Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
to dobrze 😉 i tak wiecej strace kasy na wizyty prywatne niz dostane becikowego, ale choci mi tez o sama karte.. bo z nią chyba się późnie jedzie rodzić? nie wiem bo to moja pierwsza ciąża także bardziej doświadczone panie niech się wypowiedzą na ten temat. nie muszę się chyba upominac o założenie karty? oni ami chyba wiedzą co trzeba robić. Tak myślę przynajmniej 🤨 chyba że sobie przypomną gdzieś w 30tyg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja mialam karte ciazy zalozona w 5 tyg ciazy w tamtym roku i jest ona potrzebna do szpitala jak poronilam to mi ja zabrali i to jest bardzo wazne jak by sie cos dzialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kartę ciąży trzeba mieć podczas porodu, żeby lekarze w szpitalu widzieli jak przebiegała ciąża, jak przyrastała waga, czy badania krwi i moczu były w porządku, jakie ciśnienie. Zapisuje się w niej też leki, które ciężarna musiała zażywać itd. Są to informacje niezbędne przy porodzie, bo jeśli będą jakieś powikłania, to mają wgląd, czy były wcześniej jakieś problemy.
Kartę ciąży przy porodzie zabierają. Przy wypisie ze szpitala oddają niektóre dokumenty, ale karte ciąży zostawiają sobie w dokumentacji szpitalnej, dlatego po porodzie trzeba iść do lekarza po zaświadczenie dla "becikowego".
Karte ciąży zazwyczaj zakłada się od ok 8 tygodnia ciąży, bo jak pisze Ani85 występują wczesne poronienia.
U prywatnych lekarzy tez prowadzi się karty ciąży, bo przy ewentualnej niespodziewanej hospitalizacji powinno się taką kartę mieć przy sobie.
Powinni wam założyć przy następnej wizycie, a jak nie to się zapytajcie o to. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amarta napisał:

W karcie mam 5 wrzesień,


Tak jak ja 😎
Aczkolwiek wg mnie termin powinien być tydzień później,ale i tak ze względu na bliźniaki z września pewnie zrobi się sierpień.

>ani85 napisał:
cześć Brzuszki,a z usg to popatrz na necie wpisz miasto i cena i wszystko wyjdzie 🙂 ja za zwykle usg i wizyte place 60


No to nieźle, ja za wizyte z cyto 130,za normalna 110,a prenatalne (200-300 w zależności od kliniki) i połówkowe4d(180) będę musiała zrobić u innego lekarza.No to czeka mnie w lutym wydatek-wizyta-110,badania z krwi ok. 150,prenatalne 200-300 .Lipa trochę, no ,ale bulić trzeba, niestety.

A co do kart to moja ginka tez mówiła,ze przy nast wizycie założy.
A co do zaświadczenia to lekarz wystawia jest juz po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny trochę mnie dziwią wasze problemy zwłaszcza ,że też chodzicie prywatnie....gdyby tu była mowa o publicznej kasie chorych to bym się nie zaskoczyła ,ale prywatnie........Ja od początku tej ciąży chodzę prywatnie i jestem bardzo zadowolona widocznie trafiłam na fachowca ,który zna się na rzeczy i dba o każda pacjentkę.Mój lekarz już na pierwszej wizycie badał mnie dokładnie ,dostałam mnóstwo materiałów o ciąży i zdrowiu w ciąży,a byłam wtedy w bardzo wczesnej ciąży (zgłosiłam się szybko ze względu na pierwsze poronienie i pracę jaka mam).Kolejne wizyty były bez zarzutu dwa usg ,potem w 7tyg założył mi kartę ciąży warzył,badał ciśnienie,piersi...pełen serwis 🙂 Często chodzę na wizyty i monitoruję ciąże już za 2 tyg.mam usg i Dzidzia będzie badana...lekarz bardzo dobry.Moim zdaniem dziewczyny powinnyście dopominać się swego jak oni sami wam nie dają tego co muszą (karta ciąży itp.)
A co do becikowego to pytałam o to lekarza i mówił mi ,że na koniec ciąży wydrukuje mi zaświadczenie o kontrolowaniu ciąży ze wszystkimi szczegółami wizyt i ich terminie.
A co do jego ceny to za wizytę z badaniami 70 zł,za usg tak samo ,za usg 3d 160zł.W tym,że później będzie taniej jak ciąża będzie ''starsza''.M zniżki dla stałych pacjentek.
NO TO SIĘ ROZPISAŁAM HE 🤪 HE trzymajcie się .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Basiunia moje gratulecje ciesze sie ze do nas dolaczylas jak sie czujesz?sioperka22 jak tam u ciebie jak sie czujesz?ja na 15 do pracy buuu a tak mi sie nie chce masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sioperka22 napisał:
Ja od początku tej ciąży chodzę prywatnie i jestem bardzo zadowolona widocznie trafiłam na fachowca


