Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No właśnie, tak strasznie muli ta stronka, że w naszym stanie, zanim odświeży to jedno oko już jest daleko od drugiego. Ja myślałam, że to tylko u mnie, bo mężu ściąga ciągle filmy dla żonki, co by się w dzień nie nudziła. A tu proszę, nie tylko u mnie muli.
Jutro spróbuję pokombinować ze zdjęciem. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziewczyny wzielo mnie na placzki boziu teraz co skanczylam pisac z mezusiem jeszcze musze sie pomeczyc 6 tyg sama bez niego masakra zalamie sie 🥴 ja mykam powolutku do lozeczka zycze milej nocki dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sioperka22, ja w ubiegłym tygodniu kaszel i lekki katar w dwa dni wyleczyłam syropem z cebuli. Ohydny jest, ale pomógł... Trzeba posiekać 3-4 większe cebule i wsypać do dużego słoika: warstwa posiekanej cebuli, warstwa cukru, cebula, cukier itd. Można zakręcić słoik, żeby się zapaszki po całym domu nie unosiły. Słoik z cebulką trzeba odstawić na kilka godzin w ciepłe miejsce, np. na kaloryfer, aż cebula puści sok i voila! Dwie łyżeczki 2-3 razy dziennie. Mi zawsze pomaga.

Kuruj się tam...zdróweczka życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
Witam nowe wrzesniówki,duzo zdrówka!!!!

U mnie nic nie widac mimo bliźniat 😉,ale podbrzusze juz inne ,ciut twardsze,jakby wzdęty brzuch,którego za groma nie da się wciągnąć...no i mniej widac wcięcie w talii,ale kto nie wie nic nie zauważy 🙂Mam nadzieję,ze jeszcze chociaz z miesiac posmigam w ulubionych rurkach 😎

mam w pracy 3 koleżanki,wszystkie identyczny termin,1 tydzien lipca czyli 17-18tc-u 2 prawie nic nie widać,do przodu mają po 1,5-2 kg,a 3-9kg do przodu tak wpieprza wszystko 🥴
AA,przypomniało mi sie, u mojej przyjaciółki przy 2 ciązy,brzuszek pojawił się dopiero w 6 miesiącu !Mimo tego,ze dziewczyna szczuplutka,bo jednak u kraglejszych dłuzej brzusia nie widac.

a tak w ogole ja juz czuje sie super,wszystkie dolegliwości mi przeszły...jedynie ta bezsennosc...zasypian po 1-2 w nocy,przedwczoraj zasnęłam o 4,wstałam o 7 🤪 tragedia,zazdroszcze wam tej sennosci....

a co do syropu z cebuli-radze robic mniejsza ilośc,z 1 sztuki,i codziennie nowy-na drugi dzien jakies tam juz szkodliwe związki się wydzielają.
sioperka22-na katar chyba najlepsze sa inhalacje,ja sie tak własnie wyleczyłam. duzo zdrówka!

