Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

Agaa napisał:

Anula88! Micio wymiata!!!:P 😆 😆 😆




🤪 🤪 🤪 🤪

Ania87 ciesze sie ze migrena juz ci przeszla 🙂
Ani85 ja takich filmikow juz nie ogladam..jakas masakra tylko mnie strasza i zle nastawiaja na porod...bo jak na jednym filmie bylo z bliska jak rozcinaja lasce krocze albo jak na hama wyciagaja za glowke dziecko.... 🤢 ☺️ to ja juz nie ogladam zadnych filmow o porodach itp:P eheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anula88 ale tam jest pokazany chory amerykański system porodów, bo musi być chory skoro ponad 50% porodów to cesarka w samym NYC!!! podobnie zaczęło się robiś w jednym z Polskich miast...
a widzisz mnie on nie nastawia tak pesymistycznie bardziej realnie i podobało mi sie o tej więzi między matką i dzieckiem co powstaje i nie wiem czy u Ciebie w mieście jest możliwość rodzenia w wodzie a wtedy sie nie pęka w większości przypadków i nie nacinają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ani85 napisał:
Anula88 ale tam jest pokazany chory amerykański system porodów, bo musi być chory skoro ponad 50% porodów to cesarka w samym NYC!!! podobnie zaczęło się robiś w jednym z Polskich miast...
a widzisz mnie on nie nastawia tak pesymistycznie bardziej realnie i podobało mi sie o tej więzi między matką i dzieckiem co powstaje i nie wiem czy u Ciebie w mieście jest możliwość rodzenia w wodzie a wtedy sie nie pęka w większości przypadków i nie nacinają


obejrzalam ten filmik....ehh oni tam sa walnieci!! 🤢 takie technologie niby tacy naukowcy i madrzy ludzie, wiara zbiera tu miesiacami kase zeby uratowac wlasne zycie i leca tam na operacje a oni kuzwa co...porodu po ludzku nie umieja przyjac?? i sie szczyca tym ze poloznicy to sa super chirurdzy .. no i co z tego jak porodu nie umieja pozadnie przyjac, i takiego nalutkiego zycia bezbronnego nie umieja uratowac... jakas masakra a ci lekarze tez fajni... A najlepsza byla ta laska co mowila ze urodzi jak bedzie gotowa...glupia przeciez to od dziecka zalezy kiedy ono bedzie gotowe i bedzie chcialo wyjsc. ona bedzie gotowa po 10 miechach czy po 7 i sobie urodzi jak bedzie jej sie podobac?? bez sens...albo ze kobiety w NY wybieraja sobie daty porodu...ZAL na maksa 🤢 oni maja siano w tych glowach chyba...eh sie ciesze ze tym naszym az tak mocno jeszcze nie odbija..chociaz teraz tez polozna wiecej robi niz lekarz.

A u was w radiu mowili o tym jak yyy dzieci chyba 8 i 10 czy jakos tak odebralo porod swojego rodzenstwa bo matka nie zdazyla czy cos ?? ziecko 4 kg sie urodzilo....heh ci to sa agenci:P

A u mnie mozna w wodzie itd ale to duzo kasy kosztuje niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masakra co do tych porodów jak można go zaplanować też nie wiem... ale niestety to jest rzeczywistość a nie fantazy... biedne dzieci, mnie zaskoczyło to że mają najwyższą umieralność noworodków...
nie wiem czy im współczuć czy puknąć w głowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny witam z rana 🙂 wogóle wiecie co dziwi mnie to,że szukacie i ogladacie jakieś tam dziwne filmiki o porodach tym bardziej ,że jak piszecie są takie szokujące......ja tam od takich rzeczy będę trzymać się z daleka po co nam jakieś takie przykre obrazy tego dnia ,który przecież ma być (przynajmniej dla mnie)najpiękniejszym dniem w życiu i tak naprawdę nie mogę go się doczekać i mojego maleństwa!!A takie filmiki niepotrzebnie nas straszą....no ale Wasz wybór może potrzebujecie takiej ''wiedzy'' 😉
monisia1989 też tak mam i niestety nie wiem jeszcze od czego i jak sobie z tym poradzić...w poniedziełek idę do ginekologa to mam nadzieję ,że mi to wyjaśni i dam wtedy znać.
miłego weekendu 😘 😘 pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej sioperka, widziałaś te filmiki? one nie są jakieś straszne w sensie krew się leje itd one pokazują jak wygląda chory amerykański system porodów że lekarze nie chcą przyjmować porodów naturalnych bo długo mogą trwać a cesarka cóż ok 20 min z wyjazdem z sali operacyjnej...smutne ale niestety tak jest i w Polsce też 😞 a co do szukania to przeglądałam stronę twoja ciąża i wpadły mi w oko a tytuł był intrygujący "porodowy biznes" i zaczęłam oglądać...
a co do przeżyć gdybyś je obejrzała to tam jest pięknie pokazane, że jeżeli kobieta rodzi naturalnie to tworzy się więź 🙂 że dziewczyny rodzące naturalnie rodzą najczęściej w domu albo w domach porodowych i żałuje że nie ma tego w Polsce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny!
ja filmików nie oglądałam i chyba oglądać nie bede, bo sie potem niepotrzebnie bede przejmować...

