Skocz do zawartości

Mamusie z Gdańska i okolic :) | Forum o ciąży


Anulka81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Założyłam nowy wątek dla gdańszczanek i innych dziewczyn mieszkających w okolicach Gdańska. Był wątek Trójmiejski, ale teraz na nowym brzuszku go nie widzę, więc nie wiem czy jeszcze pojawi się. Na wątku 'Witam' cisza. Mam nadzieję, że więcej mamuś (tych przyszłych i tych obecnych) będzie tutaj zaglądać od czasu od czasu 🙂

Serdecznie pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,witam serdecznie...chętnie tu czasami zajrzę.Ja już jestem mamą od 5 miesięcy.Maluszek absorbuje dużo czasu ale staram się troszkę czasu poświęcić na necik 😉Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej 🙂 cieszę się, że zajrzałaś na ten wątek 🙂

Pewnie jak mieszkasz w Gdyni, to też rodziłaś w gdyńskim szpitalu?
Bo próbuje uzyskać jakieś bieżące informacje o szpitalu na Zaspie, ale jakoś cisza. Kiedyś na innym wątku wypowiadały się dziewczyny, które kiedyś rodziły tam i polecają. A ja chciałam wiedzieć jak jest teraz.

Przy okazji, jeżeli mogę się zapytać jakich kosmetyków używasz do pielegnacji córeczki? Próbuję calyczas się rozeznać i podjąć jakąś decyzję.

Serdecznie pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do kąpieli używam Oliatum,do pupci krem nivea baby przeciw odparzeniom a jako oliwke używam ciekłą parafie,u mnie ten zestaw sprawdza sie rewelacyjnie.Rodziłam w Redłowie i jestem zachwycona.Moja koleżanka rodziła na Zaspie w lutym mówiła że było ok,wiadomo urodzić musisz sama,bardzo polecała poród rodzinny. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

Ja słyszałam że należy używać kosmetyków z jednej linii...ale się do tego nie dostosowałam 😉
Do mycia używam top-to-toe z Johnsona,do pupci Sudocrem,do ciała mleczko Nivea baby a na spacer krem z Rossmana i nic mojemu smykowi się nie dzieje.A np po kremikach Hippa mial wysypkę jakąś.Jak mogę coś doradzić to przez okres noworodka najlepiej nic nie używać oprócz mydełka i kremu na odparzenia,a potem na pewno dopasujesz kosmetyki dla swojej dzidzi.Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też słyszałam, że najlepiej z jednej linii używać kosmetyków, ale jak widać w praktyce różnie wychodzi. A na buźkę stosować krem np. z filrem uv? Córcia ma urodzić się w czerwcu i jak będziemy wychodzić na spacery to chciałabym, żeby miała ochronę przed słoneczkiem.

U mnie będzie poród rodzinny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja próbowałam zmienić pracę, ale niestety bez skutku i zostałam w multi. Jak otworzyli Multi w Sopocie to trochę kadrowo się pozmieniało, ale nie za dużo. No i całyczas pojawiają się nowe osoby, a starych pracowników coraz mniej 😞 Teraz czekam na Olcie po macierzyńskim zobaczę czy pójdę na wychowawczy czy wrócę do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zostałam w Gdańsku, bo mogę chodzić do pracy na piechotę. Do Sopotu na początku jeździłam przez 2 tyg., bo szkoliłam nowych pracowników na box. Nie wiem, możliwe, że w Gdyni ławiej o pracę i lepiej płacą, ja z reguły szukałam tylko w Gdańsku, żeby mieć blisko.

Samopoczucie w porządku, całą ciąże znoszę dobrze, nawet nie miałam specjalinych mdłości i innych ekscesów. Teraz już prawie na końcówce zaczynam turlać się i trochę narzekać, że mi ciężko albo że więcej coś zaboli.

O ciąży wiedzieli już w multi od 7 tc, więc z miejsca dostałam tylko i wyłącznie box, nie mogłam pracować więcej niż 8 h i tylko na rano i bez weekendów. Chciałam trochę dłużej popracować, ale wreszcie na L4 poszłam, bo zimą w krótkim czasie byłam 2 razy chora, wiadomo przychodzą przeziębieni i chorzy klienci, czasami pracownicy, a już nie chciałam ryzykować, że co chwilę będę chora jak tylko wrócę do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...