aha,mam pytanko do dziewczyn z ok 10 tc-umówiłyście sie juz na prenatalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki, starałam się poczytać wszystkie zaległości i myślę, że jestem już na bieżąco.
Mi mdłości raczej minęły. Nie jadam wszystkiego co zawsze lubiłam, ale nie męczą mnie już cały dzień 🙂
Jedynie co to piersi znów się odezwały i dotykać się ich nie da i wystrzeliły ze swojej wielkości, ale z drugiej strony są tego zalety 🤪
Chciałam zapytać was jak tam wasza waga? Ja na samiuśkim początku dostałam wzdęć i zresztą były też święta i przybrałam wtedy 2 kg i tak teraz ponad miesiąc waga stoi i mam 60kg.
Nawet przez mdłości nie schudłam. Ktoś powiedział, że jak się chudnie to na chłopca, a jak od razu tyje to na dziewczynkę.
No ja przy pierwszych ciążach chudłam około 3 kg no i chłopcy byli. Ciekawe czy teraz się sprawdzi. Moja bratowa mdłości nie ma a chudnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Perełko rozchmurz buzię - małżon na pewno wróci 😉 Wiem co czujesz bo jakieś 3 lata temu wyjechałam na 3 mce do Norwegii. I byłam zuuupełnie sama. A w ciągu tych 3 mcy mój wtedy jeszcze chłopak miał zarowno imieniny jak i urodziny i było mi strasznie przykro. Ze smutkiem radziłam sobie przygotowywaniem niespodzianek dla rodziny - pomijając kurierów których wysłałam swojemu facetowi na jego święta - wykupiłam nadbagaż w walizce i najadłam się wstydu na lotnisku bo jak wracałam i celnik położył walizkę na wadze to okazała się lekko wychodzić poza wykupiony nadbagaż i pan celnik z kamienną twarzą i niezwykle uprzejmym uśmiechem wyciągnął gigantyczną odblaskowo pomarańczową kartkę z napisem HEAVY i przylepił mi do bagażu... hihi ale wstyd :P no więc może pójdź w tym kierunku? Jakaś niespodzianka dla węża? Prace ręczne? Serwetki? Sweterki? Obrazki? 😁
Amisu ja mam usg prenatalne za ok. 4 tyg - czyli w 12 tyg ciąży. Dziś się dowiem u lekarza czy coś jeszcze. Pewnie w zależności od tego jakie będę miała wyniki, a jakie mam jeszcze nie wiem bo dopiero dziś odbieram.
Na bolące piersi to chyba najlepsze są staniki ciążowe. Do momentu, w którym nie kupiłam sobie takich piszczałam codziennie, zwłaszcza wieczorem przy myciu bo tak mnie bolały piersi. A teraz jest już prawie ok. Nooo i nie chudnę. I nie tyję. Waga własciwie mi stanęła w miejscu. A co do brzuszków to podobno u laseczek które już miały dzieci brzuszek wyskakuje później. Sprawdzimy z autopsji za parę mcy 😉
Zdjęcia kangurka wrzucę później - po prostu dam Wam linka.
Aaa no i jeśli którąś napadnie wieczorna melancholia tak jak wczoraj Perełkę to w razie czego piszcie. Jeśli nie śpię kręcę się w pobliżu komputera zazwyczaj - gg 8189766.
buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amarta a co jeśli stoi w miejscu? mimo że jem duuużżżżo więcej niż normalnie i kocham mięso które wcześniej mogło nie istnieć? za to na wspomnienie o rybie pieczonej mi niedobrze którą uwielbiałam? pytam bo masz doświadczenie czyli to czego ja nie mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam od lekarza no i... aż wstyd się przyznać :P wszystkie wyniki mam prawidłowe a niektóre nawet lepsze niż powinny być ale w granicach normy. Generalnie chyba lenistwo w zaciszu domowym podczas tej ciąży mnie ominie 😞 Czy jest ktoś kto chciałby poleżeć za mnie? Zwłaszcza w ciągu dnia, bo ja wtedy nie mogę... 😉
trzymajcie się wszystkie cieplutko a poniżej załączam link do mojego kangurka 😁

