Skocz do zawartości

TO JEST NASZA PIERWSZA CIĄŻA... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do snów to różnie bywa Lusia mi się raz śniło, że mam 10 dzieci o różnej płci... a ostatnio, że mam dwoje chłopca i dziewczynkę ale zawsze chłopiec w moich snach był starszy mniej więcej o rok... kiedyś mi się śniło, że urodziłam lalkę barbi (dosłownie) a raz kurze jajko które potem się zbiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hm... to mi się śnił zwykle chłopiec... Tylko bardzo, bardzo malutki. 😆

Ciekawa teoria z tym wpływem siły naszej woli na płeć dziecka. Ja z moim M rzeczywiście pragnęliśmy chłopca - no i jest. 😉 Choć znam przypadki, kiedy nie było takiej płci jak ktoś chciał... ale to zwykle w związku jedna osoba chciała jakiejś konkretnej płci, a druga była na to obojętna. 😉

Hm, są też niby różne sposoby wpływające na to jaka będzie płeć dziecka - np. odpowiednia dieta, czy też kiedy uprawia się seks... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Mam na imię Marta i też jestem w pierwszej ciąży. Dowiedziałam się zaraz po tym jak mój narzeczony wyjechał do Danii na pół roku. Jak zobaczyłam dwie kreski to się przeraziłam, bo nie wiedziałam co dalej. Na szczęście rodzina się cieszy i stresy są już za mną. 15.03 byłam na pierwszym usg i jak zobaczyłam na monitorze jak się Dzidziuś rusza to dopiero coś mnie tknęło i poczułam że naprawdę będę mamą 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey ja tez jestem w pierwszej ciąży i własnie czyje co raz bardziej ,że moj przystojniak sie do mnie wybiera 🙂


angela ja mam obecnie nie dużo wiekszy brzuszek 🙂 wiec cieszcie że macie wieksze bo ja jestem niezle polamana przez mojeggo mężczyzne 🙂


życze bezstresowo przezytej ciąży i bez mdłości senności i rostępów i OSPY NA KONIEC CIAŻY !!! ja właśnie ja przeszłam była masakraaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia1989 napisał:
Anulka tak się cieszę Twoim szczęściem 🙂 ja nie mogę się doczekać kiedy poznam płeć mojej fasolki 🙂 ponoć jak w ciąży leci się na słodycze to będzie dziewczynka 🙂


hej hej mauśki 🙂

Monisia ja przed ciążą wogole nie jadłam slodyczy teraz swiata po za nimi nie widze a będę miała chłopaczka 😉 nie ma na to reguły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fakt to moja druga ciaza (po 15 latach:P ), mam nadzieje ze mnie nie wyrzucicie 😉

NO wlasnie jak sie widzi malucha na monitorze a jeszcze go nie czujemy to takie niesamowite jest...teraz moj synus normalnie ma jakies adehade:P od rana do wieczora dokazuje tak ze juz mnie czsami boli a co dopiero bedzie pozniej jak sil nabierze wiekszych 🙂

Mam zdjecie klejnotów mojego Dawidka i to tak ewidentne ze nie wierze w pomylke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wygląda na to że jesteśmy z Moniką w tym samym tc :P. Nie mam jeszcze terminu bo nie byłam u lekarza po usg. Muszę się umówić a nie wiem czy uda mi się przed świętami. Ale jak sama policzyłam to wychodzi mi między 10-16.10.2010 i jak pomyślę o porodzie to już się boję. A Ty masz już termin?
Mnie się często śniło że rodzę jeszcze przed tym jak zaszłam w ciążę i autentycznie wydawało mi się że czuje bóle 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biorę kwas foliowy i witaminy ale przepisane przez okulistę (luteina, witamina E, omega-3 itp.) na wzmocnienie oczu :P (od lat mam wadę wzroku nie jakąś strasznie dużą -2 na prawym i -1 na lewym). Przed połknięciem tych tabletek muszę zjeść coś konkretnego bo jak połknę je na głodnego to wymiotować mi się chce pół dnia i odbija mi się rybą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biorę witaminki z zwiększoną dawką kwasu foliowego. Przed i na początku ciąży brałam sam Folik. Ja muszę wybrać się do okulisty na bad. kontrolne, mam wadę wzroku PO -3,5 LO -4,0 przy soczewkach, przy okularach jest trochę mniejsza, ale nie pamiętam już jaka była 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A właśnie a kwas foliowy to przez całą ciążę trzeba brać?Bo na ulotce na foliku jest napisane że przez pierwszy trymestr, a ja zapomniałam się lekarza zapytać i przy następnej wizycie też zapomnę jak znam siebie 🙂. A orientujesz się może Aniu przy jakiej wadzie wzroku wskazana jest cesarka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zażywałam Folik przez pierwsze trzy miesiące 🙂 Po badaniach nie kazał mi mój gin zażywać dodatkowych witamin,wyniki były dobre,a twierdził że nadmiar też nie jest za dobry 🙂

Monika ja jestem z 13 października 🙂 Twoja dzidzia sobie fajny termin wybrała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...