Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiadomo że nasze dzieciaczki są najważniejsze i najukochańsze ale na pewno nie jedna z nas ma jakąś pasje, hobby które sprawia radość. Podzielcie się mamusie swoimi zainteresowaniami. Np moją wielką pasją jest akwarystyka. Fascynacja podwodnym światem ryb zaczęła się jakieś 23 lata temu, jak dostałam swoje pierwsze małe, 25 litrowe akwarium. W tej chwili mam 5 i 6 w drodze 🤪 Więc jak się okazuje macierzyństwo to nie koniec Świata, tylko początek wielkiej przygody. Teraz rośnie mój mały akwarysta i kto wie może za pary lat wspólnie będziemy pielęgnować moje, nasze akwaria 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bagira dobry wątek! 🙂 Może z niego wyłonią się kolejne, gdy mamusie zgadają się podług swego hobby? 😉

O akwarystyce akurat pojęcie mam znikome ☺️, czyli tylko takie, że zazwyczaj widzę, że jest to piękne hobby. 😉

Sama siedzę dużo w książkach. Różnych. Ostatnio takie na faktach ("Nazywam się numer cztery" Ting-Xing Ye, "Żona mormona" I. Spencer), ale też nie pogardzę fantastyką ("Hotel Transylvania" Chelsea Quinn Yarbro). No i wiadomo ostatnim czasy trochę poradników, najpierw o ciąży, potem o dzieciach... 😉

Muzyka: rock, metal, a co za tym dalej idzie - koncerty. Choć teraz z wiadomych przyczyn trochę rzadziej, ale już szykuję się na Metallicę i resztę w czerwcu. 😉

Poza tym rysuję, maluję, ewentualnie szkicuję i bawię się grafiką na kompie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To i ja podzielę się swoim hobby 🙂
Otóż tak się składa, że studiuję turystykę i rekreację na US, a to co studiuję jest moją pasją. Niestety, z powodu braku funduszy nie uprawiam czynnej turystyki, ale uwielbiam zanurzyć się w książkach, przewodnikach turystycznych i czytać o krajach, atrakcjach turystycznych itp. Czasami lubię po prostu otworzyć mapę i śledzić trasy 🙂
Kolejną sprawą jest radio CB. Zaraził mnie tym mąż kupując sobie radio do samochodu. Potem pojawiło się radio w domu, i od jakiegoś roku mamy swoją stację bazową, przez którą często możemy porozmawiać z ludźmi z drugiego końca polski. Uczestniczymy w spotach użytkowników stacji bazowych. No ale żeby nie było, to i ja na swoim mobilku zamontowałam sobie radio i na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie jazdy autem bez słuchania i rozmawiania przez CB.
Trzecia sprawa - akwarystyka. Może nie mam bzika na jej punkcie, ale bardzo mocno kibicuję mężowi podczas stawiania kolejnych baniaczków. Za dużo by tu pisać - ogólnie w pokoju mamy jakieś 1500l wody z rybkami, prowadzimy swoje akwarystyczne szczecińskie forum 🙂

