Skocz do zawartości

katar u niemowlaczka | Forum dla mam


anulab84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Mamusie. Moja córeczka ma niespełna 2 tygodnie i złapała katar. Wyczytałam gdzieś, że to może być niebezpieczne, b może przejść w zapalenie ucha albo co gorsza w zapalenie płuc. Co robić??? Czy wystarczy oczyszczać nosek i aplikować wodę morską??? Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To co napisałaś,ale jeszcze warto nawilżyć powietrze,np wieszając na łóżeczku wilgotne pieluszki tetrowe.
Poza tym,żeby katarek nie spłynął gdzie nie trzeba i nie przerodził się w nic gorszego warto co jakiś czas"opukiwać"dziecko,połóż maluszka na kolanach tak,że główka będzie troszkę niżej i z dłoni zrób coś w rodzaju łódeczki,opukuj delikatnie w stronę główki.(po pleckach)
Ale przede wszystkim nie martw sie na zapas 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulabku aplikuj wodę morską i oczyszczaj, moja też jak miała dwa tygodnie złapała katar. Teraz już jest ok. Dobrze też jest często kłaść małą na brzuszku lub w pozycji pionowej tak aby katar mógł swobodnie spływać 🙂

Moja dziś całą noc płakała,od rana też, nie mam pojęcia dlaczego. Umówiłam się na wizytę do pediatry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodnie później...
  • Mamusia
anulab84 napisał(a):
Witam Mamusie. Moja córeczka ma niespełna 2 tygodnie i złapała katar. Wyczytałam gdzieś, że to może być niebezpieczne, b może przejść w zapalenie ucha albo co gorsza w zapalenie płuc. Co robić??? Czy wystarczy oczyszczać nosek i aplikować wodę morską??? Proszę o pomoc.



Anulko mój synek też miał katarek jak miał 2 tygodnie i niestety przeszło to w początki zapalenia oskrzeli. Ważne jest żeby czyścić nosek tak czesto jak to możliwe, przydatna do tego jest woda morska i frida. Nio i stała temperatura w mieszkaniu i nawilżanie powietrza. Powinno pomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Moja Oliwka ma trzy tygodnie i też złapała katar. Kupiłam na początek maść majerankową ale przeczytałam tam że można ją stosować od pierwszego roku życia. Nie pozostaje nic innego jak oczyszczać nosek wodą morską. Jeśli macie jeszcze inne dobre sposoby to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przy katarze stosuje maśc majerankową (i to od 3 tyg życia, polecił mi bardzo dobry pediatra więc bez obaw można ją stosować u maluszków), woda morska i inhalacje*3 (na litr wody 1 łyzka soli kuchennej, garnuszek stał na kuchence a ja spacerowałam blisko niego z córeczką, choc pediatra zalecał aby garnek postawic na stole usiąść z mała a druga osoba miała stać z parasolem nad nami, niestety nie było takiej możliwości, więc wymyśliłam tak)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
  • 10 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...