Skocz do zawartości

Zaparcia W ciązy zna ktoś jakieś dobre sposoby?? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też nie chciałam żeby ktokolwiek odebrał to jako złośliwość,to tylko wyrażenie mojej opinii..ale kiedy czytam tego stosy na necie na przykład Ctrl+F "kawa"(szybciej można znaleźć) http://twoja-ciaza.com.pl/odpowiedzim.html o tym,że kawa szkodzi i położna mi mówi takie rzeczy,dlatego mam takie zdanie,a nie inne..







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi moja gin zabroniła pić czerwonej herbaty bo może powodować wcześniejszy poród lub w pierwszych okresach ciąży poronienie.

A z zaparciami na szczęście nie mam problemów. Ale ja praktycznie codziennie jem na czczo albo jogurt albo płatki z mlekiem. No ipiję kawę zobżową też zmlekiem. Suszone morele i suszone śliwki też pomagają. Tyle że trzeba jeść codziennie. A no i 0 białego pieczywa :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mleko nie zawsze jest dobre, może nawet powodować zaparcia - jak w moim przypadku, wystarczy że ktoś źle trawi laktozę.
Ale już przetwory z mleka pomagają, bo laktoza jest przerobiona przez bakterie 😁

czytałam ostatnio o tym żeby wieczorem zalać śliwki suszone ciepłą przegotowaną wodą i rano na czczo to wypić a śliwki zjeść.

A no i w ostateczności czopki glicerynowe, można stosować w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pomagają na pewno owoce pestkowe kiwi - najlepiej na czczo, gruszka, nie jabłka tylko czysty sok jabłkowy, mleko działa w odwrotną stronę - powoduje zaparcia, dobre są też suszone śliwki na wieczór - ale już po nich nie jedz nic, no i dużo wody która wypłukuje całe zło, pij jej min. 2l dziennie. ja też mam problemy, były takie dni kiedy to tylko czopki glicerynowe pomagały ale nie można ich stosować przez dłuższy czas, musisz sprawdzić co podziała na Ciebie powodzonka :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi pomaga chlebek, ktory sama pieke w maszynie Moulinexa ( mniammm!! - polecam ten zakup, albo dobry pomysl na prezent. w koncu wiem, co jem). Chlebek robie z czesci maki pszennej, zytniej pelnoziarnistej oraz z dodatkami. Na zaparcia dodaje siemie lniane, slonecznik oraz pestki dyni. i mimo zaawansowanej ciazy, nie mialam dnia z problem zaparcia.
POLECAM!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi pomaga chlebek, ktory sama pieke w maszynie Moulinexa ( mniammm!! - polecam ten zakup, albo dobry pomysl na prezent. w koncu wiem, co jem). Chlebek robie z czesci maki pszennej, zytniej pelnoziarnistej oraz z dodatkami. Na zaparcia dodaje siemie lniane, slonecznik oraz pestki dyni. i mimo zaawansowanej ciazy, nie mialam dnia z problem zaparcia.
POLECAM!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi pomaga chlebek, ktory sama pieke w maszynie Moulinexa ( mniammm!! - polecam ten zakup, albo dobry pomysl na prezent. w koncu wiem, co jem). Chlebek robie z czesci maki pszennej, zytniej pelnoziarnistej oraz z dodatkami. Na zaparcia dodaje siemie lniane, slonecznik oraz pestki dyni. i mimo zaawansowanej ciazy, nie mialam dnia z problem zaparcia.
POLECAM!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
woda mineralna niegazowana i jabłka 🙂jak zjadałam jakies 4 jablka i pilam ok 1,5l(nawet wiecej) wody w ciągu dnia nie mialam zadnego problemu 🙂poza tym jadlam wszystko na co mam ochotę nawet ciezkkie frytki;D a wogole to ta woda...no nie ma nic bardziej wskazanego i zdrowszego w ciąży 🙂oraz poza nią 😜 ona jest poprostu 'dobra na wszystko'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,palenie na pewno nic nie pomorze!ja jestem po raz 3 w ciąży z doświdczenia wiem że najlepiej jest pic duzo wody niegazowanej,owoce warzywa i mało tłustych dań zwłaszcza fast food 🤢 na noc zjadam jabłko i gruszki.Rano po przebudzeniu bez problemu idę do wc,pozdrawiam,Monika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W sprawie zaparć, biegunek, zgagi polecam kwietniowy nr M jak Mama. Są tam porady jak można sobie poradzić skutecznie z tymi dolegliwościami 🙂 [img size=342]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/3_Bdzie_CRECZKA_5485-4aaa2b041d39708aca915a57996e1f2a.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...