Skocz do zawartości

Ból Gardłam,Kaszel | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie
Mam do Was pytanie. Jestem 24 tyg ciąży od 3 dni bolali mnie gardlo na pocztku probowalam wszystkich domowych sposobów by uniknąć lekarza i leków. Niestety dzis w nocy dopadł mnie kaszel. Gdzies wyczytalam ze kaszel jest nie bezpieczny w ciązy. I dlatego z rana poszlam do lekarza po badaniu okazalo sie ze mam zawaloną krtań i tchawice lekarz przepial mi duomox 500 i bioparox zapytalam czy nie za duzo leków powiedzial ze w obecnej chwili wybieramy mniejsze zlo i ze infekcja moze byc grozniejsza niz zastosowane leki. W pt mam kontrol. Co o tym myślicie? Jak Wy sobie radziłyście z tym okropnym kaszlem??
Pozdrawiam i czekam na Wasze odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myślę, że lekarz na pewno wie lepiej. Tez brałam bioparox i duomox i to w pierwszym i na początku drugiego trym. Podobno ten pierwszy w ogóle nie dostaje się do dziecka, a duomox jest jednym z najbezpieczniejszych choć już antybiotyków. Duomox zresztą lekarze też przepisują niemowlakom jak jest taka potrzeba. Nie stresuj się i ufaj, że lekarz jest fachowcem w tej dziedzinie. W razie wątpliwości po prostu zadzwoń do swojego ginekologa i zapytaj go o zdanie.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂,ja tez na poczatku ciazy porzadnie sie rozchorowalam i lekarz przypisal mi duomox choc mialam obawy i skonsultowalam sie z moim ginem dla pewnosci ktory nie mial zastrzezen wzielam i jak reka odiol 🙂)wiec mysle ze powinnas zaufac swojemu lekarzowi napewno wie co robi 🙂)pozdrawiam i rzycze duzo zdrowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mam mokry kaszel i właściwie tylko to. Lekarz kazała mi leczyć się domowymi sposobami typu woda z miodem i cytryną, herbatka malinowa z miodem itd., oprócz tego kazała brać wit. C i kupić jakiś syrop w aptece, który mogłabym brać. W aptece polecono mi Syrop prawoślazowy i zapewniono że mogę brać w ciąży, ale ja waham się pomimo wszystko, bo w przeciwskazaniach jest napisane, że nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym.
Czy któraś z Was piła taki syrop w ciąży?

A co do innych leków, na pod koniec I trymestru, jak byłam chora to lekarz przepisała mi właśnie Bioparox i na katar tabletki Sinupret.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 ja właśnie się wyleczyłam, po tygodniu, brałam syrop PRENALEN, jest to syrop dla kobiet w ciąży, oparty o naturalne składniki, na bazie czarnej porzeczki, malin i wyciągu z czosnku. Mi pomógł. I co najważniejsze nie ma przeciwwskazań dla kobiet w ciąży. Poczytaj jak chcesz o tym leku jeszcze w internecie to CI na pewno przekona. Mi pomógł. Polecam. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem właśnie na etapie przeziębienia, dodatkowo mam silny duszący kaszel, z którym nie moge sobie poradzić. Piłam Stodal - homeopatyczny który mi pozostał z ostatniego przeziębienia, ale nie pomógł mi, więc wynalazłam inny homeopatyczny Drosetux i widze ulgę. Najlepszy jest syrop z cebuli, ale mnie by to nie przeszło przez gardło bleee 🙂 🙂
A oprócz tego rutinoscorbin, herbatka z miodem, cytrynką i sokiem malinowym + lipa i przy silnym bólu głowy apap, to wszystko co nam pozostało 🙂 🙂 Bynajmniej lekarz mi to zalecił, więc się stosuję.
Co do syropu prawoślazowego, to moja mama nam zawsze kupowała na kaszel, ale skoro polecono Ci go, to możesz spokojnie go stosowac, albo poczytaj sobie w necie o prawoślazie. Albo syrop z cebuli Ci zostaje 🙂
Pozdrawiam i zdrówka życzę 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • 2 lata później...
  • 9 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...