Skocz do zawartości

pytanie dla ciężarówek na L4 | Forum o ciąży


jolk@

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • Odpowiedzi 111
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Beti

Jeżeli mogę...

Ja jestem na zwolnieniu od 2-go miesiąca ciąży.
Znalazłam lekarza prywatnie, co by nie robił problemu jak w NFZ zapewne by robili.

Jestem u niego na comiesięcznej wizycie i tak wystawia mi zwolnienia: na 28, 30 dni.

Płacę standardowo 100 zł za wizytę.

Myślę, że to kwestia dogadania z lekarzem. Powinnaś pogadać, czy nie da się tak właśnie na miesiąc wystawiać zwolnień.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
jestem obecnie w 35tyg ciazy i wczoraj zostalam przez lekarza wysmiana, ze chce dostac L4. pracuje w lodziarni-kawiarni na pol etatu i moja praca polega glownie na wbrew pozorom ciezkich zajeciach,(produkcja sokow, gotowanie czekolady, co wymaga noszenia ciezkich wiader, obsluga kelnerska przy duzym ruchu i przygotowywanie deserow, sprzatanie kawiarni, ogolnie praca na nogach 8godzin). wieczorem jak sie klade spac to kregoslup mnie boli tak, ze nie moge sie przewrocic z boku na bok. lekarz polecil mi, aby pracodawca wyznaczyl mi np. prace biurowa. jest to dla mnie smieszne, bo moja praca biurowa moze sie ograniczyc jedynie do robienia zamowien raz na dwa dni, co trwa 10minut. jestem wiec juz ciezarem w pracy. sam pracodawca nie chce mnie juz raczej widziec, bo boja sie o moje zdrowie, ze cos sie stanie i beda za to odpowiadac. moze ktoras z was zna jakiegos lekarza we wroclawiu, ktory nie robilby problemow z wydaniem takiego zwolnienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE (właśnie próbujemy rozkręcić z mężem firmę)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Witam Panie 🙂 ja jestem na zwolnieniu od 5 tyg ciazy, jak tylko test wyszedl pozytywny szukalam odpowiedniego lekarza by prowadzil moja ciaze, w koncu trafilam dobrze, zaraz wypisal mi l4 ze wzgledu na prace fizyczna, ale oczywiscie chodze prywatnie za wizyte place 100 zl pozdrawiam" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
ja jestem na L4 od 6 tygodnia ciąży i nie mam z tym żadnych problemów. Chodzę na NFZ więc nic nie płacę za wizytę a zwolnienie dostaję na około 20/ 21 dni i tak też mam wizyty razem z opisem, badaniem i usg. Zwolnienie głównie ze względu na warunki pracy. Mój pracodawca też woli żebym przynosiła zwolnienia niż szukać dla mnie innych zajęć. Dobrze, że są jeszcze wyrozumiali lekarze...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszej ciąży byłam na l4 bodajże od 2 m-ca... miałam staż więc na zwolnieniu byłam do końca (przez 3 m-ce). Teraz tak się złożyło, że też mam staż ale zwolnienia nie biorę - praca jest lekka i przyjemna 😉 Poprzednim razem to był sam stres i miałam twardą macicę..

A Emcia - jeśli jeszcze tu zaglądniesz to zapraszam do nas do listopadówek 😉 bo widzę, że masz termin 1 dzień przede mną;D
http://www.brzuszek.net/forum,odp_listopad_2010,17,254138.html,str=0#369581
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem na zwolnieniu od 7 tyg. ciąży. W czasie wizyty lekarz spytał gdzie pracuję i na jakim stanowisku i sam bez żadnego problemu mi to zwolnienie wypisał (byłam już po 1 poronieniu w 5-6 tyg.).Chodzę do lekarza prywatnie i jestem bardzo zadowolona. Ale faktycznie spotkałam takie przypadki że nie wszyscy lekarze chętnie tak szybko dają zwolnienia dlatego dobrze jest się wcześniej rozejrzeć. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsza gin do której trafiłam w LM jak nie ma szczególnych wskazań i wszystko jest ok daje po 10 dni w każdym miesiącu by sobie odpocząć. Głośno twierdzi, że ciąża to nie choroba i ona nie będzie się w zusie tłumaczyć. Chodzę tam jednak bo mam abonament i wszystkie badania w jego ramach. Zależało mi jednak na stałym l4. Mój pracodawca też szczerze na to liczył więc chodzę prywatnie go drugiej ginki, która bez problemu wystawia mi zwolnienia na 30 dni, umawiamy się na kolejną wizytę, przynoszę jej wyniki z LM i wszyscy są zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam
Ja równiez się byczę na L4, chodzę co 28 dni do prywatnego lekarza, którym jest bardzo miły, starszy pan. Jak sam powiedział, to moja ostatnia szansa na odpoczynek, zebranie sił, bo za kilka miesięcy nie będzie już możliwości spania po 18 godzin na dobę 😜 A tak na poważnie - ponieważ straciłam poprzednio ciążę w 7 tyg. (u innego lekarza prowadzącego) sam zaproponował zwolnienie i zapowiedział, że będzie przy tym obstawał aż do porodu, bo nie ma co ryzykować. W pracy pełne zrozumienie, sama szefowa mówi, żebym nie próbowała być "świętsza od papieża" i spokojnie leżakowała 🙂
Po takich namowach nie pozostaje nic innego jak dostosować się do zaleceń lekarza 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
witamy 🙂)
jestem na chorobowym od 8 tyg ciązy (odklejająca sie kosmówka krwawienia....) no i od samego poczatku mam zwilnienie na 28 dni... nigdzie nie ma napisane ze ma ci dawac na 14 dni... to tylko wymysł lekarza... a jeśli chce z ciebie zdzierać co 2 tyg 70zł to może pomyśl o zmianie lekarza który będzie ci w ciązy pomagał a nie myslał zeby wyrwac jak najwięcej pieniążków,

pozdrawiamy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...