Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Też czekaliśmy na to z mężem dość długo. Moja historia jest troszke zagmatwana. Pozwole sobie na jej opisanie. Jak już wiecie , mam 4 letniego synka, ciąża była nieplanowana. Wydawało by się że drugi raz zajść w ciąże to pkuś 🙂 Ale długo z mężem sie staraliśmy. Pewnego dnia, całkiem przypadniem zauważyłam że z piersi uchodzi mi wydzielina. Nie przejełam sie tym za bardzo bo takie zeczy się zdarzają kobietom które już karmiły piersią. Lecz siostra wyczytała w internecie że taka wydzielina z piersi może wywołać nadmiar prolaktyny 😞 😞 Poszłam do lekarza i sprawdziło się, miałam nadmiar prolaktyny we krwi, co sopwodowało brak jajeczkowania (dlatego nie zachodziłam w ciążę), lekarz zapisał mi lekarstwo i powiedział że jak za pół roku nie zacznie działać zwiększy mi dawke.....postawiłam na siebie krzyżyk 😞 😞 Ale nie uwierzycie....z tego co wyliczyłam już w pierwszych dniach brania leku ZASZŁAM W CIĄŻE 🙃 😆 🙃 😆 Teraz sobie tak myśle ile małżeństw ma przez to problemy???? to nie łatwe wykryć objawy prolaktyny...trzeba naprawde sprawdzać wszystko...JA MIAŁAM SZCZĘŚCIE 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie, jak nie wychodziło to sprawdziłam wszystkie hormony. Były ok. Stwierdziłam, że chyba liczbyć nie potrafie, więc nie mogę trafić. A objawów takowych nie miałam. I okazało się, że to była tarczyca. Ale uregulowałam i bingo. Chociaż ciążę mam zagrożoną, brzuch mnie strasznie boli i pojawiły się na początku plamienia. Strasznie się boję, ale staram się być dobrej myśli. Leże i odpoczywam, bo jestem na zwolnieniu. I czekam, aż lekarz powie, że wszystko jest w porządku. W poniedziałek 1 lutego mam wizyte, już żyje tym dniem.
Pozdrawiam was wszystkie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny jak tam ja dzis po pracy mam dosc i troszke brzuszek mnie pobolewa ehhh i nieziemsko spac mi sie chce a moje kruszynki jeszcze nie spia iwwwa uwazaj na siebie lez i wypoczywaj ile sie da i bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki
Mam pytanko
Byłam dzisiaj u Gina - jestem w 4 tygodniu i 6 dniu ciązy A TYDZIEŃ temu był 4tydzień i 2 dzień - coś jest nie tak 😞
- lekarz nie wykrył zarodka 😞 😞
Z tego co wyczytałam to zarodek powinien już być - mam przyjść za 2 tygodnie i już wtedy bedzie wiadomo CZY BĘDZIE ZABIEG 😞 😞 😞 😞
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj lapka 79,
ja byłam u gina w 4 tygodniu i 4 dniu i jeszcze nie wykrył zarodka, ale pozniej to byl chyba 5 tydzien (ale nie pamietam ktory dzien) juz byl. Poszlam wtedy bo tez zaczelam plamic. Dostalam luteine (dopochwowo 2 razy dziennie po 2 tabletki i doustnie 3 razy dziennie po 2 tabletki). I plamienia od tamtej pory na szczescie nie mialam. Tylko straszne bole brzucha tak, jak na okres, moze silniejsze-bo zawsze miałam silne. Dostalam od mojej lekarki 2 tygodnie zwolnienia i powiedziala zebym lezala. Bole troche ustapiły, przynajmniej są mniejsze. Jak leżę to wszystko jest ok, gorzej jak wstaje-a musze często do przyjaciela z porcelany w łazience.
Także trzymaj sie, to jeszcze nie jest powiedziane, że masz pusty pęcherzyk. Zarodek nie u wszystkich od razu widac.
Ja tez bylam pełna obaw ze 4 tydzien i nie widac. Ale spokojnie.
Trzymam za Ciebie kciuki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapka tez tak teraz mialam widzial pechezy ale nie widzial zarodku i powiedzial ze nawet czasem sie zdaza ze w 6 tyg nie widac serduszka zeby sie nie martwic na zapas bedzie dobrze trzymam kciuki za Ciebie 🙂 pozdrawiam i uwazaj na siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej lapka 79 dokładnie prawie 3 tg.temu miałam ten sam problem co ty...byłam w 6tyg.na usg i nic tylko pęcherzyk było widać ani śladu po zarodku..bardzo to przeżyłam ,bo wcześniej straciłam ciąże...lekarz kazał mi przyjść na kolejne usg za tydzień...Przez cały ten tydzień nie wiedziałam co z sobą zrobić,ale jednak wszystko było dobrze lekarz zobaczył po tygodniu piękny zarodek z bijącym serduszkiem...po prostu ciąża okazała się młodsza niż to wnikało z obliczeń i przez to całe zamieszanie,dlatego w ogóle nie myśl o żadnym zabiegu!!!wszystko będzie dobrze-często się tak zdarza,że nasze maleństwa się nam chowają w brzuszku 😁 nie martw się,bo szkoda Waszego zdrowia...poczekaj.Będzie dobrze. 🙂 🙂 i jeszcze jedno odpoczywaj jak najwięcej się da!pozdrowienia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny!To mój pierwszy post także witam was wszystkie bardzo serdecznie!