jaki miałam dzisiaj fajny sen!! śniło mi się ze urodziłam syna! 🙂 🙂 ( nie znam jeszcze płci...) poźniej robił duża KUUPE w pieluche, którą mu zmieniałam...i która nie śmierdziała :P ale chyba dlatego ze to był sen hihihi
w kazdym razie to miło że mój organizm nastawia sie na to że jest w ciąży 🙂 Bo mi samej czasem ciężko jeszcze w to uwierzyć 🙂
miłego weekendu brzuszki!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaa napisał:
czesc dziewczyny!
ja filmików nie oglądałam i chyba oglądać nie bede, bo sie potem niepotrzebnie bede przejmować...

jaki miałam dzisiaj fajny sen!! śniło mi się ze urodziłam syna! 🙂 🙂 ( nie znam jeszcze płci...) poźniej robił duża KUUPE w pieluche, którą mu zmieniałam...i która nie śmierdziała :P ale chyba dlatego ze to był sen hihihi
w kazdym razie to miło że mój organizm nastawia sie na to że jest w ciąży 🙂 Bo mi samej czasem ciężko jeszcze w to uwierzyć 🙂
miłego weekendu brzuszki!:*



hej 🙂 co tam dzis u Was slychac?? 🙂
jeju ja tez filmow o porodach nie ogladam itd Ani nie mam zamiaru ale tam nie ma takich rzeczy, tylko relia w stanach i glupota przyszlych matek, lekarzy i poloznych.Tam nie ma pokazanego porodu itp tylko wywiady z poloznikami lekarzami i przyszlymi matkami.
Film tylko przedstawia z jaka lekkomyslnoscia podchodzi sie do porodow itp.


Agaa sen swietny:P haha niesmierdzaca kupa..mmm..marzenie:p eheh moze to byc podswiadomosc ze chcesz chlopca i we snie to sie spelnia podobnie jak z ta kupa:P eheh

Monisia1989 ja tez mam to samo i tez nie wiem od czego...mam zapisana nospe i Duphaston i lezenie odpoczywanie itd jeden lekarz twierdzi ze to sa skurcze, inny ze moze powstawac zylak, wystepuja zaparcia itd a ja sobie tez tlumacze tym ze wszytsko przygotowuje sie na porod i na ugoszczenie malego szkraba jeszcze przez kilka miesiecy...

Ja dzis dzien mam jakis do dupy...bez humoru i tak jakos...deszcz pada czego nie lubie moze dlatego

buziaki milego weekendu:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA...no i bym zapomniala ..

LOLI 100 LAT !!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJLEPSZEGO DUZO ZDROWKA SPELNIENIA MARZEN I MILOSCI 😘 😘 😘 😘 🙂 [img size=216]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1527910g700zxxdnc.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tych kluciach ejst troche w necie...np na jedym forum dziewczyny pisza ze to normalne bo to dzicia uciska itd ... ale potem laska jedna ze to sie kosci lonowe rozrastaja i dlatego boli nieraz- bole az na zewnatrz, jesli w srodku to szyjka macicy sie rozwiera, i to sa bole parte... 🤢

Potem inna ze rozluźniają i rozchodzą się więzadła, w związku z czym zmienia się nacisk na stawy, mięśnie też muszą troszkę inaczej pracować by to wszystko w kupie utrzymać w ruchu. to normalne przygotowywanie się organizmu do porodu. Być może dzieciątko jest tak umiejscowione, że powoduje dodatkowy nacisk w najbardziej obciążonych okolicach.

wiec nie wiem to chyba normalne...

ej a ogolnie jak wam te brzuchy sa?/ tzn raczej nisko czy jak bo ja mam nisko, teraz tak patrze ze od kosci lonowej juz...to chyba te bole nie sa niczym dziwnym moze faktycznie jak sie dziecko obraca czy wywija w brzuchu gdzies uciska i boli....nie wiem juz kurde nic 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula88 napisał:

ej a ogolnie jak wam te brzuchy sa?/ tzn raczej nisko czy jak bo ja mam nisko, teraz tak patrze ze od kosci lonowej juz...to chyba te bole nie sa niczym dziwnym moze faktycznie jak sie dziecko obraca czy wywija w brzuchu gdzies uciska i boli....nie wiem juz kurde nic 🤢

