Skocz do zawartości

pytanie dla ciężarówek na L4 | Forum o ciąży


jolk@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej laski! Jestem w 25 tygodniu, ale już niedługo chcę iść na chorobowe. Czuję się dobrze, ale chcę już odpocząć. Napiszcie proszę na jak długo wasi lekarze wypisują wam zwolnienia lekarskie.
Mój słyszałam, że na 2 tygodnie - a wcale mi się to nie uśmiecha, bo co 2 tygodnie będę musiała mu dać 7 dyszek (chodzę prywatnie) 🤢
Napiszcie jak to u was wygląda

[URL=http://www.tik-tak.pl]

    • Odpowiedzi 111
    • Utworzono
    • Ostatniej odpowiedzi

    Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

    Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

    • Mamusia
    własnie słyszałam ze najczesciej na 2 tygodnie wystawiaja. Ale dopiero ide po zwolnienie lekarski, zobaczymy jak mi policzy(tez chodze prywatnie). Za wizyte tez płace 70zł. Ale słyszałam ze niektórzy biora wtedy np 20zł tak jakby za zwolnienie, sama nie wiem. Napisze potem najwyzej 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Czesć dziewczyny ja właśnie byłam na L4 bo już mi się skończyło bo przekroczyłam 182 dni więcej nie ma ( ale mój lekarz wypisywał mi L4 na 30 dni co miesiąc) i teraz mam przyżnane świadczenie rehabilitacyjne na 2 miesiące bo składałam papiery. A nie wiecie ile ZUS płaci tego świadczenia rehabilitacyjnego bo słyszałam że 100 procent ale nie wiem jak to wygląda jak możecie i wiecie to napiszcie mi 🙂 Pozdrawiam 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Witam Was wszystkie 🙂
    Ja jestem na L-4 od 5 tygodnia ciąży ze względu na szkodliwość pracy.
    Chodzę co 30 dni do lekarza-prywatnie,płacę 70zł ale mam zawsze usg i zwolnienie na 30 dni.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 3 tygodnie później...
    • Mamusia
    Cześć HELAHOP wiesz co ja na początku listopada już składałam na świadczenie rehabilitacyjne. Poszłam do ZUS-u i powiedziałam aby mi dali papiery na to świadczenie reh i ta babka tam mi dała tam było jakieś oświadczenie o stanie to wypełnia twoj gin, następnie inne wypisujesz ty a jeszcze jedną wypełnia pracodawca w zusie wszystko ci powiedza. Następnie jak juz to wszytsko będziesz miała musisz sobie jeszcze skserować kartoteke ciąży co ci da lekarz i musi ci podpisać że jest zgodne z oginałem, badania mi były zbęde ponieważ miałam karte ciąży co też musisz dać kopie ale oryginał im pokazujesz i inne bdania jakie miałaś robione co są potrzebne to im pokażesz to oni ci powiedzą czy to potrzebują czy nie. I później czekasz jakieś 2 tygodnie aż ci przyjdzie decyzja o przyznaniu, jest tez taka możliwość że będą cie wzywać na komisje lekarską ale nie powinno być problemu. Jeżeli czgoś z tego nie będziesz wiedziała bo się tak rozpisałam lub jeszcze jakieś pytania bedziesz miała oto moje gg 3548586 zapraszam i pozdrawiam 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ja dopiero idę 22 grudnia do lekarza już po L4, mam nadzieję że nie będzie robił problemów mój gin. A nie wiem czy obecne tu mamy wiedzą że od nowego roku zwiększa się liczba dni zwolnienia lekarskiego w ciąży z 182 na 270 dni więc nie trzeba będzie starać się o zasiłek rehabilitacyjny kiedy te dni się przekroczy, bedzie można być na zwolnieniu praktycznie całą ciążę bez problemów. Wydłuża się też urlop macierzyński z 18 na 20 tygodni. Zmiana dot. też becikowego, które dostaną tylko mamy objęte w ciąży opieką lekarską - czyli posiadające odpowiednie zaświadczenia np. To dobra wiadomość dla mam które urodzą po 1 stycznia 2009 roku. Czyli dla mnie też. Pozdrawiam 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ja jestem na L-4 od 5 tc ze względu na szkodliwość pracy i 182 dni mija mi 25 lutego,wniosek już złożyłam i czekam za decyzją,nic w ZUS-ie nie mówili,że ten okres się wydłuża 😞
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 3 tygodnie później...
    • Mamusia
    mi lekarz wystawia zwolnienie co wizyte, czyli co miesiac max. na 30 dni. w zasadzie od drugiego miesiąca jestem na zwolnieniu bo musialam lezec na poczatku, teraz jest wszystko oki, ale nie moge pracowac bo pracuje z materiałem zakaźnym.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    mi lekarz wystawia zwolnienie co wizyte, czyli co miesiac max. na 30 dni. w zasadzie od drugiego miesiąca jestem na zwolnieniu bo musialam lezec na poczatku, teraz jest wszystko oki, ale nie moge pracowac bo pracuje z materiałem zakaźnym.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...