂)) blee obrzydza... ale jak nie mogłam ... e tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...