Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O jejku dziewczyny, ale się rozpisałyście 😁
No to ja też się dołączam do tych "starszych" bo w tym roku stuknie mi 26 latek, ale na szczęście dopiero w grudniu 😉

Odebrałam dzisiaj wyniki badań i są nie za dobre 😞 . Mocz mam zasadowy i to z dużą ilością bakterii, a krew to masakra. Prawie wszędzie mam strzałeczki w dół, co oznacza, że mam niedobory i oczywiście anemię. Takiej słabej krwi nie miałam nigdy w życiu nawet we wcześniejszych ciążach 🥴
Na szczęście w piątek mam wizytę u gina, więc myślę, że coś na to zaradzi.
Tak się zastanawiam, że to może przez takie wyniki maluszek tak mało się ostatnio rusza ?!

No zobaczymy.
Cieplutko pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
amarta nie martw się tak wynikami napewno lekarz coś tam ci zaradzi i dbaj o siebie i owocami się faszeruj ja tak robie i mam bardzo dobre wyniki-dzidzi nic nie będzie nie ma co się na zapas martwić.

czekoladka a czemu Wy tacy tejemniczy he he?my byśmy nie wytrzymali utrzymać tego]w tajemnicy taka radocha była od razu się wszystkim chaliliśmy 😁
no ale naprzykład mój brat i bartowa ukrywali ciąże prawie do 6 miesiąca he he 🤪nikt nie zdąrzył się do tego faktu przyzwyczaić a dzidzia była już na świecie 😁pozdr


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwwwa u mnie było tak samo mój sprytny mąż powiedział rodzicom mój ojciec to chyba największa bojcara jaką znam!!! a że niedługo jak im powiedzieliśmy była 18-stka mojej siostry to mój sprytny tatuś wstał i rzucił toast za "moją ciężarną córkę" a ja cegła 😞 ale cóż wiedzą to wiedzą w sumie lepiej bo nie musiałam nic mówić 🙂 ja powiedziałam siostrą i starczy 🙂
a co do przeczuć to chyba chłopiec i na tym usg pierwszym miedzy 11 a 13tc też lekarzowi się wydawało że chłopiec 🙂 ale zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amarta bedzie dobrze.jakies witaminki dostaniesz i wszystko wróci do normy.trzymaj sie 😘 a niechcemy nikomu mówić jak najdłużej sie da bo juz kilka razy to przerabialiśmy i jest pózniej bardzo przykro jak wszyscy juz wiedzą a ciąży juz niema 😞najchetniej to bym czekała aż do porodu.wtedy dopiero by była dla wszystkich niespodzianka,no ale az tak sie nieda.dobrej nocki dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
aha czekoladka też to przerabiałam ,ale wiesz powiedziałam sobie ,że tym razem musi być dobrze uwierzyłam w to i mimo strachu powiedzieliśmy wszystkim ,bo radość była i tak większa....co nie znaczy ,że do dziś się nie boję czy jest na pewno wszystko ok, a w pierwszych tygodniach to w ogóle psychoza ,bo nawet sny miałam nie do zniesienia tylko w głowie strach o poronienie 😞....ale teraz jest już dużo lepiej odkąd słyszałam serduszko i widziałam na usg wiercące się maleństwo 🙂
będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej ,ale z tym brzuchem to coś chyba w powietrzu wisi. Bo ja też pół nocy nie spałam tak mnie bolał brzuch. Do tego duszno i gorąco jakoś mi było. Rzucałam się z boku na bok 😞 A do tego maluchowi zachciało się mnie smyrać w brzuszku. Coraz wyraźniej czuję to jego stukanie do mnie. A przeczucie mam , że to synuś, ale jak większość wolała bym córcie. Wiadomo...Laski są fajniejsze 🤪 Po mnie jeszcze tak mocno aż nie widać brzuszka bo jestem wysoka. Mam 178cm wzrostu i dość szerokie bioderka więc maluszek ma gdzie się rozpychać. Przed ciążą ważyłam 59kg, potem w ciąży 58kg a teraz znowu 59 😁 21 mam wizytę i również liczę , że się dowiem któż mi tam rośnie. A z tym mówieniem o ciąży to ja jak tylko się dowiedziałam chciałam powiedzieć. I też później zaczęły się plamienia i się bałam. Ale ja musiałam powiedzieć bo jak niby miałam wytłumaczyć , że nie chodzę do pracy? Do gina również prywatnie chodzę. Za wizyte +usg płacę 80zł i na miesiąc mi wystawia L4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm muszę zagadać z moim ginem ,żeby dawał mi od teraz miesięczne zwolnienie.....,bo chyba w tym czasie ciąży nie ma już konieczności badać się tak często skoro nic się nie dzieje i wizyta raz na miesiąc starczy.....muszę się nad tym zastanowić,bo z drugiej strony częste wizyty i kontrola ciąży mnie uspokaja...zawsze wiem ,że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wam kurcze normalnie od wczoraj 6 stron musialam przeczytac bo nienadazam za wam nie ladnie dziewczynki 😉 hih