wiesz,ja tez jestem zajebiście zadowolona,tym bardziej ze moja ginka to jedna z lepszych specjalistek od niepłodności i ciąż powikłanych,do której zjeżdzają pary z całej Polski.Co do jej kompetencji tez nie mam zastrzeżen-zresztą jeszcze zanim zrobiła usg z 7tc ,tylko po obmacaniu macicy miała podejrzenie co do ciązy bliźniaczej(co sie po chwili potwierdziło)A gin koleżanki do 19 tc nie widział blixniąt...
Tyle,ze ten sprzęt,nie ma niestety 4d,a na prenatalne woli wysłać do specjalisty od tego,moze coś w tym jest,bo wielu lekarzy je robi,a nie każdy porządnie.


Basiunia28 -witamy kolejna wrześniową mamę 🙂

no a reszta dziewczyn,lepiej się czujecie-ja niestety złapałam zapalenie rogówki,juz to miałam,przerąbane i niestety tylko na to antybiotyk do wkraplania,ale nie bede go brać,za duze ryzyko,najwyzej się przemęczę,chociaz oczy wyglądają okropnie(jakby popękaly wszystkie naczynka krwionosne 🙂Mam nadzieje,ze do pon przejdzie,bo jak nie to jak wampir bede wyglądać w robocie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie przyszłe mamuśki

Przyszło mi się z Wami pożegnaĆ, moje wyniku beta HCG spadają także nie będę szczęśliwa mamusią we wrześniu. Czeka mnie zabieg...
Zyczę wszystkim szczęśliwego rozwiązania. Trzymajcie się i dzięki od samego za wsparcie, Arana, Sioperka 22 i wszystkim .....
Pozdrwaiam Was serdecznie
PAPAPa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o mój Boże lapka 79 jak mi przykro... 😞 😞 😞 wiem co to znaczy i jak się czujesz miałam to samo......nie ma nic gorszego...biedna nasza 😞 😞 😞 😞 musisz być silna i wierzyć ,że następnym razem będzie dobrze najważniejsze to się nie załamywać kiedyś wszystko się ułoży....sama się przekonałam ,że tylko czas trochę pomaga.......trochę ,bo to bardzo boli jeżeli mogę ci coś poradzić to przede wszystkim nie ukrywaj teraz swoich uczuć wyżal się najbliższym to pomoże...nie duś tego w sobie mi to nic nie dało i mało co nie zgłupiałam z żalu....ale najważniejsze to być dobrej myśli troszkę później ,ale też będziesz mamusią.Trzymaj się kochana i wiedz,że jestem z Tobą 😘
teraz będą razem w niebie nasze kochane Aniołeczki ... 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lapka79 napisał:
Witajcie przyszłe mamuśki

Przyszło mi się z Wami pożegnaĆ, moje wyniku beta HCG spadają także nie będę szczęśliwa mamusią we wrześniu. Czeka mnie zabieg...


😞 😞 😞

ależ mi przykro ...
trzymaj się kochana,jak nie tym razem to następnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ ale okropny dzień nie dość ,że źle się od rana czuję ,bo mi słabo i nie dobrze to jeszcze nalatałam się po szpitalach z mężem ,bo nogę sobie zwichnął....nerwówka :pinch: :pinch:zawsze jest coś nie tak...... 🤨 aż mi się wszystkiego odechciewa 🙃 pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej laseczki 🙂 Ja tak jak wy czekam az do wrzesnia za Mala Kruszynka 🙂 jestem w 10tc 😉 jestem po 3 wizycie u ginekologa Malenstwo rosnie ma juz 3 cm 🙂
samopoczucie nie ejst najlepsze ale co zrobic...dla dzici moge zniesc wszystko 🙂)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Anula88 milo ze do nas dolaczylas 🙂 ja mam wizyte w srode boje sie tam isc ale coz trzeba no samopoczucie takie sobie heh z reszta tak jak kazda z nas 😉 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki,
ja dzisiaj cały dzień leniuchowałam. Nawet na spacer nie poszłam, bo zbyt mocno bolał mnie brzuch. Może jutro nadrobię.
Od jakiś dwóch dni mdłości trochę ustąpiły, ale cicho, póki nie słyszą hehe:P

A jak tam u was?
Sioperka 22 mnie ostatnio również głowa przez dwa dni pobolewała, ale jak się okazało to spacer dużo pomógł, świeże powietrze i jak ręką odjął.

Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor brzuszki mnie tez glowka pobolewa nic mi sie nie chce a dzis ciagle spalam ehhh a jeszcze jutro jade samochod ogladac masakra iwwwa mi sie tez nie chcialo isc na spacer takich leniuch ze mnie dzis jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...