Skocz do zawartości

czy pierwsze miesiace tez znosicie tak ciezko? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dla mnie pierwsze miesiące zdecydowanie były ciężkie 😞 Dwa pobyty w szpitalu z powodu plamień i krwawienia...Niewyobrażalny strach o życie mojej kruszynki...strach i łzy..Wszystko skończyło się dobrze.Plamienia i krwawienie były wynikiem nisko usadowionego łożyska, które zachodziło na ujście szyjki..Miałam także straszne mdłości, ale to naprawdę pikuś w porównaniu z uczuciem, które towarzyszyło mi, kiedy plamiłam..Teraz czuję się naprawdę dobrze, dzięki Bogu.Mam wizyty co 2 tygodnie, prywatnie i lekarz skrupulatnie prowadzi moja ciąże, dzięki temu czuje się spokojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej ja jestem dopiero na początku ale jeżeli chodzi o to jak znoszę ciąże to można powiedzieć że dobrze. Czasami mam mdłości po jeździe samochodem lub jak jade na studia to już zupełnie mnie mdli, no i czasami mam wieczorne mdłości, a o porannych jużzupełnie zapomniałam 🙂 Czasami tylko jeszcze zdarzają się bóle głowy, których wcześniej wogóle nie miałam no i brzusio pobolewa jak macica sie powiększa 😉 A tak to znoszę bardzooo dobrze ciążę


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja osobiście nie wymiotowałam żadnych mdłości ale od samego początku ciąży strasznie mnie bolało po prawej stronie na wysokości wątroby. Myślałam ze to jest spowodowane tym ze coś jest nie tak z wątroba pęcherzykiem, wystarczyło ze ledwo co się przeszłam i już mnie kuło szłam ulicą i płakałam rozmawiałam z koleżankami które już urodziły swoje pociechy no i okazało się że do samego końca ciąży coś takiego miały i była to kolka jelitowa 🙂. Ale u mnie na szczęście to przeszło po dwóch miesiącach 😁 i jest ok i mam nadzieje ze już tak zostanie 😁.
Ciąża ma swoje uroki 🙂) ale pozostaje nam się cieszyć ze to nasze maleństwo rośnie i broi w naszym organizmie trzeba to przecierpieć 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam,
Ja miałam straszne mdłości od 5 do 12 tygodnia.Doktor na USG w 12 tygodniu powiedział,że to bardzo dobry objaw,oznacza,że nasz organizm produkuje odpowiednią ilość hormonów potrzebych do prawidłowego przebiegu ciąży 🙂Trzeba przemęczyć się.Ja jadłam często owoce,migdały,od rana jabłko(zanim wstałam) na jakiś czas przechodziło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja natomiast na poczatku zero mdlosci jakiego kolwiek zmeczenia 😁 ale co do bolow to tylko prawej stronie watroba jelita ale przeszlo czasami sie odzywa a wyniki byly idealne zawsze ;D Ale współczuje tym babeczka co miały problemy z mdłosciami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ania i Misza - dokładnie, jezeli sa mdłości to one wcale nie oznaczaja nic złego, wrecz przeciwnie 🙂 to dobry znak, ze z nasza dzidzia wszystko jest ok 🙂 ale oczywiscie nie każdy je ma 🙂
ja młosci mialam od 9-14 tygodnia ciazy...czasem tez pozniej sie zdarzalo ale juz bardzo rzadko.. 🙂 niechec do miesa mam od poczatku ciazy do teraz, czasem cos wcisne ale wogole mi nie smakuje..no i oczywiscie wielka potrzeba snu w dzien, ja ogolnie jestem spiochem ale teraz to na całego hehe 😉
Wiola jeszcze sie nie ciesz do konca, bo u Ciebie to jeszcze może w każdej chwili przyjsc, tez sie smialam z mojej siostry jak bylam w 7/8 tygodniu jak mi mowila ze dojda mi mdlosci i co? od 9 tygodnia zaczely sie okropne...ale trzeba przemeczyc, pozniej bedzie lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kompletnie nie odczułam pierwszych miesięcy ciąży. Wręcz przeciwnie. Za pierwszym razem dowiedziałam sie w 8 tyg, że jestem w ciąży i wszystko było pięknie do 4mca. Od tego momentu wymiotowałam prawie codziennie aż do końca. Tym razem jedyne co mi dokucza, to od jakiegoś czasu już mi ciężko i mam dość. Poza tym cała ciąża pięknie przebiega.
Trzymajcie się dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam pranne mdlosci wtedy to na lezoco przed wstaniem jadlam kawalek suchego chleba-skutkowalo...poza tym ok.15 tyg.ciazy meczyl mnie zapach smazonego kurczaka -okropienstwo 😮 ale nie wymiotowalam w ogole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Prawie od samego początku czuje sie źle... jestem w 10 tyg i prawie codziennie, a czasami kilka razy dziennie męczą mnie wymioty, nudności, senność, drażnią przeróżne zapachy, nie moge nawet pomyśleć o lodówce bo robi mi sie niedobrze, do tego zawroty głowy, czasem ślinotok, wzdęcia, odbijanie, ból głowy, uczucie zimna i ciągłe dreszcze.... dużo tego- jak dla mnie to koszmar. Do tego pełno pryszczy na bladej twarzy... czuję sie okropnie 😞 mam nadzieje, ze za kilka tygodni bedzie lepiej...
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
cześć 🙂

ja od 6tc czuję się z dnia na dzień gorzej. gorączkuję, mam biegunkę i nudności. dzisiaj doszły wymioty. jak mi nie zimno to gorąco na przemian, do tego huśtawki nastrojów, a właściwie to przez większość dnia czuję się okropnie i chce mi się płakać. do tego bardzo bolące piersi, zawroty głowy i bóle głowy, pleców. modlę się, żeby to szybko przeszło, bo mi już różne głupoty chodzą po głowie ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki jeszcze troszkę trzeba przetrwac 🙂 w 11-12 tyg tworzy sie juz łożysko które jest odpowiedzialne również za te wstętne nudnosci,trzeba sie przemeczyc, ja mam za sobą już, chociaz ja objawów nie miałam, a naprawde chciałam trochę 🙂
więc 3 mam kciuki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam,
Jestem w 7 tygodniu ciazy. Moje samopoczucie jest okropne. Jestem rozdrazniona, spiaca, zmeczona zaraz po wstaniu z lozka. Jakies 2 tyg temu przechodzilam okres zachcianek, teraz wszystko wywoluje u mnie wymioty. Cokolwiek nie zjem od razu chce mi sie wymiotowac. Najchetniej to bym nic nie jadla 🙂 Pije duzo miety. Mam tez herbatke imbirowa ale nie moge sie zmusic zeby ja wypic. Wiem, ze pomoze mi podczas mdlosci, ale tak strasznie mi nie smakuje ze nie moge sie przelamac. mam tez imbir suszony ale tez mi nie smakuje.
Swoj dzien zaczynam od kilku chrupek kurydzianych w lozku, potem pije miete i zjem mala kanapeczke lub kilka sucharkow z maselkiem. Dojezdzam do szkoly i... witam sie z toaleta wymiotujac cale sniadanie.
Wiem ze pierwsze tyg sa najciezsze, dlatego pocieszam sie ze moze juz nie dlugo bede sie cieszyc ze mam ladny brzuszek 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...