Skocz do zawartości

pytanie dla ciężarówek na L4 | Forum o ciąży


jolk@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witacjcie, od dnaia 1 stycznia 2009 roku weszła nowa ustawa dotyczaca świadeczenia rehabilitacyjnego, zawsze okres był 182 dni teraz zosatła wydłuzony dla kobiet w ciązy na 270 dni, bo ja tez juz musiałbym skałdac wszystkie papiery do Zusu, dlatego pyłąm bardzo zaiteresowana tym tematem. I zostało zmieniony maciezryński z 18 tyg na 20 tyg dal kobiet w pierwszej ciązy, są to informacje od prawnika, ale jezeli chcecie zobaczcie sobie na necie jest tam napisane o zmianach dotyczących tych rzeczy, o których pisałam, ja jestem na zwolnieniu od pocztaku ciąży obecnie 23 tc, i bede do samego konca, poniewaz mam taki rodzaj pracy,ze w ciązy oj nie za bardzo dałabym rade 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marza napisał:


becikowe dla każdego!!!!!!!! :laugh:

W TYM ROKU MA TO SIĘ ZMIENIĆ.KOBIETY KTÓRE ZGŁOSZĄ SIE DO LEKARZA PO 10 TYG CIĄŻY TO BECIKOWEGO NIE OTRZYMAJĄ.TEN PRZEPIS MA WEJŚĆ W ŻYCIE CHYBA? W LISTOPADZIE.MY NAPEWNO OTRZYMAY.POZDRAWIM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanie, jak u Was wyglada sprawa z Zusem i płaceniem przez Zus wynagrodzenia,? czy długo czelałyscie na wypłate?
Co do L4 to mi lekarz wypisuej na ponad 30 dni. np teraz miałam od 4.02 do 6.03.2009, tez chodze prywatnie tylko,ze wizyte płące 150zł 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sara24 napisał:
Dziękuje,za odpowiedz własnie takiej oczekiwałam ja wiem,ze moja ksiegowa wysła tego samego dnia co dostała ode mnie L4, co miesiac wypłate dostawałam 10 czyli teraz mam poczekac 30 dni jejku a miesiac ten z czego zyc hehe 😞

Urzędnicy już na to nie patrzą za co mamy żyć.Moja kumpela czekała 3 miesiące,bo niby jakiegoś druku im brakowało.
Ja tam nie wiem jak to jest ale mi L-4 wypłaca moja firma.Jestem od 5tc na zwolnieniu i to oni cały czas mi przesyłają,potem dopiero macierzyński mi ZUS ma wypłacać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć brzucholki. Powiedzcie mi jak jest u was z wynagrodzeniem w trakcie L4. Ja jestem dopiero na L4 od 2 m-cy a już jestem stratna na wynagrodzeniu jakieś 350 zł za te dwa m-ce. Aż sie boje co będzie do końca ciaży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego jesteś stratna???
Ja jestem na L-4 od 5 tygodnia ciąży i mam płatne 100% - zresztą jak każda ciężarna.Firma wypłaca ma chorobowe i dostaję tyle ile powinnam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! ja chodzę do lekarza państwowo, dostaję zwolnienie co miesiąc, tak jak umawiam się na wizyty kontrolne! Prywatni lekarze wyzyskują!! im częsciej do nich idziesz tym wiecej na Tobie zarobią! jestem zadowolona ze swojego doktora! Swietny i konkretny facet! Pozdarwiam wszystkie przyszłe mamuski :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie było 100% płatne.ale i tak dostawałam mniej bo premi nie uwzględniali...a wiecie że jest cos takiego że można sie upomnieć o zwrot czesciowej kasy za chorobowe?zus za duzo pobierał.i mozna sie upomniec o zwrot za 3 lata wstecz do 2006roku!!!weszła taka ustawa czy cos.u mojej mamuski sie tak upomnieli a ona za 2 miesiace chorobowego dostała 160zł.wiec chyba warto..tym bardziej jesli ktos był wtedy np.w ciąży i cały czas na L4.tak jak ja 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni23 napisał:
Cześć brzucholki. Powiedzcie mi jak jest u was z wynagrodzeniem w trakcie L4. Ja jestem dopiero na L4 od 2 m-cy a już jestem stratna na wynagrodzeniu jakieś 350 zł za te dwa m-ce. Aż sie boje co będzie do końca ciaży.


Kochana jesteś stratna z jednego powodu:

Podstawą naliczania zasiłku chorobowego jest dla kobiet w ciąży okres 12 miesięcy wstecz począwszy od miesiąca poprzedzającego Twoje L4.
Jaśniej, to po prostu jak poszłaś na L4 pracodawca obliczył średnią z 12 miesięcy wstecz Twojego wynagrodzenia. Jeśli w tym czasie miałaś jakąś powyżkę i nie miałaś jednakowej stawki przez ostatnie 12 miesięcy to dostaniesz trochę mniej pieniążków.
Pozdrawiam A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiaczek1982 napisał:
Reni23 napisał:
Cześć brzucholki. Powiedzcie mi jak jest u was z wynagrodzeniem w trakcie L4. Ja jestem dopiero na L4 od 2 m-cy a już jestem stratna na wynagrodzeniu jakieś 350 zł za te dwa m-ce. Aż sie boje co będzie do końca ciaży.


Kochana jesteś stratna z jednego powodu:

Podstawą naliczania zasiłku chorobowego jest dla kobiet w ciąży okres 12 miesięcy wstecz począwszy od miesiąca poprzedzającego Twoje L4.
Jaśniej, to po prostu jak poszłaś na L4 pracodawca obliczył średnią z 12 miesięcy wstecz Twojego wynagrodzenia. Jeśli w tym czasie miałaś jakąś powyżkę i nie miałaś jednakowej stawki przez ostatnie 12 miesięcy to dostaniesz trochę mniej pieniążków.
Pozdrawiam A.




Może i tak jest ale ja np.dostałam awans i podwyżkę o 300zł podstawy od sierpnia i w połowie miesiąca poszłam na L-4,bo dowiedziałam się o ciąży.L-4 mam wypłacane na podstawie pensji już po podwyżce.Nie wiem od czego to zależy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Witajcie, z tego co wiem jak ja pytałam Zus ma 30 dni na wypłacenie pieniązków od dnia wpłyniecia L4 Twojego, a Ty wysyłasz do pracy L4 czy sama dajesz do Zusu? a co do Pzu to tez tak jest własnie okres karencji to 9 miesiecy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...