Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzięki ale jak wylazły sinice to niestety po prawie rocznej walce odpuściłam. Erytromecyny nie mialam a nic innego nie działało. Co chwila zaciemniałam i pomagało na tydzień czy dwa i od nowa. Nigdy więcej LT, chyba że sie planuje restart po roku.
Głowa mnie dzisiaj strasznie boli, ehh ta ciąża, ten mały pasożyt mnie wykończy. W nocu bóle brzucha a od rana głowy. Już chce urodzić !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli uciekaja to nieodpowiadają im parametry. Mi jeszcze żadna nie uciekła a mozliwosci mają wbrud. Sprawdź czy nie maja za wysokiego ph i nie nawóź broń Boze Planta Gainer bo zawiera miedź. Niestety krewecie to bardzo delikatne stworzonka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spadłas mi z nieba, własnie mialam do ciebie pisac. Jakie mocie podkladki pod zbiornikami ? Dałam niepotrzebnie pod zbiornik EPS i od kilku miesiecy mi strzela, wolę dmuchac na zimne i bede musiał wymienic podklad. Matko jednyma, znowu 200l tam i nazad, nie wiem jak dam rade. Wolę juz spać spokojnie bo dość mam przeszukiwanie zbiornika w poszukiwaniu peknieć. Niby szyba gruba ale jednak.
Jesli chodzi o krewecie to jak na moje oko padła bo nie mogał przejśc wylinki, za miekka woda, podnieś Gh do conajmniej 6 Shirakura ma swietny preparat na podnoszenie tylko GH.
Samopoczucie nie za bardzo, migreny mnie mecza tak jak z Maksiem. Mdłości jako takich nie mialam czasami mdliło ale tylko kilka dni, gorzej z brzuchem i zoladkiem bo boli czesto. Poza tym jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co, pod 500l mamy jakąś taką cieniutką gąbkę, a pod mniejszymi akwariami mamy takie gąbczaste (?) podkładki, nie wiem nawet jak to się profesjonalnie nazywa 🤢 ale zdaje egzamin, nic nam nie "strzela" jak u Ciebie. Współczuję zmiany podkładki, cały restart zbiornika Cię czeka 😞 uważaj tam na dzidziusia, on najważniejszy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak się okazało, szafka pracuje i tak strzela 😁 Podkładke i tak musze wymienic ale tylko odleje wodę zeby zostało cos tam na dnie i nie trzeba było krewetek lapać. Po porodzie i tak będę wymieniac na wieksze. Kurcze, zeby nie ta podloga to bym postawil 600l ale nie bede ryzykowac. Ostatnio odbierałam palety od znajomego co mu strzeliło 370l, powódź mial niezła no i ryby szkoda chociaz dobrze ze zdazyl uratowac. Zostawił sobie parke i biedactwa bedą przez miesiac w 60l 🤪 ale co zrobic i tak musi się przeprowadzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co, zauwazyłam ze z tych osób co znam którym pekly akwaria to mieli litraż po miedzy 300 a 370 az 6 osobą pekla przednia szyba i 2 od spodu, cos musi w tym byc, domyslam sie ze grubośc szyby jest zle dobrana. Wiem ze w niektórych 300 setkach są szyby 8mm 😲 a ja w 160l mam taka szybe, więc sorry. Mam juz uraz do tego litrazu więc bede kupowac cos okolo 300 lub 400l jesli dowiem sie ze jest szansa zeby podloga wytrzymała. Nie wiem, kto to wymyslil zeby robic stropy drewniane ?!
A powied mi , jak tam Grzesiu, mówi juz albo chodzi ? Nasz sie zaparł i ani huhu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Grześ przedwczoraj dopiero zaczął raczkować, wczesniej nie mógł dupy poderwać do góry 😉 ale teraz już śmiga! a co do mowy, to wydaje z siebie dźwięki, ale nic szczególnego nie mówi.. no może wychodzi mu MAMA gdy marudzi 🙂

a co do grubości szyby, to my w 500l mamy 12 mm. Nam w 200l pekła przednia szyba, ale podejrzewamy że to ze starości bo akwa było już z drugiej ręki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kasia, Ty chyba medium jestes, bo przed chwila o Tobie pomyslalam bo znowu mam pytanie 🙂 Pisałas ze macie zmechanizowaną podmianę, macie popodłaczane węze czy kupowaliście cos tego typu : http://www.nokaut.pl/oferta/marina-aquavac-zestaw-do-odmulania-i-podmiany-wody-dlugosc-7-6m.html
Musze cos wymyslec bo juz mam dośc takiego latania.
Co zaś do raczkowania. Jak juz zacząl smigac to szybko chodzic nie zacznie. Maks ma bardzo silne nogi i wszyscy do okola sadzii ze zacznie chodzic jak skończy 8 -10 miesiecy a on skończył 7 i zacząl raczkowac i teraz za chiny logowe nie chce chodzić 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny - zaglądam i zaglądam, no ale jednak w temacie nie siedzę... 😁