http://gallery.me.com/aranasweb#100166/dzidzius&bgcolor=black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczor dziewczyny ja dopiero po pracy 😞 arana zrobie jak mowisz obrazek bo lubie malowac 🙂 a co do brzuszka to nie prawda ze ta co rodzila to pozniej wyskoczy a z waga tez nie prawda bo ja przez tamte dwie chudlam a byla corka i syn wiec roznie to bywa arana ciesze sie ze wszystko dobrze dziewczyny trzymajcie kciuki jutro za mnie o 19.00 bo mam wizyte amarta gdzie sie podziewalas hmmm??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arana slodka dzidzia fajnie sie tak oglada takie malenstwa kiedys tego nie bylo tylko jedno zdjecie i ze dwa usg i to wszystko a teraz heh postep techniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No zgadzam się, wszystkie te przesądy i ogólne opinie o ciążach można o kant pupy potłuc 🙂 każda ciąża jest inna a nasze skromne grono jest tego chyba najlepszym przykładem. Trzymam kciuki Perełko za pomyślną wizytę 😁 pochwal się koniecznie jak było gdy wrócisz!
Wybacz wścibstwo - a masz jakiś pomysł już na temat obrazka?
No fajnie się ogląda maleństwa, zwłaszcza na żywo 😁 cały dzień się po USG nie mogłam na niczym skupić tylko mi ciągle przed oczami biło maleńkie serduszko 🤪 no a to zdjęcie co pokazałam jest fatalne bo to boski tatuś zrobił fotkę monitora aparatem ale że z wrażenia ręce mu się trzęsły to się rozmazało 😉 może kiedyś dorzucę zdjęcie z drukarki z USG 🙂
tym samym życzę Wam miłego dnia pełnego słodkich/kwaśnych/ostrych niespodzianek 😁 u mnie dziś to są truskawki w lekkim syropie :P
buziaki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ani85 ja przy poprzednich ciążach zawsze chudłam na początku średnio 3 kg, teraz wystrzeliłam 2 kg i stoi 🙂 Co do mięsa, to poprzednio miałam wstręt do mięsa przez całe obie ciąże, zwłaszcza na wędzone. Teraz mięso mi obojętne, ale nie cierpię ryb, choć nigdy nie miałam do nich uprzedzeń. Więc nie wiem co z tym mięsem 🙂

Ja uwielbiam teraz chleb posmarowany serkiem homogenizowanym na słodko, albo posmarowanym majonezem kieleckim i plasterek wędliny. Z chłopcami wiem, że miałam straszną ochotę na kwaśne. Mogłam nic nie jeść, tylko ogórki kiszone na kanapce, zupy pomidorowe i barszcz czerwony, teraz to tak jakoś nie mam jakiś chęci na coś specjalnego. Nawet jadam mięso, ale bez entuzjazmu, a muszę dodać, że ja jestem na co dzień istnym mięsożercom 😁
No jeszcze nie lubię surówek do obiadu, choć zawsze lubiłam.

Perelka, mam ostatnio takiego kopa do roboty w domu, że sama się dziwię, chyba senne dni już na dobre minęły i teraz mogę góry przenosić. Sprzątałam nawet w nieogrzewanej części domu... przez co nabawiłam się bolącego gardła i chorych zatok, z czym walczę od dwóch nocek. 😞
Powodzenia dziś u lekarza, ja w piątek mam wizytę, ale do Rutkowskiego idę 25 lutego na te badania genetyczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzuszki,
ja dzisiaj robiłam pączki żeby na jutro do pracy wszyscy mieli swoje a nie kupne 🙂 a sama nie mogę na nie patrzeć co normalne nie jest bo pączki uwielbiałam podobnie jak amarta nie mogę do obiadu surówek bo jakoś mi nie bardzo a spanie też mi zaczyna mijać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny zapomniałam zapytać o rade,
chodzi o gina bo jakby mogło być inaczej... więc sprawa przedstawia się następująco chodzę prywatnie do fajnej babki ale ona od lutego nie pracuje w naszym szpitalu... jaki ide prywatnie nie ma szans na to że jakieś badania zrobię na NFZ a trochę ich zrobić trzeba nie wiem jak wy ale ja ich trochę mam:[ wiec pośladki... ale jest jeszcze jeden lekarz znajomy też dobry gin i on pracuje w szpitalu więc poród by odebrał... a że racuje w poradni przy szpitalu to na NFZ mogłabym zrobić badania... =]
poradźcie mi c robić bo nie wiem a chce mieć jednego lekarza od początku karty ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynki jestem juz po wizycie 😁 wszystko dobrze dzidzia cala i zdrowa i slyszalam serducho az sie poplakalam dziekuje ze tak mocno trzymalyscie kciuki 🙂 jak tam na dzis a ja od jutra mam L4 amarta to jest bardzo fajny lekarz jestem bardzo zadowolona 🙂a oto moja fasolka aa ani85 jak ten lekarz ma dobra opinie to idz do niego ja bym tak zrobila milej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojaaa.. ale sie naczytalam...i tak nie wszystko ale z grubsza 😉eh dawno mnie nie bylo;p
ani85 yy nie wiem jak tam z ta twoja pania dr ale wypytaj znajome na bank ci podpowiedza jakiegos fajnego gina ktory dobrze poprowadzi ciaze itd jak nie bedzie Ci odpowiadal to w kazdej chwili mozesz zmienc a do tej swojej od czasu do czasu mozesz isc prywatnie. A tez dowiedz sie czy moze ona nie ma swojej przychodni albo chociaz ma wytyczone godziny na NFZ bo duzo lekarzy tak ma.Przynajmniej ja bym tak zrobila...

