Skocz do zawartości

KARMIENIE PIERSIĄ PO CESARCE | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie mamusie,które już rodziły i mają doświadczenie!!!!
Powiedzcie mi jak to jest z karmieniem piersią po cesarskim cięciu???
Będę miała cesarkę a nie wyobrażam sobie karmić inaczej!!!
Czytałąm,że jeśli akcja porodowa już się zacznie to jest mniejszy problem z karmieniem niż jak idę na planowaną.

Proszę o radę!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To nie zalezy od tego w jaki sposob rodzisz , tylko od dzidziusia. Sa dzieci , ktore w pierwszych chwilach swojego bycia poza brzuszkiem , czujac matke blisko od razu szukaja cyca i jedza. Sa tez takie , ktore nie maja odruchu ssania i jest problem. Moja znajoma taki wlasnie ma , dlatego , ze jej dzidzia nie mogla jesc po cesarce , bo miala cos zle z zoladkiem - urodzila sie za wczesnie - to byl caly powod , ale jesli ty rodzisz w terminie i dzidzia jest zdrowa , to mysle , ze nie bedzie problemu. Ja moja corcie karmilam , ale nie dlugo , poniewaz tak mi pogryzla brodawki , ze w koncu mleko lecialo rozowe , zabarwione krwia i nie chcialam jej tego dawac. Ma nadzieje , ze przy tym dziecku nie bedzie klopotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzieś wyczytałam,że jak poród jest już zaczęty to organizm jest poinformowany o tym,że ma produkować mleko a jak lekarze sami tną-bez żadnej akcji porodowej zaczętej to może być problem z mlekiem,bo do organizmu nie zawsze dociera od razu,że ma to mleko produkować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Organizm dostaje sygnal kiedy dziecko zaczyna ssac , to wlasnie ssanie dziecka powoduje produkcje pokarmu. Ja juz mam mleko , takze sie nie martwie , ale przy pierwszej ciazy nie bylo nic i sie balam , ze nie bedzie , ale od razu po porodzie niunia zaczela ssac i mialam w efekcie nawet za duzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny,trochę mnie podniosłyście na duchu 🙂
U mnie siara się nie pojawiła,ale nie zawsze się pojawia w ciąży,mam nadzieję,ze będzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja pierwszy poród miałam przez cc i karmiłam zaraz jak tylko mogłam się podnieść i wszystko było ok 🙂

Ja też miałam pokarm już od 5 miesiąca i teraz też tak mam a nawał pokarmu pojawił się w 2 dobie oj było go bardzo dużo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dwa tygodnie temu miałam cesarkę,przez pierwsze dwa dni nic mi nie leciało na trzeci dzień troszkę ale malutka musiała być dokarmiana butlą,dostałam herbatkę hip na karmienie pije się ją dwa razy dziennie jest rewelacyjna,piłam ją przez trzy dni i miałam pokarmu tyle że mogłabym dzieciaczki wszystkie wykarmić:laugh: teraz malutka pije tylko z piersi ściągam sobie i jst ok ale to jest prawda że po cesarce jest póżniej mleko.pierwsze dziecko rodziłam naturalnie i odrazu po porodzie czułam jak pokarm mi się zbiera i miałam dużo od razu mleka.myśle że trzeba bardzo chcieć karmić wtedy będzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgi dziękuję 🙂 a powiedz mi-mimo,że nie miałaś przez pierwsze dni mleka to dawali Ci maleństwo do karmienia,żeby pobudzać produkcję mleka?
Najbardziej się boję tego,że po cesarce dadzą mi synka na chwilę a potem na drugi dzień nawet,bo w moim szpitalu dzieci są osobno i tylko na karmienie przynoszą.Mam nadzieję,że jeśli będzie dokarmiany to jednak będę miała mleko.
A tą herbatkę to kupię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shine napisał:
Martwi mnie w ogóle brak siary w ciąży,ale czytałam,że nie zawsze się pojawia i nie wpływa to na późniejsze karmienie


Nie masz się czym martwić tak też bywa. Ja leżałam z kobietą co miała planowaną cesarkę i nie miała pokarmu dostawiali jej małegi i po dwóch dobach dostała i karmiła normalnie 🙂 Nie ma się co zamartwiać jeśli chcesz karmić to będziesz 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...