Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam badanie moczu co miesiac a krew jak wszsytko ok to co 2 miesiace mowił że wystarczy. Co d o mycia okien to też słyszałam że nie wolno ale to chyba bym nic nie mogła robić. Czuję się dobrze więc robię wszystko, gipsowałam z mężem pokój, potem malowaliśmy, biegam po schodach z odkurzaczem ciągle góra dół, okna myję i lepiej się czuję niż na początku ciąży co tylko leżałam. No chyba że mnie głowa boli to mało robię. Jutro wizyta w ginia, zobaczymy czy wszystko ok no i może się dowiem w końcu co to się wykluje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli napisał(a):
Ej powiedzcie mi ze waszym zdaniem napicie sie pol szklaneczki piwa to juz cos naprawde zlego? tylko tak szczerze


niee... ale nie za czesto...ja od poczatku ciazy wypilam 2 male redsy...
A z alkoholi to ponoc wino czerwone lapmka na jakis czas dobrze robi na krazenie na serce krew...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tam w ciąży nie wypiłam i nie wypiję ani kropli żadnego alkoholu...zbyt cenne jest dla mnie dobro mojego dziecka i nie chce dopuścić do żadnej sytuacji która mogłaby mu nawet w minimalny sposób zaszkodzić...nie darowałabym sobie tego jakbym zaszkodziła dziecku.Nawet najmniejsza dawka alkoholu w ciąży żle wpływa na rozwój dziecka i jej przebieg ...nie ma w ciąży bezpiecznej dawki alkoholu....takie jest moje zdanie,ale Wasz wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem tego samego zdania co sioperka. jak dla mnie to cola albo kawa to jeszcze okazjonalnie dopuszczalna ale nie co dzień, ale alkohol, papierosy to absolutnie, dzidzia jest malutka więc nawet najmneijsza ilość może zaszkodzić więc po co ryzykować... pewnie że są mamy które piją coś tam w ciąży i dzieci zdrowe, ale chore też się rodzą wieć po co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania 87 pewnie ,że tak ja tam też od święta wypiję kawe jeżeli już to słabą rozpuszczalną ale najczęściej zbożową...a papierosy rzuciłam pół roku przed zajściem w ciąże.Każdego dnia staram się jak najlepiej o siebie dbać i tylko witminki i owoce,warzywa,nabiał...do niedawna nie potrafiłąm odmówić sobie tylko npoi gazowanych ,ale teraz to już tylko wod niegzowna hehe odkąd widać brzuszek łatwiej jest mi odmówić sobie takich rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dostalam taka ksiaze ze szpitala gdzie jest wszystko opisane od poczacie do przewijania itp , tam znalazlam wlasnie artykul gdzie byla pokazana minimalna dawka ktora moze spozywac kobieta w ciazy i pisalo , POL SKLANKI PIWA , POL LAMPKI WINA, sama nie wiem sa tez napewno niektore dziewczyny ktore nawet nie wiedza ze sa w ciazy a pija , nie kazda z nas planowal ciaze i nie mogla takich zeczy sobie odmowic....

Ale wiadomo kazda z nas ma swoje zdanie na ten tamet

Ania napisala ze lampka wina dobra na krazenia i na serduszko gdzie sie dobrze z tym zgadzam a moim zdaniem napicie sie pol szklaneczki piwa moze byc dobrze na przeczyszczenie naszych nerek ktore teraz naprawde ciezko pracuja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys miala kamice nerkowa to chcac nie chcac musialabys pic. ja pije to dla swojego zdrowia bardzo male ilosci na przeczyszczenie nerek. a jesli one mi zaczna szwankowac to dziecko tez nie bedzie w dobrej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kofeina jest bardzo szkodliwa....i to jest 1 rzecz ktorej w ciazy powinnas sie strzec jak najbardziej. To tak samo jak bys pila pepsi cole czy napoj energetyczny. Kobieta w ciazy jest zalecane jedynie w bardzo slabych dawkach na wyregulowanie cisnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tez nie zycze nikomu problemow z nerkami i takiego bolu jak sie rodzi kamien przez cewke moczowa. jest to do niczego nieporownywalne. A zadna herbatka nie jest w stanie wyplukac nerek z "piasku" i innych niepotrzebnych rzeczy tak jak przeczusci je kilka lykow piwa. A tez wiem ze dzieciom u ktorych wykryto kamice tez podaje sie niewielkie ilosci piwa na jakis czas. wiec przeprawszam ale w zadne herbatki itd nie wierze. wole raz na miesiac wypic ta szklanke slabego piwa niz cierpiec a razem ze mna dziecko. a niestety w ciazy nasz organizm troche inaczej pracuje nim normalnie, i wiem ze z nerkami problemu nie unikne.
wino tez niczemu nie zaszkodzi.
A wiadomo ze nie chodzi mi o niewiadomo jakie ilosci i jak czesto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej co nowego ?ja byłam dziś na pobraniu krwi i ledwo co doszłam do domu tak mi się słabo zrobiło...myślałam ,że jestem silniejsza, a tu niestety nie miałam siły iść...dobrze ,że tam nigdzie nie zemdlałam,a nawet żadnej ławki nie było zeby sobie usiąść...no ale już mi lepiej zjadłam śniadanie i sobie leże ,więc przechodzi ...w nagrodę strzelę sobie potem ciacho z kremem he he 😜 wyniki do odbioru jut po 12....oby były dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli napisał(a):
no wiadomo ale zeby chodzic co 3 tyg na wizyte ? jak jest wszystko ok troche dziwne 19 badania a 26 usg 🙂

