Skocz do zawartości

PROBLEM | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja na początku ciąży też nie miałam apetytu, lekarz powiedział że to normalne. Cały czas wymiotowałam i miałam mdłości, nie mogłam patrzeć na jedzenie. Próbuj jeść cokolwiek co Ci "wchodzi" i po czym nie wymiotujesz, jedz małe porcje i kup sobie jakies witaminy, bo jak nie jesz, to nie zapewniasz Wam żadnych składników odżywczych. Ja też tak robiłam, a jak wrócił mi apetyt, wybrałam wszystkie wit. i je odstawiłam. Pozdrawiam 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ:laugh: MI NA MDŁOŚCI POMAGALY SŁONE KRAKERSY ZARAZ MI PRZECHODZIŁO NOI ZAWSZE TO COS :)MONISIACZY CAŁY DZIEN MASZ MDŁOSCI BO JAK TAK TO SA BARDZO DOBRE GRANULKI HEOMOPATYCZNE TO ZIOŁOWE NIE ZASZKODZA A NAPRAWDE DZIAŁAJA , JA DO 4 MIESIACA SIE MECZYŁAM 🥴 POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na początku ciąży też miałam mniejszy apetyt,więc jadłam mniej, ale trochę częściej-bo zdarzało mi się, że wzięłam z 3 kęsy np. obiadu i już nie chciało mi się jeść. Miałam to szczęście, że ominęły mnie wymioty i jakieś mocne mdłości. A apetyt w międzyczasie wrócił, już nie taki jak przed ciążą, ale trochę większy niz na samym początku. Nawet jest postęp w jedzeniu czegoś slodkiego (teraz już zjem od czasu do czasu) - przed ciążą byłam ich wielką fanką, a przez ponad połowę ciąży nie mogłam na nie patrzeć, zwłaszcza na czekoladę.

Monisia, więc nie martw się apetyt na pewno wróci, a zawsze dla świętego spokoju możesz porozmawiać też z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi mąż zawsze na stoliku nocnym zostawiał szklankę mleka; piłam ją zanim wstałam. Mdłości przeszły. Mleko można zastąpić sucharami. Tylko trzeba zjeść zanim się wstanie. Dużej ilości osobom pomaga. Musisz wypróbować. Poza tym jeść w małej ilości a częściej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE (właśnie próbujemy rozkręcić z mężem firmę)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Nie, bron boże ! żadnych ziołowych specyfików z którymi się nie miało do czynienia z przed ciąży. Ponoć to co ziołowe to nie szkodliwe, wręcz przeciwnie. Nie warto próbować! . Nie wiadomo jak nasz organizm zareaguje ! A co do braku apetytu tez go nie mam z zwłaszcza teraz, gdzie na dworze takie upały. Staram się coś w siebie w music byle nie za dużo a często. Po troszeczku a do tego jakieś ciążowe witaminki. Twojemu dzieciątku na pewno nic nie będzie. A co do unikania żywności to odradzam :
Surowe mięso i jajka, brudne owoce, wątróbkę, ponoć wędzonych ryb tez nie można (nie wiem dlaczego).Nie ma co się zapychać jakimiś bezwartościowymi produktami, Jakimiś fast fudami czy czipsami. W skrócie się zdrowo odżywiać, dużo owoców i warzyw, jakąś rybkę i oczywiście dużo wody najlepiej niegazowanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
  • Mamusia
Witam ! dziewczyny mam pytanie. Zrobiłam 3 testy ciążowe i każdy z nich wyszedł pozytywnie. Oczywiście okres mi się spóźnia 2 tyg, ostatni miałam 19 października. Byłam u jednego lekarza, zbadał mnie i powiedział, że mam macicę powiększoną, i że jestem w ciąży, no ale powiedział, że badania zrobimy za 2 tygodnie no i to mi nie dało spokoju, więc poszłam do innego ginekologa, i zrobiła mi wyniki krwi i powiedziała że są dobre, gdy zrobiła mi usg to powiedziała że nie widzi jeszcze nic, tylko mam powiększone jajniki. Czy mam się martwić?? czy coś to znaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszka21 napisał(a):
Witam ! dziewczyny mam pytanie. Zrobiłam 3 testy ciążowe i każdy z nich wyszedł pozytywnie. Oczywiście okres mi się spóźnia 2 tyg, ostatni miałam 19 października. Byłam u jednego lekarza, zbadał mnie i powiedział, że mam macicę powiększoną, i że jestem w ciąży, no ale powiedział, że badania zrobimy za 2 tygodnie no i to mi nie dało spokoju, więc poszłam do innego ginekologa, i zrobiła mi wyniki krwi i powiedziała że są dobre, gdy zrobiła mi usg to powiedziała że nie widzi jeszcze nic, tylko mam powiększone jajniki. Czy mam się martwić?? czy coś to znaczy


Jeszcze za wcześnie...u mnie jeszcze w 6 tyg nie było nic widać,tylko powiększone endometrium czy coś takiego a po 2 tyg widziałam już "kropkę"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...