Skocz do zawartości

PLAMIENIE | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
motylek_89, ja plamilam na poczatku ciazy i jak sie okazywalo bylo to i od sexu ale tez z innych powodow, tak wiec byc moze to tylko efekt tego, ze pochwa jest znacznie bardziej ukrwiona i wrazliwa na otarcia stad moze wystapic plamienie po stosunku, ale...NIE WOLNO BAGATELIZOWAC ZADNEGO PLAMIENIA, bo przyczyn moze byc tysiac innych, tak wiec dla wlasnego swietego spokoju i pewnosci zasuwaj jak najszybcciej do lekarza, z plamieniem przyjmie cie kazdy lekarz czy tez szpital.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy zdarzało się Wam w 1 trymestrze plamienie takie bardzo delikatne podczas seksu ?


ja plamilam przez pierwsze 3 miesiące praktycznie bez przerwy, brałam tabletki na podtrzymanie ciązy, ale wszystko wygladało ok. I po 3 miesiącu wszystko przeszło jak reką odjął!

Plamienie może mieć miejsce do momentu kiedy łozysko się całkowicie nie wykształci - jesli chodzi o sex, to lepiej skonsultuj to z lekarzem - bo wszystko może się zdarzyć 🤨

Eh ja się naprawde nabawiłam stresów przez pierwsze 3 miesiące 😞 Nie zycze tego nikomu, więc dzwon albo marsz do lekarza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylek kazdy lekarz by Ci powiedzial ze to trzeba sprawdzic natychmiast!!! jesli wystepuje plamienie po sexie to poprostu bedziesz miala zakaz sexu bo prawdopodobnie lozysko jest przy szyjce albo cos z szyjka badz jakies podraznienie w pochwie. a w ktorym tyg jesteS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
do motylek89 witaj 🙂 ja mialam ostatnio podobnie dwa dni po stosunku zaczełam plamic pojechalam szybko do szpitala.Okazało sie ze mam na szyjce nadzerke i to wina tej nadzerki. wazne jest czy plamienia to czysta krew czy nie po tym poznasz czy to z szyjki czy dzieje sie cos z ciaza.najlepiej zeby zbadał to lekarz poco sie denerwowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
lepiej nie bagatelizować żadnego,nawet najmniejszego plamienia w ciąży tym bardziej w I trymestrze jak również po seksie.Może to zaszkodzić dziecku a ja bym radziła powstrzymać się w tym okresie od seksu.Ja np.plamiłam ponieważ mam polipa,brałam duphaston przez jakiś czas nie dawno go odstawiłam ale od wczoraj zauważyłam brudzenie ciemne,nie za dużo,więc więcej wypoczywam i praktycznie nic nie robię,a jestem w końcu 13 tygodnia ciąży...pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lepiej nie bagatelizować żadnego,nawet najmniejszego plamienia w ciąży tym bardziej w I trymestrze jak również po seksie.Może to zaszkodzić dziecku a ja bym radziła powstrzymać się w tym okresie od seksu.Ja np.plamiłam ponieważ mam polipa,brałam duphaston przez jakiś czas nie dawno go odstawiłam ale od wczoraj zauważyłam brudzenie ciemne,nie za dużo,więc więcej wypoczywam i praktycznie nic nie robię,a jestem w końcu 13 tygodnia ciąży...pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lepiej nie bagatelizować żadnego,nawet najmniejszego plamienia w ciąży tym bardziej w I trymestrze jak również po seksie.Może to zaszkodzić dziecku a ja bym radziła powstrzymać się w tym okresie od seksu.Ja np.plamiłam ponieważ mam polipa,brałam duphaston przez jakiś czas nie dawno go odstawiłam ale od wczoraj zauważyłam brudzenie ciemne,nie za dużo,więc więcej wypoczywam i praktycznie nic nie robię,a jestem w końcu 13 tygodnia ciąży...pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...