Loli ja chodze co 3 tygodnie 🙂 i ciesze się że tak często moge zobaczyc na usg moje dzieciątko 🙂
widze ze poruszyłyście temat alkoholu. Pomijając okoliczności zdrowotne...to po co? po co ten łyczek czy pół szklaneczki? Ja nawet bezalkoholowego się nie napije 🙂 PO CO? Dostałam na urodziny, jak jeszcze nikt nie wiedział że jestem w ciąży, likier czarno-biały, bardzo drogi i baaardzo apetyczny 🙂 poczeka sobie na mnie zamknięty aż skończe karmić 🙂
co do papierosów...to byłam nałogowym palaczem od zawsze. Dnia bez papierosa sobie nie wyobrażałam 🙂 a teraz mam taki wstręt, że nie potrafie siedzieć w towarzystwie palacza 🙂
I rzucenie przyszło mi bez problemu 🙂 a jak widze dziewczyne w ciąży która pali...mam ochote jej przywalić!! 🙂
miłego dnia kobitki Wam życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania87 napisał(a):
ja mam badanie moczu co miesiac a krew jak wszsytko ok to co 2 miesiace mowił że wystarczy. Co d o mycia okien to też słyszałam że nie wolno ale to chyba bym nic nie mogła robić. Czuję się dobrze więc robię wszystko, gipsowałam z mężem pokój, potem malowaliśmy, biegam po schodach z odkurzaczem ciągle góra dół, okna myję i lepiej się czuję niż na początku ciąży co tylko leżałam. No chyba że mnie głowa boli to mało robię. Jutro wizyta w ginia, zobaczymy czy wszystko ok no i może się dowiem w końcu co to się wykluje 🙂

Ja uważam, że dopóki kobieta chce i ma ochotę to powinna się ruszać, sprzątać itp. No co do okien to jeśli jest ich niedużo, albo robi się codziennie po troszkę, to czemu nie. Ja wiem, że od trzymania rąk w górze są czasem komplikacje, ale o ile dobrze wiem, to jest większe zagrożenie, gdy dziecko już nie ma swobodnego ruchu w brzuchu i ma ciasno i wtedy trzymając ręce w górze dziecko może owinąć się pępowiną i nawet nadwyrężyć łożysko gdy później chce wrócić do swojej pozycji, a ma problemy z ciasnotą.
Ja co prawda większość okien umyłam sobie juz miesiąc temu, żeby właśnie mieć większą swobodę ruchów, no ale te co mi zostały, to mama mi umyła, a ja później wieszałam firanki. Stałam ostrożnie na drabinie i starałam się stać tak, żeby nie podnosić wysoko rąk.
Co do sprzątania to samam czasem wpadam w wir pracy i tez pomagam mojemu m podczas gruntownego remontu łazienki, bo od 3 lat nasza łazienka ma tylko wannę i umywalkę i poprzyklejane płyty gipsowe na ściany, a chcemy, żeby dzidziuś miał lepszy komfort 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, a co do alkoholu, to ja strasznie nie lubię jak mój m co jakiś czas wieczorami jak jest zmęczony po pracy pije piwo. Ja go jakoś zawsze wyczuję nawet jak w garażu wypije. Strasznie się wkurzam wtedy i mówię,że też sobie wypiję, ale jak już sobie chcę kupić redsa, to jakoś biorą mnie wyrzuty sumienia i nie kupuję... hmm. Po prostu nie mogę choćbym chciała.
A tez często mam problemy z drogami moczowymi, ale lekarz przepisał mi Żurawinie w tabletkach i biorę po jednej dziennie i jest dobrze.
Po drugie to mój m dużo pali, ale na szczęście jak się pobieraliśmy, to ustaliliśmy, że w domu jest zakaz palenia i bardzo się tego trzyma na szczęście i mam spokój. Sama nie cierpię papierosów i nie lubię sie później całować z nim, bo to tak jakby lizać popielniczkę. hehe