Anula...jeśli mam być szczera to mojego jeszcze nie widać 😮 Owszem, widać jak sobie pojem ( zupki np.-znowu :P ) ale rano mam normalny. Teraz jak siedze to mam oponke, ale zawsze tak miałam 🙂 Jak bym miała porównać do Twojego, to mój jest na całej wielkości brzucha równomierny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do brzucha to cóż zazwyczaj nie widać i a normalnie mam oponke...
ale dzisiaj przeszedł sam siebie i nie bardzo mogę siedzieć bo mnie uciska na pęcherz i się normalnie wzdął nie wiem czemu 😞 i te pieruńskie kłucia i mnie nawiedziły... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki!!!
Dopiero do was dołączam także nie jestem jeszcze w temacie, ale postaram się szybko nadrobić.Jestem już zapisana na forum twoja-ciaza.com ale tam mało piszą.A Ja lubię pogawędzić:laugh: Mam nadzieję że tu się więcej dzieje 🤪
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj NIANIA84 ja też jestem tu od niedawna ale wież mi ze nudzić sie napewno niebedziesz 🙂czasami cieszko nadązyć za dziewczynami z czytaniem 🙂)))LOLI doszły mnie słuchy że świętujesz dzisiaj,wiec i odemnie wszystkiego dobrego 🙂przedewszystkim dużo zdrówka dla ciebie i małej kruszynki,dobrego samopoczucia i mnóstwo radości z macieżyństwa i wogóle spełnienia marzeń 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej laseczki 🙂
jak tam nocka?? 🙂
Ani85 jak ty masz tez te klucia i my tu niektore to to chyba normalne.... tak mysle..eh:P
Agaa ja juz zuper nie jem:P teraz czasem zjem piree ziemniaczane z barszczykiem 🤪

Milej niedzieli 🙂buziaki 🙂

a no i witam nowa kolezanke 🙂jak sie czujesz?? tu raczej nie bedziesz sie nudzic...predzej mozesz nienadazyc czytac ...teraz jak zwykle w weekend zastoj :P

NIANIA84 o co chodzi z tym wrzucaniem?? ze jak piszesz to jestes na gorze?? czy co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny :*
Anula88 co do nocy to nie zajlepiej obudziłam sie dziś taka rozchorowana, Katar, gardło i słabe samopoczucie 😞
A tu nic wziąść z leków ani nic Mijemy nadzieje ze minie mi szybko 😉

a Ty jak tam się czujesz ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchate,
Dosik wapno, owoce i witaminki i przejdzie 🙂
kuruj sie kuruj i bedzie dobrze tylko ostrożnie z lekami 🙂
a co do kłucia to ono jakieś takie dziwne bo raz z lewej w górze macicy a raz z tyłu jakby mi kości pękały 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani85 a oriętujesz się może czy można brać rutinoskorbin albo coś takiego?, owoce i witaminki koniecznie będe zażywać 😉

Dużo ostatnio czytałam o tych kłuciach może powinnaś zapytac swojego lekarza i opisać mu dokłądnie co i gdzie CIe kłuje
Nie smutaj się bo wszystko będzie dobrze ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosik napisał:
Cześć dziewczyny :*
Anula88 co do nocy to nie zajlepiej obudziłam sie dziś taka rozchorowana, Katar, gardło i słabe samopoczucie 😞
A tu nic wziąść z leków ani nic Mijemy nadzieje ze minie mi szybko 😉

a Ty jak tam się czujesz ? 🙂


lepiej..ale klucia mam ciagle... 🤢
Nie martw sie ja sie lasnie wykurowalam z przeziebienia... Ja bralam tak i polecam:
rutinoscorbin, tak jak ania ci napisala nawet rano i wieczorem po 2 ,
OSCILOLOCOCINUM (nie wiem czy dobrze napisalam) w granulkach rano i wieczor po 1 pojemniczku,
wapno- to ci powiedza w kazdej aptece i ci nie zawszkodzi wiec mozesz to brac jak chcesz najlepiej rano i wieczorem i to z dodatkiem wit C( nawet jak nie ejstes przeziebiona to raz na 2 dni jak wypijesz to sie nic nie stanie a dodatkowe wit. zawsze masz)
herbatka z lipy
herbatka zwykla z malinami i cala polowka cytryny.
i owoce...
A co do kataru to mi w aptece powiedziala ze kazde krople mozemy brac ale tylko wlewac je do platkow nosa,i kazde krople dla dzieci.
dobre sa tez sztywty te zapachowe albo pod nos posmarowac wigwaporem 🙂


postawi cie na nogi raz dwa zobaczysz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...