Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny lekarz przepisał mi furgin bo mam liczne bakterie w moczu, na opakowaniu pisze ze nie wolno stosowac w 1szym trymestrze ciazy bo skutki działania na dziecko nie znane. Wzielam 2 tabletki (mam brac 3 razy po 2 przez 5 dni) no i sie troche boję, bo chyba jeszcze ten 1szy trymestr się nie skończył, no sama nie wiem. według miesiączki to dziś równo 13 tydz się kończy, według ostatniego usg 13 skończy się w sobotę. Gdzieś wyczytałam że koniec 1szego trymestru to koniec 14tego tygodnia, no i sama już nie wiem. Doradźcie coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ania87 według mojej niewielkiej wiedzy wychodzi na to że jeżeli nie znane to raczej nie szkodzi a uwierz trochę tych leków w ciąży już wzięłam i na większości pisze że nie znane...
ale uwierz albo nie jeżeli lekarz zalecił to bierz i się nie bój, chyba że nie ufasz lekarzowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka Brzuszki 🙂 kasiu dobrze zrobilas teraz bedzie juz tylko lepiej ania87 ja choruje od dziecka na nerki i dosc sie tego najadlam mi lekarz teraz przepisal UROSEPT takze na zakazenia drog moczowych tylko to sie rozni tym ze to ziolowe jest i bez recepty wiec jak chcesz mozesz sobie to kupic pij duzo i wiesz co jest dobre soczek z zurawinki 🙂 pomaga sioperka22 wspolczuje w tej kuchni mi by sie nie chcialo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie no ufam ufam, tylko znów wyczytałam coś w ty głupim necie i sie zastanawiam. W sumie lekarz zawsze sie pomylic może. Nie trzeba ślepo ufać, miałam kiedyś takie przykre doświadczenie właśnie i teraz taka podejrzliwa jestem. na opakowaniu oprócz tego ze nie znane skutki to pisze ze nie należy stosować. No ale chyba ten 1szy trymestr sie konczy już. Chyba wezmę bo nie wiem co może się stać jak tego nie wyleczę, więc jak kazał to chyba trzeba.. tak chcialam Was zapytać może któraś miała doświadczenie z tym lekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
perelka kupilam juz ten furagin, i juz wzielam jedna jedną dawkę to nie będe już zmieniać. Trzeba chyba trochę wiry mieć w tych lekarzy. Ja nie mialam nigdy problemów z nerkami, a i teraz nie czuję żadnego dyskomfortu, więc jakieś mi się dziwne to wydaje, bo wiem jak moja siora cierpi zawsze jak to ma ( a czesto sie jej to zdarza) no ale badania wykazały więc się leczyć trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno ci byc nic po tym a nie zawsze boli wiesz starczy jakis maly stan zapalny w ciele nie musi byc od nerek i wynik tak wychodza przedewszystki leukocyty to jest objaw ogniska zapalnego bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania87 współczuję Ci tych nerwów i nepewności z lekami......też nigdy do końca nie wiadomo czy można brać czy nie...ja naszczęście nie mam takich doświadczeń,ale na Twoim miejscu posłuchałabym lekarza..musi wiedzieć co robi!

dziś jestem już padnięta to gotowanie mnie wykończyło plecy mnie nawalają jak bym kilosy dzwigała 🤢 no i na koniec przypaliłam grzybki 🤢 jutro musze kupić znowu kilo i sie z nimi bawić od początku...
:pinch: :pinch:
idę spać ,bo już padam.trzymajcie się pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, pewnie większość z was nie ma jeszcze wyprawki dla swoich maluszków a właśnie rozkręcamy z mężem firmę więc zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Wizytę miałam rano, ale dopiero teraz dotarłam do domu, bo miałam kilka spraw do załatwienia.
Moje obawy się potwierdzają.
Przy badaniu jak lekarz mierzył wielkość macicy, to powiedział, że jest jakoś mała w stosunku do wieku dziecka i jak według dwóch USG to kończy się dziś 13 tydzień, to macica ma wielkość jak w 11 tygodniu.
No ja powiedziałam lekarzowi, że też się martwię właśnie wielkością brzuszka. W końcu przyłożył mikrofonik do brzucha i szukaliśmy bicia serducha. Trochę się musiał lekarz namęczyć, ale przez chwilę słyszałam bicie i na razie mnie to uspokoiło.
Gin powiedział, że serduszko bije i to jest najważniejsze i mam się nie denerwować, bo to zaszkodzi dzidziusiowi.
Kolejna wizyta za miesiąc i boję się co będzie. Mam nadzieje, że brzusio ruszy do przodu.
Lekarz się pytał czy moi chłopcy byli mali przy porodach, a ja na to, że pierworodny nawet 4kg miał he he, tak więc powiedział, że może teraz taka kruszynka będzie 🙂
No zobaczymy. Na razie idę się zdrzemnąć, bo mój m przyjdzie dzisiaj wyjątkowo wcześniej z pracy i chcę z nim spędzić wieczór, a nie zasnąć wczesną porą he he 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pęcherza, to ja też od dziecka choruję i własnie taraz też coś mnie męczy. Na wizycie lekarz polecił mi tabletki ze skondensowanej żurawiny ŻURAVIT.
Wiem, z doświadczenia, że żurawina jest bardzo dobra na te dolegliwości i jest całkiem bezpieczna dla ciąży bo to owoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amarta bedzie dobrze niedenerwuj sie tak ja mam dopiero 12 tydz a kazdy sie mnie pyta gdzie mam brzuch a to za wczesnie zeby bylo widac z tego co wiem moze faktycznie dzidzius to taka kruszyneczka jest trzymam kciuki za was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa dziekuje czuje się dosć dobrze pod koniec trzeciego miesiąca mineły mi mdołsci co mi chyba najbardziej dolegało, ale jest juz Ok na szczęście ! 🙂 a Ty jak się czujesz Perelka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak pierwsze dlatego się tu zalogowałam tu by właśnie dowiadywać się jak to wygląda 🙂
Nie powiem jest to dla mnie ogromne przeżycie ogromnie dużo czytam artykułów na temat ciąży itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh to narazie na ciebie idzie heh no tak bywa tez tak mialam przy corce biodra a potem brzuch i to duzy jak przy blizniakach 😉 no spania przez dzien nie moge sobie odpuscic bo chodze nieprzytomna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...