I ja dołączam do wrześniówek, plan był zadziałać w grudniu,aby termin był na wrzesień i się udało. Wg moich wyliczeń jestem pod koniec 8 tc. A za 2 godz pierwszą wizytę u gina! Nie mogę się doczekać! 🤪
Wszystkim wrześniówkom przy okazji życzę dużo zdrówka dla Was i Waszych fasolek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! po tych moich lekach (duphaston) przeszły mi mdłości. już po 1szej tabletce. Wydaje się wam to normalne? Myslalam że będzie jeszcze gorzej skoro to hormon, a tu odwrotnie. Mam większy apetyt, piersi mnie mniej bolą no i nie ma mdłości. Niby fajnie ale się obawiam że to może być coś nie tak skoro tak z dnia na dzień. Plamień żadnych nie mam, ale brzuch mam cały czas wzdęty i mnie lekko pobolewa, czasem kłuje, ale te okropne skurcze się nie pojawiły na szczęcie. Kobitki które biorą leki na podtrzymanie - skomentujcie to jakoś, jak to u was było po lekach. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Ania87,
ja biore Luteine, 10 tabletek dziennie, bo tez plamiłam. Szczerze to brzuch bolał mnie od samego początku, jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Po tabletkach boli mnie jakby mniej, ale nadal boli. Co do mdłości to nie ustąpiły. A tak tego teraz pragnę, bo już nawet jeść nie mogę.
A czym się objawiały te skórcze o których piszesz? Jak je odczuwałaś? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam amisiu w naszym gronie 🙂 Ania87 ja biore od dwoch tygodni luteine i przez pierwszy tydzien mialam mdlosci teraz mi przeszly i jest dobrze apetyt to ja tez mam ale piersi niestety bola dalej buuu 😞 bedzie dobrze nie mysl tyle o tym ja mam ciaze zagrozona ponad trzy miesiace temu poronilam i takze sie boje ale staram myslec pozytywnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazal mi brac 3 razy dziennie po jednej bolal mnie brzuszek po terminie miesiaczki i powiedzial ze jak dla takiej jak po poronieniu nie powinno tak bolec miesiaczkowo wiec dal mi ta luteine teraz czasem mam takie wrazenie jakby twardnial mi brzuszek kolezanka twierdzi ze jestem przewrazliwiona iwwwa bedzie dobrze pamietaj jak bedzie sie cos dziac zaraz jedz do szpitala lub lekarza ,kiedy masz nastepna wizyte u lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo laski........

jestem po 1 wizycie i usg....
Wszystko jest ok,dlatego się cieszę,ale...
zamiast 1 niespodziewajki będziemy mieli 2 🤪

O mało nie spadłam z fotelu kiedy ginka pokazała mi 2 owodnie,2 fasolki,2 bijące serduszka.Żeby było śmieszniej,w rodzinie mojej i męża nigdy nie było bliźniaków,nie leczyłam się hormonalnie,tabsy dano odstawione.
Jak wyszłam z gabinetu to jednocześnie się smiałam i beczałam,1 dziecko to wyzwanie ,a dwójka? Szok,dobrze ,ze dowiedziałam sie tak wczesnie (wg usg 7tc,z miesiączki 8,5 tc)będzie czas na oswojenie się z tą "wizją" 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 😁
Mi dni mijają ostatnio bardzo szybko. Mdłości są trzeci dzień, ale jeśli takie mam mieć to po prostu super, bo sa na tyle delikatne, że nawet nie przeszkadzają mi w jedzeniu.
Mąż dzisiaj powiedział teściom. Strasznie się tego baliśmy, bo teście są przeciwni wielodzietnym rodzinom, bo są materialistami i dla nich ważne, żeby było duże zabezpieczenie materialne. Hmm, wiadomo, że ważne jest aby rodzinę wyżywić, ale jeśli chodzi to dla mnie najważniejsza jest rodzina.
Chłopcy kilka razy dziennie całują brzuszek. Uwielbiam kiedy to robią, rozczula mnie to strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśki dziękuję za wsparcie psychiczne z tym 5 tyd ciążą i brakiem zarodka
Biorę luteinkę 2 x2 i duphaston 3x1 - czuję się dobrze ale mam straszny apetyt :P 🤨 🤨
Dzisiaj robiłam badanie beta hcg - wynik 17500 a tydzień wczesniej 14600
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amarta no to super i co na to tesciowie?ja narazie swoim dziecia nie mowie bo ostatnio jak poronilam to corka bardzo to przezywala wiec jeszcze poczekam z tym znowu mi sie chce spac masakra spalabym naokraglo hihi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perełka, dzięki za wsparcie. Byłam dzisiaj zapisać się na wizytę do gina na fundusz bo do tej pory chodziłam prywatnie, a babka mi mówi, że mam przyjść w lutym, żeby zapisać się na marzec. Paranoja jakaś!!!!! Więc najbliższa wizyta to prywatna oczywiście w poniedziałek 1 lutego.
Mnie ból brzucha nie przeszedł, tzn. jest lepiej po luteinie, ale nieznacznie. Nie wiem już co o tym myśleć. Jestem w rozsterce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amisu gratulacje! Ja chcałam bieć bliźniaki, chociaż pewnie nie zdaję sobie sprawy jakie to wyzwanie 🙂 jak mówiłam to mężowi to był przerażony, ale z tego co podpatrzyłam na usg to będzie jedna dzidzia 😁 ale i tak się ogromnie cieszę. Iwwwa, nie wiem jak opisać Ci jak odczuwałam te skurcze, po prostu tak mnie łapało od czasu do czasu że musiałam przykucnąć jak mnie gdzieś złapało jak szłam bo nie dało się ruszyć dalej. Ale odkąd biorę tabletki to tylko mnie brzuch pobolewa a reszta dolegliwości zmalała. Skurcze minęły. W poniedz mam wizytę u nowego gina i mam plan dowiedzieć się wiecej. 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...