ps. Bagira - zapraszam na forum www.akwa.szczecin.pl 🙂

to by było n tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, tez bardzo lubię mocne brzmienie 🙂 Swojego czasu zahaczyłam o pankowanie 🤪 Czytać uwielbiałam i przypłaciłam to wzrokiem. Czytałam non stop, czasy przesiadywania w domu, zero pracy i nauki tylko książki a czytałam literaturę popularnonaukową. Teraz nie mam za bardzo możliwości bo mamy tylko jedna polską księgarnie a wybór malutki. Zresztą dość solidnie udzielam sie na forach akwarystycznych 😁
kasia1986, temat już mamy więc piszemy :d Fajne masz zainteresowanie szczególnie z CB radio. Ja z techniki jestem noga więc pewnie bym sie nie połapała 🙂
Rekreacja jest mi bliska turystyka po części tez, naszym takim małym hobby jest zwiedzanie Szkockich zamków, a że jest ich kilka tysięcy to mamy co robić ;D Co do rekreacji to 16 lat trenowałam jeździectwo i chociaż na zawodowy sport juz nie mogę sobie pozwolić rekreacyjnie chętnie jeżdże jak tylko mam taką możliwość. Poza tym uwielbiam pływać i jeździć na łyżwach oraz tańczyć.
Fajne macie baniaczki, ja miałam teraz stawia c 600l ale jak sie dowiedziałam ze mamy drewniane stropy w budynku to musiałam zrezygnować z pomysłu. w tej chwili w 160l roślinniaku mam krewetki a wspomniane wcześniej OW bdzie typowym krewetkarium pod Crystal Red grade S i SS. OW zamówiłam od roslinyakwariowe.pl. Robią jedna z najlepszych w Polsce zbiorniki Opti White. Na początku myślalam o skorpionie jako że jestem z Poznania rodzina miała odebrać baniak ale ponoć ich akwaria są nie najlepiej wykonane i przeciekają. W Szkocji zbiorniki OW są straszliwie drogie, taka kosteczka 30x30x30 to koszt prawie 200 funtów 🤪 dlatego opłaciło mi się zamówić zbiorniki z Polski a kurier dostarczy mi je do domu. Z opinii wynika że akwaria RA sa porównywane jakościowo do Ady no nic zobaczymy jak dostaniemy 🙂 Macie fajnie, Ty podzielasz hobby meża a mój niestety tylko kracze żeby akwaria pękły albo filtry wysiadły itd itp, ciągle płacze ze mamy tak wysokie rachunki. Właśnie powiedz mi proszę jak chcecie zabezpieczyć zbiorniki przed atakiem synusia ? Ja powiem z ręka na sercu spędza mi to sen z powiek. Mój mały jest bardzo zywy i już strasznie ciągnie go do akwariów a co będzie jak zacznie chodzić...Gdybym miała córeczkę to nie byłoby z tym kłopotu lalka szyby nie strzaska ale chłopak 🤢 weźmie samochodzik lub inny młoteczek zamachnie sie i 🤪 😞 albo dam małego do kojca albo sama nie wiem. Nic coś się wymyśli. Na forum zajrzę chociaż przesiaduje na holenderskim albo na wspomnianym wcześniej SRWiA a ostatnio na krewetkowych forach tez bywam. Generalnie jak juz bywam to jak mały śpi ale i tak się udaje.
Ok lecę spać bo Maks niedługo sie budzi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira - póki co nie zamierzamy zabezpieczać akwariów, bo stoją one na stelażu wysokim na 60 cm, a one same mają wymiary 200x50x50 więc jeszcze trochę zanim Grzesiu zacznie tam sięgać 🙂
My mieliśmy nieraz powódź w domu, ale a to rurka od filtra wyskoczyła, a to jedno mniejsze 200l akwarium pękło w którym kiedyś mieliśmy odstałą wodę ( teraz mąż to zautomatyzował, leci bezpośrednio z kranu albo osmoza, jednak stała się coraz mniej wydajna leci jakieś 5 l/h .. ) Przez to panele w pokoju mamy dośc podniesione, ale może kiedyś wymienimy podłogi na kafle, żeby było bezpieczniej 🙂
a taka kosteczka 30x30x30 to świetna sprawa 🙂 My chcieliśmy zamówić z Opti 120x40x50 ale trochę funduszy nam brakło 😉

a co do sportu, to ja zawodowo grałam w szachy, jakieś 7 lat, miałam tam swoje sukcesy, jednak po mistrzostwach Polski wypaliłam się psychicznie, nie mogłam patrzeć na szachy, chyba za duże tempo narzuciłam sobie sama i mój trener ( tata 🙂 ) Aktualnie grywam tylko dla siebie, często na www.kurnik.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze szachy to niezły brzydko mówiąc "mózgowiec " jesteś bo to sport nie dla każdego. Ja lubiłam grac w warcaby, dziadek uczył w szachy ale raczej nie dla mnie to gra, nie posiadam dobrze rozwiniętego umysłu ścisłego. Pewnie dlatego podzielasz zainteresowanie męża bo akwarystyka to raczej tez męskie hobby.
Co do OW to można zamówić z szybami mix na przykład spód i tył float a reszta opti i wtedy wyjdzie taniej. Ja teraz mam zamówione 55x25x30 i dwie kosteczki ale po głowie mi chodzi wymiana 160 na OW. Kurcze zazdroszczę Wam ze macie możliwość mieć większe baniaki ja póki co niestety nie, bo zalanie to jedno ale zarwana podłoga to drugie. Ostatnio tez w jednym z filtrów waż sie poluzował i woda zaczęła uciekać, dobrze ze nie stał bezpośrednio na podłodze to zdążyłam zareagować. Powiedz mi jakie filtry macie w akwariach bo 600l postawię tak czy siak jak nie w tym mieszkaniu to w domku który mamy zamiar w niedługim czasie kupić i się zastanawiam nad sprzętem. Myślałam o FX5 i ewentualnie dodatkowo 1200 JBL. W 200l hodowlanej a'la Tanganice mam jeden kubełek i daje rade natomiast w roslinnym mam dwa eheimy i nie jestem zachwycona a w nim prócz ryb i krewetek nic nie mam więc trochę bez sensu szczególnie ze to właśnie w 200l przydałaby się nadfiltracja a nie w holendrze.
Fajnie że są mamusie z podobna do mojej pasji, zawsze można sie sporo nowego dowiedzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira koniki też się zdarzyły w moim życiu! 😉 I pływanie! 🙂 Choć to wszystko raczej w ramach ćwiczeń korekcyjnych. No mi też pewnie właśnie książki zrujnowały wzrok... Ale raczej nie żałuję. 😉 Szkockie zamki! Wow! Moja mama troszkę ich zwiedziła, ach, ja bym kiedyś chciała zaliczyć choć jeden... 🙂 Ale póki co moim celem jest ukochany kraj - Finlandia! 😁