Poza tym od poniedziałku czuje maleństwo jak się rusza i po prostu uwielbiam to uczucie jak sobie spokojnie siadam, a maluszek łaskocze mnie od środka 😁 Chłopcy też chcieliby poczuć, ale tłumaczę im, że jeszcze muszą troszkę poczekać, aż dzidziuś troszkę urośnie 🙂

No i zaczęłam od wczoraj chodzić w spodniach ciążowych. Zwykłe spodnie są dobre, bo mam większości niby biodrówki, ale jak siadam, to muszę je rozpinać. Po co męczyć siebie i dzidzię? Czas na zmianę ubrań 😉

ogólnie to czuję się dobrze i ciągle coś robię i wybaczcie, że mało zaglądam i piszę, bo jak rano zaczynam coś robić, to często nawet w ogóle nie wchodzę na komputer.
Serdecznie pozdrawiam, buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my właśnie też remoncik dla dzidzi robimy bo narazie nie mamy łazienki na piętrze a z dzidzią będze ciężko tam i z powrotem po schodach chodzić także jak skończymy pokój a będzie jeszcze jakaś kasa to zaczynamy łazienkę, też robimy z tego względu już teraz żebym mogła spokojnie po sklepach jeszcze chodzic i wybierać różne rzeczy a nie póżniej z takim brzuchem. Myślę że moje dzidzi ma jeszcze sporo miejca bo nawet go nie czuję ale im będzie dzidzi większa to wiadomo że będę mniej robić. W pierwszym trymestrze nie robiłam za dużo bo sama czułam że nie wychodzi mi to na zdrowie, teraz lepiej się czuję jak coś robię... myślę że każda to sama odczuwa, jak się ma duży brzuch to też na pewno się czuje że nie da rady zrobić tego czy owego.

Co do kawy alkoholu itd.. to ja bym się nie zgodziła z anulą .. piszesz że kofeina absolunie nie i tylko śladowe ilości kawy albo coca coli a alkoholu co miesiąc poł szklanki piwka można z powodów zdrwowtnych. Ja przed ciążą byłam kawoholiczką i nie wyobrażałam sobie życia bez kawy ale jak zaszłam w ciążę to jak jeszcze mi test nie wykrył ciąży już mi kawę odrzuciło. zrobiłam sobie rano jak co dzień i już została tam stać dopuki jej nie wylałam.. przez pierwszy trymest nie mogłam nawet patrzeć na kawe, a teraz mam okropne bóle głowy w związku z ciśnieniem i jak mam wtedy ochotę na kawę to piję słabą z mlekiem i w dodatku bardzo sporadycznie, lekarz powiedział że już jest bardziej wskazane pić kawe (parzoną z mlekiem) niż mocną herbatę. co do alkoholu to pewnie ze nie jedna nie wiedziala ze jest w ciazy i pila, ale jak juz sie wie i sie pije to tego nie rozumiem. Na nerki jest na pewno duzo innych sposobow, jesli tak jak anula pisze herbatki ziolowe sa zakazane bez konsultacji z lekarzem no to chyba mozna sie skonsultować no nie? mysle ze alkohol tym bardziej zakazany, a przeciez nei bedzie na nim pisac zakazany w ciązy bez konsultacji z lekarzem, każdy chyba wie jaki to ma wpływ. jak na herbatce pisze a na alkoholu nie to znaczy ze alkohol lepszy? bez sensu. Może i można troche wypic, tak samo jak i mozna niektore leki brac, ale wskazanie jest ze lepiej nie więc jeśli się musi brac coś bo jest się chorym to ok ale jeśli nie to znowu zapytam PO CO ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli napisał(a):
wszystkie przygotowania do narodzenia a ja nawet ani jednego ubranka jeszcze nie mam 😮 😮 😮 😮 🤪 🤪 🤪

nie wszystkie, ja mam jedna sportową koszuleczke dla dziecka w która pewnie nie wejdzie 🙂
także spoko ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 co tam nowego?
Prosze laski nie ciagnijmy juz tego tematu alkoholu papierosow itd bo to nie ma sensu kazda ma swoje zycie zrdowie i rozum i robi to co uwaza 🙂

Loli co ty.. 😜kilka ubranek jakis drobiazgow...ale czaje sie na jakas fajna aukcje na allegro zeby kupic jakas fajna wyprawke 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo ooklaski wróciły 🙂
Loli...od kiedy palce są dziwne?:P
ja chce poznać najpierw płeć dziecka, potem będe kupować 🙂 a pozatym jak mam kupować jak ja czasem do tej pory nie wierze że będę miała dzieciątko? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...