Tak się tylko zastanawiam mimochodem... Czy inne mamy, poza nami, nie mają już swoich pasji? 🤔 Tak Was podczytuję i wnioskuję, że Wasze hobby czaso, energio i koszto - chłonne jest, no ale pomimo dzieciaczków znajdujecie na nie czas i chęci. 🙂 A co z resztą mam i i ch pasji? 🤨

Czy urodzenie dziecka to dla większości mam powód by wszystko co do tej pory było ważne czy się lubiło poszło w kąt? Ja wiem, że może nie tu i nie Was powinnam pytać, ale tak mnie nachodzi... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, w większości przypadków niestety hobby i zainteresowania odchodzą w odstawkę na rzecz dziecka. Ja tuż po urodzeniu też praktycznie miałam klapki na oczy i ważny był tylko Grześ, ale potem zaczęło mi czegoś brakować, chciałam się dalej rozwijać, pogłębiać swoje zainteresowania.

Bagira, poprosiłam męża by napisał jak to on zrobił tą automatyczna podmianę wody:
-Mamy podłąćzoną bieżącą wodę oraz ściek pod akwaria, do każdego filtra kubełkowego dociągnieta jest dodatkowa rurka podłączona na trójnik pod wylot wody dzięki czemu mozna w prosty sposób wodę wypompowywać do ścieku lub też dolewać świeżej. Kontrolę nad iloscią wody przejmuje 5 zaworów (3 akwariowe + ściek + bieżąca woda). jednocześnie można tylko albo spuszczać albo nalewać wodę z wielu akwariów - nie da się jeszcze robić tego symultanicznie.

nie wiem czy jest to dla Ciebie zrozumiałe. Jutro pod wieczór jak mi się uda zorbię fotkę tych zaworów 🙂

Jutro jadę do UP zarejestrowac się jako bezrobotna i będę starała się o zasiłek - zawsze to parę groszy 😉 no i pojadę też zapytać o jeden kurs co mnie interesuje, na przewodnika miejskiego po Szczecinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, moze niektóre mamy hobbistki siedza na swoich forach i nie zagladaja tutaj tak czesto jak My. Ja tutaj lubie byc bo sa fajne dziewczyny i zawsze jest z kim ciekawie pogadać ale jak cos potrzebuje to pisze na swoich akwarystycznych forach tez nie siedze tu i tam bo nie mialabym poprosu na to czasu. Zauwazyłam tez ze z kazda ciaza przychodzi u mnie ogromna potrzeba zmian w akwariach, nie wiem z czym to jest zwiazane, moze podswiadomie staram się mysli zająć. Nie wiem, jakos nie rozumiem kobiet co skupiają swoje zycie tylko wokól dzieci i...telewizji ja nie mam tv od 6 lat i jakos zyje, nie powiem czasami mam ochotę zeby cos brzeczało ale moj maz nie chce więc nie ma, a seriale ogladamy z kompa. Teaz zauwazyłam ze wiele kobiet przestaje dbac o siebie po drugim dziecku, mam nadzieje ze mi sie to nie udzieli bo nie wyobrazam sobie zeby nie zadbac o ciało po porodzie czy o wyglad, przeciez jestem kobieta ! Szkoda ze tak daleko od siebie mieszkamy bo fajnie by było sie spotkac i pogadac. Jakisz chat room, czy jak to sie tam zwie trzeba by tutaj wymyśleć, oj biedni by byli nasi najblizsi 😁 zona nie dostepna 😁
Kasiu, mniej więcej wiem o co chodzi, własnie chcialam podlaczyc weża pod zlewem do napełniania i do kubełka do spuszczania. Nie boicie sie ze Grzesiu sie dobierze do tych zaworów ? Moj póki co kubełki nie rusza chociaz sa na wierzchu do szafek sie nie mieszczą.
Powiedz mi jeszcze tylko jakie macie filtry ? mam klopot z ednym z eheimów i juz nie mam pomysłu co to moze być. nie wiem czy gdzies sie rozszczelnil czy co ale strasznie sie zapowietrza i zacina. Niby mercedes wsród filtrów ale nie jestem zachwycona, chociaz classic chodzi bez klopotu.
Jeziu ale sie rozpisalam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA MAMTKI MAMUŚKI! 😁

