Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochana, relację z budowy akwa masz tutaj: http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=47622.0 masz tu od razu schemat stelaża 🙂 pierwsze posty zawierają fotki.

ile kosztuje ten baniak?> nie wiem szczerze mówiąc 😞 co parę dni podmieniamy jakieś 100 litrów wody, oświetlenie trochę ciągnie, wczoraj dołozył mąż jeden meta halogen bo na środek akwa przyszły żabienice no i trzeba było je doświetlić.
Ogólnie nie sa to jakies straszne koszta 🙂 ryby zyja soibie własnym zyciem. Ostatnio wpuscilismy tam tez 5 bojowników z welonarium, bo welony zaczeły je podkubywac 😉

zdrówka dla Twoich dzieci 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mieliśmy 4 palety z odłowu, obecnie sa dwie, jedna sama wyskoczyła, drugiej coś było i padła. dwie pozostałe pływaja dalej i maja się dobrze 🙂 Można je odróżnić od innych palet, maja takie "dzikie" ubarwienie i z pyska sa inne 🙂 ale tak z perspektywy czasu żałujemymy ze je kupiilismy, kosztowały nas 800 zł no i strasznie bolało jak 200 zł lezało zapadnięte ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z dzikusami jest sporo pracy. Przede wszystkim pół roczna kwarantanna się uciążliwa a skracając mozna nabawić się tylko kłopotów. Tutaj tez cena zaporowa , powyżej 100f za sztukę ale co tam, mu się bardzo podobają dziekie bowny, myślę o Tefe cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
My wzięlismy te palety już po kwarantannie, rok były u znajomego w zbiorniku i nic się nie działo. No ale u nas widocznie coś dwóm nie pasowało.
Wczoraj padła nam mała paletka, dziwne 😮

Mała z dzików czy od Was ?
Czasem coś nie podpasuje a jak była osłabiona to padła. Ile macie paletek w sumie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
mamy 2 chińskie kubły 🙂


i one tylko filtrują ponad 1000l ???


ano 🙂
czekaj czekaj, chyba tam jest jeszcze eheim czy jakos tak ( z techniki akwarystycznej jestem noga, nie wiem co jak sie nazywa )

Gruszka, tak jak Beata pisze - są tzw nanoakwaria, 30x30 lub mniejsze, które można nawet w kuchni postawić i trzymac tam mikro rybki albo krewetki 🙂
np: http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka-morska-gotowe-zestawy-morskie-1504/aquael-nano-reef-30-litrow_105570.html

planujemy zabudowac nasze paludarium szybą by tak na pokój nie parowało. Wczoraj kupilismy folie malarską, zakrylismy na próbę i rzeczywiście jest mniej wilgoci w pokoju, także to 500 l będziemy obudowywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
żyjje żyje! wchodze raz na pare dni bo nie mam na to czasu częsciej ;/ czesto jak wieczorem się wykapie to padam i mykam do wyrka. Teraz też pisze w biegu bujając Michała jedną nogą w bujaczku..

Gratulacje dla córci! 🙂

ps. sprawilismy sobie roletę na to duże akwa w łazience - nareszcie!! teraz podczas korzystania z łazienki nic nie widac i można nago paradować 😁 a tak czlowiek był speszony 😜)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

kurde jak rano miałam czas by zajrzeć to neta nie miałam ;/ mówią, że szewc bez butów chodzi, a żona informatyka - często bez internetu. Okaząło się że wyleciał mi kabel sieciowy a tego nie zauwazyłam 😠 i dochodziłam po różnych konfiguracjach. No mniejsza z tym..

męczymy się z pleśniawkami 😠 😠 to cholerstwo tak namnozyło się w buzi że szok. To dlategowczoraj Michał wieczorem jęczał mi ( swędziało go ) , płakał i non stop piąstkami tarł dziąsła. Myslałam że to zeby ale póki co ich nie ma. Mam preparat do stosowania 3 razy na dobę, zobaczymy czy pomoże..

też mam urwanie głowy, wieczorem nie mam sił na nic ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mała chora niestety jest i byla ale nie było źle. Dostala lalkę z wozeczkiem, ciuszki, zabawki rożne i najfajniejszy był portret 🙂 wpadłam na ten pomysł niemal w ostatniej chwili. Teraz Maksiowi trzeba zrobić portrecik.
A jak tam Twoje buziole ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u nas hmm.. bez zmian. No może poza tym, że zapisałam Michała d żłobka i miejsce mamy pewne. Jeszcze tylko Grześ do przedszkola i "mama wraca do pracy" 🙂

ps. a prezenty fajne, na pewno mała sie cieszyła 🙂

a jak tam Maks z nocnikiem? u nas Grzesiek jakby więcej wołał, coraz rzadziej poipuszcza w gacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...