Kasiu przybliż mi temat... Bo jestem w tym naprawdę zielona... O czym się np. rozmaiwa przez takie CB radio? Jak to wygląda? ☺️ (Wiem, że może moje pytanie głupio brzmi, ale zawsze mnie ciekawiło no i w końcu mam kogo spytać, naprawdę siedzącego w temacie. 🙂) A szachy - podziwiam! Mi nigdy ani cierpliwości, ani odpowiedniego podejścia do tej gry nie starczyło.

U mnie jeszcze swego czasu w zainteresowaniach były gry online. No ale dobrze, że jednak już mi to przeszło. Takie "hobby" jednak za bardzo wciąga, a przy małym dziecku nie da się poświęcić choćby tych 2 godzin na codzienne granie.

Także jeszcze manga, anime, mangowe spotkania no i oczywiście konwenty... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, do rozmowy CB potrzebne jest specjalne radio i antenka 🙂na mobilu mam antenkę jakieś 1,5 m długą, w domu na dachu stoi masz 5,5 metra 🙂
masz mikrofon ( taką gruchę 😉 ) i nadajesz na odpowiednik kanale. Coś mniej więcej jak ma policja, tyle że u nich to nie jest cb.

a co do szachów.. moja najdłuższa partia na zawodach trwała równe 8 godzin 🙂 a i tak zakończyła się remisem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moją pasją są góry 🙂 Nie ma nic piękniejszego od wspinania się na górskie szczyty.

" Góry oczyszcają i wymagaja oczyszczenia . Oczyszczaja z pychy , gdy człowiek czuje się jak karzeł wobec ogromu gór i gdy poznając samego siebie , swoje wnętrze , swoje możlwości , swoja niewystarczalnosc , zdobywa krok za krokiem , powoli jak wspinanie .
oczyszcają z egoizmu , gdy trzeba sie dzielic kawałkiem chleba czy kostka cukru , miejscem w namiocie .
Góry oczyszczaja z egoizmu i samolubstwa , z zakłamania i moralnego aktorstwa z zarozumialstwa i pychy ..."

Chyba nie trzeba nic więcej dodawać 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu niedaleko mojego bloku wyczaiłam nawet, że montują cb radia... Hm, hm, może się kiedy skuszę? Ale nie wiem, bo z dugiej strony uwielbiam słuchać muzykę w aucie... Chyba, że da się i to i to, bo nie wiem?
8 godzin! Jedna partia! Wow! Dla mnie niewyobrażalne...

Maryjane kolejna z piękną pasją. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, oczywiście, że a się to pogodzić 🙂 jeśli masz w aucie 2 kieszenie, na radio zwykłe i cb to jak najbardziej, tyle, że znając życie, jeżdżąc po mieście cb strasznie szumi więc możesz mieć gwarno w aucie 🙂 ja mam tylko cb, zwykłe radio póki co mi nie potrzebne. Ostatnio zrobiliśmy z mężem łączność z operatorem spod Moskwy. Od Szczecina w lini prostej do niego to ponad 2000 km 🙂
a co do szachów - a się przyzwyczaić, jednak po zakończonej partii człowiek jest wypruty psychicznie :P

Maryjane - byłam w górach 2 razy, naprawdę, przepiękna sprawa 🙂 Trzy Korony zaliczone 🙂 ale wolę jednak leniuchowanie nad morzem. Mam do niego o wiele bliżej, a na wspinaczkę nie mam kondycji 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia masz racje, nie ma jak morze KOCHAM !!! Mieszkam na wyspie ale woda tu jest tak chłodna że rzadko kiedy można do niej wejść a ja normalnie choruje na morze. Rzeki , jeziora jak najbardziej ale za pobyt nad morzem dam sie pokroić a najśmieszniejsze ze nie lubię się opalać, jestem typowym bladziochem - śmierć 🙃 Pomyśleć tylko ze zaliczyłam prace w solarium :d Jak wiara do mnie przychodziła to zaraz było: " A Pani to...?" a ja ucinałam mówiąc :" Pani ma uczulenie na słonce " :laugh: Kurczę jak ja tęsknie za morzem. w górach byłam ale nie dla przyjemności tylko zarobkowo i nie dość że po tym lataniu schudłam w dwa tygodnie 10 kilo z wagi tzw. ości na kości to jeszcze miałam totalnie dość gór. Nie powiem, widoki boooossskkkiiieee ale jednak to nie dla mnie, wole byc bliżej ziemi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, hm, kurcze, nie mam dwóch kieszeni... No ale, może coś kiedyś pomyślę. 🙂 Choć póki co sama jeżdżę autem baardzo malutko, ale może na wakacje? 🙂