Iwwwa tego samego dnia i ja mam kolejne USG i tez wlasnie bede czekala na werdykt plci mojego dzidziusia.

Jesli chodzi o brzuszek hmm no u mnie tez sie juz pojawil ale dzidzia czasami daje tylko znaki o sobie 😞

Wkoncu piekna pogoda w londynie 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak nawiązując do cen to nie płacicie wcale dużo za te wizyty prywatne.. ja nie wiem co się dzieje na tym podkarpaciu, niby biedny region a ceny masakra, prywatnie poniżej 100 to chyba nie ma. ja płacę 120 i chodze raz na miesiac ale pod koniec ciaży bede co 3 tyg miala wizyty. (usg w cenie)

o ciąży też od razu powiedziałam, na 2gi dzień po teście 😉 ale potem żałowałam, mogłam do świąt poczekać, fajny bym wszsytkim prezent zrobiła, no ale tak sięcieszylismy że nie wytrzymaliśmy z utrzymaniem tego w tajemnicy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do świąt to moje też przekichane były.. z gorączką w łóżku aż do soboty, ale się wykurwałam szybko i już jest dobrze 🙂 głowa tylko boli co dzień.. pomaga mi kawa, mąż się złości że tak często piję ale chyba lepiej kawa niż tabletki, wczoraj nie wypiłam jak zaczynała bolec i wieczorem umierałam z bólu, dziś rano dalej bolało, wypiłam i już ok, już sama nei wiem co robić.. niby gin mówił że mogę pić ale nie jestem pewna czy to dobrze robię. A Wy jak tam z kawą? pijecie czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ania 87 ja tam raz na miesiąc wypiję słabą rozpuszczalną jak jestem u kogoś i nie mają zbożowej ,a tak to tylko zbożówka lub herbatka najlepiej owocowa lub miętowa czarnej tez staram się unikać chociaż nie aż tak bardzo jak kawy.Od początku ciąży nie wypiłam ani jedej prawdziwej kawy. A na ból głowy mi dobrze robi spacer lub chociaż poleż przy otwartym oknie.Kofein jest bardzo szkodliwa... mi lekarz odradzał więc go posłuchałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masakra dziewczyny jak widze po ile wy placicie za same wizyty to az 🤪 gdzie to dopiero poczatek ciazy i tyle placic za lekarzy gdzie jestes u nich czasem 30 min i tyle pieniedzy placic a gdzie wogule jakies ubranka dla dzieci wozek lozeczko teraz za jakies fajny wozek to trzeba dac z 1000zl w pl oczywiscie tutaj tak samo kolo 250-350 funtow mozna kupic dobry wozek lozeczko kolo 170F akurat takie mi sie strasznie podoba jesli chodzi o baldachimek to moze nie :P ale ma bardzo ladnie wyzezbione gwiazdki i ksiezyce 😉

http://mamaija.waw.pl/sklep/zdjecia/1049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli mój brat ma dla synka takie samo łóżeczko i jest z niego zadowolony nie dość ,że ładne to wytrzymałe 🙂ja już łóżeczko i większość rzeczy mam kupione brakuje mi z najważniejszych rzeczy materacyk do łóżeczka,wypełnienie do pościelki,wózek,sterylizator i kosmetyki ale co do tego to nie wiem jakie będą najlepsze ...a szczerze mówiąc chciałabym zrobić sobie listę brakujących rzeczy no i nie wiem jakie kosmetyki dla dziecka będą potrzebne i jakiej firmy....może któraś doświadczona mamusia mi coś poleci?????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostałam ostrzeżenie od Pana Administratora i nie mogę wklejać linka.
Ale link znajduję sie w moim podpisie wiec zapraszam.