[URL=http://img101.imageshack.us/i/2196v.jpg/][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/513/2196v.jpg[/IMG][/URL]

Hi, hi, myślę, że tak między nami, mamami można sobie pożyczyć. 🙂



kasia1986 napisał(a):
ale potem zaczęło mi czegoś brakować, chciałam się dalej rozwijać, pogłębiać swoje zainteresowania.


No właśnie... Przecież jak coś się robiło i lubiło to robić to jednak czasem na bank chciałoby się do tego wrócić...myślę, że nawet te wciąż tak strasznie zapatrzone w swoje pociechy mamuśki tak mają. 😉

Albo tak jak pisze Bagira... siedzą na swoich forach - heh, też racja. Choć mnie forum nie starczy jedno i zaglądam w kilka, także i tu na ten wątek. 😜 Oczywiście gdy mam czas. 🙂

Też nie mamy z moim M tv na swoim. 🙂 Zbędna rzecz. 😉

No tak, coś w tym rzeczywiście czasem jest, że przy dziecku, a już kolejnych kobiety nie tylko porzucają swoje pasje ale i zaniedbują siebie... Tylko dziecko (dzieci) jest najważniejsze. Trochę mniet kaie podejście przeraża, dlatego jednak mam cichą nadzieję, że po prostu część nie pisze tutaj, ale jednak pielęgnuje swe hobby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego Najlepszego Mamisie 😘
Juz się żalilam dziewczynom, dzień mam fatalny. Maks obudzil sie caly usypany jakaś wysypka jak ospa czy rózyczka od brody az na klatke cały usypany jeszcze na kroczu, wyglada to paskudnie. Całe szczeście ze po porodzie Maksa byłam na różyczke szczepiona. Poza tym jedna z moich swinek ma chyba paraliż juz musialam ja karmic i poic strzykawka bo sama nie da rade nie wiem czy z tego wyjdzie. Tormalnie tylko w leb stzelic. Ze slubnym tez sie żre caly czas, dzisiaj tak samo, normalnie tak mnie wnerwia ten dziad ze nogi z tyłka bym powyrywała. Eh, zaraz sie bede szykowac po na 17 mam dentystę. Juz byłam rano u połoznej, wypompowała ze mnie 5 fiolek krwi, brr nie wiem po co zawsze tak duzo tego biorą, w polsce maluśka strzykawka a tutaj takie wielkie fiolki laboratoryjne a co gorsza ciagle gubia wyniki lub krew i trzeba to powtarzac, dzisiaj prosiłam zeby nie zgubili bo i tak mam za malo krwi 😉
Nic kochanę, lecę.
Miłego dnia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O widę ze ze mamy pokrewne hobby, jakis czas zajmowałam sie wizażem ale jest to dośc niepewna praca więc traktowałam to tylko jako dodatkowy zarobek. Fajnie jest mój upększać ludzi 🙂
Wiecie co najbardziej mnie denerwuje, ze tylko nieliczni mają to szczęscie ze moga wykonywac zawód który kochają a reszte poprostu na to nie stać. Gdybym mogła to bym otworzyła spory sklep zoologiczno kwiaciarski bo kocham tez kwiaty 🙂 Pytanie tylko czy byłoby mnie stac zeby go utrzymac przy minimalnej ilosci klientów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Bagira współczuję fatalnego dnia. 😞

Hej Wesa! Hm, skoro jest tyle radośći a i pewnie pewnej nauki przez poznanie dla córci to pewnie Ci kosmetyków nie żal specjalnie. 😉

Bagira napisał(a):
Wiecie co najbardziej mnie denerwuje, ze tylko nieliczni mają to szczęscie ze moga wykonywac zawód który kochają a reszte poprostu na to nie stać.


Niestety to jest przykre. 🥴 Ale taka nasza bura rzeczywistość... Ech, gdyby też chciała robić coś z rzeczy, które kocham to też bym musiała wiele poświęcić... Zwłaszcza czas, który teraz poświęcam dziecku. 😞 A nie chcę by Witek był poniekąd "bez mamy"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...