Bagira też jestem morzo-maniakiem. Po prostu kocham nadmorski klimat... i tyle. :P I jakoś najbardziej Bałtyk, mimo, że może się wydawać najbrzydszym z mórz. 😉 I także jestem bladziochem! 😁 Nie znoszę się opalać, choć u mnie faktycznie skóra reaguje nie za fajnie na słonko. Ale pływanie w morzu, zabawy w piachu no i spędzanie nocy na plaży... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja nad morzem mogłabym spędzić co najwyżej 2 dni..jakoś nie pociąga mnie wylegiwanie się na piasku 🙂 Nie ma to jak spartańskie warunki,wędrówka z plecakiem i zaliczanie kolejnych szczytów 😉 przynajmniej czuję że żyję 😎 Szkoda tylko, że mam dość daleko w rejony górskie ale czego się nie zrobi dla takich chwil 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maryjane u mnie wylegiwanie się na piasku odpada, tego wręcz nie znoszę. Ani moja cierpliwość (bo to nudne), ani skóra (za delikatna na słońce). Chodzi raczej o sam klimat morza... Choćby taki spacer wzdłuż brzegu - tak jak Ty po górach, tak ja mogłabym tak iść i iść wzdłuż morza... niezależnie od pogody. 🙂 He, he, ja natomiast mam dość daleko w rejony "nadmorskie" (o całą Polskę daleko 😁).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Santhi, święte słowa tak samo nie znoszę wręcz tego parzenia się na słońcu. Szkockie klimaty pod tym względem mi odpowiadają bo nie ma upalnego lata. Żeby się grzać na słońcu trzeba mieć zdrowie na to zdrowia akurat nie mam 🙂 A nad morzem najwspanialszy jest szum wody i zapach. Spacer wieczorkiem wzdłuż brzegu - nie zastąpione. Poza tym kocham wręcz wodę, jak wejdę to siła mnie nie wyciągniesz 🙂 Zdarzało mi się extrymalne kąpiele z piorunami nad głową, ale woda jest wtedy nagrzana że hej. I chociaż uprawiałam czynnie jeden z najbardziej wyczerpujących i niebezpiecznych sportów to tylko po kilku godzinach kąpieli czuje się pozytywnie wykończona. Jak wracałam z toru po treningu to byłam zawsze naładowana ale nie wiedzieć czemu agresją jakiś taki szatan we mnie wstępował może organizm się przygotowywał na dłuższy wysiłek kto wie. Ehh, ale bym z wielka chęcią przegalopowała brzegiem morza 🙂 Niby mam do morza godzinę drogi a góry widze z okna to jakoś nie mam czasu się wybrać ale wiosna się robi więc moze zrobimy rodzinną wycieczkę tu i tam 🙂
Kasiu, przecudownego macie synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał:
Dziękuję Bagira, Wasz Maksiu też słodki, jaki duży 🙂
uwaga uwaga, .. chyba idzie Grzesiowi siódmy ząbek.. dolna lewa dwójka 😲

Nie żartuj, mojemu chyba tak samo, ciągnie co się do właśnie na lewa stronę i ociera o dziąsełko na dole 🤪 A powiedz mi ile Wasz szkrab wazy bo może się zaraz okaże że tyle samo co Maks :d
Sathi, o kąpieli w nocy zapomniałam napisać ☺️ skleroza nie boli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał:
Bagira, Grzesiu waży ok. 9 kg :P
mówią , że po nim nie widać. Zresztą urodził się długi na 58 cm, więc podejrzewam że będzie wysoki ( za mamusią i tatusiem 🙂 ) więc na pewno więcej kg będzie miał :P

To tak jak myślałam, nasz wazy 9kilo 🙂Ogólnie jest dość drobny ale tez nie ma po kim być duży bo maż nie całe 180 a ja około 170 więc będzie raczej średniego wzrostu. Nerwus tez z niego to i spala szybko a do jedzenia się nie śpieszy. Ehh, te nasze bobasy. Wasz już coś mówi ? Maks jak płacze o zaraz woła mamama 🙂 Kochane maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Bagira, Grzesiu je już dużo innych rzeczy 🙂 Jest co prawda na piersi, ma ją na każde ządanie, ale w ciągu nia zwykle rano zjada kaszkę, potem obiadek, na kolację owoc albo inną kaszkę, a międzyczasie pije cycusia a albo przepajam go soczkami lub wodą - z butelki nie chce pić, muszę dawać mu łyżeczką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...