p.s przypominam że "lepsze" pukty są za głosowanie ze strony konkursowej. Więc kopijemy, wklejamy do paska wyszukiwarki i głosujemy. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klapoucha przestań już tu żebrać o te głosy... 🤔

Sioperka szybko się obkupiłaś...Jak dla mnie to jeszcze za wcześnie na takie zakupy...No i umeblowanie i remont nowego mieszkania pochłania całe fundusze. Narazie mam tylko troszku ubranek po mojej siostrze odłożonych u mamy... Loli łóżeczko też mi się podoba.Tylko, że ja widziałam takie ciemne chyba w kolorze wiśni. I takie napewno kupie. Co do wózka to faktycznie gdybym miała gdzie kupić używany w dobrym stanie to już dziś bym kupiła. Bo ceny są kosmiczne. A jak już jest jakiś za 500-600zł to brzydki strasznie, albo tandetny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LOLI z tym porodem to rodze w belgii.już raz byłam na porodówce i byłam bardzo zadowolona z obsługi .wszyscy bardzo mili pozatym juz znaja moja historie wiec niemusze im nic tłumaczyc no i mam niedaleko od domu 15 minut autostradą i z tych szpitali co tu mają ten cieszy sie najwiekszym uznaniem jeśli chodzi o wcześniaków i noworodki.pozatym jesteśmy tu legalnie wiec koszta bedą minimalne. A JAK TAM U CIEBIE ???JAKIE MASZ PLANY ODNOŚNIE PORODU???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SIOPERKA ty to masz pałera 😁 😁 😁 ja to staram sie niewchodzić do sklepów dzieciecych bo wszystko jest takie sliczne można szału zakupowego dostać no i czekam na płeć.prawdopodobnie chłopak ale za 2 tygodnie moja gin obiecała potwierdzić.z tymi dzidziami różnie bywa 😁 😁jakby była dziewczynka to miałabym mnóstwo ciuszków od brata po mojej chrześnicy ,no a z chłopcem?wprawdzie mam trochę ciuszków po moim aniołku ....ale chyba sie nieodważe ich użyć 😞ANIA 87 WYDAJE MI SIE ŻE NAJBARDZIEJ TA KAWA SZKODZI W PIERWSZYM TRYMESTRZE.WIĘC SŁABA NIEPOWINNA CHYBA ZASZKODZIĆ A MOŻE KAWA ZBOZOWA ???pamietam że moja bratowa ja piła jak już niemogła wytrzymać a jest osobą która 10 razy pomyśli za nim coś zrobi no i jest pielęgniarka.pozatym niepijesz jej przeciesz litrami 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czekoladka no ja tez bede rodzila w londynie jestli chodzi o oddzial ginekologiczny to maja naprawde super sprzety i ogolnie nie masz poczucia ze wchodzisz do szpitala nie ma jakis dziwnych szpitalnych kolorow ani jakis brzydkich zapachow i moze wlasnie dlatego w polsce nigdy nie lubialam szpitali ale tutaj naprawde super. Hmm jesli chodzi o porod to zastanawiam sie czy nie rodzic w wodzie bo oczywiscie taka mozliwosc tutaj jest zadarmo 🙂 ale sama nie wiem :P duzo dziewczyn tez mowi ze dobre jest znieczulenie do kregoslupa tutaj tez za to nie placisz ale jak narazie jeszcze nie rozmawialam z polozna na ten temat dopiero puzniej 🙂 Ale jesli chodzi jeszcze o porod to wiem ze mozna sobie wybrac 2 osoby ktore moga byc z toba w czasie porodu , polozna sobie mozesz wybrac wjec wydaje mi sie ze tutaj o wiele wiele lepiej niz w polsce (oczywiscie nie chce zadnej z was urazic jesli chodzi o dziewczyny ktore bede rodzily w polsce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...