Skocz do zawartości

Dziwne nawyki ciążowe (czy mogą być groźne)?? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
W ciąży mam dziwny nawyk i tak samo tak jak by zachciankę wąchania np.lakieru do paznokci, pasty do butów, farby, paliwa... Boje się że może to zaszkodzić dziecku w końcu są to substancje chemiczne. A jakie wy macie dziwne nawyki?? Słyszałam że niektóre kobiety jedzą tynk ze ścian w czasie ciąży. Co myślicie o tym moim "wąchaniu" ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm... takie jedzenie przykładowego tynku ze ściany związane jest z niedoborami mineralnymi czy tam witaminowymi w organizmie... O czym natomiast mogłoby świadczyć Twoje zachcianki? Nie jestem w stanie Ci powiedzieć, szczerze mówiąc. 🥴 Może daj znać swojemu lekarzowi prowadzącemu - zapytaj się go o to, może okaże się to sygnałem, że Tobie też czegoś brak? 🤔 Możliwe, że związane jest to w jakiś sposób z wyostrzeniem węchu w ciąży, albo zmianami hormonalnymi... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zazwyczaj kiedy maluje paznokcie (a dosyć często) zawsze muszę posiedzieć chwile po malowaniu i wąchać lakier nawet kiedy siedzę przy komputerze potrafię to robić. Nigdy wcześniej przed ciążą nie robiłam takich rzeczy wręcz przeciwnie nie nawidziłam tych zapachów. Kiedy mąż tankuje samochód na stacji paliw to z chęcią robię to za niego aby tylko poczuć tą woń. Mama nadzieje że lekarz mi coś na to poradzi bo zapewne nie jest to bezpieczne i dla dziecka i dla mnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie...skoro nie powinno sie wdychac nawet roznych detergentow a co dopiero lakier czy kleje czy tez paliwo...powinnas powiedziec o tym lekarzowi...No i przestan tak robic.Poczytaj sobie na temat szkodliwosci tych wszystkich srodkow i mam nadzieje ze sie opamietasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej. Długo mnie nie było bo niestety miałam komputer w naprawie 😞 Poinformowałam mojego lekarza o tych dziwnych nawykach a on stwierdził że jeżeli robię to ponieważ właśnie akurat tego potrzebuje to nie ma żadnych przeciwwskazań bo mój organizm może potrzebować tego i jeszcze gorzej by było jak bym powstrzymywała się od tego a wąchanie takich dziwnych rzeczy nie jest groźne 🙂 Z dzidzią wszystko dobrze 🙂 tylko lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości w moczu ale to nic strasznego 🙂 A i będzie synek 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...