Cos tam tez czytalam o tych zdjeciach ze nie mozna dodawac..eh ja od kad sie zalogowalam to jakos mi to nie wychodzi... nie wiem;/ ehh chyba ze to zle robie... ale to jedn glowne sie dodalo, ee tam;p

bylo tez o brzuszkach... mi dzis brak 2 dni do 11 tygodni a brzuch to mam ogromny jak niektore moje znajome w 4 czy 5 miesiacu, juz w styczniu nie wchodzilam w zadne swoje ubrania;/ to ejst jakas masakra;/ jeszcze te durne leginsy co jako jedyne sie naciagna tak mnie dusza... ;/a nie przytylam ani grama jedynie co to piersi powiekszyly sie sporo (co oczywiscie temu mojemu to tam pasuje 🙂 )

co do przeziebienia to wiem o co chodzi bo tez sie z tym meczylam.. dobre jest do herbaty wlac soku z malin albo cala cytryne wcisnac( jest kwasne jak nie weim ale daje efekt) mleko z maslem i miodem albo herbata z lipy.

noo 🙂a o jedzonku....mmm 🙂 mniami... 🙂 tylko np ja tak mam ze oczami co widze to bym jadla jak odkurzacz ale jak tylko poczuje smak to mi sie odechciewa 😞 wiec niech wam laski na zdrowie mi przejdzie i tez bede jadla... jak odkurzacz 😆

a czy ktoras z wasma moze bole brzucha?? bo mnie tak potwornie nie raz boli ale tylko po jednej stronie, po lewej..nie wiem czy to normalne czy jak..nieraz pisze ze tak bo sie wszystko rozciaga nieraz ze nie bo cos tam i juz nic nie wiem 😞
i te wybuchy szalu.... 😞( jakas masakra 😞 niekiedy mam ochote wszystkich pozabijac;( a mieszkam puki co z tesciami ( co nie jest czasem latwe, bo w kwietniu mamy slub, teraz wynajete mieszkanie mojego micha ciagle nie ma bo pracuje wiecznie a ja siedze z nimi i wysuchuje czemu to czemu tamto to musi byc tak a to tak to rob tak a to tak...i tak w kolko)no czasem wychodze sama z siebie zeby im czegos nie powiedziec glupiego potem michu wraca z pracu i mu sie dostaje za caly dzien;/
i te tesciowej zabobony...ehhh mowie wam;p eheh

trzymajcie sie lasity i maluszki 🙂)buziole 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula88 🙂 z tym brzuszkiem tez tak mam dzis pytalam lekarza i mowi ze macica sie rozciaga i ze to normalne jest nic zlego wiec sie nie martw tym jesdynie jakbys miala bole tak jak na okres to dzwon do lekarza z jedzeniem mam tak samo 😞 a w pracy trudno wytrzymac bo w drogerii pracuje i masakra ale od jutra bede miala z tym spokuj a tesciowa ojel hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...